Daily Golf Results – 29 August 2019

Follow Us

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Mcguire (9) G Hatton (23) 78. 2B Agg Scr: N Wood L Gibson 59. A: K Mcguire (9) 38 cb. B: D Tindall (13) 41. C: R Pearce (22) 41.

   ASQUITH: Women: Stableford: L Chen (28) 37 cb.

   AVONDALE: Men: Stableford Black: A: D Cuda (7) 34. A Scr: A Fitzsimmons 29. B: K Kang (16) 34. C: J Chen (17) 31. White: K Walkerden (26) 40.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B Agg: R Candy K Raper 64. K Johnston (36) 38.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: K Rae (8) W Coulter (20) 44. P Gould (16) 35. Women: K Coldrey (15) 34.

   BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: G Pettenon (24) A Toson (29) 49.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: R Matthews (14) 34. B: W McKenzie (16) 35. C: L Atlee (36) 39.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: P Gillbanks (11) 38. B: A Meo (14) 38. C: S Gibson (24) 37.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: R Lonergan (25) 31.

   BOWRAL: Women: Stableford: C Levy (25) 35.

   CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: K King (19) 78. Div 1 Scr: M Dunn 91. Div 2: G Cole (27) 73. Div 2 Scr: T Argent 99. Div 3: T Shanahan (31) 77. Div 3 Scr: T Shanahan 108. Veteran: Stableford White: G Seater (29) 40.

   CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: S Groth M Palmer S Baker D Smith (5.25) 55.75. N Hoskin H Al Salemi J Smuk R Bolton 63.

   CAMPBELLTOWN: Par Veteran Men: White: Div 1: T Cartwright (31) 1 up. Div 2: T Dunlop (27) sq. Par: Veteran Women: Div 1: S Skinner (29) 4 down cb. Div 2: J Wotton (34) 4 down.

   CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: G Hyde (3) B Eisenhuth (34) 43 cb. Women: Stableford: J Kwon (20) 40.

   CASTLE HILL: Women: Stroke: Foursome: Div 1: L Papandrea (12) J Cannon 62. Div 1 Scr: K Romer L Harris 75. Div 2: G White (29.5) M Evans 64.5. Div 2 Scr: B Burnett J Kahler 92.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: Y Hall-Watson (30) 74. Div 3: S Smith (39) 69.

   CROMER: Women: Par: 4B: S Pham (19) M Fujita (20) 3 up cb.

   CRONULLA: Men: Stableford: Irish Team: G Garnett (16) S Muller (22) G Pratt (16) 116. G Pratt (16) 38 cb.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: T Earl (14) 30.

   DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: J Watson (14) 34. Div 2: L Fryirs (34) 35.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A Leete (21) 31.

   ELANORA: Men: Stableford: P Venning (12) 38.

   FAIRFIELD: Snr Stableford White: A: N Simpson (16) 44. B: J Codner (24) 48. C: P Seaman (31) 48.

   FOX HILLS: Veteran: Stableford: Ransom: B Wakefield (24) B McCann (15) 47. M Grant (34) 37.

   GEORGES RIVER: Women: Stroke: C Reeves (22) 49. S Frost (24) 54.

   GOSFORD: Stableford: 9-hole: N Fowler (30) 20.

   HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: D Moylan (30) 36. Div 2: C Maggs (37) 42. Div 3: E Knepp (45) 37.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: E Corvino (11) 38. Div 2: J Worth (35) 39.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: E Hoskins (12) 31. B: H Sunwoo (14) 34. C: K Wakelin (35) 39. M Davies (44) 19.

   LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: A: A Brace (22) R Butcher (12) 46 cb. A Scr: D Miz Z Lange 33. A: C Malvern (12) 37. B: J Hope (17) 41. C: A Brace (22) 39.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: M Tate (7) P Barry (3) 77. A: D Cirillo (4) 39 cb. B: J D’Amico (15) 38 cb. C: T Clogher (24) 40.

   MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: G Jenner (15) 39. B: W Dewar (26) 39.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: M Kilby (17) J Bourke (26) 77. A: D Colusso (11) 34. B: M Kilby (17) 37. C: P Gore (28) 39.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: S Wilson (9) 36. B: G Hillyer (17) 41. C: D Blunden (26) 35 cb. Women: Stableford: M Lowes (29) 27.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 4B: White: J Hart (15) P Matthews (15) 41. Men: K Hodge (20) 36 cb. Mxd: Stableford: 9-hole: L Hodge (43) 19.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Silver: Div 1 Scr: J Duffield 86. Div 1: P Zarra (15) 72. Bronze: Div 2 Scr: J McCrossen 96. Div 2: L Laing (28) 71 cb.

