NSW & ACT Daily Club Golf Results – 4 January 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Jarman (12) 64. B: M Kilgannon (17) 65. C: L Foley (20) 61. Scr: A: K Shephard 68. B: S Young 80. C: B Skinner 84. Women: Medal: K Teale (45) 66. Jnr: T Chell (18) 88.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Hwang (9) 65. A Scr: B Rayner 71. B: W Kang (14) 67. B Scr: M Hewitt 82. C: D Adams (21) 61. C Scr: P Goldman 87 cb. Jnr: J Cosgrove (16) 74. Men: Stableford: C Lindeman (20) 36 cb.

AVONDALE: Men: Stableford: A: C Borkowski (11) 41. B: A Craig (14) 41 cb. C: P Griffin (26) 42. Scr: L Yip 39.

BALGOWLAH: Medley: Stroke: Medal Jan: A: M Cook (13) 63. B: D Reynolds (19) 59. C: G Batkin (31) 59.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: Medal Jan: A: S Luke (2) 68 cb. B: G Nair (15) 68. C: C Turnell (20) 68. 2B: M O’Neill J Uebel 60. Scr: S Luke G Wood 65. Stableford: S Noble (11) 41.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: L Ritchie (16) 36. Men: Stroke: A: G Roberts (11) 63. A Scr: T Kadiev 61. B : R Ricketts (14) 57. B Scr: G Beck 74. C: M Pham (19) 58. C Scr: P Thorpe 84. Medal Jan: A: G Roberts (11) T Kadiev (-2) M Abrahams (11) R Simpson (11) 63 to playoff. B: R Ricketts (14) 57. C: M Pham (19) 58.

BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal of Medallists: K Brown (6) 59. Medal Dec: K Brown (6) 59. Medal Jan: A: K Brown (6) 59. A Scr: K Brown 65 cb. B: J Marsters (14) 55. B Scr: J Marsters 69. C: T Bayldon (24) 55. C Scr: T Bayldon 79. Women: A: J Sharma (20) 62. B: A Wongnin (24) 67. Scr: L Coleman 77.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: R Smith (11) 39. B: S Crittenden (14) 42. C: P Robertson (29) 39. Scr: A Whipp 32. Women: Div 1: A Dorrington (14) 36. Div 2: G Holmes (38) 36. Medley: 2B: G Walker (28) S Colley (5) 47.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: S Buchanan (22) 45. A: M Leplaw (12) 43. B: C Berry (14) 43. C: G Cole (23) 43. A Scr: D Scott 34 cb.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal Jan: A: J Atanasovski (11) 61. B: M Underhill (14) 61. C: B Sykes (20) 65. Scr: G Heffernan 69 cb.

BLACKHEATH: Men: Stableford: M Vanveen (28) 45. Scr: J Vanveen 38. Women: H Rabone (45) 46. Jnr: T Curtis (36) 27.

BONDI: Men: Stableford: S Fuller (16) 41. 2B: S Fuller (16) L Furlong (10) 48.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: Div 1: A Bowles T Schoeffel 46. A: C Bonney (22) 40.

BOWRAL: Men: Stableford: T Wood (20) 41.

BREAKERS: Men: Stableford: A Miles (20) 36. Women: S Nash (23) 38.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stroke: A: H Carlyon (12) 67 cb. B: W Patman (13) 68. C: D Lee (28) 69.

CABRAMATTA: Men: Stableford: A: D Simpson (9) 37. B: T Wilks (14) 39 cb. C: T Gardner (18) 42. D: I Cramp (27) 40. Div 1: S Umpleby (13) C Short (9) 46. Div 2: D Finocchiaro (15) N Finocchiaro (36) 45 cb. Div 1 Scr: M Nagy G Glenday 41.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Thorn (14) 34 cb. B: P Dilucchio (20) 35. C: C Versluis (38) 39. Men: A: D King (9) 41. A Scr: M O’Toole 38. B: J Houghton (14) 42. B Scr: W H ornman 26. C: K Hoare (28) 43. C Scr: P Peters 20. 2B: D Casey (26) J Ardill (16) 55. 2B Scr: G Miles M O’Toole 40.

