Daily Club Golf Results – 18 January 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: N Warren (5) K James (10) 81. Scr: S O’hanlon (Beverley Pk) D Price 56. Men: A: N Warren (5) 40. B: R French (16) 41. C: P Cooper (23) 37 cb. Women: N Mallam (23) 35.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: G Richards (13) J Erikson (13) C Sansom (20) J Rodriguez (16) 113. A: S Peterson (11) 39 cb. B: Y Kim (15) 39 cb. C: C Sansom (20) 43. Scr: B McGiffin 32 cb.

AVONDALE: Men: Stableford: A: Z Arain (6) 37. B: M Westerway (13) 39. C: T Chan (19) 34. Scr: S Gresham 34.

BALGOWLAH: Men: Stableford: M Olds (18) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: M Sheekey (9) 43. B: D Hartney (15) 39. C: C Said (21) 42. 2B: M Karagiannis (34) K Karagiannis (27) 50. Scr: Z Mitrovski G Eves 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: G Scheetz (13) 41. 2B Agg: L Sanchez (4) G Cullen (6) 78.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: R Berenger (29) 35. Men: A: S Barnett (12) 38 cb. B: A Eaton ( 19) 39 cb. C: J Hall (28) 37. Irish Team: A Eaton (19) J Dickson (9) K Brown (6) J Aurelius (14) 92.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: H Hance (12) 42. B: B Durdevic (16) 38. C: G Tate (20) 40. Scr: H Hance 31. Medley: 2B Agg: G Tate (20) M Corbett Jones (14) 77. Women: R Dockrill (10) 34.

BERMAGUI: Men: Stroke Medal Jan: Black: J Goodwin (4) 71. A: J Hearn (1) 71 cb. B: R Lagana (18) 73. C: A Worthley (24) 76.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: A: P Calantzis (10) M McCormick (19) 77. A Scr: K Rae R Gallagher 56. A: N Smith (12) 41. B: S Golik (15) 42. C: C Price (23) 36.

BEXLEY: Medley: Hole in one: G Davis at 3rd. Stableford: A: K Klem (10) 38. B: D Watt (16) 41. C: M O’neill (20) 37. Scr: S Capuano 30. 2B: L Zahra (13) T Cooke (19) 48.

BLACKHEATH: Mxd: Stroke: Foursome: K Newcombe R Larkin (26) 68. C’ship: O Antaw C Soady 86. Medley: Stableford: H Herron (21) 42.

BONNIE DOON: Men: Stableford: A Scr: J Fuchs 34. A: L Farrel l (8) 39. B: A O’Byrne (15) 42. C: A Lowe (26) 38 cb.

BONVILLE: Medley: Stableford: D Grace (8) 37.

BOWRAL: Women: Stroke: L Solness (26) 78. Men: Medal Jan: A: A Southon (13) 64. B: J O;Reilly (22) 66. C: I McKenzie (24) 72 cb. A Scr: D Ferguson 75.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: A: D Nieass (11) 41. B: R Eather (16) 38. C: P Wood (22) 40.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Jan: A: T Lamb (9) 68. A Scr: M Nagy 71. B: J Byrne (13) 70. B Scr: M Loncar 81. C: P Dexter (18) 68. C Scr: J Morarescu 87. D: S Farnham (22) 72 cb. D Scr: B Roma 93.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Jan: A: B Johnston (18) 76. A Scr: K Hunt 88. C: K De Cean (26) 74. C Scr: K De Cean 100. Men: Stroke Black: A: D King (8) 68. A Scr: D Cummins 72. B: V Morgan (18) 64. B Scr: M Luszcznski 82. C: S Dike (26) 69 cb. C Scr: S Maddern 90.

CAMMERAY: Men: Stableford: H Woodwards (33) 39. Women: K Thomson (30) 29.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: R Sage (12) 40 . A Scr: C Lawson 35 cb. B: R Ellul (16) 42. B Scr: C Rowley 24. C: M Reynolds (32) 35. C Scr: A Costanzo 14 cb. 2B Multi: C Matthews D Burton 77. Hole in one: C Garrad at 14th.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: P Muscat (6) M Yuksel (15) 46. Scr: J Lind B Croucher 37 cb. A: D Shin (7) 40. B: M Stark (18) 40. C: J Lee (24) 37 cb.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: S Eames (18) G Hanigan (14) 47. A: J Reynolds (1) 38. B: M Raggio (14) 40. C: E Grrahame (25) 39. 2B: A Bradley (13) D Macnaughton (21) 44. A: M Thomson (1) 38. B: D Macnaughton (21) 36. C: C Jensen (19) 34.