   NELSON BAY: Women: Stableford: A: L Filmer (28) 39. B: A Potyrala (42) 39.

   NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: S Beentjes 36. Div 2: S Mingay 31 cb.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: B Robinson (28) 36 cb.

   NORTHBRIDGE: Stableford: J Thompson 38. 2B: B O’Brien G Hansen 49.

   NSW: Women: Stroke: Foursome: Div 1: C Duffy C Allen (12.5) 87.5. Div 2: M Wilde S Goldschmidt (26) 94. Foursome C’ship: Div 1 Scr: C Richardson L Kremmer 198. Div 2 Scr: S Goldschmidt M Wilde 237.

   OATLANDS: Women: Stroke Ambrose: Yellow: A Molino C Tait J Goudge (7.75) 63.667.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: G Byrnes (32) A Elliot (20) 69. A Elliot (20) 36.

   PENNANT HILLS: Women: Stroke: Div 1: B Archer (12) 74. Div 1 Scr: B Archer 86. Div 2: H Gray (41) 65. Gold Medal: A Eldridge (11) 77. Qlfrs: Div 1: A Eldridge 184. M Herman De Groot 188. A Tucker 195. H Sugden 196. M Usher 197. J Wright 198. S Moffatt 199. K Long 201.

   PENRITH: Women: Stroke: R Stasiuk (25) 77. Medal of Medallists: D Montgomery (12) 79.

   PYMBLE: Women: Stableford: I Gulbis (42) 44.

   RICHMOND: Women: Stableford: Trophy: Div 1: C Carter (18) 34. Div 2: C Salkeld (36) 39.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: J Gayleard (13) J Chinn (17) 47. 2B Scr: P Stewart M Kuo 37. A: M Kuo (8) 39. B: J Chinn (17) 35. C: R Mayo (28) 37 cb. Stableford Green: A Richards (21) 36.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: Scr: D Carruthers (5) 28. E Gutierrez (11) 34. K Rankmore (16) 33. M Duffy (10) 32 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Veteran: Stableford: 2B Agg: M King R Jermyn 79. F Fleuren (21) 39.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par White: A: S Gaddee (9) 4 up. B: K Moon (15) 3 up. C: M Ryan (29) 4 up. 4B: J Coluccio (18) K Eather (5) 8 up cb. Par: 4B Scr: A Walker B Young 2 up.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: L Rasiah (16) 35. Div 2: A Hoad (31) 35.

   TALLWOODS: Women: Stroke C’ship: Green: Div 1: R Murray (15) 172. J Puxty (16) 181. Div 2: M Wright (25) 193. L Prout (26) 194. Div 3: J Hicks (29) 208. J Beedell (33) 210. Div 1: R Ezzy (23) 140. D New (20) 145. Div 2: J Overhall (28) 139. R Hellings (27) 143. Div 3: E Polikevvics (37) 139. M Gleeson (32) 150. Veteran Women: Div 1: B Jones (19) 69. R Ezzy (23) 70. Div 2: J Overhall (28) 68. P Nicol (29) 69 cb.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: L Hilton (25) R Hall (14) 71. Men: A: R Henderson (9) 38. B: J Keane (13) 39. C: L Hilton (25) 43. Women: D Stewart (Kareela 25) 18.

   TUNCURRY: Medley: Stableford: A: D Wilson (15) 39 cb. B: B Nicholson (30) 39.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Copland (36) G Lehn (28) 52. 2B Scr: B Gibbons P Borsato 34. A: B Gibbons (8) 39. B: D Hilderbrand (15) 41. C: J Drew (33) 37 cb. Veteran: D Rose (14) 39. Super Veteran: J Copland (36) 45.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: C Susans (32) 38 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: A Cullen (5) O Cullen (20) 47. C Foster (34) 41.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: J Lagunza (23) E Alcantara (35) 43. Mxd: G Chapman (8) P Ogden (39) 47. Women: C Beggs (26) S Moore (37) 46. Men: B Kennedy (19) 39. Women: M King (27) 42.

   WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: A: W Snelgrove (11) 42. C Burgess (13) 34. B: G Goswell (18) 38 cb. P Conlon (21) 38. C: K Stevenson (24) 37 cb. S Dossetor (25) 37. Hole in one: W Snelgrove.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email