NSW & ACT Daily Club Results – 13 October 2019

Follow Us

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: M Urasaki (9) C Lee (16) 85. Mxd: D Campbell (20) A King (28) 72. Men: Div 1: M Urasaki (9) 47. Div 2: S Chopra (25) 41. Women: A King (28) 36.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: A Wood G Pickworth 49. 2B Scr: L Killen G Lane 38. Men: A: C Hickey (12) 38. B: D Doherty (16) 38. C: A Wood (21) 41. Women: R Laurie (26) 39.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: D Bass (24) 39.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: P Stainsby (23) 44. 2B: P Stainsby (23) A Cuesta (27) 49.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: C Martin D Pickles 47. Men: Div 1: D Pickles (14) 39. Div 2: J Rollings (24) 39. Women: R Brown (45) 36. Medley: Scr: R Loewenthal (0) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke C’ship: Black: A: R Gallagher (6) 64. A Scr: E Koukos (7) 72. B: G Coombs (14) 65. B Scr: T Dyet (16) 81. C: T Partridge (22) 69. C Scr: B Maree (22) 93. Medley: Stableford: A: S Fletcher (14) 37. B: G Street (20) 41. C: D Lawrie (33 ) 41.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: G Reyes (31) J Reyes (23) 46. J Kepreotes (27) 41. Scr: C De La Mare 34.

BLACKHEATH: Medley: Stableford Black: D Geddes (33) 41.

BONDI: Men: Stableford: L Furlong (5) 44 cb.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Multi: White: Div 1: T Curic (8) F Pello (12) 77. Div 2: S Kim (14) S Lou (17) 92. A Scr: B Murray (0) G Khalil (10) 54. A: C Park (9) 38. B: S Lou (17) 40. C: S So (25) 40. . Women: M Horo (17) 36.

CAMMERAY: Men: Stableford: A Hurrell (26) 40. Women: Stroke: A Diddams (35) 67.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: C Clissold C Clissold 48. C Clissold (21) 44.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: N Kennan (13) G Mclennan (13) 50. A: M Kwak (9) 43. B: H Yoo (19) 42. C: S Haq (30) 41. Women: Stroke: C’ship: Div 1: J Kim (12) 72. Div 2: J Threlfo (21) 70. Div 3: M Chung (32) 73.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: I Giltinan (11) E Giltinan (10) 53. Men: A: E Giltinan (10 ) 46. B: B Eyles (16) 42. C: G Inverardi (31) 41. Women: S Kimrah (13) 40. Medley: PM 2B: R Hogan (27) T Cruise (14) 50. Men: PM: M Rofe (14) 48. Women: R Stuckey (21) 38.

CONCORD: Mxd: Stableford: 2B: D Taylor (5) V Taylor (42) 48. Men: White: S Halvarsson (17) 41. Women: S Won (24) 39.

CROMER: Medley: Stableford 2B: White: P Hope (27) J Stern (17) 49. M Vere (32) P Vere (30) 43. P Hope (27) 44. Men: Stroke Matchplay: Black: B Edwards (13) bt D Koolloos (17) 5-4.

CRONULLA: Men: Stableford: M Stokes (24) 42. Scr: B Thompson 35. Women: 2B: M Wade R Maxted 45. M Wade (28) 40. Mxd: Par: 4B: J Douglass (44) P Douglass (31) 8 up.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Medal: D Angus (27) 61. Scr: N Aravantinos 84. Stableford: S Hwang (16) 36. Women: A Yang (19) 39.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: N Frogley (22) C Tompkins (18) 44 cb. Div 1: C Tompkins (18) 41 cb. Div 1 Scr: D Ayre 35 cb. Mxd: 2B: S Hwang (16) G Kim (28) 46 cb. Women: A Byun (39) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: I Barr (8) 42. B: G Yook (20) 40. C: C Molloy (22) 40. Scr: C Hicks (+2) 37. Women: Stableford: T Gough (18) 27.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: C Freeman (11) J Russo (16)  44 cb.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: R Jolliffe (20) R Kolk (30) 50. Div 1: G Paterson (8) 41 cb. Div 2: S Jones (22) 39 cb. Mxd: J Yu (18) C Yu (24) 46. Women: Stableford: A: J Moffat (16) H Love (29) 41 cb. Div 1: C Yu (24) 36.

FORSTER: Medley: Stableford: 2B: Z Roth (29) J Sudana (7) 50. Z Roth (29) 39 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford White: A: G Sinclair (4) 35. B: K Davy (16) 35. C: K Ackroyd (20) 42. Women: W Joo (19) 35.

GOSFORD: Men: Stableford White: S Turner (22) 42. C Dench (22) 41. Women: F Bailey (21) 35. L Matterson (25) 34.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: T Pratt (9) 37.

KAREELA: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: Y Rochford B Hill 80. Div 1: F Graham C Jones 64.5.

