NSW & ACT Daily Club Golf Results – 2 January 2020

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Malcolm (23) R Whelan (18) 54. 2B Scr: W Higgins L Lewis 44. A: W Higgins (5) 43. B: R Whelan (18) 43. C: J Malcolm (23) 44.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: K Hemingway (17) 41. Div 2: S Podgornik (33) 36 cb.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: T Dight (10) T Heilman (18) 47. A: M Jones (6) 39. B: T Heilman (1) 41. C: P Wilkinson (22) 41. Scr: C Fan (+2) 39.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: B Scott (17) D Brown (15) 46 cb. Women: E Swibel (36) 39.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: S Hodson (9) R Devine (29) 47. Hcp: G Adlam (12) 39. Scr: T Crowe 32.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J McIntosh (30) 42.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: P Shortus (25) B Kelly (34) 49 cb. Men: A: P Keegan (8) 40 cb. B: K Edwards (20) 44 cb. C: I Stone (27) 45. Women: C Riley (32) 40 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: R Brown (28) 38.

BOTANY: Veteran: Stableford: L Bradd (14) 38.

BOWRAL: Women: Stableford: H Chadwick (26) 34.

BREAKERS: Women: Stableford: A Bone (26) 40. 9-hole: N Hilbert (39) 18.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: S Lowndes (9) 46. B: D Zaccagnini (14) 40. C: B Prentice (26) 43.

CABRAMATTA: Stableford Veteran Men: White: J King (8) 37. Women: M Horo (16) 35.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: C Longhurst (18) P King (Lakeside 10) 78. 2B Agg Scr: I Graham C Banks 63. A: B Allport (11) 41. A Scr: C Banks 34. B: C Longhurst (18) 40 cb. B Scr: G Hosking 27. C: J Foster (25) 38. C Scr: K Biilinghurst 17 cb. Challenge: B Allport (11) 41.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: L Weir (36) S Weir (25) 50 cb. Men: P Lee (22) 41. Women: A Mace (26) 38.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: D Gurmaij Chung (13) 42. Div 2: S Hunt (24) 35 cb. Div 3: H Choi (37) 35.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Storer (7) 37. B: G Gleeson (15) 41. C: G Robinson (18) 39. Women: Y Hall-Watson (28) 39. D Davis (34) 36.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: S Carr (9) 42. B: J Kilby (10) 40 cb. C: M Jaensch (18) 40. D: S Klaver (25) 41. Women: G Mitchelson (15) 40.

COROWA: Men: Stableford: S Roday (18) 40 cb.

CROMER: Women: Stableford Yellow: Div 1: L Smith (26) 41. Div 2: V Michael (29) 36 cb.

CRONULLA: Men: Par: 2B: T Holt (17) P Wilson (12) 9 up cb. Stableford: A: P Wilson (12) 47. B: J Tehan (17) 40. C: J Collier (25) 42 cb.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: G Rogers cb.

DENILIQUIN: Women: Stableford: J Hood (45) 42.

EASTLAKE: Men: Stableford White: A: J Parata (8) 43. B: A Velokovski (21) 42. Women: Stroke: T Gordon (45) 78.

ELANORA: Men: Stableford: B Rees (11) 44.

FAIRFIELD: Snr Stableford 2B: Gold: L Lavender (26) R Cunneen (36) 53. P Goodman (27) 46.

FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B Agg: A: S Gavin (15) B Wakefield (24) 79. P Steele (14) 43.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: F Cavanagh (39) 34. Div 2: R Crane (45) 42.

HORIZONS: Men: Stableford: G O’Toole (9) 38.

HOWLONG: Men: Stableford: A: J Arthur (8) 43. B: P Walsh (19) 39. C: I Hawkins (26) 38.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: R Lea (16) 41. Div 2: F Carosi (26) 47.

JAMBEROO : Mxd: Stableford White: I Martens (22) 44.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: T Roberts (10) 41 cb. B: T Jeffrey (17) 42. C: B Thompson (34) 40. Women: C Riddle (13) 34.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: A Brockbank (17) J Wilkinson (11) 48. 2B Scr: D Meikle G Annand 33 cb. A: D Meikle (7) 39. B: A Brockbank (17) 43. C: R Fielding (19) 42.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: J White (Twin Creeks 1) E Aravanis (Riverside Oaks 4) 73 cb. 2B Agg Scr: G Nardo B Davies 78. A: E Aravanis (Riverside Oaks 4) 39. B: L Loganathan (18) 38 cb. C: C Kim (Windsor 26) 44.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: K Sloane (12) 34. Div 2: M Rowland (25) 39. Div 3: D Muncke (37) 36.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Riley (22) J Englaro (29) 50 cb. A: F Tierney (2) 42. B: G Sly (17) 41. C: J Englaro (29) 43. Scr: F Tierney 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: J Borham (13) 38 cb. Veteran: Gold: C Novis (29) 39. Women: S Doyle (26) 31.