CAMMERAY: Men: Stroke: A: G Jones (7) 62. B: J Carr (18) 65. C: P Marks (22) 62. Women: K Thomson (31) 71.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Medal Jan: A: F Pinto (10) 67. A Scr: C Mancell 69. B: P Jancek (17) 65. B Scr: I Mitford 86. C: W Butler (23) 67. C Scr: G Hogarth 91.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: J Kindred (10) S Sahazad (14) 134. Scr: J Lind S Moylan 140. A: J Kindred (10) D Gainford (12) to playoff. Scr: S Moylan 74 cb. B: S Sahazad (14) 67. Scr: R Quan 84. C: F Walker (24) A Barakat (20) to playoff. Scr: A Fotheringham 89.

CASTLE HILL: Men: Stroke: A: B Wong (9) 68. A Scr: B Lambert 73. B: L Brooke (13) 68. B Scr: J Allen 81. C: C Wheelar (22) 65. C Scr: C Hughes 88. Stableford: T Fayard (36) 24. Stroke: Veteran Men: C Hughes (20) 68. A: R Pattison (7) 74. A Scr: M Thomson 76. B: D Macnaughton (14) 72. B Scr: L Song 87. C: T K im (24) 70. C Scr: C Jensen 91. Veteran Men: G Pattison (15) 75.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Parker (11) 61. Medal Jan: A: G Parker (11) 61. R McKenzie (15) 61 to playoff. A Scr: D Gibson 67. B: S Ewing (20) 64. L Ogden (33) 64 to playoff. Women: K Morris (24) 63. Men: Hole in one: D Cameron at 18th.

CHATSWOOD: Stroke: A: T Meiklejohn (7) 57. B: R Penman (17) 61. C: C Callaghan (27) 61. A Scr: T Meikeljohn 64. B Scr: R Devkota 74. C Scr: J Bremner 83. Medley: Stableford: J Caruso (25) 34.

COBRAM BAROOGA: Men: Par White: A: D Gumbelton (17) 5 up. B: A Teagle (19) 3 up cb. Women: Par: A: M Wallace (16) 1 up.

CONCORD: Men: Stroke Black: A: T Nesci (6) 66. A Scr: T Nesci 72. B: G Webb (16) 69. B Scr: D Midolla 83. C: J Younan (22) 68. C Scr: J Younan 90. Stableford Gold: G Thomson (28) 41. Hole in one: Black: D Barbour at 4th.

CROMER: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: B Powell (6) 68 cb. B: S Tucker (16) 67. C: S Short (25) 68. A Scr: A Lewis 70. Stroke: Veteran Men: I Andestrem (23) 76.

CRONULLA: Men: Hole in one: Black: B Taper at 5th. Stroke Med al Dec: A: D Addinall (6) 75. A: P Jones (8) 68 cb. A Scr: G Spindler (1) 72. B: M Liddell (18) 64. B Scr: M Liddell (18) 82 cb. C: J Lister (24) 70. C Scr: J Lister (24) 94.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal Jan: A: G Northem (6) 68. A Scr: M Andrew 73. B: J Park (19) 66. B Scr: M Scott 86. C: M Cross (24) 67. C Scr: M Pett 90.

DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: J Radeski (7) 70. B: B Leech (16) 67. C: S Thompson (32) 68.

DUNHEVED: Men: Stroke: Medal Dec: A: T Bews (8) 74. B: R Taufa (15) 72. Medal Jan: A: C Fitzsimmons (2) D Krasser (10) 67 to playoff. B: R Taufa (15) 72. B Scr: S Desmond 85. C: G Mather (17) L Haumono (16) R Burgess (19) 71 to playoff. D: S Boog (33) 67. D Scr: S Hammond 96. Hole in one: G Kingshot at 8th.

EASTLAKE: Medley: Stroke: A: D Crawford (7) 67. A Scr: C Hicks 77. B: J Katholos (13) 67. B Scr: G Lang 86. C: J Sesmilo (21) 71. C Scr: G Yook 92. Stableford: B Brown (24) 39.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: T Pearce (8) 35. B: M Herring (18) 39. C: L McKinnon (26) 36. A Scr: K Donohoe (0) 76.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Jan: A Scr: D Beer 68. A: B Walters (10) 64. B Scr: B Hodder 77. B: M Law (16) 63. C Scr: J Payne 82 cb. C: J Payne (21) 61.

FINLEY: Medley: Stableford: J Braybon (20) 42.

