Daily Club Results – 1 September 2019

Follow Us

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: J Simon (18) N Fong (36) 48. Mxd: J Wells (45) S Pennington (12) 46. Men: Div 1: A Mcrae (10) 41 cb. Div 2: N Fong (36) 43. Women: J Wells (45) 37.

   AVONDALE: Medley: Stableford 2B: White: J Azzi (21) J Azzi (21) 52. Men: J Azzi (21) 52. Scr: A Robson (1) 35. Women: Stableford: A: S Thompson (1) 39. Scr: S Thompson 38.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: S Kim S Pak 50. 2B Scr: S Luke A Crowe 41. Men: A: S Luke (3) 40. B: A He (15) 42. C: S Kim (27) 41. Women: S Dougall (37) 38. Medley: Father/Son Trophy: N Cantore V Cantore 45.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: D Bowman (19) 44.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: G Immer (32) 44.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: G Fowler B Fowler 47. Men: A: K Payne (11) 45. B: L Reading (28) 37. Women: B Arnott (25) 32. Medley: Scr: J Mcleod (+2) 37.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: S Williams (10) 38. B: L White (20) 42. C: G Street (21) 36. Scr: H Holohan (2) 32.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: J Kepreotes (25) Z Flidr (18) 74. J Bond (20) 40.

   BONDI: Men: Stableford: S Whiting (15) 33.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: A: G Buchanan (6) 40. B: J McCall (18) 41. C: J Single (27) 47. A Scr: G Buchanan 34. Women: E Leong (19) 43.

   BONVILLE: Medley: Stableford: J Wilson (14) 36 cb. N Gallagher (7) 36. D Soyka (15) 35.

   BOTANY: Men: Stableford: 2B: F Christiaans (23) R Deluca (18) 42.

   BOWRAL: Men: Stableford: D Barker (22) 33. Women: M Cooper (23) 31.

   BREAKERS: Men: Stableford: B Callanan (12) 32 cb.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: D Tolley (6) W Wardman (11) 47. Stableford White: A: P Harvey (10) 39. B: J Campbell (18) 38. C: J Harker (25) 38. Women: Stroke: E Goh (26) 74.

   CABRAMATTA: Medley: Par 2B: White: Div 1: D Beazley (22) B Murray (0) 13 up. Div 2: E Lieu (20) N Sornvichai (13) 8 up. Scr: A Marsh (0) Z Marsh (15) 3 up. A: A Marsh (0) 1 up. B: H Nguyen (18) 1 up. C: D Beazley (22) 10 up. Women: G Chong (41) 2 up.

   CAMMERAY: Men: Stableford: P Von Muenchhausen (21) 40. Women: G Sheiles (27) 39.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: L Black D Black 40. B Darr (22) 38.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: K Loh (10) N Popovic (11) 78 cb. A: N Popovic (11) 40 cb. B: P Bae (18) 40. C: H Yoo (22) 39. Mxd: 2B Agg: I Lee (22) H Lee (18) 78. Women: S Kim (20) J Kang (18) 73. A: J Kim (14) 39. B: H Lee (18) 39. C: I Chung (31) 39.

   CASTLE HILL: Mxd: Stableford: 2B: K Lewandowski (13) R Tang (17) 48. Men: A: A Johnston (9) 41. B: K Lewandowski (13) 41 cb. C: S Liew (27) 41. Women: K Kim (18) 39. Medley: PM 2B: J Beedell (12) R Freeman (18) 49. Men: M Lim (10) 43. Women: Y Kim (14) 39. Mxd: 2B Scr: P Idquival B Murray 38 cb.

   CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 2B: D Visione B Silwal 46. Men: S Lisk (8) 37. Women: J Steel (27) 36.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: R Younan (5) G Dunn (7) 46. R Younan (5) 40. Women: P O’Neill (21) 41.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: G Kirkham (29) R Salvato (17) 49. 2B: H Lyndon (33) T Lyndon (29) 45. G Kirkham (29) 42. Father/Son Trophy: T Jones (11) L Jones (33) 44. Hole in one: Y Kakimoto at 15th.

   CRONULLA: Men: Stableford: S Winter (4) 43 cb. Scr: S Winter (4) 39. Women: P Irwin (30) 40. Scr: C Perkins (3) 27.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Holliday (14) 40. Div 2: S Park (16) 40 cb. Div 3: K Lee (22) 40. Scr: A Evans 32. Women: D: H Choi (45) 43. 2B: D: C Thomas (23) A Webster (32) 48 cb.

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: C Williams (1) T Williams (40) 48. Men: J Cabarus (9) 37 cb. Scr: C Williams 34. Women: C Miers (24) 41. Medley: Trophy: R Jones (8) S Jones (12) 46.

   EASTLAKE: Medley: Par 2B Agg: White: D Makk (9) P Makk (17) sq. A: D Reeves (12) 3 up. B: B Carey (15) 2 up. C: M Gough (33) 2 up. Scr: C Hicks (0) 3 up. Black: P Lathouris (14) 1 down.

