NSW & ACT 17 August 2019

Follow Us

 ANTILL PARK: Women: Stableford: N Mallam (25) 32. Medley: Stableford 2B Agg: White: M Maloney (21) N Wood (4) 77. 2B Agg Scr: J Richards G Richards 58. Men: J Richards (3) 41. R Anning (13) 38 cb. M Maloney (21) 39.
   ASQUITH: Men: Stableford: 3B Agg: G Robertson (25) Y Kim (16) C Chae (21) J Kim (15) 107. A: J Suh (10) 39. B: S Garde (18) 44. C: T Lee (21) 45. Scr: L Malcolm 32 cb.
   AVALON: Women: Stableford: P Burnett (35) 40.
   AVONDALE: Men: Stableford Black: A: M Bower (10) 41. B: A Wylie (14) 41. C: M Westerway (22) 40. A Scr: C Mcwilliams 31. White: J Rowe (27) 41.
   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: S Gray (11) 35 cb. B: M Tomchin (17) 39. C: C Birk (25) 39.
   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: I Russell (10) 39. B: M Vella (16) 39 cb. J Mackay (25) 39 cb. Jnr: H Gourlay (11) 41. Medley: 2B: G Nicholl P Stibbard 49. 2B Scr: C Akers L Hunt 41 cb.
   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: T Stubbings (20) A Lewis (20) 48 cb. J Pepping (15) 37 cb. Stroke: I Elliott (2) 67.
   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome C’ship: D Brown (13.5) L Clayton (13.5) 64.5. Men: Ambrose: K Nikas (12) V Laws (27) A Deligianis (20) M Williams (8) 46.625.
   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Multi: R Loewenthal (3) R McLeod (16) 77 cb. Men: A: R Loewenthal (3) 39. B: D Pickles (15) 38. C: D Gerry (34) 41. Scr: R Loewenthal 36. Women: Div 1: W Harrington (6) 36. Div 2: L Taylor (35) 37.
   BERMAGUI: Men: Stableford: A: P Revill (9) 37. B: R Cattanach (17) 33. C: P Schmidt (26) 38.
   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: F Damjanic (17) 44. A: J Costa (6) 40. B: G Gallagher (17) 41. C: G Eade (22) 40. A Scr: P Higgins 30.
   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: T Churchill (16) R Levi (14) 81. A: C Freese (10) 38. B: T Lock (17) 45. C: B Cuneen (23) 40. Scr: M North 30. Women: T Carr (42) 35. Men: Stroke: Cock o’ Walk: K Halloran G Snowden bt J Frew M Papadopoulos 4-2.
   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: J Still (23) K Scully (17) 47. G Jones (19) 40. Women: Stroke: Canadian Foursome: D Pease Y Murray (18) 75. Medley: Hole in one: Black: J Duke at 5th.
   BONDI: Men: Stableford: F Austin (11) 39.
   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: P Todd (-1) 36. B: H Scott (16) 34. C: D Zines (23) 36. D: M Aspros (36) 35. A Scr: P Todd 36.
   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: N Trezise (0) T White (5) 67. A Knowles (30) 38.
   BOTANY: Men: Stableford: 2B: P Simon (6) D Graham (16) 40. P Simon (6) 40.
   BOWRAL: Women: Stableford: W Burke (24) 40. Men: T Downing (20) 43.
   BREAKERS: Medley: Par: 2B: J Gibson (25) A Gibson (12) 11 up. Men: M Laws (17) 1 up. Women: J Gibson (25) 4 up.
   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Burge (2) 39. B: J Henney (13) 39. C: P Webster (24) 44. 2B: J Henney (13) L Niko (21) 51.
   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Molo (13) N Guo (10) 43 cb. Div 2: S Acreman (16) J Creig (31) 46 cb. Div 1 Scr: O Woodley S Woodley 39 cb. A: O Woodley (0) 35 cb. B: R Parkinson (11) 44. C: S Myring (17) 39. D: J Creig (31) 38.