FORSTER: Men: Stroke: Medal Jan: A: G George (13) 58. A Scr: S Howard 65. B: M Ravagnolo (18) 59. B Scr: M Bergin 79. C: R Dormor (32) 61. C Scr: P Matuszny 89 cb.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: C Sutanto (8) 65. A Scr: J Delaney 70. B: N Booth (13) 64 cb. B Scr: G Cahill 81 cb. C: J Farrell (21) 63. C Scr: M Campbell 90. D: R Dingle (28) 45. Hole in one: D Flannery 17th

GEORGES RIVER: Stroke: Medal Jan: A: R Field (9) 65. A Scr: N Jadhav 71. B: C Schembri (16) 35. B Scr: K Bridgement 80. C: C Maso (25) 67. C Scr: R Morse 91. Women: V Hughes (21) 68. Stableford: R Wakeham (32) 39.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Jan: A: J Carey (11) 61. A Scr: B Dodds 66. B: N Bessant (13) 61. B Scr: S Lee 79. C: S Dwyer (23) 60. C Scr: I Stepto 86.

GLENMORE: Stroke: B Windle (14) 64. A Scr: B Michelmore 72. Stableford: T Dias (29) 44.

GORDON: Men: Stroke: Medal Jan: A: V Signorelli (11) 60. B: L Witts (17) 60. C: J Tan (22) 61.

GOSFORD: Men: Stroke: Trophy: A: R Marks (7) 69 cb. B: S Wright (13) 65. C: W Guest (19) 64. D: D Dyer (25) 72 cb.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Jan: A: T Baxter (13) 70. A Scr: J Karren 75. B: P Hawlley (25) 72. Women: J McGhie (24) 73 cb.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: D Allen (12) 40. B: P Bernadin (18) 44. C: N Mitchell (22) 40. A Scr: W Jones 34. Women: A: S Kovacs (18) 33 cb. B: A Clipperton (45) 35 cb.

HIGHLANDS: Men: Stableford: K Kahn (24) 40.

HOWLONG: Men: Stableford: A: H Mathews (11) 36. B: R Bingham (22) 35. Women: V Walsh (28) 36.

HURSTVILLE: Men: Stroke: A Scr: K Kerrigan 74. A: I Rydstrand (13) 64. B Scr: P Zongo 80. B: P Zongo (14) 66 cb. C Scr: E Habib 83. C: E Habib (22) 61. Women: Div 1 Scr: P Keogh 89. Div 1: N Scerri (23) 72.

JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Jan: A: P Francis (12) 66. B: B Byers (14) 62. C: D Billett (24) 57. D: J Henderson (29) 60. Div 1: D Billett (24) 57. A S cr: S Rippon 70. Women: K Oborn (40) 80.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Jan: A: W Kinght (7) 61. A Scr: J Harding 69. B: A Bryant (15) 56. B Scr: A Barker 73. C: W Bradley (30) 60. C Scr: W Penny 86 cb.

KILLARA: Men: Stableford White: A: N White (13) 41 cb. B: R Remnant (19) 42. C: S Reckling (22) 48. A Scr: M Finfer 35. Women: Green: J Crichton (2) 36.

KOGARAH: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Musgrave (5) 53. A Scr: S Ali 58 cb. B: J Morrison (13) 56. C: M Thorn (19) 52.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: Medal Jan: A: L Thomson (9) 68. B: C Molenaar (16) 72. C: R Wealleans (20) 72. Women: C Riddle (13) 78.

LANE COVE: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Pearson (6) 61. A Scr: B Pearson 67. B: C Sithole (17) 68. B Scr: A Caush 82. C: P Siapos (24) 62. C Scr: P Siapos 86.

LEONAY: Men: Stroke: Medal Jan: A: W Worthy (6) 68 cb. A Scr: A Wright 72. B: A Burns (15) 66 cb. B Scr: A Burns 81. C: S White (21) 65. C Scr: S White 86. D: K Harper (25) 67. D Scr: K Harper 92. Medal of Medallists: A: S White (21) 65.

LEURA: Men: Stroke: Medal Jan: A: T Cook (9) 72. B: A Rice (16) 61. C: S Jago (20) 73.

LIVERPOOL: Men: Stroke: Medal Jan: A: G Batman (2) 69. B: N Khouri (Cumberland 13) 70. C: T Lowe (28) 69. Scr: A: C Cox 72. B: W Baldwin 84. C: M Valenti 93.