CASTLECOVE: Men: Stableford: C Smith (22) 41. Women: D Holden (22) 28.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: V Singh (12) 41. B: M Robbins (17) 38. C: I Jagelman (27) 45. 2B Multi: S Milburnj J Gabriel 83.

COBRAM BAROOGA: Stroke: Medal: A: G Hall (10) 70. B: R Medcraft (18) 68. C: B Newton (32) 68. Women: A: J Tom (18) 74. B: H Aston (28) 75.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: L Drummond (11) 44. B: T Bradsworth (14) 41. C: E Savige (36) 42.

COROWA: Women: Stroke: Medal Jan: Medal: S Barkley (9) 71. Men: A: G Davie (7) 69. A Scr: G Davie (7) 76. B: S Piddington (15) 69. B Scr: S Piddington (15) 84. C: R Laycock (20) 72. C Scr: R Laycock (20) 92.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: A Kelly (9) S Mazur (14) 48. Scr: H Peterson J Dalton 38. Stableford Gold: I Browning (10) 45.

CROMER: Medley: Stableford: P Sargeant (17) 44. 4B: M MacMillan (12) T Morse (4) 46 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: A: M Garvey (7) 40. A Scr: M Garvey 33. B: D Crossley (15) 39. C: P Hamill (27) 40.

CUMBERLAND: Men: Stroke: A: P Carroll (10) 70. B: M Rolls (13) 68. C: C Clifford (23) 65. A Scr: S Bridger 73.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: L Chappell (8) 37. B: V Hutton (11) 40. C: L Campbell (18) 44. D: G Collins (22) 40.

DUNHEVED: Men: Stableford: Div 1: A Stenning (16) 44. Div 2: C Collins (22) 39. 2B Agg: Div 1: D Oconnell (12) A Stenning (16) 80. Div 2: B Casey (31) B Rigelsford (25) 72. Div 1 Scr: O Coletto J Fearnley 67.

ELANORA: Men: Stableford: A Scr: K Donohoe 73. A: A Davidson (9) 36. B: G Griffiths (17) 36. C: E Stanistreet (24) 37.

FINLEY: Medley: Stableford: D Cordell (22) 46.

FORSTER: Men: Stableford: A: B Pomplun (13) 40 cb. A Scr: M Jackson 35. B: D Leonard (20) 41 cb. B Scr: G Hill 21 cb.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B: Div 1: F Moana (11) S Saunders (19) 48. A: W Healy (10) 39. B: S Saunders (19) 41. C: V Hughes (20) 40.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Irish: Div 1: B Dodds (1) 86. Div 2: D Durkin (2 1) 72 cb. Div 1 Scr: J Carey 31.

GLENMORE: Stableford: Div 1: D Bailey (14) 41. Div 1 Scr: S Zingle 35. Div 2: M Margerison (20) 42. Div 2 Scr: W Dight (Lynwood) 18. 2B Agg: D Bailey (14) J Ross (23) 76.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: M Walz (Taree 2) 41. B: H Campiao (29) 42. Women: J Fisher (32) 32.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J Hammond (23) 33. B: D Rumble Dickson (34) 33. Men: A: S Gately (8) 38. B: A Watson (20) 37 cb. C: M Griffiths (24) 45. Scr: C Mancell 34. Hole in one: M Ross

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: P Cornwell (18) 43. B: W McDonnell (28) 38.

HORIZONS: Men: Stableford: C Larson (19) 41. Women: T Mackander (30) 40.

HOWLONG: Women: Stableford: M Preston (20) 40. Men: A: M Porter (8) 44. B: W Degering (16) 42. C: G Gould (26) 39 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: P Zongo (12) 43. B: N Loizou (17) 40. C: A Scully (21) 42. Mxd: 2B: D Petkovski M Giffen 48. Women: N Hellyer (13) 32.

