NSW & ACT 13 August 2019

Follow Us

ASQUITH: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: J Dowd (22) 71. Div 2: G Lawler (28) 74. Div 3: Y Himei (36) 77 cb. Div 1 Scr: J Merrick (7) 86. Div 2 Scr: N Chae (23) 97. Div 3 Scr: K Kim (34) 111. Stableford Yellow: D Conn (45) 32 cb.
   AVALON: Men: Stableford: G Isherwood (18) 45.
   AVONDALE: Women: Stroke: Div 1: M Betts (12) 73 cb. Div 2: A Baxter (24) 66. Div 3: S Barling (30) 76 cb.
   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: W Young (18) 32. Div 2: F Briggs (32) 36.
   BANKSTOWN: Medley: Stableford: S McEwen (27) 41.
   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stroke: C’ship: A Scr: K Rae (7) 73. A: T Riches (11) 63. B Scr: B Alexander (13) 83 cb. B: T Mitchell (14) 66 cb. C Scr: G Katsoulis (26) 96. C: M Williams (25) 72 cb.
   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (28) 40.
   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: B Anderson (14) R Smith (11) 72. Men: Div 1: B Anderson (14) 38. Div 2: C Powell (22) 40. Scr: G Whyte 32. Women: Stableford 2B Agg: Gold: M Reed (39) M Bakker (32) 72. Div 1: L Watson (16) 36. Div 2: I Newport (30) 40.
   BEXLEY: Women: Stroke: M Vella (34) 67.
   BONNIE DOON: Women: Stroke: Medal Aug: A: I Inoue (20) 78. B: A Purcell-Bern (28) 77. C: L Walker (38) 79.
   BONVILLE: Women: Stroke: Div 1: J Whittaker (10) 76. Div 2: S Kennedy (24) 78. Stableford: Div 3: D Happ (36) 27.
   BOTANY: Women: Stableford: M Fleming (34) 39.
   BOWRAL: Women: Stableford: 3B: P Donoghue (38) L Carroll (23) E Goodwin (27) 49.
   BREAKERS: Men: Par: 2BWB: R Webb P Bone 11 up. R Perry (36) 6 up.
   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: W Jol (36) 39.
   CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: 3B: F Keane L Lambros J Cotter 91.
   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: D Kim (25) I Daryab (3) 48 cb. A: M Champion (Fox Hills 11) 38. B: J Chung (18) 37. C: P Hacker (Kiama 21) 36 cb.
   CASTLECOVE: Men: Par Team: White: L Frankish (10) K King (32) M Crook (20) B Lambert (23) 14 up cb. K King (32) 5 up.
   CHATSWOOD: Women: Stroke: Medal: Div 1: J Kiddell (24) 70. Div 2: K Robinson (25) 69. Div 3: M Cosby (37) 69.
   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: P Clark (14) 40. Div 2: P Lewis (26) 36. Div 3: J Hardman (41) 33. Stableford 9-hole: Gold: C Manning (45) 22.
   CRONULLA: Men: Stableford: 2B: G Theobald (21) J Potter (27) 50. M Haydon (20) 42. Scr: T Wilson (3) 34. Stableford Veteran Men: White: H Thuge (8) 28.
   CUMBERLAND: Women: Stableford: Team: E Lee S Long M Nam A Robinson 93. Div 1: A Yang (19) 34. Div 2: H Lee (31) 43. Div 3: G Fyffe (44) 39.
   ELANORA: Mxd: Stableford: B Rees (11) 38.
   EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: L George (19) 36. Div 2: J Welsby (30) 40. Div 3: M Spencer (36) 38.
   FORSTER: Women: Stroke: Div 1: V Bullard (18) 65. Div 1 Scr: J Ervin (10) 87. Div 2: S Breese (23) 67. Div 2 Scr: B Wright (24) 96 cb. Div 3: S Pavey (45) 69. Div 3 Scr: K South (33) 105.
   GLENMORE: Veteran: Stroke: Foursome: T Ardouin (21) G Mcsullea (16) 68.5.
   GORDON: Women: Stroke: Foursome: Div 1: L Barratt (25) B Churche (21) 68 cb. Div 2: H Cummins (33) S Fitzpatrick (37) 68. Stableford: P Catanach (24) 37.
   HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: G Reid (33) 34.
   HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B: White: M Taylor (28) M Smith (30) 52 cb. Men: Div 1: T Abel (15) 39. Div 2: M Taylor (28) 42 cb. Women: Gold: S Rooney (30) 38.
   JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: K Brennan (15) 36. Div 2: S Dixon (23) 38. Div 3: G Rutledge (37) 36.
   KAREELA: Women: Stableford: Foursome: A: C Murphy L White 65.5. A Scr: C Fifield E Hocking 83. B: P Tollis J Liver 67.5. B Scr: H Milner L Matthews 105.
   KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: J Freed (13) 41. Div 2: D Woods (26) 42. Div 3: J Wikinson (29) 43. Scr: J Crichton 36. Stroke 4B KO f: J Winn J Bryan bt D Falster J Richardson 3-2.
   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: D Brewer (3) 72 cb. B: H Sunwoo (14) 72 cb. C: P Fisher (19) 64. Women: L Mullard (0) 73.
   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: M Ferreira (5) R Allison (0) 71. 2B Scr: E Eyou (7) J Jong (5) 56. A: T Nash (11) 38 cb. B: F Holovinsky (16) 41 cb. C: K Hardie (24) 39. Women: 4B: K Frew (30) J Kay (35) M Gear (25) C Fehrenbach (36) 127. R Mayho (23) 36.
   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: N Beattie (13) 36. B: J Gammage (19) 43. C: L Margetson (26) 41. D: R Rothwell (34) 43. Women: M Shay (28) 34.
   MANLY: Women: Stableford: A: K De Stiger (21) 41. B: D Farrell (31) 37 cb. C: A Matthews (36) 42 cb. Gold: P Nicholson (37) 34. 9-hole: L Pryor (41) 20.
   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: G Potter (24) M Granger (15) 45 cb. 2B Scr: D Jones M Setter 34. R Aslanis (8) 41. Women: J Granger (22) 39. Veteran: J Johnson (26) 38 cb.
   MONA VALE: Medley: Stableford: A Mackrill (36) 41 cb.
   MONASH: Women: Stableford: Div 1: T Wiseman (16) 34 cb. Div 2: L Katz (28) 39. Div 3: S Umei (34) 37. Scr: G Hulme 25.
   MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: P Zarra (14) J Westcott (31) 47. Div 1: P Zarra (14) 40. Div 2: J Hilditch (24) 36. Div 3: J Westcott (31) 43.
   NELSON BAY: Women: Stroke: A: R Fitzgerald (14) 72. B: T Vander Reyden (28) 68. C: M Harding (33) 74.
   NEWCASTLE: Stableford: Div 1: J Thompson 38. Div 2: A Bryant 36. Div 3: S Menzies 36.
   NORTH RYDE: Women: Stableford: Irish Team: A: J Ogilvie (29) C Fisher (28) A Gannon (33) K Attenbrough (18) 92. B: B Kwon (36) N Shin (36) M Yoon (29) S Whang (34) 96. Scr: C Ward (13) A Stubbs (10) B Broadbent (29) R Woods (31) 49.
   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: G Glenwright A Waddington 47. A Waddington (22) 42 cb.
   NOWRA: Women: Stableford: Medal: S Davies (33) 35. Veteran: A: P Done (17) 39. B: R Martin (23) 41. C: C Weatherill (33) 39.
   PALM BEACH: Women: Stroke: Div 1: V Jones (31) 69. Div 1 Scr: M Gee 98. Div 2: C Hopton (45) 73 cb. Div 2 Scr: B Menzies 106. C’ship: Div 1 Scr: M G 296. Div 1: R Berczelly (34) 208. Bronze 1: Div 1: V Jones (31) 142. Div 1 Scr: M Gee 200. Bronze 2: Div 2: M Bynon (34) 141. Div 2 Scr: R Berczelly 207.
   PYMBLE: Women: Stableford: R Hall (38) 43.
   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: G Wilkinson (15) B Lee (12) 44. A: S Knowles (7) 39. B: G Wilknson (15) 40. C: W Hamilton (20) 35. Scr: C Mcmahon 30.
   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: J Yeung (26) 37. Div 2: W Boyd-Boland (32) 36. Div 3: J Alderson (33) 37.
   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B Agg: Yellow: A: M Morgan (24) G McMillam (29) 76. Div 1: R Teaken (19) 39. Div 2: G McMillan (29) 42.
   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Foursome C’ship: Centenary: D Womack A Andersen 97.