LONG REEF: Men: Stroke: Medal Jan: P Blanshard (18) 63. A: R Merhab (12) 65. B: P Blanshard (18) 63. C: J Cimino (28) 65. A Scr: R Bockman 68. Women: E Thurlow (12) 72.

LYNWOOD: Men: Stableford: A Scr: G Shepherd 35. A: C St-Vincent (8) 38. B: A Carleton (16) 41. C: P Grassi (28) 35. Women: M Selby (22) 37. Mxd: 2B Agg: A Carleton (16) S Driver (11) 77.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: A Duffy (22) P Yui (10) 45 cb. Men: A: G Foster (11) 38 cb. B: K Lee (15) 37. C: A Cichonski (23) 40. Women: J Holmes (11) 34.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal Jan: Div 1: R Spencer (18) 62. Div 2: J Warren (22) 64.

MANLY: Men: Stroke: Medal Jan: R New (Golfers Cup Winner) (13) 66. G Fish (14) 69 cb. M Vaittinen (35) 67. T Holmes (-1) 70. Women: G Rae (1) 76. Men: Stableford White: J Crawford (28) 27.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Jan: A: M Ribarovski (8) 53. A Scr: H Salmon 59 cb. B: R Roberts (16) 54 cb. B Scr: B Grech 67. C: B Bartlett (19) 50. C Scr: R Christie 72.

MASSEY PARK: Men: Stroke: Medal Jan: A: M Saroufim (4) 60. A Scr: M Saroufim 64. B: N Osborn (19) 60. B Scr: G Sly 78. C: A Bowmer (32) 59. C Scr: G Marsh 85. Trophy: G Nicholls (25) 61.

MONA VALE: Men: Stroke: Medal Dec: B: J Mastroianni (30) 78. Medal Jan: A: M Williams (13) 67. B: T Noad (19) 64. C: L Griffiths (22) 64. Scr: T Reeves 72. Stableford: B Little (25) 37. 2B: A Heinrichs (14) T Noad (19) 50.

MONASH: Men: Stroke: Medal Jan: A: A Howell (12) 69. B: V Mikhael (17) 66. C: B Deverall (20) 65 cb. Stableford White: B Fine (35) 39. Stroke: Scr: C Davis 68.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: B Z aeleng (7) 67. A Scr: J Perks 75. B: J Ostrer (14) 67. B Scr: J Janik 81 cb. C: T Allan (27) 63. C Scr: S Kommo 89. Hole in one: S Woolf at 2nd. Women: Stroke: A: G Dooley (2) 70 cb. B: K Janik (16) 71. Scr: N Haines 76 cb.

MOSS VALE: Men: Stroke: Medal: A: J Ashcroft (6) 68. A Scr: P Richards 74. B: G Irvine (16) 68. B Scr: C Oakley 85. C: L Banfield (27) 72. C Scr: P Daley 98.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Jan: A: J Nettleton (9) 65 cb. A Scr: N Miller 71. B: J Howard (13) 60. B Scr: S Woolnough 73. C: A Eipper (27) 65. C Scr: R Pizzol 90.

MURRAY DOWNS: Men: Stroke Black: F Fletcher (9) 70. A: B White (9) 72. B: C Hodgson (14) 73. C: I Johansen (17) 70. D: A Kirby (28) 71. Women: Stableford: A: C Nalder-Martin (25) 34.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: J PAPWORTH (10) 41. L GRAEME (10) 40. B: B JUSTICE (16) 41. J SPORER (17) 40. C: D BURNLEY (27) 35. R FINNERTY (30) 35. Women: S Gillies (19) . M Phegan (32) .

NEWCASTLE: Stroke: A: A McGowan 72 cb. A Scr: M Orchard 77. B: A Tran 71. C: P Duffy 71.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal Jan: A: M Gordon (1) 65. A Scr: L Cincotta 68. B: R Stewart (19) 66. C: F Dempsey (26) 64 . D: B Brown (31) 66.

NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Jan: A: G Reber (12) 59. B: J Adamson (17) 63. C: D Braithwaite (26) 62 cb. A Scr: T Wilson 69. B Scr: S Carter 78. C Scr: P Sullivan 87 cb. Women: B Lewis (14) 62. Medley: Stableford: J Mansell (16) 43.

NOWRA: Medley: Stableford: C Reeve (21) 43.

