NSW & ACT Daily Club Golf Results 30 June 2020

Follow Us

Recent Posts

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: G Lee (36) Y Kim (34) 47. Div 1: J Yoon (21) 35. Div 2: G Lawler (33) 37. Div 3: G Lee (36) 42.

AVALON: Men: Par: Bisque: P Williams (35) 9 up.

AVONDALE: Women: Stroke: Foursome: M Betts K Lawson-Brown (10.875) 70.125.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: C Song (20) 36.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford 2B Agg: White: R Bloomfield (24) P McLenaghan (31) 72.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (25) 43.

BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: S Balme (10) 42. Div 2: R Holland (18) 37. White: M Farrell (35) 29 cb. Women: 2B Agg: J O’Brien R Pitt 78. Green: Div 1: E Steel (25) 39. Div 2: M Guerin (35) 40. Medley: Scr: B Higgins (2) 33.

BEXLEY: Women: Stableford: 4B: N Walsh (30) C John (31) 60 cb.

BOWRAL: Women: Stableford 2B: White: A Spiden (35) D Mellen (28) 45.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: G Shinner (15) 38.

CABRAMATTA: Medley: Sta bleford White: A: P Michael (15) 39. B: Q Cai (23) 39.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: J Berwick (36) 36.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Louttit (30 Hurtsville) D Buchanan (12 Hurstville) 49. 2B Scr: R Christie (The Ridge) M Hargraves (Cronulla) 36. A: A Salkeld (11) 37. B: C W Choi (15) 41. C: J O’Conner (20) 38.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: J Rumpler (6) 38. B: J Finlay (27) 33.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: A Jackson (24) 38. Div 2: S Nelson (32) 35 cb. Div 3: S Smith (34) 40 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: T Blanch (15) 43. Scr: I Macauley 37. Veteran Men: R Eagle (18) 42.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: P Johnston A Carr 48. Div 1: G Kim (20) 36 cb. Div 2: B Kennedy (27) 41. Div 3: J Selleck (38) 36 cb.

EASTLAKE: Mxd: Stableford White: C Whitfield (31) 42.

FOX HILLS: Men: Par: 2B: M Thompson (15) A Peachey (18) 9 up cb. 2B Scr: J Wheatley (+3) M Rajca (+1) 7 up. A: J Wheatley (+ 3) 1 up. B: P Green (14) 3 up. C: P Reid (20) 2 up. D: G Kennedy (31) 1 up.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: S Sheehan (30) 30. Div 2: S Fitzpatrick (37) 33. 4B KO f: P Beatty J Daly bt H Woo H Medhurst 8-6.

GOSFORD: Men: Stableford White: B Seabrook (6) 38. Women: Div 1: J Choi (20) 34. Div 2: H Krahe (31) 36.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal Jun: A: D Davis (24) 74. B: C Maher (27) 71 cb. C: S Barwick (41) 73.

HIGHLANDS: Women: Par Yellow: L Kite (30) 1 down.

HURSTVILLE: Mxd: Stableford 2B Agg: White: P Curran (17) W Mansell (15) 72 cb. Men: Div 1: D Moss (11) 39 cb. Div 2: R Baillie (30) 42. Women: M Hyland (24) 36.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: P Middlebrook (19) 36. Div 2: L Bell (28) 35. Div 3: W Unsworth (44) 35.

KILLARA: Women: Stroke: Div 1: J Wright (19) 75. Div 2: J Best (23) 77 cb. Div 3: S Robb (31) 73. Div 4: H Jones (36) 77. Scr: J Crichton 84.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: C Wittenberg (2) 38. B: J Cunningham (17) 37. C: D Parker (33) 40. Women: K Adams (24) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: M Kim (19) 38.

LONG REEF: Men: Par: T Hodgson (7) 1 down cb. Women: Div 1: R McCormick (28) 1 up. Div 2: S Rossi (43) 1 down cb. 9-hole: C Cummins (38) 1 down.

MANLY: Women: Stableford: A: B Debney (15) 39. B: L Pittar (26) 40. C: P Carroll (39) 38. Stableford Gold: P Nicholson (34) 41. 9-hole: L Darnell (34) 15. Stroke: Foursome C’ship: I Garay P Bird bt C Wallis P Barr 25th.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: K Heath (13) P Harrison (18) 46. 2B Scr: C Nikolaou H Mulholland 40 cb. P Harrison (11) 40 cb. Scr: D Cremin 38. Women: Stroke: Foursome: K Phillips K Loosley (20) 66. Scr: K Lindsay D Wilson 86.

MONA VALE: Medley: Stableford: G Willett (18) 43.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: L Dixon (22) 36.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: C Ward (15) 42. B: R Hanlon (29) 35. C: A Chan (32) 39. D: R Wood (38) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Beirne (16) L Domingue (15) 48. D Beirne (16) 41. Hole in one: Green: R Gay at 15th.