   EDEN: Men: Stableford: Irish Team: H Wetherman (18) A Terry (20) J Kennelly (35) K Dean (18) 121 cb. Women: Stroke: Canadian Foursome: V Sims E Hansen (7.12) 75.88.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: J Hodgkinson (21) C Hodgkinson (44) 44 cb.

   EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: D Grimish (10) A Grimish (18) 47. Men: A Favero (22) 39. P Botting (2) 37. Women: B Botting (24) 37. S McLaren (35) 35.

   FORSTER: Medley: Stableford 2B: White: A Morrison (22) L Hancock (9) 47 cb. L Hancock (9) 38 cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: G Maguire (4) 37. B: Y Kim (14) 38. C: J Annen (23) 39. Women: W Joo (22) 35.

   GORDON: Mxd: Stableford: R Yates (18) 36.

   GOSFORD: Mxd: Stableford: Trophy: M Forster (20) 39.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: C Bliss (12) 42. B: T Galante (32) 37. Scr: P Budden 33. Women: Stableford: C Hearn (23) 39.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: D Sewell (21) 28.

   KAREELA: Mxd: Stableford: 2B Agg: C Price M Price 66. C Climie 42. K Gibson 34.

   KILLARA: Mxd: Stableford: T Mugglestone (20) 46. J Dreverman (22) 37 cb.

   KOGARAH: Mxd: Stableford: 2B: J Borg (19) D Davies (27) 51. Men: J Borg (19) 42. Scr: D Gallagher 33. Women: M Eyre (13) 37.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: D Holton (9) M DeFrancesco (17) 76. C Pilrgrim (13) 41.

   LANE COVE: Women: Stableford: J Brooks (43) 36.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: M Brown S Guruswamy 50 cb. Women: EH Ryu (11) 39 cb. A: R Bowring (8) 42. B: R Younes (16) 41. C: J Jee (30) 41.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: H Grant D Grant 46. Mxd: K McMahon P McMahon 44 cb. Men: H Grant (22) 39. Women: J Preston (21) 38.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: C Kaehler (4) 39. Scr: M Manav (2) 37.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: J Seedman (6). Snr Consolation: M Martin (13) 39.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: C Madell (7) 36.

   MARRICKVILLE: Medley: Stableford: J Ljajic (11) 41. Scr: D Fletcher 34.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Quilter (24) M Quilter (23) 50. M Fletcher (13) 44 cb. Scr: M Fletcher 31.

   MONA VALE: Men: Par: O Renz (21) 5 up. Women: C Flemming (13) 1 up.

   MONASH: Men: Stableford White: S Redfern (13) 41. Women: S Tan (27) 40. Mxd: 2B: S Tan (16) S Tan (27) 47. Men: G Howe (10) A Pritchard-Davies (14) 48. 2B Scr: A Bedford M Heltborg 35.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: O Huynh (15) A Gurevich (29) 48. 4B Scr: K Kim E Kim 36. Men: Stableford White: J Pelly (18) 41. Women: Stableford: W Cary (27) 33.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: R Campbell (34) A Madni (25) 45 cb. Women: Y Kim (27) S Lee (18) 44. Mxd: D Kim (13) Y Kim (27) 43 cb. Men: D Chi (18) 38. Women: S Lee (18) 40.

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: S Conrades (13) 40. B: D Barber (16) 38. C: L Lawson (30) 46. Women: A: J Newsham (20) 36. B: V Lalor (29) 38.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: N Shoebridge (33) O Martin (17) 50. Mxd: J Kim (17) J Kim (43) 50. Women: B Boyer (25) T Hillary (24) 45. Men: A: T Burt (13) 38. B: J Kim (17) 42. C: M Davidson (21) 39. D: M Morrison (28) 39. Women: Div 1: E Sung (17) 37. Div 2: J Kim (43) 42. Mxd: Hole in one: P Dunne at 10th. M Woodley at 14th.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: R Perkes (24) 39. N Posa (8) 38. B O’Brien (30) D Stickland (10) 46 cb.

   NOWRA: Medley: Stableford: Div 1: M Russell (8) 38. Div 2: S Page (16) 42. Div 3: T Pottenger (20) 44.

   NSW: Medley: Stableford: Scr: J Baker 41. Stableford White: R Crawford (16) 39. Stableford: J Widarma (2) 39. Stableford Gold: J Kelly (32) 36. Scr: S Sara 34 cb. 2B: R Crawford (16) K Lamb (16) 47. Women: C Bloch (25) 34.

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: K Lim (20) A Ko (15) 53. Men: White: P Krautil (30) 41 cb. Women: Yellow: K Lim (20) 48.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: A Eldridge (11) J Eldridge (11) 47. Men: White: P Toohey (14) 40 cb. Women: J Davidson (28) 37.

   PENRITH: Mxd: Stableford: M Mcgannon 39.

