Daily Club Golf 14 January 2021

Follow Us

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney Thursday, 14 January 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Hughes (27) G Wagus (25) 77. 2B Agg Scr: P Hanley T Burnus 66. A: L Walker (9) 39. B: S Porteous (16) 39. C: D Hughes (27) 39.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: A Bruce (28) 38 cb. Div 2: I Chong (32) 40. 9-hole: J Ferguson (42) 16.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Abdallah R Abdallah 46. A: R Bhujel (10) 40. B: J Smith (13) 35 cb. C: J Abdullah (34) 39.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: P Kennedy (24) K Miners (24) 45. G Bass (35) 39. Scr: B Meyn 28.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: Ambrose: C Conder B Jensen P Waring J McIntosh (12.6) 43.2.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: J Chung (18) 36. Div 2: V Mcclelland (31) 45. Div 3: M Phipps (31) 37.

BERMAGUI: Men: Par White: A: B Christofersen (1) 2 up. B: G Van-Dyke (20) 4 up. C: B Benny (30) 5 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: L Naumovski (Scr) L Annesley (19) 47 cb. Men: A: P Davis (Scr) 38 cb. B: S Mudge (17) 36. C: M Amanovich (21) 41. Women: J Smith (15) 38 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: A McAlister (28) 38.

BOWRAL: Women: Stableford: K Onishi (23) 37.

BREAKERS: Women: Stableford: L Ball (38) 40.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B Multi: White: D Blyth (13) P Brenton (25) 81. A: D Cooper (12) 43. B: M Williamson (14) 40. C: P Brenton (25) 45. A Scr: A Derbas 37. B Scr: I Seckold 25. C Scr: C Taylor 17. 

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: L Stanton (24) 46. D Adhar (14) 42. Veteran: A: R Schwarz (19) 37 cb. J Casey (16) 37 cb. B: R Skien (21) 41. D Symes (30) 40. Women: R Murray (28) 42. G Maloney (32) 41.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: S Mc Cann (29) D Freeman (13) 49. 2B Scr: H Al Salemi J Smuk 37 cb. A: M Greene (7) 42. B: C Longhurst (18) 43. C: R Peel (36) 43. A Scr: M Bell 36. B Scr: M Pogson 27. C Scr: P Erickson 16 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: J Shin (17) Y Choi (15) 49 cb. Men: Div 1: J Shin (17) 43. Div 2: M Sullivan (20) 41. Women: C Yun (12) 34.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: A Kim (17) 41 cb. Div 2: J Bowen (27) 40. Div 3: S O’Neil (33) 39. Scr: C Shin 33.

CASTLECOVE: Medley: Stableford: A Marchetto (19) 34.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: K Wilson (19) 36. Div 2: M Juchau (32) 36. Div 3: L Tearle (45) 40.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford 4B: White: B Favaro (29) B Opthoog (29) 49.

COROWA: Medley: Stableford: E Sorensen (48) 39.

CROMER: Par: V Quin 7 up.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: P Wilson (9) M Eagleton (15) 47 cb. Scr: G Osborne (3) W Coman (27) 37. A: N Croft (11) 41. B: N Pitt (16) 39 cb. C: P Ibbotson (23) 38.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: L Hunt (+1) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Hazali (8) 42 cb. B: T Mantoufeh (24) 45. Women: M Fleming (38) 39.

ELANORA: Men: Stableford: White: G Smith (19) 41. Women: L Buckley (25) 39.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Multi: D Thomas (19) T Scoular (31) 84. 2B Scr: G Sinclair G Maguire 59. Men: A: D Jones (10) 38. B: D Thomas (19) 40. C: A Viscayno (26) 40. Women: A Reidy (31) 34. Snr: B O’Connor (26) 39.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: D Simpson (19) 39. F Chin (23) 34 cb. C Reeves (31) 34. V Hughes (18) 33. S Frost (30) 32. N Homann (26) 31.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: N Guillaume (12) 42 cb. Div 2: T Ardouin (20) 43. Scr: R Eldridge 34.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: B Lamb (28) A Lamb (20) 51. A: S Branch (9) 39. B: M Butcher (16) 39. C: B Lamb (28) 50. Women: J White (17) 34.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: O Jennings (33) 41 cb. Women: S Asken (13) 37 cb.

HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal: A: S Griffiths (19) 72. B: B Yeo (34) 76 cb. Stableford: S Geary (8) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: M Fearn (14) 43. Div 2: K Armstrong (25) 42.

KIAMA: Medley Stableford : K Poole (15) 41 cb D Moore (21) 41 cb A Tory (18) 41 A Moore (34) 40 cb M Osborne (19) 40 Scr: W Blomley (Stonecutters Ridge 0) 35. Hole in One: M Fiatarone 16th.

KOGARAH: Men: Stableford White: C Marshall (17) 40. Women: Div 1: W Goodwin (18) 43. Div 2: P Black (37) 40.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: B Jenkins (12) 42. B: C Coulson (15) 44. C: A James (26) 44. Women: C Riddle (16) 35.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: G Peters (12) K Hayward (17) 47. Scr: A Wright C Carruthers 37. A: B McKeown (15) 42. B: P Law (29) 42. C: K Brookes (23) 38.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: R Redfern (27) K Bush (22) 51 cb. 2B Scr: A Bourgonjen J Lupis 39. A: J Sherson (5) 38 cb. B: R Goodwin (19) 41. C: G Thompson (20) 43.

MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: Div 1: R Moffatt (15) 46 cb. Div 2: T Ortiz (21) 47 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Villaescusa (13) A Sufferini (17) 46. A: B Murphy (12) 41. B: A Sufferini (17) 39. C: J Hewetson (22) 40. Scr: N Barbieri 40. Hole in one: N Hayes at 15th.

MONA VALE: Women: Stableford: A: J Tebbutt (22) 41. B: K Baldwin (26) 44. C: E Butler (42) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: P Matthews (13) 38. Veteran: Gold: A Zizzo (34) 35. Women: M Rubin (31) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: P McTigue (30) 42.

NELSON BAY: Men: Stableford: S Brown (9) 36. N Bowling (13) 35.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Coughlan 41. Div 2: M Power 38. Div 3: K Edwards 43.

NORTH RYDE: Jnr Open C’ship: Boys: Joshua Todd (The Australian) 66 (equal course rec) Jack Roche (Manly Gold) 71. Hcp: Lachlan Leung (Roseville 24) 62. Girls: Rachel Lee (North Ryde) 74 Charlotte Perkins (The Australian) 76. Hcp: Shion Choi (Monash 10) 68.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: M Matthews P Sullivan 50. 2B Agg Scr: J Renshaw P Stephens 39. Men: White: O Nicholas (32) 43. A: L Walker (11) 39. B: C Geary (18) 38. C: M Matthews (20) 42. Women: Green: B Lewis (16) 39. 

NSW: Women: Stableford: Irish Team: S Yasmin (23) B Myers (26) P Keogh (8) M Salkinder (29) 95.

OATLANDS: Men: Stableford White: I Kim (17) 41. Women: Yellow: A: N Anderson (20) 39. B: J Young (24) 38. C: A Ku (47) 41.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: M Light (27) 52. K Wilkinson (10) . M Light (27) 47. Women: V Jones (31) 33. 9-hole: S Richards (29) 22.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: Team: K Patterson (23) C Burdis (27) D Amos (16) 86 cb. A: J Eyles (28) 45. B: C Dennis (40) 40. Scr: K Patterson (0) 21.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: L Green (11) 41. Div 2: A Nicholas (33) 38 cb.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: H Egger (16) 38. Div 2: D Crawley (19) 41.