KILLARA: Medley: Stableford: 2B: A: P Murdoch (21) G Hollebon (23) 47. Scr: J Kelly (20) V Hekimian (16) 49. Div 1: M Evans (17) 43. . Women: P Murdoch (21) 40. Men: Stroke: C’ship: I Norton bt J Mare 5-4.

KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: D McCarthy (9) B Foote (20) 45. A: D Heather (10) 38. A Scr: D Gallagher (+2) 37. Women: Stroke: C’ship: A: L Seeto (15) 70. A Scr: D Moran (11) 82.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: W Lawrence (10) 40. B: K Anderson (17) 39. C: S Chapman (23) 39.

LAKESIDE: Medley: Stableford: G Cornish (17) B Cawthorne (18) 73 cb. S Williamson (16) 40.

LANE COVE: Women: Stableford: A Pearson (24) 34.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: D Sue (12) V Chieng (4) 79 cb. 2B Agg Scr: T Brown A Murgatroyd 64. A: A Lee (11) 41 cb. B: S Tringas (16) 43. C: G Lot (23) 39. Women: Stroke: A: B Jang (14) 76 cb. A Scr: Z An 86. B: L Manning (28) 72. B Scr: C Hart 103 cb. C: A Le (32) 78. C Scr: S Kim 112 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: Y Yoshino N Hughes. Mxd: J Atchison B Jan  Men: A Herriot (6) 38. Women: J Atchison (17) 42.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: W Seggie (11) 41. B: M Lillyman (25) 43. Scr: J Bugdalski (+2) 35.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: J Brooks (17) 40.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Wunderlich (1) M Vranjkovic (14) 81. M Vranjkovic (14) 42.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: A McMichael (25) J Gregory (10) 50 cb. Men: White: A: O Gohl (10) 41. B: C Rudd (18) 45. C: A McMichael (25) 45. 9-hole: A McCarthy (19) 23. Women: Stableford: M McKeand (31) 40 cb. Stableford 9-hole: Yellow: C Bowhill (39) 19.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: H Salmon (3) 40. Women: G Shaw (24) 33. Veteran Women: D Sebbens (19) 29 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: J Brooks (6) G Travers (25) 83. G Travers (25) 46. Scr: J Rogers 32.

MONA VALE: Men: Stableford: A Lintern (30) 43. Wo men: F Suttling (17) 34 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B: M Drysdale (18) A Low (20) 50. Mxd: L Katz (27) M Katz (17) 47. 2B Scr: C Abbott (1) L Abbott (32) 38. Men: M Drysdale (18) 48. Women: S Tan (27) 39.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: A Guin (34) M Harris (24) 49 cb. 4B Scr: D Mulhall L Nguyen 38. Men: White: M Harris (24) 41. Women:  N Vincenc (28) 37.

MT BROUGHTON: Medley: Stroke: Medal Oct: B Neil 77.

MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: R Goosen (8) R Goosen (24) 46. Women: J Lee (32) A Kim (23) 44. Mxd: J White (19) 43. T White (16) . Men: R Goosen (24) 40 cb. Women: A Kim (23) 34.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: C Goodwin (15) 43. D Rann (15) 37. B: G McCann (26) 39. P Collins (23) 37. Women: C Frires (16) 39. T Wasilewicz (41) 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: G Liebenberg (10) M Gazal (14) 48. Mxd: B Nolan (25) D Linnert (17) 46. Women: L Cho (28) C Chang (22) 41. Men: A: G Liebenberg (10) 42. B: C Kim (19) 40. C: D Hillary (24) 38. D: P Burge (31) 33. Women: Div 1: B Nolan (25) 38. Div 2: L Mathieson (30) 28. Stroke: C’ship: A: S Chim (16) 72. B: M Feltham (27) 75. C: J Durham (32) 73. D: P Bissett (36) 74. Scr: H Lee (9) 83.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Richards (18) T Cowan (17) 48 cb. M Newman (31) 41.

NOWRA: Medley: Stableford: Div 1: G Wrightson (11) 42. Div 2: R Taylor (14) 38. Div 3: J Briggs (26) 38.

NSW: Medley: Stableford: 2B: H Nguyen (24) M Lindsay (23) 47. Men: C Gordon (6) 36. Scr: M Beaman 31. Stableford White: K Lamb (15) 37. Women: N Dress (18) 31. S McAlister (24) 34. Men: Stroke: M Lambert (-4) 70. C’ship: J Reay 151. Shield: M Lambert 145.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: E Law (21) M Hartland (15) 48. Men: White: L Macinnes (9) 40 cb. Women: Yellow: C Kim (20) 39.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 4B: J Naylor (17) S Morley (13) G Naylor (1) M Collins (19) 91. Men: White: C Prior (35) 40 cb. Women: J Barber (30) 3 5.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Henderson (25) R Fitzgerald (10) 49. D Kelly (36) 46.