   CAMDEN: Men: Stableford: A: B Bull (Mollymook 12) 38 cb. A Scr: D Hoare 33. B: D Johnston (19) 42. B Scr: P White 21 cb. C: K Burton (20) 39. C Scr: P Small 18. 2B: R Jackson (25) B Bull (Mollymook) (12) 48 cb. 2B Scr: K Bellman G Matheson 37. Women: A: S Marsh (17) 37. B: M Malcolm (20) 37. C: J Page (30) 38. 2B: Y Day (26) M Wackett (35) 45.
   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: D Hill (17) M Rooney (20) 74. M Rooney (20) 40. Women: M Koeninger (27) 34.
   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: M Tracey (10) 36. A Scr: B Davie 34. B: K Ellis (13) 39 cb. B Scr: G Winnall 22 cb. C: Z Kadir (20) 47. C Scr: F Wardlaw 19. 2B Agg: Z Kadir Z Kadir 80. Stroke Foursome C’ship: Black: B: D Hadkins S Robson bt D Starr B Smith 19th.
   CARNARVON: Men: Stroke: Foursome: K Speer (27.5) D Clavert 70.5. A Scr: B Linclon M Williams 75. Foursome C’ship: Div 1: K Speer (27.5) D Clavert 149. Div 1 Scr: M Williams B Linclon 155. Stableford: 2B: J Kabg (21) J Lee (24) 48. A: P Hajjar (10) 39 cb. B: M Kim (16) 39. C: D Kang (22) 39.
   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: P Trainor (11) 42. B: M Barill (16) 42. C: C Muxworthy (21) 40. A: J Farhnam (6) 38. A Scr: M Thomson (+1) 34. B: M Hawes (12) 43. B Scr: M Hawes (12) 31. C: A Johnston (20) 46. C Scr: A Johnston (20) 26.
   CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: B Lambert (23) N Burchall (15) 75. B Lambert (23) 44. Women: Stableford: R Hamilton (25) 38.
   CONCORD: Men: Stableford Team Agg: White: Presidents Team 763 bt Captains Team 762. J Massad R Porfida G Kairouz G Kalil 52. A: D Taylor (6) 37. B: P Laming (17) 42. C: G Cox (25) 35 cb. 2B Multi: J Lee (12) D Taylor (6) 65.
   CROMER: Medley: Stableford: A Scr: N Phelps (+1) 34. A: P Jackson (7) 38. B: J Wang (16) 41. C: R Cross (24) 36 cb. 4B: J Wang (16) J Macqueen (29) 46.
   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: A: K Sadler (36) P Gorman (29) 49. A Scr: R Kerry (3) M Osborne (-1) 36. A: P Abbott (13) 38. B: P Watson (20) 39 cb. C: P Gorman (29) 43.
   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Doig (12) 42. Div 2: P Carroll (14) 43. Div 3: Z Mercan (24) 42. D Scr: J Freeman 38.
   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: P Argyriou (8) K James (16) 72. Div 1 Scr: O Coletto P Kallas 56. Div 2: K Patterson (18) P Ward (19) 71. Div 1: P Argyriou (8) 40. Div 2: B Lynch (24) 41.
   EASTLAKE: Medley: Stroke: A: D Spalding (5) 35 cb. B: P Gale (16) 34. C: T Bartone (25) 33. A Scr: A Michelsen 31 cb. Men: Foursome C’ship: A: S Robertson M Reynolds 158. B: W Wadworth A Reid 200. C: J Kyriazis L Kyriazis 199.
   ELANORA: Men: Hole in one: R Davies at 5th. Par: T Naylor (18) 3 up.
   EVERGLADES: Men: Stableford: A: J Wesson (4) 40. B: G Evens (18) 43. C: R Fraser (20) 40 cb. D: P Shackleton (32) 43. Medley: Irish Team: K Davis (9) D O’brien (27) M Hammond (23) N Trickett (18) 92 cb.
   FORSTER: Men: Stableford: 2B: S Wrigley (22) J Wrigley (36) 50. A: C Roberts (15) 43. B: S Wrigley (22) 44.
   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: Z George R Martin 79. 2B Agg Scr: M Davies A Lombardo 51. A: D Prasad (11) 42. B: Z George (13) 40 cb. C: H Lee (22) 42.
   GEORGES RIVER: Par: 2B: Div 1: C Spears (9) A Green (14) 13 up. A: C Spears (9) 7 up. B: D Cairns (13) 4 up. C: R Jones (22) 5 up.
   GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: C Hovey (15) D Holland (21) 45 cb. M Cupitt (Highlands 9) 39.
   GLENMORE: Stableford: Div 1: P Groves (9) 41. Div 1 Scr: S Zingle 34. Div 2: J Searle (21) 40. Div 2 Scr: C So 21. 2B: P Groves (9) K Clark (7) 46 cb.
   GOSFORD: Men: Stableford: A: D Dalley (11) 37 cb. B: R Mcteare (15) 42. C: W Guest (20) 39. D: J Keiselis (33) 37.
   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: Div 1: P Gibson (16) 34 cb. Div 2: P Hawley (24) 40. Women: C Hearn (24) 31 cb.
   HIGHLANDS: Medley: Par: Bisque: Div 1: T O’Brien 4 up. Div 2: D Fitzroy 6 up. Div 3: M MacMillan 12 up. T O’Meara 8 up.
   HORIZONS: Men: Par: B Jelfs (14) 3 up. Women: L Ramsey (13) 7 up.
   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: J Worthington (12) 41. B: L Piper (17) 41 cb. C: D Abel (22) 40. Women: D Hanagan (21) 42. Mxd: Stroke: Ambrose: J Lisle (7.25) R Hooper 62.75. Men: B Sikaovski (7.25) F Nardo 60.75.
   JAMBEROO: Women: Stableford White: L Bell (25) 35. Men: P Hahn (19) 38.
   KAREELA: Men: Stroke: Ambrose: A: T Russell (14) J Casey (25) 52.25. A Scr: W Knight (7) M Hardiman (8) 60.
   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: P Choi (19) R Sindel (17) 51. A Scr: D Kirby M Ward 37. A: L Glanfield (8) 42 cb. B: E Roles (15) 43 cb. C: C Todd (19) 42 cb.
   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: N Feyn (22) A Barclay (8) 43 cb. A: G Harnwell (2) 36 cb. A Scr: B Hayden 33 cb. B: J Sayegh (15) 36. C: P Foley (21) 38 cb.
   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: A Whittaker (2) 38. B: R Hoole (14) 38. C: B Thomas (25) 41. D Stretton (28) 39.
   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: N Hull (25) F Mammone (22) 47. 2B Scr: J Webb C Abutta 40. A: A Ciantar (10) 38 cb. B: R Manea (14) 38. C: N Hull (25) 40. Women: Div 1: J Jacka (12) 41. Div 2: C Luxton (27) 36 cb.
   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: B Doherty (27) J Back (14) 38. M Thompson (24) 37.
   LEONAY: Men: Stroke Ambrose: White: S White (16) L Tormay M Holburn A Konarew 48. A Scr: M Devries S Thums R Johnstone A Best 56. Medley: B Storey (11.50) G Storey M Neill M Mccormick 50.50.
   LEURA: Medley: Par: Bisque: A Edwards (31) 8 up cb. B Cox (29) 8 up. E Liedl (27) 7 up.
   LIVERPOOL: Medley: Stroke: Ambrose: G Zoabi E Alberici S McGee B Lakmas (6.125) 50.875.
   LONG REEF: Stableford: A: K Morton (9) 40. B: M Harding (13) 37. C: G Davies (19) 40. A Scr: C Hughes 36. Div 1: J Brown (11) 29.
   LYNWOOD: Women: Stableford: Div 1: M Williamson (9) 32 cb. Div 2: J Smith (40) 35. Men: Div 1 Scr: P Knipler 34. Div 1: C Knipler (8) 41. Div 2: R Somi (10) 40 cb. Div 3: M O’Loughlin (21) 39. 4B Agg: B Carver (8) 140. H Carver (6) 140. D Evans (9) 140. R Somi (10) 140.
   MACARTHUR GRANGE: Stableford: K Riley (28) 37. Mxd: 2B Multi: G Watkins (20) M Frame (23) 68 cb. A: S Lensing (10) 40. B: M Williams (13) 35. C: R Hughes (20) 39. Medley: K Riley (28) 37.
   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: A Kelly (4) 36. G Ramirez (15) 36. T Lowe (33) 38. A Cummings (17) 30. B Phillips (22) G Ramirez (15) 36.