   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Div 1: L Kim (17) 76. Div 1 Scr: A Kim 91. Div 2: B Young Lee (28) 72. Div 2 Scr: M Kim 100. Stableford: Div 3: S Woo (32) 37. Yellow: M Baker (45) 32.
   SHELL COVE: Medley: Stableford: C Pogson (22) 44 cb. J Mulholland (13) 44. J McGrath (8) 42. Scr: J Kast (0) 36.
   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Split Six: A White (21) P Ray (22) 73. A: R Carpenter (12) 37 cb. B: B Clements (15) 41. C: T Higgins (24) 43. D: T McGill (36) 40 cb.
   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: P Milford (25) 46.
   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: B Stevenson (9) 40. B: J Clark (17) 42. C: J Horvath (24) 42. Women: Yellow: Div 1: J Hume (24) 41. Div 2: R Campbell (33) 40.
   ST MICHAELS: Men: Stableford Gold: B North (18) 32. Snr White: E Berchowitz (16) 35.
   STONECUTTERS RIDGE: Women: Stableford: A: Y Kim (15) 33. B: S Ireland (25) 38. C: V Kennerson (35) 38. 2B Multi: C Debbie Crofts 74. Medley: Stableford White: G Raab (22) M Cruice (11) 71. 2B Scr: M Horton G Walker 44. A: B Balagtas (8) 43. B: A Wilson (17) 38 cb. C: G Raab (22) 38.
   STRATHFIELD: Women: Stroke: Foursome: A Yoo A Han 71. Scr: G Choi D Song 93.
   TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: Div 1: G Pearson (24) 41. L Prout (26) 38. Div 2: R Ezzy (28) 43. C Hepburn (32) 39.
   THE COAST: Mxd: Stableford 2B Agg: White: P Haselhurst (21) S Moore (9) 70. J Markezic (10) 37. Veteran: Stableford: F Thorncroft (14) 37. Mxd: Stroke White: C Cox (4) 31.
   THE LAKES: Men: Stableford: S Bonner (14) 35 cb. Women: Par: Div 1: K Anderson (17) 1 down cb. Div 2: N Harwood (26) 1 down.
   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Welsh (20) S Ghelani (17) 48. Men: A: M Franklin (Links Shell Cove 8) 40. B: A Jayawardena (21) 42. C: G Wilson (28) 40. Scr: C Holden (Liverpool) 31. Women: S Dean (31) 40.
   TOUKLEY: Women: Stroke: Div 1 Scr: C Cranston (16) 73. Div 2 Scr: K Pitcher (27) 72. Div 3 Scr: L Heggie (38) 78.
   TUNCURRY: Men: Stableford White: A: M Lani (14) 39. A Scr: G Proctor (4) 32. B: M Larney (22) 37. B Scr: D Elliott (16) 21.
   WAKEHURST: Women: Stableford: A: C Wright (13) 35 cb. B: S Lockyer (30) 32. C: J Grice (33) 35 cb.
   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: N Hoppe (22) R Browning (34) 50. N Hoppe (22) 44.
   WARRINGAH: Women: Stableford: Div 2: J Miller (24) 35 cb. Div 3: G Gillies (36) 37. Div 4: S Trahair (43) 32.
   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: D Payens (14) 41.
   WINDSOR: Women: Stroke: Medal Aug: A: D Shearer (19) 73. A Scr: Y Mudiman (10) 84. B: S Griffin (29) 77 cb. B Scr: C Beggs (28) 105 cb. C: H Campbell (38) 71. C Scr: H Pitt (38) 110. Stableford: 9-hole: V Horsburgh (45) 19. D Decent (27) 16.
   WOOLOOWARE: Women: Stroke: Foursome: Div 1: G Earl S Koroneos (15.5) 75.5. Div 2: P Webb S Wyse (30) 74. Div 3: D Cawston L Alexander (35.5) 73.5. Div 1 Scr: D Timmins (7) D Rann (7) 86. Div 2 Scr: C Murphy (28) P Dye (26) 106. Div 3 Scr: E Munro (36) H Jenkins (32) 110. 36-hole: P Webb (30) S Wyse 155. Foursome C’ship: Div 1 Scr: D Rann D Timmins 179. Div 2 Scr: R Fleming M Lewis 211. Div 3 Scr: D Cawston L Alexander 226. Hole in one: G Earl at 10th.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email