   PYMBLE: Women: Stableford: K Jones (38) 36. Men: M Wright (19) 45. Women: M Fox (24) 39. Mxd: Split Six: C Fletcher B Hiatt M Hiatt M Fox 90.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: S Sneddon (13) 36. Div 2: J De Andrade (23) 34. Scr: M Todd 31. Women: R Walsh (31) 35.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Div 1: P Chandra (17) 37 cb. Div 2: D Carter (25) 41 cb.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: B McDonnell (5) K Bunting (6) 45. Mxd: D Angus (24) M Angus (16) 46. Men: Stableford White: A: B Butler (13) 40. C: H Chapman (23) 36 cb. Green: A Sanghvi (20) 36. Women: Stableford: D Angus (24) 37.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: V Piukala (15) 39. Div 2: J Wright (19) 39. Women: H Sloan (23) 30.

   ROYAL SYDNEY: Medley: Stableford: Championship: M O’Brien (19) 37. J Perkins (17) 36.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: T Lim (17) J Bae (26) 48. Medley: C Choi (25) W Kim (17) 47. Men: T Lim (17) 43. Scr: M Dane 33. Women: M Kim (23) 40.

   SHELL COVE: Stableford: A Elwaw (19) 38. S Hile (12) 36. S Reynolds (11) 35. Scr: A Davison (5) 30.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke: A Scr: R Wehrle (+1) 71. A: C Lamont (13) 68. B Scr: D Kidd (20) 87. B: G Oliver (25) 66.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: G Fletcher (11) P Vella (8) 72. A: G Fletcher (11) 37 cb. B: F Lim (17) 37. C: L Wainstein (20) 37 cb. Women: Div 1: M Golding (14) 36. Div 2: A Tan (28) 33. Medley: Scr: W Wang 36. Stableford Gold: P Strachan (28) 30 cb. Stableford: H Williams (18) 33.

   STONECUTTERS RIDGE: Women: Stroke Gold: A: K Kirkby (21) 77. B: J Loader (27) 69. C: V Kennerson (36) 80. Men: Stableford 2B: White: A: M Yates (3) 38. A Scr: K Webber 36 cb. B: S Kirkby (13) 37. B Scr: S Song 23. C: R Holmes (20) 38. C Scr: S Sharma 18.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Oh (18) H Kim (14) 48. J Oh (18) 40. D Cormie (21) 35.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: B Lieberman (14) 40 cb. A Smith (14) 40. B: T Bodycote (24) 43. J New (21) 42 cb. Women: Stableford: D New (20) 39. G Pearson (25) 36 cb.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: J Joppich (11) M Joppich (32) 46. Men: J Moon (10) 41.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: A Levine (28) 31.

   THE COAST: Mxd: Stableford 2B Agg: White: S Haywood (11) M Danne (1) 75. P Macdonald (14) 38. Stroke: R Bennis (6) 30.

   THE LAKES: Women: Stableford: J Budgen (34) 34. Medley: J Tomlinson (9) 38.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: S Clover (9) 17. B: C Moloney (22) 22. C: D Yates (31) 20.

   TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: B Doyle (10) R Dent (11) J Insel (15) G Bayford (9) 87. Men: Div 1: J Insel (15) 40. Div 2: W Beverley (19) 37. Women: K McKinnon (9) 32.

   TWIN CREEKS: Mxd: Stroke Ambrose: Gold: S Joo (3) E Moon (14) 61.75. J McMillan C McMillan 62.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: Y Kim (19) 48. S Kim (26) 48. Men: A: D Thurlow (15) 41. B: T Manton (20) 35. Women: S Kim (26) 39.

   WALLACIA: Men: Stableford White: D Forbes (19) 48.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: S Mckay (17) 37 cb. Women: M Inverarity (33) 37. Men: Stroke: Matchplay: A: C Macmillan F Allan bt M Yang P Longworth 4-3. B: P Zemanek J Calvert bt A Azara P Marotta 1up. C: F Foord B Cunningham bt C Oatley M Genna 1up.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: K Power (24) V Scuglia (19) 46. L Willemsen (25) 33 cb. W Micallef (9) 39.

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford: A: B Smith (6) 37. B: D Hansen (14) 38. C: J Smith (32) 40.

   WOOLLAHRA: Men: Par 2B: White: P Garvan (8) D Gilchrist (23) 11 up. T Browne (8) 2 up cb. S Gottlieb (21) 2 up. D Gilchrist (23) 5 up cb. Stroke: President’s Trophy: K Nathan (14) bt W Sparkes (35) 4-3.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: M Smith (16) 39. Women: D Bishop (33) 34.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: E Forsyth (+1) K Ferguson (5) 44. Mxd: S Jackson (15) K Connolly-Jackson (41) 41 cb. Men: Div 1: K Ferguson (5) 38. Div 2: A Sharpe (17) 36. Women: K Connolly-Jackson (41) 32.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email