   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: Hcp: A: S Casson (11) 35 cb. W Chivas (12) 35. B: S Snape (16) 32 cb. J Eager (15) 32. C: C Wilson (34) 35. T Bishop (21) 32. Women: Div 1: J Liddle (22) 35. Div 2: D Anderson (28) 39. Medley: 2B: A Atkins (10) G Mooney (28) 44 cb. Mxd: C Anderson (11) D Anderson (28) 43 cb.
   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford White: Div 1: S Reed (17) 3. Div 2: B Taylor (19) 43.
   MANLY: Men: Stableford: A: D Ross (8) 38. B: M McKenzie (15) 38. C: K Olson (23) 37. A Scr: F Bellingham 31. Women: S Singh (12) 33. Men: Trophy: M McKenzie (15) 38 cb.
   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Dunn (6) M Bechaus (18) 46. 2B Scr: D Jones P Harrison 32. D Hogarth (20) 38. Scr: D Cremin 32.
   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: R Heather (12) 39. B: J Mahon (14) 39 cb. C: M Flack (28) 44. Scr: B Smith 35. 2B Multi: J Mahon (14) D Bowyer (20) 84. Women: Par: R Woods (30) 4 up.
   MONA VALE: Men: Stableford: A: M McKinnon (5) 37 cb. B: G Kirkham (19) 40. C: D Hortense (26) 44. Scr: K Komulainen 35. 2B: C Petrie (23) G Kirkham (19) 47. Stableford Yellow: F Vumbaca (31) 35. 2B: F Vumbaca (31) K Vines (29) 41.
   MONASH: Men: Stableford: A: A Mortimer (7) 37. B: R Shilkin (15) 38. C: R Briggs (20) 42. Stableford White: J Martin (24) 37. Stableford: Div 1 Scr: A Gatland (12) A Howell (14) 46. Div 2: R Briggs (20) H Brett (20) 47. 2B Scr: M Roubicek C Abbott 38.
   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Catteral (12) 38. B: L Winderbaum (16) 38. C: I Cunningham (20) 39. Stableford: Scr: J Boediman 31. Women: G Finke (15) 32.
   MOSS VALE: Men: Stableford: A: W Hayes (9) 38. B: R Spencer (18) 45. C: M Stedman (35) 43. Women: M Jackson-lee (grange) (42) 40.
   MT BROUGHTON: Men: Par: 2B: G Windeyer 5 up.
   MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Kim (26) J Park (22) 50 cb. A: E Palmer (9) 41. B: B Carter (13) 43. C: C Nielson (23) 45.
   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: S Maher (9) 38. Div 2: B Smith (19) 41. Div 3: L Goodwin (31) 39. Div 1: P Metham (12) 41. Div 2: P Murray (18) 37. Div 3: J Bannerman (24) 39.
   NEWCASTLE: Stableford: B Macansh 40. A Scr: B Hill 33.
   NORTH RYDE: Men: Stroke Matchplay: Black: A: L Cincotta bt D Calleija 1up. Div 1: G Sheaves bt D Fazzolari 2up. B: G Onley bt M Dickenson 5-4. C: C Kim bt D Kim 4-3. B Taylor bt D Stewart 19th. Stableford: A: T Bradley (9) 40. B: R Hutchinson (16) 41. C: C Wybenga (20) 43. D: T Kim (28) 35. 2B: A Scr: J Fennell (0) T Bradley (9) J Evennett (21) J Elphick (24) 40 cb.
   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: P Hamlyn-Harris (13) 41. A: T Hoffman (8) 38 cb. B: F Allan (16) 40. C: A Wong (21) 40. A Scr: S Oitmaa (Pennant Hills) 33. Women: S Grant (27) 40. Medley: 2B: G Glenwright (23) S O’Brien (36) 47.
   NSW: Men: Stableford: G Gering (7) 36 cb. Scr: J Kim 31. Stableford White: G Shlom (33) 38. Gold: M Messis (29) 30. Women: Stableford: M McCarthy (18) 32.
   OATLANDS: Women: Stroke: S Monaghan (19) 81 cb. Men: Stroke Black: A: S Doherty (3) 66. B: N Kim (13) 66 cb. C: M Carroll (20) 68. D: C Jones (29) 69 cb. A Scr: B Hooper (3) 33.