NSW: Men: Stroke: Medal Jan: A: J Ong (2) 68. B: C Lonsdale (17) D Trainor (14) 69 to playoff. Stroke White: C: G Moses (22) 69. Stroke: Scr: H Doig 69. Stableford Gold: J Kelly (24) 35. Women: Stroke: M McCarthy (18) 79.

OATLANDS: Men: Stableford White: A: L Mason (-1) 36. P Hunt (9) 38. B: D Fairweather (15) 46. C: I Harrison (20) 42. D: T Wolfgram (30) 45. Women: Yellow: J Barnes (30) 38.

PALM BEACH: Men: Stroke: Medal Jan: A: T De Vault (12) 57. B: L Mitchell (17) 64. C: R Jahnsen (24) 64. D: N Bubalo (28) 72. Scr: A: C Seymour 70. B: L Rourke 81. C: J McLean 88. D: P Bailey 103.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: L Meade (12) 41 . A Scr: A Richards 40. B: G Bollom (15) 42. C: P Milton (28) 40.

PYMBLE: Women: Stroke: S Kimberley (21) 73. Men: A Scr: H Waddington 73. A: T Carroll (12) 67. B: G Mcelhone (14) 71. C: V Mclenaghan (21) 71.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Jan: A: C Piper (11) 54. A Scr: C McMahon 62. B: R Mckirenan (16) 59. B Scr: S Sneddon 75. C: E D’Souza (24) 54. C Scr: M Feehan 77. S Frain (Junior) (8) 59.

RICHMOND: Medley: Par: A: P Gardner (12) 6 up. B: D Gibbs (17) 6 up. C: C Carter (32) 10 up. 2B Agg: J Horne (14) L O’Carrigan (0) 8 up. Stableford: Scr: L O’Carrigan 39. 2B: T McMillen D Miller 42.

RICH RIVER: Women: Stableford: West: K Mahady (14) 40. Men: Stableford Cup: Black: A: R Hill (5) 41. B: S Manley (14) 45. C: S Allinson (24) 42.

ROSEVILLE: Men: Stroke: A: L Miller (8) 60. B: S Harman (19) 65. C: D Saravanja (22) 66. Stroke Green: G Walsh (20) 68. Women: Stableford: R Napier (30) 38.

ROSNAY: Men: Stroke: Medal Jan: A: C Hagarty (8) 64. A Scr: R Kumar 70. B: J Sirr (16) 66. M Sipari 81. C: M O’Rourke (22) 61. C Scr: M Ivancic 84. Women: E Morabe (25) 68.

ROYAL SYDNEY: Men: Hole in one: Championship: White: R Cable at 3rd. Women: Stableford: S Mayo (31) 35. Centenary: R Mumby (34) 40. Men: Stroke Championship: Black: M Boucoiran (4) 73. Stableford White: B: N Mount (15) 38. C: J Niesche (23) 34. Hole in one: R Cable at 3rd.

RUM CORPS: Men: Stroke: Medal Jan: A: K Lewis (16) 60. B: A Mackenzie (23) 65.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Jan: A: N Apps (8) 70. A Scr: M Green 73. B: P Crowe (19) 68. B Scr: F Noonan 84. C: E Shin (22) 67. C Scr: J Hall 90. D: K Donley (28) 66. D Scr: S Kumar 102. Stableford: A Wright (25) 40.

SEFTON: Men: Stroke: Medal Jan: A: J Watts (12) 51. B: T Joachim (17) 53.

SHELLY BEACH: Men: Par: A: M Harley (11) 4 up cb. B: A Arkins (14) 4 up cb. C: M Campbell (20) 4 up cb. Women: Div 1: M Mather (18) 5 up. Div 2: S Sheldon (30) 5 up. Medley: 2B: S Sheldon (30) M Sheldon (17) 10 up cb. Men: I Handley (20) L O’Grady (13) 9 up cb.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: P Barley (12) 6 6. B: M Harwood (19) 68. C: B Lawson (21) 72. A Scr: H Delany 78. . Women: J Webber (25) 65.