MURRAY DOWNS: Men: Par: Div 1: N Babic (9) 4 up. Div 2: D Bath (14) 3 up. Div 3: J Perry (19) 4 up. Div 4: K Barry (36) 7 up.

NELSON BAY: Men: Stableford: S Bates (18) 38. R Bates (21) 36. Women: W Heapy (22) 44. M Reimer (28) 32.

NORTH RYDE: Women: Stableford: C Fisher (27) 38.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Manuell N Deitz 49 cb. 2B Scr: P Whitman J Cotis 36. Men: N Deitz (17) 42 cb. A: N Howlett (11) 42. B: J Webster (20) 40. C: A Todd (21) 39. Women: Green: L Quartly (21) 40.

NSW: Women: Stableford: S Griffin (22) 38. Gold: B Swift (29) 38.

OATLANDS: Men: Stableford Black: J Isaac (8) 38 cb. Women: A: A Walkerden (13) 29 cb. B: J Hawksley (26) 38. C: R McGrath (40) 37.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: P Collings (18) S Wannell (15) 98. R Ellis (16) 43.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: Team: C Lawrence (22) K Patterson (23) J Shand (31) C Dennis (38) 51. A O’Sullivan (28) 39.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: L Pickup (22) 39 cb. Div 2: D Turner (30) 36.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: P Dowling (13) 42. Di v 2: P Creighton (22) 36.

RICH RIVER: Men: Stroke West: White: A: D Clouston (3) 66. B: D Toll (17) 64. C: D Zeissner (27) 61.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: W Webb R Symons 51. 2B Scr: D Chan T Anderson 36. A: G MacNamara (11) 40 cb. B: A Pretyman (18) 39 cb. C: B Folwer (25) 45. Green: R Symons (28) 41.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: J Tingwell (39) 5 up.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: Scr: D Condran (1) S Armstrong (1) 69. 2B: D Kable J Nicita 79. A: J Young (11) 40. B: G Heaton (17) 39. C: R Neville (20) 42. D: A Wainman (27) 40.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: A Machon (33) A Machon (36) 47. Div 1: B Cole (0) 39. Div 2: P Henderson (19) 40. Scr: B Cole 39.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B Agg: White: M Chesher (9) B Chesher (32) 76. 2B Agg Scr: W Wang J Krzyszczak 67. A: G Katrib (9) 40. B: R Elder (14) 40 cb. C: N Sundel (26) 43. Scr: C Kares 37. B Clementson (PGA) 39 cb. Visitor: N Lenton (SGA 21) 40. 2B Agg: Gold: B North (21) R Davoren (22) 71. B North (21) 41.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par White: A: M De Brito (9) 5 up. B: T Bosley (17) 4 up cb. C: J Castillo (25) 10 up. 2B Par: Div 1: J Baker (32) K Baker (27) 11 up cb. Div 2: G Hodgins (25) T Clark (14) 11 up. 2B Scr: S Nati (3) D Nati (6) 4 up.

STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: H Winning (15) 1 down cb. Div 2: D Griffin (34) 3 up.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: M Laffy (24) 38. Div 2: L Wong (44) 41.

THE RIDGE: Stableford Scr: Black: I Donaldson (Links Shell Cove) 30 cb. Men: A: D James (5) 42. B: K Power (20) 45. C: J Tuero (29) 43. Women: S Schwarz (21) 38.

TUNCURRY: Medley: Stableford White: A: P Chatillon (5) 41. B: R Davis (17) 42 cb. C: N Rosewarne (25) 40 cb.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: T Knott (23) T Malicki (18) 50 cb. 2B Scr: K Cheam D Byrne 39. A: B Neale (7) 43. B: P King (20) 44. G Koteff (28) 40 cb. Veteran: J Hasler (17) 43. Super Veteran: T Knott (23) 43.

WARRINGAH: Men: Stableford White: M Clare-Nazer (25) 43 cb. Women: L Alexander (44) 38.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: P Comber (32) 46. Scr: G Dreyer (8) 73.

WINDSOR: Men: Stableford: T Dennis (33) 38. Women: J Monaghan (26) 35.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: Div 1: B Marshall (11) 66. Div 2: T Crozier (18) 68. Div 3: R Lester (24) 68. Murray: Div 1: C Rowlands (9) 66. Div 2: K Farrell (17) 68. Div 3: N Moule (27) 68.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Stableford: 9-hole: A: P Gregory (11) 20. B: J Fairbairn (17) 20.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email