JAMBEROO: Men: Stableford: A Ray (24) 40. A Scr: S Rippon 30. Women: K Griffiths (29) 26.

KILLARA: Men: Stableford Whi te: A: A Taylor (8) 42. B: P Christie (18) 44. C: T Boulton (23) 39. A Scr: B Finfer 37. Women: Green: A: J Crichton (3) 38.

KOGARAH: Medley: Stableford: A: D Picone (9) 37. A Scr: A Rachid 36. B: C Tregonning (17) 39. C: C Johnson (29) 36 cb. 2B: A Demery (14) C Johnson (29) 43.

KOOINDAH WATERS: Stableford White: A: D Fleetwood (10) 38 cb. B: G Kay (15) 39. C: M Goddard (23) 41 cb. Stableford: L Brewer (13) 32.

LANE COVE: Men: Stableford: N Rowland (16) 38. 2B: N Rowland (16) N Fisher-White (23) 44.

LEONAY: Men: Stableford: A: L Alexander (6) 39. B: G Smith (17) 38 cb. C: B Alexander (18) 45. D: J Lyons (26) 38. Medley: 2B: A: L Alexander (6) B Alexander (18) 49. A Scr: R Glass J Woodward 36.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: S Reid (3) 38 cb. B: K Vongsamphanh (13) 42. C: V Pardikar (21) 41. 2B: E Alberici (15) G Zoabi (16) 50. Scr: G Nardo K White 40 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: M McKerihan (4) 36. Women: J Hagan (21) 33.

LYNWOOD: Men: Stableford: A: W Williamson (10) 80. A Scr: T Fortescue 60. B: D Hiser (22) 35. Women: A: J Smith (33) 36. Mxd: 2B Agg: A McCracken G McCracken 70.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: R Cotterill (12) 38 cb. P Davies (19) 41. P Drinkwater (29) 32. Women: Stableford: K Riley (26) 30.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Fradd (2) P Fradd (20) 69 cb. A: D Xie (4) 36. B: M Tang (15) 36. C: B Tang (20) 39.

MAGENTA SHORES: Mxd: Stableford: 2B Multi: R Marzbani (16) J Ferguson (22) 72. Men: A: M Evans (11) 32. B: R Marzbani (16) 35. C: G Hall (32) 35. Women: J Ferguson (22) 35.

MANLY: Men: Stableford: M Jordan (11) 39. R Fullerton (18) 37. L Leech (28) 35. R Guest 29.

MARRICKVILLE: Men: Par: E Lakiss (13) 6 up. Scr: J Mumford 1 up. 2B Agg: D Fitzpatrick (7) A Kinghorn (8) 2 up. Scr: S Oitmaa D Cremin 2 down.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: B Smith (3) 39. B: B Chisholm (17) 42. C: T Downes ( 22) 39. Scr: B Smith 36. 2B Multi: L Pullen (14) P Seaton (19) 85. Women: J Smith (12) 35. 2B: H Winning (14) B Ashton (22) 43.

MONA VALE: Men: Stableford: T Rudd (9) 39 cb. Scr: B Edwards 33. 2B: P Mackay (19) B Edwards (4) 47 cb.

MONASH: Men: Stableford: P Delohery (25) 41.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B Agg: D Allara (5) K Kim (3) G Finke (15) S Kommo (20) 106. Men: Stableford White: M Tey (5) 40. Stableford: K Clelland 37. Women: J Clarke (24) 32 cb.

MOSS VALE: Medley: Stableford: J Temporali (Highlands 12) 36. 4B: D Turner (Highlands 21) J Haddow 47 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: B Carter (9) 38 cb. B: G Forrest (17) 37. C: M Cockerton (27) 29. 2B: K Cheeseman (10) F Ingegneri (9) 46 cb.

MURRAY DOWNS: Par: A: B Cruickshank (10) 5 up. B: C Mewburn (13) 3 up. C: A Woolstencroft (16) 4 up. D: T Ramadge (23) 6 up. Women: M Holt (21) 1 up.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: J Bowles (15) 39. Div 2: R Palmer (23) 44. Div 3: N Cousins (33) 42. Div 1: G Eaton (15) 40. Div 2: M Ingle (22) 42. Div 3: K Wilson (27) 41.