PYMBLE: Women: Stableford: S Hobbs (15) 33. 2B: P Raper (23) P Foxlee (13) 44 . Men: P Raper (23) 37 cb. Women: S Aldridge (28) 35 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: L O’Loughlin (10) 37. Div 2: B Mackey (18) 34. Scr: M Todd 30. Women: Stroke: Div 1: K McKellar (38) 62. Medal: Div 1: A Grellis (18) 64. Div 2: K McKellar (38) 62.

RICHMOND: Medley: Stableford: Div 1: P Evans (15) 41. Div 2: L Tuckerman (21) 37. 2B: M Guillamier (10) . S Brecko (16) 47.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Kam (12) A Bayliss (3) 46 cb. Mxd: R Mason (26) R Mason (24) 44. Men: Stableford White: A: R Kam (12) 40 cb. C: L Chan (20) 41. Green: D Hum (21) 36. Women: Stableford: L Wubben (19) 34.

ROSNAY: Medley: Stableford: 2B: A: S Selulic (32) N Jelaca (10) 47. Div 1: V Sekulic (13) 41. Div 2: G Murray (24) 39. H Sloan (21) 37.

ROYAL SYDNEY: Medl ey: Stableford: Championship: C Wood (18) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: K Kang (9) T Lim (17) 50. Mxd: J Kim (21) M Kim (20) 44. Men: K Kang (9) 42. Women: M Kwon (24) 37. Scr: M Collins 33.

SHELL COVE: Stableford: B Chapman (24) 44. Scr: A Davison (5) 36.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: Medal: A: R Ayton (5) 68. B: T Johns (16) 67. C: J Hardie-Tudhope (32) 65.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Hatrick (10) R Heller (16) 76 cb. A: M Claridge (8) 40. B: R Heller (16) 43. C: A Hassan (33) 37 cb. M Heller (24) 33. Stableford Gold: L Gafinowitz (28) 40. Hole in one: J Davies at 5th. Women: Stableford: Div 1: M Cerkesas (21) 35. Div 2: A MacDonald (23) 32 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Luff (26) M West (20) 47. S Cheon (23) 42. R Kim (35) 32.

TALLWOODS: Mxd: Stroke: Ambrose: M Panada T Burns 63.25. F Teodoruk N Patchett 64.

THE COAST: Men: Stroke: A: B Fifield (8) 70 cb. Scr: T Podvorec 77. Medley: Stableford: G Sparling (23) 39. Scr: A McEntee 29. A Carter (21) 30. Stableford 9-hole: White: P MacDonald (13) 19 cb.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A Finney (22) T Finney (8) 52. Scr: J Murphy M Joseph 40. J Tomlinson (8) 38. Women: 4B: K Morris (22) E Chow (31) 44 cb. Medley: M Wiggins (24) T O’Rourke (2) 46. Scr: T Xu K Qu 30.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: L Grant (7) 19. B: D Vergnano (19) 22 cb. C: M Battam (36) 22 cb.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: L Devlin (3) 69 cb. A Scr: K Phillips 68. B: M Wilson (14) 66. B Scr: M Wilson 80. C: A Hepburn (20) 67. C Scr: A Hepburn 87. Stableford: T McLean (17) 39. Women: C Walters (21) 35.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: M Cheshire (6) 38. A Scr: J McMillan (0) 36. B: P Pannozzo (16) 42. B Scr: T Tian (15) 22. C: M Buckley (27) 52. C Scr: S Shearer (20) 16. Women: Green: C Burns (23) 33.

WAKEHURST: Medley: Stableford: Irish Team: L Naude (11) P Little (39) 123. Men: A: N Meaney (1 7) 39. B: M Shelton (32) 46. Women: S Lockyer (28) 38.

WALLACIA: Men: Stableford White: S Kim (22) 42.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: H Van Hummel (18) 38. Stableford: T Emerson (24) 35.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: B Betros (7) T Whiticker (19) 47 cb. Div 1: J Neal (18) 41. H Wick (24) 43.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: 2B Agg: D Hopkins (25) A Dibb (21) 70. Stroke: 27-hole Foursome C’ship: A Scr: M Beales L Toms 111. A: C Clark (7) A Hart (scr) 115. B Scr: T Bellamy N Wells 139. B: W Bailey (16) W Stone (12) 122. C Scr: J Penson D Lynch 150. D Scr: G King B Gillett 161.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: W Sparkes (32) J Hampson (23) 49. Div 1: K Wissler (6) 41. Div 2: J Hampson (23) 43. Div 3: T Carr (31) 42. Women: M Conrick (24) 34.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Morrison (19) G Sharpe (20) 72. Men: B Mc Lauchlain (19) 43. Women: B Hammond (13) 36.

WYONG: Men: Stableford: 2B: B Adams (20) S Ada ms (25) 49. Mxd: K Raishbrook (19) T Hook (9) 45. Men: Div 1: P Lomas (15) 38. Div 2: S Collis (22) 41. Women: K Raishbrook (19) 37.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email