NSW & ACT Daily Club Golf Results 29 June 2020

Follow Us

Recent Posts

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: P Nicoll (8) 36 cb. B: S Mallinson (17) 42. C: M Tisdell (26) 39.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: S Hill (14) D Linaker (19) 47. Div 1: L Zhang (17) 40 cb. Div 2: D Linaker (19) 40. Div 3: T Papandrea (27) 35.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Sadler (28) J Dorkin (31) 49. 2B Scr: Z Garcia (+3) Z Mullins (+5) 42. A: D Ivory (8) 36. B: G Dobson (13) 38 cb. C: D Donohoo (23) 37.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: K Dignan (32) 40 cb.

BLACKHEATH: Stableford: Veteran Men: D Dowler (27) 37.

BOTANY: Men: Stableford: R Deluca (13) 33.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: P Phathanak (10) 40. W Moser (9) 38. B: J Cramp (30) 41. G Farrar (16) 40.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: J Heo (20) H Seo (25) 45. Men: S H Yoon (28) 36. Women: J Shim (6) 35.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: N Evans (6) 37. A Scr: R Gibbeson 33. B: G Estalilla (16) 4 1 cb. B Scr: R Hadley 27. C: B McLean (19) 39. C Scr: B McLean 21. Women: M Darcy (28) 40. Scr: C Shin 31.

CHATSWOOD: Women: Stableford: 9-hole: L Baker (45) 20 cb. H Kam (45) 20.

CROMER: Men: Stableford White: T Tran (13) 41. Women: Yellow: A: R Buizen (7) 34. B: P Crofts (34) 39.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: T Earl (14) M Sim (26) 51. Div 1: T Earl (14) 42. Div 2: B Leonard (23) 46. Women: S Lee (29) 37.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: T Good (17) A Good (19) 47. Div 1: D Egan-Lee (18) 38. Div 2: W McMullan (Gosford 24) 43. Scr: O Coletto 31 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: M Hardman (14) 37 cb. B: R Petty (21) 38. C: D Barnett (25) 40.

KILLARA: Men: Stableford White: X Dent (31) 43. Women: Green: L Keighran (23) 34 cb.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: R Bell (18) M Neill (12) 45 cb. 2B Scr: L Cupples L Cupples 34. A: T Cook (12) 42. B: B Bennett (13) 37 cb. C: R Walter (23) 40. Women: Y Crock (45) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: A Deeth (9) D Edwards (4) 49. 2B Scr: O Maekinen (10) Y P ark (-1) 43. A: A Deeth (9) 40. B: G Yang (19) 38. C: D Lee (24) 40.

LONG REEF: Men: Stableford: A: M Buckley (9) 38. B: H Wilson (18) 38. C: D Connaghan (36) 39. Scr: M Cruise 30. Women: D Kirby (33) 32.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: P Haselhurst (21) 39.

MANLY: Men: Stableford: T Cooper (+5) 38. Women: K English (4) 31.

MONA VALE: Medley: Stableford: W Horne (29) 37 cb.

MOSS VALE: Medley: Stableford: H McMillan (17) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: R Nahirny (14) 38.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: 2B: F Brus (24) B Portus (30) 50. A: P Findlay (18) 38. B: M Chapman (20) 42. C: N Spalding (29) 43.

OATLANDS: Men: Stableford: J Trbojevic (Mona Vale 14) 39. Women: A: J Goudge (20) 40. B: R Jones (34) 41. C: K Wong (37) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 3B: R Meek (20) B Bell (8) C Stubbs (10) 94. C Stubbs (10) 45. Women: 4B: S Maxwell (32) R Artlett (31) 49.

PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: K Cheam (Wallacia 9) 41. Veteran Women: White: J Ogle (10) 35.

RICHMOND: Veteran Medley: Stableford: Split Six: S Still (25) C Salkeld (31) 70. Veteran Men: A: W Palmer (4) 37. B: C Kearns (19) 40. C: K Elder (25) 38. Veteran Women: A Leck (29) 40.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: M Saunders B Comley 49.  White: A: P Mahony (10) 39. A Pate (18) 37. C Burt (16) 37. B: M Saunders (20) 47. H Ohff (21) 39. R Ulrick (26) 36. Green: E Tang (29) 38. D Mortimer (20) 36. M Hambrook (34) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: P Elliott (31) N Patel (19) 46. Men: B Chellingworth (14) 42. Women: G Choi (19) 35. Veteran: G Edwards (26) 38.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: R Adamson (31) 38. Women: Div 1: S Dobson (20) 36. Div 2: D Mabey (28) 36.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: L Harris (11) L Hong (9) 51. A: L Harris (11) 46. B: J Han (20) 42. C: C Bekiaris (22) 41.

TALLWOODS: Men: Stableford 4B: White: T Bodycote J Cutler 53. M Farrow 47. M Vaughan 47. Veteran Men: T Bodycote (23) 44. W Tipping (37) 38.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: C Peng (7) 37.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: Div 1: B Keating (21) 3 up cb. Div 2: J Hall (26) 2 up. Div 3: A Jurd (30) 1 down. Scr: E Kennedy 5 down.

THE RIDGE: Stableford: G Hall (15) 41. Veteran: N Bing ham (17) 39.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: S Uto (16) J Cho (13) 46. Men: A: V Jang (6) 36 cb. B: S Uto (16) 43. C: Y Yoon (21) 37 cb. Women: J Park (23) 34.

WALLACIA: Men: Stableford White: D Coombes (24) 40. P Rositano (16) 38. M Sheen (14) 36 cb.

WYONG: Men: Stableford: C Godfrey (15) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: H Milverton (24) 44.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email