NOWRA: Stableford: Veteran Men: P Done (18) 37 cb. Women: A Boadle (25) 40.

PALM BEACH: Women: Stableford: Team: B Wines (45) M Bynon (34) L Graham (35) M Brown (42) 48. Scr: B Menzies G Pearce N Kempsn C Cannon 16.

PENNANT HILLS: Stableford: P Schacht (23) 40.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: K Fisher (21) 40. Div 2: S Nutting (23) 41.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Stewart (19) C O’Neill (17) 76. A: S Levett (11) 36. B: P Smith (14) 42. C: R Stewart (19) 43. Scr: P Cox 29.

RICH RIVER: Men: Stroke East: White: A: C Gentle (-3) 68. B: R Gentle (15) 63 cb. C: K Thompson (22) 64.

ROSEVILLE: Women: Stroke: Foursome: A: A Petersen (24) S Anderson (29) 65.5. B: L Cahill (29) R Timbrell (24) 68.5. C: P Eaton (36) J Stratton (28) 69. Scr: A: C Angus S McAllister 83. B: N Campbell W Butler 85. C: M Bailey B Grant 87. Stableford: 9-hole: Y Zhang (45) 28. M O’Hehir (40) 21. C Jordan (45) 20. Gree n: P Tozer (45) 17. I Charrett (45) 14.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: D Lightfoot (20) K Smith (21) 45. D Lightfoot (20) 37.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: 3B: Championship: L Kernaghan S Rourke S Busby 10 up cb. Centenary: L Nelson (22) 1 up.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A Kyprianou (11) 40. Women: Par: Div 1: H Ma (18) 2 up. Div 2: C Seeto (28) sq. Div 3: S Woo (31) 1 down. Div 4: J Guy (45) 4 up.

SHELL COVE: Medley: Stableford: B Underwood (18) 40. M Tuite (11) 39 cb. J Parkinson (12) 39. Scr: S Parkinson (-1) 38.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Team Agg: F Higson (23) R Lyons (39) D Lyons (27) S Lyons (37) 93. A: G Wall (10) 36 cb. B: B McLachlan (15) 37 cb. C: B Kearsley (21) 42. D: R Lyons (39) 37 cb.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: B Beauvais (24) 45.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: R McLaren (12) 36. B: R Wolfenden (16) 37. C: R Wilkinson (25) 39. Women: Div 1: L Dwyer (18) 34. Div 2: M Bu ckley (31) 38.

ST. MICHAEL’S: Snr Stableford White: P Taylor (17) 38 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: F Wernicke (16) J Patton 48. 2B Scr: G Scott S Gannon 38. A: G Richards (8) 39 cb. B: F Wernicke (16) 42. C: R Powell (19) 40. Women: A: K Fryer (15) 33. B: J Kim (30) 37. C: J McDonald (47) 34.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Choi (25) 38 cb. Div 2: M Paek (36) 38.

TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: A: D New (16) 37. C Bosley (24) 34. B: E Fraser (27) 40. C Crombie (33) 38.

THE COAST: Medley: Stableford White: Z Smith (20) 39. Scr: Z Mullins 39.

THE LAKES: Stableford: Men: T O’Rourke (1) 38. Women:  Div 1: L Li (19) 38. Div 2: D Jorgensen (31) 41. 

THE RIDGE: Medley: Stableford: Team: J Donnelly (5) B Mawer (23) L Munro (29) J Mills (34) 52 cb. Men: A: J Donnelly (5) 43. B: S Tierney (20) 39 cb. C: R O’Riordan (27) 39 cb. Women: E Sargent (27) 34 cb. Scr: A Simpson 42.

WAKEHURST: Women: Par: A: R Charnell (14) 1 down. B: H Takashiba (25) 1 up. C: L Woodward (31) 1 up. D: D Castle (35) 2 up.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: D Knox (27) J Hasler (15) 47 cb. D Knox (27) 39.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: D Burman (25) 37. Div 2: L Sheather (30) 31. Div 3: A Mathieson (32) 39 cb. Div 4: R Tapp (37) 33.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: G Webb (8) 36 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: Medal: J McDonald (42) 34.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: L Goodwin (25) 33. Div 2/Grandmothers Trophy: L Alexander (43) 35.

WYONG: Men: Stableford: T Wright (27) 39. Women: M Bone (35) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: G Charlton (2) 37. B: M Langenbacher (15) 42 cb. C: P Johnson (24) 40. Lake: A: C Bell (8) 37. B: R Harris (13) 38 cb. C: J Burrows (21) 39. D: S Quinn (29) 35.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: A: N Loveridge (10) 22. B: D Dunne (13) 23.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email