Daily Club Results 31 August 2019

Follow Us

Check out the scores from around Metropolitan Sydney and Regional NSW.

ANTILL PARK: Women: Stroke: Medal Aug: T Niess (32) 74 cb. Men: Medal Sep: A: N Bourke (7) 69. A Scr: K Shepherd 73. B: G Hampton (14) 68. B Scr: R Anning 87 cb. C: R Plumbridge (21) 69 cb. C Scr: R De boer 85.

   ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: J Snell (21) M Beresford (22) D Chambers (19) A Hill (32) 108. A: J Birt (12) 37 cb. B: P Mahoney (18) 38 cb. C: M Beresford (22) 42. Scr: N Scroope 33.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: M Broadhurst (8) 39. B: A Beale (14) 41. C: M Cook (21) 41.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: C Bax (13) K Adams (22) 48. 2B Scr: A Seymour B Daly 40. A: D Osgerby (12) 45. B: J Tracey (13) 45. C: M Lee (19) 42. Jnr: B Soloman (33) 46.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: A: M Riley (7) 62 cb. A Scr: C Willard 65. B: S Barnett (16) 57. B Scr: S Barnett 73. C: T Dang (24) 60. C Scr: T Dang 84. Medal Aug: C: A Deligianis (19) 58. Medal Sep: B: S Barnett (16) 57. C: T Dang (24) 60. Cup: A Scr: C Willard 65. B Scr: S Barnett 73. C Scr: T Dang 60. Women: Medal: A: T Roach (11) 65. B: L Ransom (31) 66.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: P Batten (12) 35. B: S Roberts (19) 37. C: R Lye (23“) 35.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: C Pearson (19) 42. A: F Minati (10) 41. B: G Champion (14) 40. C: D Loy (22) 40 cb. A Scr: S Palonis 34. Women: Stroke: B Foy (13) 72.

   BEXLEY: Medley: Stableford: C Freese (10) 39. Scr: W Matthews 34. Split Six: S Andreacchio (6) G Snowden (16) S Flood (24) R Robinson (29) 93.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: G Way (18) 42. 4B: G Jones (18) P White (26) G Phillips (12) P Miller (23) 97. Women: Par: S Draper (29) sq.

   BONDI: Men: Stableford: C Potts (11) 33.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: M Franks (4) 42. B: J Harris (12) 43. C: M Buchanan-Reeks (20) 43. D: D Duchen (33) 28. A Scr: M Franks 38.

   BOWRAL: Men: Stroke: Medal Sep: A: C Gibbons (11) 67. B: D Weekes (16) 66. C: D Cooper (25) 64. A Scr: C Gibbons 78. Women: J Jeffery (20) 69.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: L Markovski (4) M Molo (13) 43. Div 2: S Kim (14) J Morarescu (18) 46. Div 1 Scr: B Murray W Park 36. A: J Lawson (8) 35. B: A Baeza (11) 38. C: J Morarescu (18) 37. D: K Lacey (21) 38.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: R Taylor (10) 39 cb. A Scr: D Cummins 37. B: M Hobbs (18) 43. B Scr: G Miles 23. C: W Cullen (24) 40 cb. C Scr: P Cascarino 18 cb. 2B: J Ferreira (26) R Dewar (28) 49. Scr: M O’ Toole J Masters 38 cb. Hole in one: J Williams at 16th. Women: Stableford: A: M Thorn (16) 37. B: V Jameson (21) 38. C: A Wilson (30) 41. 2B: A Wilson (30) B Johnston (24) 46.

   CAMMERAY: Men: Stroke: A: I Christiansen (12) 64. B: B Wong (19) 66. C: M Hill (65) 21. Women: K Thomson (35) 85.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: C Mancell (2) 37 cb. B: B Iorfino (13) 39 cb. C: G Foord (24) 44. A Scr: A Anderson (0) 33 cb. B Scr: G Burton (15) 23 cb. C Scr: G Mccarthy (20) 18. 2B: J Ducker (17) Z Kadir (17) 49.