NEWCASTLE: Stableford: A: G Hor 39. A Scr: T D e Wit 38 cb. B: B Oldham 39 cb. C: I Neale 37 cb. 2B: R Lewis G Allars 46.

NORTH RYDE: Men: Stroke Vardon: Black: A Scr: N Happell 68. M Hooper 69. A Sutton 71. Div 1: S Skala (16) 67. A: J Nevile (13) 68. B: A Payne (17) 68. C: H Sin (20) 72. D: H Pharo (28) 76.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: S Carter (14) 46. Stableford White: A: J Hall (11) 40. B: J Salvaggio (20) 40 cb. C: R Brennan (27) 42. A Scr: D Stickland 29 cb. Women: Stableford: S Bernasconi (14) 34. Medley: 2B: S Carter (14) M Drennan (17) 51.

NSW: Men: Stroke: P Frankland (3) 72. Scr: P Frankland 75. Stableford White: E Gold (24) 32. Gold: D Furlong (26) 29. Women: Stableford: A Bennett (18) 27.

OATLANDS: Men: Stableford: A: R Walsh (9) 38. B: M Toal (13) 35 cb. C: I Harrison (20) 32 cb. D: N Chen (35) 39. A Scr: S Tarrant 34. Women: A Walkerden (13) 32.

PALM BEACH: Men: Stableford: A: R Ambrogio (6) 37. B: T Parker (16) 38. C: D Hill (20) 34. D: R Lutze (31) 28.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A Scr: G Wilson 74. A: A Stapleton (11) 67. B: D Andrews (14) 68. C: M Rowston (23) 66. Stableford White: T Brennan (29) 38.

PENRITH: Men: Stableford: Split Six: M Brombal (17) S Woodcroft (8) M Fraser (19) P Brombal (21) 97. Scr: K Geyer D Turner B Williams 72. A: T Byron (10) 42. B: K Lange (18) 46. C: L Collins (21) 43.

PYMBLE: Men: Stableford: A: E Demirdjian (10) 40. B: D Borean (16) 38. C: P Winder (22) 36. Mxd: 2B: S Mackintosh (10) M Hehnke (14) 45. Scr: L Chamberlain L Ellis 41. Women: F McDermott (15) 33.

RANDWICK: Men: Stableford: M Hewitt (32) 32 cb. Scr: S Taylor 27. Irish Team: S Taylor (4) C Piper (10) P Gellin (12) M Garvey (9) 81.

RICHMOND: Men: Stroke: Medal Jan: A: R Bentley (2) 65. A Scr: C Ellings 69 cb. B: G Wigg (16) 69 cb. B Scr: D Bertenshaw 84 cb. C: J Kaye (24) 69. C Scr: R Drury 91.

RICH RIVER: Women: Stableford: D Bawden (23) 37. Men: Stableford West: White: A: P Hilet (9) 42. B: J Foyster (18) 44. C: S Cray (29) 43.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: D Gardner (11) M Norville (16) 46. Women: S McAllister (6) 26. Veteran: Stableford Green: J Hawke (25) 28. Men: White: A: D Gardner (11) 41. B: M Soo-Jang (14) 35. C: S Hilderbrand (22) 38.

ROSNAY: Men: Stableford: 4B: A: S Wilson (23) G Hoernery (24) 50 cb. A Scr: M Woodhouse D Ball 38 cb. Div 1: R Kumar (5) 41. Div 2: J Pienmunne (20) 43.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: M Nelson (12) 36. B: S Skibsted (17) 37 cb. C: R Myers (24) 37. A Scr: R Chambers 26. Women: Stableford: Centenary: C Williams (27) 35. Championship: S McLeland (22) 27.

RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: G Bentley J Callow (6) 56.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: C Sweeney (22) G Kranias (13) 49. Men: A: R Green (9) 42. A Scr: M Farr 36. B: S Madden (17) 41. C: S Chow (22) 41. D: E Pektuzun (26) 42.