   PALM BEACH: Women: Stableford: R Berczelly (33) 26.
   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: J Dries (2) 39 cb. B: T Vermeer (13) 40. C: J Keenan (23) 41. A Scr: A Richards 37. 4B: D Bailey (3) S Mikhael (22) G Ormaechea (4) M Clisdell (17) 52 cb.
   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: G Taylor (8) S Wise (13) 50. 2B Scr: P Morris D Day 39. A: M Newton (9) 42. B: M Mckenzie (14) 41 cb. C: R Hughes (26) 42. Hole in one: D Turner at 7th.
   PYMBLE: Men: Stroke: A: E Demirdjian (11) 70. B: T Piper (16) 69. C: G Knott (30) 70. A Scr: J Conran 69. Women: L Dickinson (9) 80.
   RANDWICK: Men: Stroke: Cup: J Todd 62. Bowl: W Adey (19) J Bridges (10) M Kandara (7) 58 to playoff. Jnr: J Todd (2) 60.
   RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: J Mahoney (12) 43 cb. B: S Lee (14) 43. C: D Clarke (30) 40. A Scr: I Davies 36. 2B: Div 1: S Moore S Lee 47. Div 2: L Egan L Karl 46. Div 1 Scr: J Walden M Hanckel 40.
   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: K Cryan (34) J Chan (12) 53. 2B Scr: G Cole A Adams 33. Men: A: P Carmody (9) 40. B: K Williams (14) 38. C: K Cryan (34) 43. Stableford Green: I Snook (28) 38. Women: Stableford: R Napier (35) 36.
   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Rosenthall (27) 35. Centenary: S De Salis (40) 43. Men: Stableford Championship: White: A: A Fairbairn (6) 34. B: M Tinkler (13) 35 cb. C: B Ashton (24) 38. A Scr: M Boucoiran 31.
   RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: W Brown W Temple (8.5) 57.5.
   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: M Doughan (13) 43. A Scr: S Park 36. B: B Apps (17) 34. C: K Gittoes (22) 35. D: R Targett (33) 41. 2B Agg: Div 1: B Wheelhouse (18) M Woodward (11) 66. Div 2: K Barnes (12) R Targett (33) 73.
   SEFTON: Men: Stroke: Foursome: D Maytom (8) K Ibbett (11) 55.5.
   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: D Duffy (22) J Duffy (32) 47. Men: P Donnellan (33) C Clark (21) 48. A: T Smith (10) 35 cb. B: S Langer (16) 36. C: C Emde (19) 36 cb. Women: Div 1: G Thomas (23) 38. J Duffy (32) 39.
   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: J Towers (11) 38. B: C Waller (15) 37. C: R Poll (25) 39. Div 1: G Milmow (40) 36. A Scr: M Johnston (1) 33.
   ST MICHAELS: Men: Stroke: 4B Scr: A: M Whitaker M Hammond 72. 4B: A: K Walther (4) R Coombes (4) 73. Stroke 4B Scr: White: P Krieg R Walker 84. 4B: Z Loumanis (17) M Tartour (24) 86. Stableford A: M McDonald (4) 39. B: C Ingleton (16) 34 cb. C: H Light (27) 34. Scr: W Wang 37. Gold: W Kilcran (25) 36. 2B: White: P King (29) L King (6) 46.
   STONECUTTERS RIDGE: Mxd: Stableford: A: M Horton (1) 39 cb. B: G Smith (13) 35. C: A Booth (25) 34 cb. Medley: 2B: Div 1: N Kinnaird (21) A Payne (5) 46. Div 2: G Banks (17) S David (9) 44. Div 1 Scr: B Young (0) P McGuffie (1) 41.
   STRATHFIELD: Men: Stroke: Bowl: C Fan (-4) 73. R Kim (7) 70. Medley: Stableford: Div 1: M Story (12) 39. Div 2: S Torpey (21) 39.
   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: R Nicol (18) 43. K Jessiman (17) 40. B: A Cowan (28 Taree) 47. T McBride (23) 43. Women: Stableford: Div 1: R Ezzy (27) 39. J Gould (23) 34 cb. Div 2: M McManus (34) 38. M Gleeson (34) 36.