   CARNARVON: Men: Stableford: A: A Males (9) 45. B: L Kim (18) 38 cb. C: J Svorinic (26) 41. Split Six: W Lang (23) R Morello (22) 84.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: P Brown (22) 43. 2B Agg: P Brown (22) R Keighran (12) 81. A: S Newell (6) 43. B: M Jess (13) 39. C: A Johnston (14) 41. 2B Agg: I Cochrane (4) M Jess (13) 78. Scr: I Cochrane M Jess 62.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: P McCarthy (25) 43. Women: M Lulic (37) 42.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: A Lee (12) 39. B: A Singh (17) 39. C: R Hannaford (29) 39. Women: A Austin (32) 34. 2B Multi: J Bremner A Singh 74.

   CONCORD: Men: Stableford A: R Chin (10) 38. B: T Johansen (17) 42. C: M White (25) 41. 2B: L Bleasel (28) J Gordon (20) 46 cb. Scr: T Byrne T Wand 36.

   CROMER: Medley: Stableford: T King (7) 41. 4B: P Diggins (14) B Davis (25) 46. Hole in one: S Lyon at 18th.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: R Almond (11) 40 cb. B: P Ibbotson (12) 42. C: P Fitzpatrick (26) 42. A Scr: T Wilson (2) 34.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Multi: D: M Hever S Kambouris 91. D Scr: S Bridger M Doig 55. Div 1: J Freeman (+1) 41. Div 2: J Chun (19) 41. Div 3: M Stocks (31) 40. D Scr: A Evans 35.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Hicks (6) E Horvarth (13) 43 cb. Div 2: G Tucker (17) E Wilson (28) 42. Div 1 Scr: J Fearnley C Harris 40. Div 1: W Tawharu (15) 38. Div 2: W Myles (22) 38.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: G O’Keefe (5) 36. B: L Stollery (20) 36. C: K McDonagh (34) 38. Div 1 Scr: D McLean 30.

   ELANORA: Men: Stableford: M Potter (28) 40. 4B: A Thompson (9) M Potter (28) 48. Father/Son Trophy: M Kemp (19) P Williams (29) 43.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: A: C Wilkinson (21) B Wakelin (27) 49. Div 1: C Wilkinson (21) 40.

   FORSTER: Men: Stableford: A: T Patterson (10) 41. A Scr: B Dormer 32. B: S White (17) 41. B Scr: S Halliday 22.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: M Davies (7) 40. B: A Weller (19) 38. C: I Gomez (22) 40. 2B: J Strada (24) I Gomez (22) 48. Scr: G Sinclair G Maguire 47.

   GEORGES RIVER: Stableford: 2B Agg: Div 1: G Barlow (21) C Aylett (24) 79. A: R Field (11) 40. B: S Rix (15) 40 cb. C: R Crowfoot (27) 42. Women: V Spears (16) 36.

   GIBRALTAR: Medley: Par: Div 1: J Hayden (15) sq cb. Div 2: D Durkin (24) 8 up. Div 1 Scr: B Dodds 1 down cb.

   GLENMORE: Stableford: Div 1: P Giles (13) 44. Div 1 Scr: B Weir 32. Div 2: K McClung (20) 41. Div 2 Scr: B Nicolson 22. 2B Multi: P Giles (13) N Edwards (18) 90.

   GORDON: Men: Stableford: G Rae (20) 38.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: C Bliss (12) 42. B: T Galante (32) 37. Scr: P Budden 33. Women: C Hearn (23) 39.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: Div 1: D Fitzroy (16) 41. Div 2: B Sargeant (33) 39. J Heyhorn (Hole in one) 17.

   HORIZONS: Men: Stableford: R Lake (15) 38.

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: C Norris (13) 40. B: T Reilly (16) 46. C: P Trethewy (36) 39. Women: P Keogh (8) 42.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: S Rippon (3) 39. B: B McGlinchey (15) 41. C: D Thompson (20) 41. D: J Keeling (31) 41. 4B: J Keeling (31) B Crooks (34) 46. Women: N Woolley (17) 38.