SEFTON: Men: Stroke: A: D Quain (7) 48. B: J Livingstone (15) 49.

SHELL COVE: Stableford: T Hussey (20) 41. Scr: J McDonald (3) 41. 2B Agg: G Setter G Gibb 78. Scr: J Kast K Miller 71.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: D Elford (19) S Fisher (12) 75. A: R Dorn (17) 39. B: A Tomkins (The Coast) (23) 36 cb.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: G Hickie (11) 38. B: N Flavell (16) 39. C: J Rosenburg (26) 39. A Scr: I Asbury 34. . Woman: G Pottenger (10) 38.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: G Bennett (9) 38. B: P Eichorn (14) 39. C: J Thompson (20) 41.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: 2B: A Hassan (30) A Ibrahim (31 Qantas GC) 47. Scr: E Ward J Ward (Pt Kembla) 37. Stableford White: M Whitaker (6) 36. T Norman (17) 35 cb. A Hassan (30) 38. Stableford: Scr: J Ward (Pt Kembla) 35.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par: 2B: Div 1: C Dwelaney (18) R Day (12) 9 up. A Scr: R Williams R Day 3 up. A: R Williams (2) 3 up. B: B Dell (13) 4 up. C: D Perkin (21) sq cb.

STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: K Kwon H Park 9 up. Scr: B Hough G Hough 2 down. Mxd: Div 1: V Eom (14) 3 up. Div 2: K Kwon (38) 4 up. Scr: J Fanning 3 down.

TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: T Garrett (16) L Houghton (6) 80. A: L Houghton (6) 42. B: T Garett (16) 38. C: I Walters (20) 34 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford White: A: J Warren (+5) 36. B: A Harley (13) 35 cb. C: B Watson (21) 36. A Scr: J Warren 41.

THE COAST: Men: Stableford: A: C Smith (10) 35. A Scr: A Ogane 32. C: T Douglas (23) 39. A Scr: W Morgan 24.

THE LAKES: Stableford: Trophy: H Xu (11) 41. Scr: M Dries 31 cb.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: D Hopkins (9) 42. B: K Rasmussen (17) 39. C: J Brandley (33) 44.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B Agg: C Lummis (13) G Miller (11) 78. A: G Miller (11) 43. B: L Pugh (17) 39. C: R Phillip (21) 41. Women: K McKinnon (9) 34.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: A Singh (11) 41. A Scr: K Tan (1) 36. B: P Blunt (20) 44. B Scr: C Park (13) 29. Women: Green: J Kim (25) 36.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: J Tane (6) 42. B: T Yoon (13) 41. C: J Eum (21) 36. Mxd: 2B: J Eum (21) T Yoon (13) 49. Women: R Charnell (13) 38.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: J Taylor (27) P Ison (18) 46 cb. Scr: J Jamieson S Reitsma 40. A: J Jamieson (3) 41. B: J Austin (20) 39. R Lowe (25) 39.

WARRINGAH: Men: Stableford: K Howlett (23) 41. Scr: J Toro (5) 32.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: P Edwards (10) 37. 2B Agg: P Edwards (10) J Walsh (9) 69.

WINDSOR: Men: Stableford: 4B: Div 1: S Paris (18) B Mcgarrity (13) 47. A: S Simms (7) 35 cb. B: R Hatton (17) 39. C: G Place (36) 35 cb. Div 1 Scr: C Knobbs C Brown 37.

WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: G Schinkel (15) 37. Div 2: D Gilchrist (20) 37. Div 3: R Fulham (28) 39. 2B: J Kelly (7) D Gilchrist (20) 45.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: G Johns (18) 40. Scr: J Stewart 31. 2B: G Haig (19) G Dobson (17) 46.

WYONG: Men: Stableford: A: P Keny (7) 38 cb. B: A Holman (14) 39. C: K Toomey (23) 40. A Scr: E Forsyth 35 cb. 2B Agg: K Toomey (23) G Anderson (6) 77. Women: F Newman (3 2) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: K Bridgeman (32) 38 cb. Men: Stroke: Lake: P Clarnette (7) 67 cb. Stableford: B: E Bayles (12) 41 cb. C: L Flytrouis (21) 46.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email