ST. MICHAEL’S: Men: Stroke: A: G Fletcher (11) 72. B: E Balila (16) 72. C: M Knespal (21) 66. Scr: M Hammond 73 cb. Men: Stableford: D Loumanis (11) 35. Stableford White: S Edwards (19) 38. Stableford: Gold: A Millauro (24) 41. Men: Stroke: Team: M Knespal (21) A Ossip (20) I Strous (13) B Ginsberg (7) 57 cb. Scr: Z Loumanis J Reyes J Serhan Jnr D Loumanis 69.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Jan: A: C Abutaa (6) 68. B: J Ugarkovic (15) 69. C: M Thomson (22) 67. A Scr: T Ostler 70. B Scr: G Abel 83. C Scr: G Wynne 88. Medley: Stableford: V Dunn (16) 34.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Div 1: H Kim (12) 71. Div 2: V Eom (16) 68. Div 3: S Ferrone (23) 68. Scr: J Bishop 74. Veteran Men: G Hough 73. Medley: Stableford: M West (18) 43.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: B Wood (9) 68. B: G Jones (18) 67 cb. C: K Eacott (26) 65. Div 1: D New (19) 74. Div 2: P Livermore (2 7) 72.

TERREY HILLS: Men: Stroke: Medal Jan: A: A Barbour (11) 72. B: R Walsh (19) 73. C: K Yamada (27) 71. Medal Dec: C: R Walsh 73.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: S Oakes (11) 41. B: V Kirkby (14) 44. C: P Riordan (22) 38. A Scr: J Warren 43.

THE COAST: Men: Stroke: A: R Macey (3) 66. A Scr: R Macey 69. B: A Price (18) 68. B Scr: K Hindle 84. C Scr: G Sparling 88. C Smith 66 to playoff. M Pellegrini 68 to playoff. C: C White 88. Women: Stableford: U Dold (32) 36.

THE LAKES: Stroke: Medal: A: L Day (10) 70 cb. B: A Norley (17) 62. C: P Kofod (19) 67 cb. C Ueda (+6) 74. Scr: S Beck 72.

THE RIDGE: Men: Stroke Medal Jan: Black: A: P Bailey (12) 69. B: L Milmlow (19) 67. C: B Erskine (27) 66.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: D Barton (9) 68. A Scr: J Rennie 74 cb. B: T Steedman (15) 69. B Scr: K Mexted 85. C: P Fuller (23) 66. C Scr: P Fuller 89. Medal Dec: C: T Robinson 71. Women: Stableford: J Lee (Muirfield) (35) 37.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: G Riordan (10) 41. A Scr: Z Williams 33. B: B Ireland (20) 40. B Scr: P Ryan 20.

TWIN CREEKS: Men: Stableford: Plate: A: B Meyers (12) 38. A Scr: D Drewberry 34. B: P Murphy (15) 39. B Scr: T Chillingworth 23. C: D Chen (23) 41. C Scr: A Ebzery 19. Women: J Kim (26) 35 cb.

WAKEHURST: Women: Stroke: R Chuter (26) 76 cb. Men: Medal: A/Medal: G Lee (10) 70. A Scr: A Sutton 74. B/Medal: T Yoon (14) 70. B Scr: S Kirlew (13) 83. C/Medal: S Hwang (20) 70. C Scr: S Hwang 92. Stableford: G Eldershaw (17) 41.

WALLACIA: Men: Stroke: Medal Jan: A: S Reitsma (9) 66. A Scr: C Holmes 67. B: N Reitsma (14) 63. B Scr: D Shearer 80. C: J Kuipers (22) 65. C Scr: N Shaw 93. Medal Dec: C: G Ward (23) 75 to playoff. C Scr: G Scott 93.

WARRINGAH: Mxd: Stroke: Medal Jan: A: P Wilson (13) 68. B: R Fowler (18) 69 cb. C: A Winchester (22) 68 cb. D: S Walker (28) 72 cb. Scr: F Allan 74. Men: Medal Dec: C: P Heffernan (22) 79. Stableford: M Nicholson ( 36) 34.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Jan: A: N Lagesse (11) 65 cb. B: N Gill (14) 62. C: M Richardson (33) 65. A Scr: M Williams 69.

WOOLOOWARE: Stroke: Medal: A: P Gerian (13) 62. A Scr: W Sampson 75. B: T Mercuri (18) 65. B Scr: S Wright 81. C: G Haig (20) 65. C Scr: T Donaghy 88.

WYONG: Men: Stroke: A: S Edwards (12) 64 cb. B: C McQueen (13) 63 cb. C: R O’Keefe (24) 59. A Scr: E Forsyth 70. Women: Stableford: X Ge (24) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: M Cooke (9) 42 cb. B: M Currie (20) 39 cb. Lake: A: R Monro (20) 42. Women: A: J Luke (39) 38.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email