   KAREELA: Men: Stableford: J Gibson 48. T Payne . A: C Arnold 42. B: P Hodge 37. C: S Ramsay 39. Div 1 Scr: B Hill 31.

   KILLARA: Men: Stableford: A: T Wells (11) 44. B: T Rocks (12) 42. C: M Davies (17) 46.

   KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: D Morrison (13) A Khattar (18) 46. A: A Ali (8) 37 cb. A Scr: T Corr 34. B: A Khattar (18) 41. C: R Fessey (20) 39.

   LAKESIDE: Men: Stableford: A: C Milroy (10) 39. B: D Watt (19) 41 cb. C: D Lyons (24) 45. 2B Agg: D Watt (19) D Lyons (24) 86. Scr: M Brinkworth B Warby 67. Women: C Luxton (26) 36. 2B: J Mckechnie (22) S Murray (24) 75.

   LANE COVE: Stableford: B Pearson (9) 41. Mxd: 2B: J Patfield (27) B Pearson (9) 45.

   LEONAY: Men: Stableford: A: K Small (11) 37 cb. B: G Crilley (16) 41. C: I Gribble (20) 40. D: G Hadfield (29) 39. Irish Team: D Watson (9) S Anderson (12) L Hopgood (24) J Wright (11) 89. Scr: B Alexander G Bissett I Barnes L Alexander 65.

   LEURA: Medley: Stableford: S Girardi (16) 40. 2B: G Lohrey (16) S Bonner (15) 44.

   LIVERPOOL: Men: Par: A: G Nardo (1) 5 up. B: S Kowe (14) 6 up. C: L Woh (21) 3 up cb. 2B: S Jung S Jones 14 up. 2B Scr: G Nardo M Cox 6 up cb.

   LONG REEF: Men: Hole in one: B Roberge at 16th. Stableford: A: M Gillespie (6) 38. B: C Loh (17) 40. C: J Pysar (21) 37. A Scr: M Bockman 34. Women: C Wiggett (26) 35.

   LYNWOOD: Men: Stroke Vardon: Black: S Zingle (0) 72. B Davis (35) 67 cb.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford: A: E Blackwell (3) 40. B: K Banks (17) 38 cb. C: A Francey (28) 42.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stableford: A: D Peters (8) 40. B: C Warren (19) 36. C: L Carman (29) 36. Medley: 2B Multi: P Fradd (21) D Fradd (3) 75. Women: H Hindmarch (31) 31.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Ljajic (11) G Guerreiro (13) 45. 2B Scr: K Paradine D Fletcher 37. D Hogarth (19) 42. Scr: J Carter 32.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: D Smith (7) 38. B: V Morrison (19) 39. C: B Hobbs (25) 41. 2B: S Michas (30) J Pizzinga 48. Women: J Mckenzie (27) 39. Team Multi: J Mckenzie (27) H Winning (15) 69.

   MONA VALE: Men: Par: B Creagh (36) 5 up. Scr: T Chambers 2 down. 2B: B Creagh (36) T Creagh (15) 11 up.

   MONASH: Men: Stableford: A: B Haymen (12) 40. B: E Holmberg (13) 43. C: J Bromham (20) 41. Stableford White: P Barbalace (32) 31. Stableford: 2B: Div 1: J Ryan (15) E Holmberg (13) 48. Div 2: G Jansen (26) E Holmberg (13) 47. 2B Scr: S Patel R McClelland 39.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Catteral (11) 37. B: T Badonszki (15) 38. C: D Caon (20) 39. Scr: D Mulhall 28. Women: Stableford: G Dooley (3) 35. Men: Stableford White: K Kim (5) bt G Braid (11) 20th.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Nielsen (12) 39. B: R Johnson (17) 37 cb. C: T Gripper (26) 38. Women: R Smith (25) 34.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: G Levy 36.

   MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: M Haynes (13) M Abbott (16) 10 up cb. A: M O’Keefe (12) 4 up cb. B: M Haynes (19) 3 up cb. C: S Jones (22) 5 up.

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: B Bews (12) 40. B: N Fagan (17) 39. C: R Finnerty (30) 33.

   NEWCASTLE: Stableford: N Wright 33.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: G Burkett (15) B Kerr (17) 48. A: K Epen (13) 41. B: G Burkett (17) 40. C: S Townend (20) 41. D: H Pharo (28) 38.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Sep: A: D Lum (11) 60. B: D Brennan (20) 61 cb. C: G Campbell (21) 64. A Scr: D Lum 71. B Scr: G Morel 77. C Scr: G Campbell 85. Women: P Beckton (9) 65. Medley: Stableford: P Murphy (15) 37.

   NSW: Medley: Stableford: D Kimber (13) 37. Stableford White: J Mackenzie (21) 32. Gold: D Furlong (29) 29. Stableford: C Tatley (28) 33 cb. Scr: Z Mullins 33.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: R Walsh (9) 41. B: N Tochikawa (14) 41. C: M Henning (19) 39. D: A Papa (28) 45. A Scr: B Hooper 35. Women: Stableford Yellow: K Lim (21) 41.

   PALM BEACH: Men: Stableford: A: M Upton (5) 36. B: J Whitehead (12) 34. C: R Lester (21) 37.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: L Frey (7) 40. A Scr: D Bailey 36. B: C Rowston (16) 39. C: M Collins (24) 38. Stroke: Cup: S Bailey bt P Watts 20th.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: M Jeffrey (21) J Gadd (+4) 49. Scr: D Hughes J Roberts 41. A: G Taylor (8) 40 cb. B: A Kirk (14) 40 cb. C: D Crowley (28) 42.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: J Abadee (7) 41. B: D Abadee (16) 38. C: S Blood (20) 41. Women: L Dickinson (9) 34. Mxd: 4B: N Waddington (5) 46. J Abadee (7) .

   RANDWICK: Men: Stroke: Ambrose: F Squadrito C Pustetto D Hunter (6.33) 48.67. Scr: D Wilson G Hutchings J Pardey B Pardey 54.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Sep: J Murray (8) 66. A Scr: C Sharp 72. B: W Grob (18) 61. C: D Bromell (26) 67. Stroke Green: S Antico (23) 72. Women: Stableford: W Butler (17) 29.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B: Div 1: G Hornery (27) O Quinlan (16) A Scr: M Woodhouse D Ball 35. C Hoy (14) 49. Div 2: G Hornery (27) 39. Mxd: D Piukaka (12) 42. A Piukala (7) . Div 1: D Piukala 29 cb.

   ROYAL SYDNEY: Men: Hole in one: Championship: White: A Crawford at 3rd. Women: Stableford: P Christian (30) 36. Stroke: Centenary: M Kenny (26) 67 cb. Men: Stableford Championship: White: A: J Ledgerwood (1) 36. B: M Norman (18) 40. C: R Michaels (20) 35 cb. A Scr: J Ledgerwood 35.

   RUM CORPS: Men: Par: A: G Bentley (10) 5 up. B Scr: J Burns (23) 6 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: B McKissock (8) 40. B: M O’Sullivan (17) 41. C: C Chim (19) 38. D: J Hall (29) 40. A Scr: S Park 33. Men: 2B Agg: A: I Smith (25) L Hawksley (16) 86. Hole in one: R Mair at 4th.

