Daily Golf Results – 13 September 2019

Follow Us

AVONDALE: Women: Stableford: K Lawson-Brown (15) 36.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: B Voysey (22) 36.

   BEXLEY: Men: Stableford: S Watling (22) 40 cb. Veteran: 2B: S Loreggia (4) J Dunne (19) 47. Hcp: S Watling (21) 38 cb.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: B Maystorovich (9) 42. Women: K Smith (21) 35.

   BONVILLE: Medley: Stableford: K EDMONDS (22) 47. A Scr: J POUNTNEY 44.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: A Wren (10) 38. B: C Lysaght (18) 40. C: J Stewart (25) 41. 2B: B Hayes (16) J Stewart (25) 52.

   CAMMERAY: Women: Stableford: 2B: K McDaid K Ward 26.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: L Marcuccio (6) 41. B: B Lloyd (17) 41. C: S McDonough (18) 45. Women: K Jansen (11) 40. Medley: 2B: E Kulk (25) P Bardem (18) 48 cb.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Lancken (18) 38. Div 2: M Barnett (22) 41. Div 3: T Collins (33) 38. 9-hole: D Burns (40) 21 cb. Mxd: I Patrick (29) 17 cb. E Bracks (32) 40.

   CROMER: Medley: Stableford: 9-hole: K Moss (25) 18. I Cantwell (11) 39 cb.

   CRONULLA: Women: Stableford: Irish Team: A: M Chapman (36) D Cousley (33) H Harrington (26) S Weidenhofer (28) 94. A Scr: J Convoy M Ticehurst A Arnold T Davison 68.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: R McGuigan (23) D Hughes (25) 48. A: S Beranaliva (17) 39. B: G Shirley (22) 40. A Scr: L Donovan 31.

   ELANORA: Women: Stableford: K Hatton (24) 40.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Mackey (19) I Roddan (12) 47 cb. A: M Anthony (10) 40. B: B Russ (13) 40 cb. C: P Stines (20) 40. D: W Harper (27) 42. Stroke: A Scr: M Anthony 73 cb. A: G Kill (20) 64 cb. Women: A Scr: K Burke 76. A: G Gray (12) 74. Men: Veteran Men: A Scr: T Walker 75.

   FORSTER: Men: Stableford: J Cribb (20) 41.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: M Hendry (14) 37. M Hendry (14) 37.

   GOSFORD: Medley: Stableford: Trophy: A: B Paterson (15) 43. B: J Clark (32) 41. A Scr: D Mundy 31.

   HARRINGTON WATERS: Veteran: Stableford: 9-hole 4B: A: K Babbage K Collins 24 cb. B: R Barlow P Tosevic 24.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: P Croaker (25) 46. Women: F Zajakovski (28) 36.

   KILLARA: Women: Stroke: Div 1: V Hanrahan (21) 69. Div 2: J Dreverman (26) 76. Div 3: M Nesbitt (31) 76. Div 4: L Blackburn (35) 78. Div 1 Scr: J Crichton 75. A: J Wright (18) 147. B: M Nesbitt (31) 160. C’ship qlfrs: Div 1 Scr: J Crichton K Wood L Stevenson C Heazlewood C L’Estrange J Slatyer P Sears H Rymill. Div 1: A Wood J Wright B Stuart S Percival J Boustred K File J Richardson G Leadingham. Div 2 Scr: L Fenton K Morgan M Hudson M Kelly D Saar H Roberts L Greenwood L Lothian. Div 2: S Foster V Sutherland D Harpham C Bartlett R James J Jones R Shepheard S Hardwick. Div 3: M Nesbitt C Healy J Kane J McFadzean C Wood S Scarlett.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: P Nilsson (16) R Aquino (7) 70. 2B Scr: J Webb L Arthur 65. Medley: A: R Aquino (7) 38. B: S Reid (19) 36. C: G Garven (32) 39 cb.

   MANLY: Men: Stableford: M Cleary (13) 42. Women: S Woodhouse (35) 42. Stableford Gold: P Nicholson (37) 38. 9-hole: P Lockitt (41) 22.

   MONASH: Men: Stableford: R Kaw (21) 43. Women: J Eckton (27) 39.

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Lalor (11) 38. B: P Rogan (23) 42. C: B Fulton (25) 41. Women: Div 1: C Gilmore (23) 41. Div 2: J Taylor (35) 42. Div 3: J Ryan (42) 33.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: J Navybox (12) 39. Women: A McCarthy (42) 33.

   PYMBLE: Medley: Stableford: J Le (22) 41.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: A: D McDougall (17) T Pilcher (15) 49. A Scr: K O’conner J Miller 36. A: K O’Connor (6) 42. B: S Brecko (18) 38 cb. C: T Pickette (24) 41.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: D Angus (25) 37. Div 2: M Johnson (30) 42. Div 3: P Taylor (33) 40.

   ROSNAY: Medley: Stableford: 2B Agg: A: R Beale (14) G McQuillan (29) 76. A Scr: G Beale F Johnson 57. Div 1: G Beale (6) 39. Div 2: P Sheen (28) 47. K Averillo (33) 41.

   ROYAL SYDNEY: Stableford: Veteran Men: Championship: P Howe (25) 38.

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: Div 1: L Kim (17) 39. 2B: A: M Watson (28) R Di Michael (28) 53. Medley: A: R Di Michael (28) 45. A Scr: S Vail 42.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: Challenge: M Rayner (20) 39. C Archer (20) 38. C Gilles (7) 37. A Scr: J Kast (0) 35.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Martin (21) M Kamalesan (28) 49. Div 1: T Taureka (12) 43. Div 2: B Martin (21) 43. Scr: M Tey 33. Women: Shield: Div 1: A Hoad (32) K Kelman (40) 45. Div 2: C Platt (20) S Gilbert (26) 41. Team: Strathfield 281 bt Bankstown 248. Medley: Veteran Men: J Lindsay (31) 41.

   TALLWOODS: Men: Stableford: Div 1: B Escbach (20) 40. Div 2: P Townsing (22) 38.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: M Ikeda (29) 42.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: K Deegan (19) 37 cb.

   THE COAST: Medley: Stableford: G Dedden (17) 38. Scr: A Ogane 33. 2B: G Adams (15) K Nash (11) 75.

   THE LAKES: Medley: Stableford: B Dillon (19) 42. Women: Par: C’ship: K Ganderton (27) 2 up. Hole in one: M Hogan at 1st.

   TUNCURRY: Women: Stroke: Div 1: N Ryan (19) 71. Div 1 Scr: D Blanch (11) 89. Div 2: L Parker-Smith (29) 72. Div 2 Scr: T Nichols (23) 97. Div 3: A Brown (33) 72. Div 3 Scr: M Horan (33) 106.

   WINDSOR: Medley: Stableford: R Jenkins (29) 41 cb. J Dwyer (26) 41. B Page (36) 40 cb. C Knobbs (5) 40.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: C Psomas (20) 37 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email