   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: Z Tare (17) 46. T Tan (14) 46. A: R Mckinley (12) 38. A Scr: M Gibson 34. B: J Ford (18) 38. C: B Fitzgerald (20) 35 cb. Hole in one: C Yang at 4th.
   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: B Frewin (9) 37. B: M Piper (17) 37. C: J Ting (26) 38. A Scr: J Ayoub 36.
   THE COAST: Men: Stableford President’s Trophy: White: Div 1: G Hetherington (15) 41. A: C Garlick (7) 40. A Scr: C Garlick 33. B: A King (16) 38. B Scr: W Carr 24. C: K Duncanson (23) 38. C Scr: R Fairfax 18. Div 2: K Gordon (25) 31. Women: Stableford: C Fukushima (21) 35.
   THE LAKES: Stroke: M Dane (2) 72. M Coorey (17) 68. B Steege (25) 70. K Lasky (9) 80.
   THE RIDGE: Stableford: A: T Clarke (11) 40. B: S Morando (22) 43. C: M Herbert (25) 33.
   TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: B Barons (14) G Eliasson (16) N Stevens (18) C Wayland (9) 93. Men: A: M Vukasin (8) 38. B: B Barons (14) 39 cb. C: I Buckle (23) 38. Women: K Pitcher (26) 35.
   TUNCURRY: Men: Stroke Black: A Scr: G Proctor (5) 80. B Scr: R Wagland (14) 87. A: B McCann (9) 75. B: K Croak (16) 72. C: J Halicek (20) 73. C Scr: H Graham (19) 99.
   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: E Kim (22) N Budden (25) 48. Men: A: S Joo (4) 42. A Scr: K Tan (0) 38. B: J Liddell (14) 38 cb. B Scr: T Green (13) 23. C: M Budden (25) 41. C Scr: P Blunt (21) 17 cb. Women: Green: S Riotto (30) 35.
   WAKEHURST: Men: Stableford: A: G McEloroy (10) 36. A Scr: A Sutton 34. B: J Zietsman (14) 44. B Scr: J Zietsman 30. C: Y Kim (20) 37 cb. C Scr: W Woodoff 19. Women: L Shapiera (12) 35.
   WALLACIA: Women: Stableford: N Bemrose (37) 38. 2B Scr: S Lear J Pagett 39. Men: 2B: N Shaw (26) N Hoppe (21) 47. A: S Lear (7) 42. B: A Vidal (20) 40. E Scicluna (25) 39.
   WARRINGAH: Mxd: Stableford: A: M Stamopoulos (7) 37. B: B Arnott (16) 39. C: B Reoch (21) 39. D: I Massey (31) 40 cb. Irish Team: I Morrey (19) C Keegan (31) D Mills (22) R Park (11) 75. Scr: J Reid (3) 31.
   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2BWB: S Pole (22) G Bush (10) 29. Men: A: L Redman (11) 39. A Scr: B Djura 77. B: P Wong (17) 37. C: S Pole (22) 41. Women: T Elderfield (24) 34. Medley: Hole in one: P Cullen at 9th. G Cusack at 5th.
   WINDSOR: Men: Stableford Matchplay: Black: C Daley (18) M Fitzpatrick (11) bt D Peppard (22) P Fraser (24) 7-5. 4B: S Paris (18) L MacDonald (20) 92. A: J Whitmore (13) 38 cb. B: M Reading (15) 42. C: T Iacono (23) 36 cb.
   WOOLLAHRA: Men: Par: 2B: S Meads (20) M McGowen (13) 11 up. Div 1: R Tulloch (16) 4 up. Div 2: G Pitt (18) 5 up. Div 3: F Muller (27) 4 up.
   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: D Tinworth (12) 41. A Scr: D Gray 31. B: R Lucas (18) 40. C: B Groundwater (20) 41. Stroke: Cock o’ Walk: D Strong A Martin bt W Gates T Golding 2up.
   WYONG: Men: Stableford: A: S Rex (12) 42. B: J Elder (15) 42. C: G Oakley (21) 40. A Scr: M Pavy 35 cb. 2B: R Sloman (12) K Innall (27) 48.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email