   SEFTON: Men: Stableford: A: K Brake (10) 42. B: R Gilzean (16) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: W Hendry R Graham 80. A: J Russo (1) 38. B: B Sharpe (16) 40. C: A Arnott (28) 38. A Scr: P Griffin (6) 33. Div 1: C Robinson (29) 36.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: J Serhan Jnr (6) 46 cb. W Kozma (14) . 2B Scr: M Hudson B Nagi 36. 2B: Gold: G Russell (25) G Hooper (36) 41. Hcp: White: T Harbutt (6) 39. A Gnesin (15) 36. W Bruce (19) 35 cb. Scr: B Nagi 36. Hcp: Gold: T Mayes (18) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: A Donald (5) 41. B: M Kneeves (12) 40. C: K Baker (36) 39. 2B Agg: Div 1: A Donald (5) A Song (6) 73. Div 2: K Baker (36) J Baker (34) 72. Div 1 Scr: L Lavelle (2) M Horton (1) 60. Father/Son Trophy: S Buckley (9) K Buckley (7) 63.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Lee J Kim 74. 2B Scr: Y Kim H Kim 35. Div 1: D Rail (16) 37. Div 2: J Kim (28) 38. Scr: Y Kim 35.

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: B Lieberman (14) 40 cb. B: T Bodycote (24) 43. Women: D New (20) 39. G Pearson (25) 36 cb.

   TERREY HILLS: Medley: Stroke Trophy: White: K Baumgart (22) 66 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: C Dunn (12) 73. B: M Ulvert (16) 73 cb. C: P Mahony (20) 73 cb. A Scr: J Ayoub 74.

   THE COAST: Men: Stableford: Div 1: G Devallance (8) S Green (17) 60.75. Div 1 Scr: A Ogane T Podvorec 63. B: G Adams (16) 36. A Scr: P Hogg 29. Women: Stroke: Ambrose: M Hogan (14.75) R Sparling 71.25.

   THE LAKES: Stableford: M Hudson (13) 36. PM: B Petersen (16) 31. Hole in one: K Starch at 9th.

   THE RIDGE: Stableford: A: G Rankin (4) 40. B: W Van Vuuren (20) 38. C: P Fitzgibbon (28) 38 cb.

   TOUKLEY: Medley: Stableford: J Killen (7) 29 cb.

   TUNCURRY: Men: Stableford White: A: M Pring (9) 38. A Scr: S Polley (2) 35. B: J Halicek (19) 38. B Scr: S Leaudais (20) 20.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke Medal Aug: Black: A: V Centeno (10) 71. A Scr: A Lauder 77. B: C Park (14) 73. C: A Cavallaro (20) 65. Women: Green: S Yoo (20) 80. Men: Matchplay: Black: A: J McMillan bt W Loveridge 21st. I McLean 2-1. J Shin . B: E Yi bt P Blunt 2-1. C: D Chen bt P Anderson 5-4.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: J Cho (14) W Lee (24) 47. Men: A: D Horne (8) 39. A Scr: A Sutton 33. B: J Cho (14) 41. B Scr: J Cho 27. C: W Lee (24) 40. C Scr: W Bin 16. Women: R Charnell (15) 34.

   WALLACIA: Men: Stableford: Irish Team: G Blair (12) T Zammit (22) S Small (15) S Francis (13) 88. Scr: J Pagett J Pagett snr S Lear B Hillhouse 65. A: S Francis (13) 40. B: J Pagett snr (20) 40. C: B Williams (23) 37.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: A: N Matwijow (Nelson Bay) (12) 39. B: L Joas (20) 39. C: F Foord (27) 38. Trophy: B: L Joas (20) 39 cb. Scr: J Conway 27 cb.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: A: B Djura (1) 71 cb. A Scr: C Stockley (4) 75. B: B Dreyer (13) 71. B Scr: C Romanowski (16) 88. C: R Cullen (36) 68 cb. C Scr: S Pole (20) 88. Women: M Cawthorne (14) 76.

   WINDSOR: Men: Stroke: A: G Banting (12) 70. A Scr: C Brown 77. B: R Hazell (18) 70. B Scr: R Golotta 88 cb. C: J Nia (35) 71. C Scr: T Silman 95.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: P Bacci (12) 37 cb. Div 2: G Robinson (22) 40. Div 3: G Brewer (24) 41. 2B: D Gilchrist (26) J Kelly (7) 47.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: J Cassimatis (17) A Mercuri (20) 48. P De Luca (15) 40 cb. A Scr: A Heather 31 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email