Daily Club Results – 12 Sept 2019

Follow Us

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Tribbia (26) D Blacker (7) 83. 2B Agg Scr: W Higgins D Blacker 56. A: R Wilton (11) 38. B: B Potter (18) 41. C: D Tribbia (26) 46.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Park (22) 38. Div 2: M Wood (29) 35 cb.

   BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: W Prideaux (25) 34. Stroke: Chick o’ Walk: M Hayward (21) K Vickers (24) bt M Joma (17) K Ferguson (36) 4-2. G Bass (34) W Hicks (38) bt K Coldrey (15) L Ritchie (17) 3-1. Veteran: Hole in one: G Prideaux at 9th.

   BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: D Hoschke (11) 40. Div 2: G Wood (26) 48. Stableford Gold: Div 3: M Maher (45) 48.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: D Quinto (12) 39. B: J Stichbury (20) 41. C: M Thomas (31) 37 cb.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: T Bonham (4) 39 cb. B: S Mudge (20) 43. C: B Kelly (35) 50. 2B: P Byrnes B Kelly 55.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: S Draper (28) 41.

   BOTANY: Veteran: Stableford: F Christiaans (20) 37.

   BOWRAL: Women: Stableford: S Short (40) 42.

   BREAKERS: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (23) B Dwyer (23) 70. Div 1: J Lavery (26) 39. Div 2: C Whalan (32) 37 cb. Div 3: D Newman (35) 36.

   CABRAMATTA: Veteran: Stroke: Foursome: R Kronenberger J Malkus (15.5) 71.5. Women: Stableford: Div 1: A Casey (20) 34. Div 2: N Wintzloff (34) 32.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: J Foster (25) G Hutchinson (30) 47. 2B Scr: S Groth M Palmer 39. A: M Palmer (2) 38. B: M Lewis (17) 37 cb. C: J Foster (25) 41. Scr: A Scr: D Cummins 34. B Scr: D Morris 24 cb. C Scr: R Byles 19.

   CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke American Foursome: White: Div 1: R Whelan W Buckley (21) 63. Div 2: C Evans B Audley (18) 66 cb.

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: C Ashworth (17) P Mace (13) 49. C Towner (Barnwell Park 27) 42 cb.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B Agg: K Jansen (12) P Roles (22) 78. 2B Agg Scr: E Lee C Shin 51. Div 1: R Stuckey (18) 40. Div 2: B Burnett (24) 43. Div 3: J Dow (32) 38 cb.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: A Benjafield (34) 22 cb.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: P Dyson (23) 38. Div 2: B Wilson (29) 40. Div 3: T Bradbury (44) 40. Hole in one: J Gates at 6th.

   CROMER: Women: Stableford: A: L George (18) 34 cb. B: M Naylor (25) 35. C: J Fogarty (31) 41. Par: 4B KO f: S Hickey C Horne bt M Mork P Crofts 2-1.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: S Harris (11) 41. B: K Williams (20) 39 cb. C: M Pinfold (34) 43. A Scr: R Nicol (5) 34 cb.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: D Adhar (16) 36.

   DUNHEVED: Women: Stableford: J Martin (28) 35.

   EASTLAKE: Women: Stableford: 2B: B Xu (27) G Gajus-Ramsay (22) 47. Men: Stableford White: A Stanescu (24) 39. Women: Stableford: R Walsh (41) 36.

   ELANORA: Men: Stableford: Hcp: S Sargent (36) 40 cb.

   EVERGLADES: Veteran: Stableford: Div 1: L George (17) 37. Div 2: R Biddolph (25) 36 cb. Div 3: N Harris (37) 42.

   FAIRFIELD: Snr Stroke Yellow: A: A Gallard (18) 57. B: G Bellia (21) 54. C: P Seaman (30) 56.

   FOX HILLS: Veteran: Stroke: P Hall (22) 68 cb.

   GEORGES RIVER: Women: Stableford: F Chin (23) 41. A Gollan (24) 39. P Johnson (37) 37.

   GLENMORE: Women: Stableford 2B Agg: White: S Dean (22) D Willmington (24) 69. Mxd: R Eldridge (8) 42. Women: D Willmington (24) 38.

   GORDON: Medley: Stableford: 2B Multi: P Brown M Stinson 95. Men: Stableford Black: A: P Brown (12) 43. B: I Beatty (16) 42. C: M Geraghty (27) 43. Women: Stableford: L Byrne (35) 36.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Div 1: J McGhie (28) 67. Div 2: K Sellings (35) 70. Div 3: P Rigg (45) 74.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: J Pedone (20) 41. Div 2: S Pyle (25) 40.

   KAREELA: Women: Stableford: Div 1 Scr: N Scerri (22) 33. Div 2: S Margret (32) 37. 2B: L White C Murphy 63.

   KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: W Goodwin (15) 35. Div 2: J Weatherstone (28) 34.

   LANE COVE: Women: Stroke: Foursome C’ship: A: J Weine H Prentice (27) 66. A Scr: J Weine H Prentice 93.

   LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: W Gillard (16) I Gribble (18) 46. Div 1 Scr: P McFarlane J Kennedy 34. A: B Grant (10) 37. B: C Slaviero (14) 41. C: O Brennen (19) 39 cb.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: A Ng (15) S White (27) 50 cb. 2B Scr: S Mearbany D Wright 40 cb. A: J Kim (12) 39. B: B Griffin (15) 39 cb. C: G Thompson (20) 42.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: C Schofield (19) 42. B: M Plant (23) 43.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: R Craig (14) S Leslie (31) 85. A: P Foote (13) 40. B: G Ryan (19) 45. C: J Hegarty (23) 43. Scr: D Smith 31.