RICH RIVER: Men: Stroke West: White: A: D Carey (6) 66. B: M Clemmens (14) 69 cb. C: P Kennedy (36) 66.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: Irish Team: R Ulrick G McRae J Chinn R Jones 97. Men: White: A: B Comley (13) 37. B: R Caithness (19) 39. C: P O’Hanlon (26) 43. Veteran: Green: R Ulrick (21) 41.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: S Bath (22) 4 up. Centenary: T Holman (27) 2 up.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Kim (15) S Park (11) 47. Men: M Dane (+1) 39. Women: J Kim (15) 42. 9-hole: D Zilic (32) 18.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg Scr: S Quick (4) P Ray (10) 37. 2B Agg: H Cope (17) A Hogan (15) 93. A: S Quick (4) 39. B: H Cope (17) 41. C: K Weber (22) 40. D: G Taylor (33) 40.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: B Todd (15) J Schuberth (21) 49 cb. A: D Bowron (10) 39 cb. B: T Body (13) 37 cb. C: J Schuberth (21) 39. Scr: T Egan 34 cb.

ST GEORGES BASIN: Mxd: Stableford: A: J Ford (11) 38. B: F Arena (13) 39. C: R Wilson (21) 40.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B: White: D Thompson (19) G Price (14) 46 cb. 2B Scr: J Krzyszczak J Pullen 42. A: J Musgrove (8) 42. B: G Price (14) 40. C: S Moloney (23) 35 cb. Visitor: J Dalley (8 The Lakes) 37. Scr: J Garner 37. 2B: Gold: T Mayes (15) A Sullivan (15) 43. T Mayes (15) 35. Women: K Moses (17) 35.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Singles KO f: A: A Gray (10) 39. A Scr: H Wilde (0) 37. B: M Milne (16) 39. B Scr: P Hew (13) 26. C: D Patton (23) 44. Y Kim (19) 22.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Kim (23) 41. Div 2: S Lennox (30) 37.

TALLWOODS: Women: Stableford: 4B: J Chilton S Ireland 43. K Aldham S Ireland 42.

TERREY HILLS: Medley: Stableford Gold: K Webb (26) 39.

THE COAST: Women: Stableford: Div 1: D McDermott (28) 38 cb. Div 2: L Wong (44) 34.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: J Frost (7) M Rogers (6) 88. Men: A: M Rogers (6) 36. B: S Parton (18) 47. C: P Muhlbock (34) 38 cb. Scr: J Perkins 36. Women: J Cheah (28) 40.

TUNCURRY: Medley: Stableford: A: M Ware (15) 41. B: H Hicks (18) 38.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: R Chuter (29) 39. B: L Wrench (33) 40.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Keeley (6) R Keeley 48. 2B Scr: S Coleman S Blundell 37. A: S Coleman (3) 36 cb. B: R Keeley (15) 37 cb. C: J Kanaley (23) 39. Veteran: P Cromer (12) 38. Super Veteran: R Chant (25) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford: M Ellis (23) 39 cb. 9-hole: White: T Chesters (12) 25.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Jan: A: P Cullen (6) 69 cb. B: J Armstrong (14) 72 cb. C: P Comber (24) 68. Scr: M Patterson (6) 75. Women: Medal: M Cawthorne (10) 70.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: G Shanahan (21) 35. B: P Gothelf (40) 34.

WORRIGEE VETERANS: Stableford: Div 1: W Fagerlund (13) 39 cb. B Ryan (11) 39. L McMasters (12) 38. Div 2: S Dossetor (20) 42. B Walsh (16) 40 cb. C Dall Orto (19) 40. Div 3: M Hasler (25) 37 cb. S Shepherd (23) 37. C Hoffman (22) 35.

WYONG: Men: Stableford: D Connolly-Jackson (16) 40 cb. Women: R Frame (51) 43.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: 4B: Lake: R Lester (22) I Kinlyside (16) 51. Murray: L Nagle (15) D Hovey (22) 48.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Stableford: 9-hole: A: J Kapp (10) 21. B: D Holdsworth (12) 21.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email