   MONA VALE: Women: Stableford: A: R Millington (16) 36. B: C Reeves (30) 38. C: T Rott (33) 36. Stableford Yellow: J Steward (45) 34.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: P Reakes (36) 41. Veteran: Gold: A Forman (29) 43. Women: Stableford: M Noonan (28) 34.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Div 1: A Johnson (15) 73. Div 1 Scr: T Skuodas 84. Div 2: M Cavanagh (25) 70. Div 2 Scr: K Fitzalan 99. Div 3: L Howard (35) 71. Div 3 Scr: J Owen 104.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Blenkey 42. Div 2: A Bryant 36. Div 3: R Gianacas 33 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: T Alexander (25) 40.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Gilbert S Blewitt 52. 2B Scr: C Mallinson R Thomas 35. Men: S Gilbert (21) 44. A: R Thomas (11) 37. B: D Beirne (18) 41. C: N Lim (26) 39.

   NOWRA: Women: Stableford: Div 1: L Weatherill (21) 34. Div 2: M Jennings (29) 34. Div 3: J Downie (34) 34.

   NSW: Women: Stableford: Div 1: L Trollip (7) 34. Div 2: L Graham (24) 36. Stableford Gold: Div 3: R Buck (37) 31.

   OATLANDS: Women: Stableford: A: S Sassen (12) 39. B: D White (26) 33. C: D Lawton (36) 39 cb.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: C Whitehouse (17) 35. B: S Lester (41) 37. 9-hole: T Lee (21) 19.

   PENRITH: Women: Stroke: Ambrose: P Hatch M Rasmussen (16.5) 68.5.

   PYMBLE: Women: Stroke: Medal: Div 1/Medal: R Jackson (10) 74. Div 2/Medal: S Kimberley (22) 72. Div 3: J Benecke (37) 69.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: D Horan (13) 39. Div 2: B Walker (23) 38. Trophy: L Johnson (24) 37.

   RICHMOND: Women: Stableford: A: L Peers (21) 40. B: K Pettet (45) 39.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: A Wagner (27) A Bear (13) 49. 2B Scr: J Murray (7) D Bushell (11) 35. Men: Stableford White: A: D Bushell (11) 38. B: I Cairns (18) 42. C: A Wagner (27) 42. Green: M Cowley (21) 42.

   SHELL COVE: Women: Par: R Wynn (30) 2 up. Stableford: K Graham (19) 39.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: C Tasker (21) T Duggan (29) 48. 2B Scr: S Armstrong (3) M Pavy (2) 38. A: A O’Connor (10) 38 cb. B: R Kirk (14) 42. C: S Eddy (20) 40. D: P Nichols (29) 41.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: J Baker (32) P Babbage (24) 49. Div 1: L Lovric (13) 37 cb. Div 2: A Andrews (18) 37 cb. Div 1 Scr: T Egan 32.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: H Light (24) C Scholtz (14) 49 cb. 2B Scr: M Kingston B Schofer 40. B Schofer (5) 45. J Morrison (15) 42. J Wacher (20) 43. Scr: W Wang 36. Visitor: R Cameron (Mollymook 21) 42. 2B: Gold: W Kilcran (24) J McEntee (30) 48. Gold: W Kilcran (24) 37.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: J Lee (9) 38. B: A Kim (17) 39. C: M Holmes (32) 42. A Scr: P McGuffie 35. B Scr: C Field 23 cb. C Scr: J Stojic 19.

   STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: A Han (19) 76 cb. Div 1 Scr: H Jang 92. Div 2: E Kim (26) 70. Div 2 Scr: E Kim 96. Div 3: A Hoad (32) 75 cb. Div 3 Scr: A Hoad 107.

   TALLWOODS: Women: Stableford Veteran Women: Green: Div 1: M Duckett (25) 38. D New (20) 34. Div 2: M Melick (37) 37. J Hicks (31) 36.

   THE COAST: Women: Stableford: 2B: S Africh (19) G Earle (30) 42. Veteran: Stableford White: G Macleod (36) 40.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: T Barden (19) N Anderson-Barden (36) 83. Men: A: K Newton (12) 46. B: R Millot (Pacific 23) 43. C: N Anderson-Barden (36) 47. Women: L Saxby (43) 38.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Bobbin (12) G Donald (13) 51 cb. 2B Scr: P Borsato B Gibbons 40. A: P Borsato (11) 46. B: S Hackett (14) 44. C: D Firth (22) 44. Veteran: S Blundell (12) 40 cb. Super Veteran: R Hays (30) 45.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: P Hartman (25) 39. Stableford: L Rice (32) 36 cb.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Sep: A: S Hines (14) 73. B: J Roberts (21) 68. Women: S Maloney (30) 79.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: E Alcantara (35) R Mantaring (23) 48. Mxd: T Brennen (35) J Geeves (33) 49. Women: G James (39) G Gamble (45) 44. Men: H Wick (24) 40. Women: D Ommundson-Kennedy (34) 35 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: D Taylor (21) 42.

   WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal: B Stapylton (15) 61. A: P Wallace (12) 66. C Burgess (13) 69. B: L Elliott (21) 62. I Mackie (18) 66. C: K Stevenson (22) 67. M Gall (30) 68 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email