NSW & ACT Daily Club Golf Results 27 June 2020

Follow Us

Recent Posts

ANTILL PARK: Women: Stableford: N Mallam (23) 34 cb. Men: Stableford White: A: J Chittendon (11) 41. B: R Portlock (15) 39. C: D Starr (32) 39.

ASQUITH: Men: Stableford: A: K Whittaker (7) 41. B: C Flanagan (14) 39 cb. C: C Godwin (22) 38. Scr: J Crowther 42.

AVALON: Women: Stableford: K McManus (46) 40.

AVONDALE: Mxd: Hole in one: Gold: W Moody at 2nd. G Rich at 8th. Stroke A: R Crofts (4) 63. A Scr: W Moody 63. B: B Thomas (9) 65. C: A Chan (18) 68.

BALGOWLAH: Medley: Stableford White: A: E Jenkins (8) 38 cb. B: D Watson (15) 43. C: B Vaughan (29) 37 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: I Russell (11) 40. B: J Laurie (14) 40. C: M Helweh (20) 39. 2B: A Pengue (24) T Murray (13) 47 cb. 2B Scr: P Salameh (6) M Sandilands (2) 39.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal Jun: A: N Katholos (-2) 61. A Scr: J Mckeon (6) 67. B: G Scheetz (15) 58. B Scr: V Tekura (15) 77. C: M Pham (19) 62. C Scr: R Lumello (19) 83.

BARNWELL PARK: Women: Par: H Thomas (21) 2 up. Men: Stableford: A: K Brown (4) 39. B: V Hong (15) 37 cb. C: D Jarvis (25) 39 cb.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: D Matulin (12) 39 cb. B: C Smith (13) 39 cb. C: S Connolly (27) 39. Scr: A Scr: R Loewenthal 38. Women: Div 1: A Dorrington (14) 34. Div 2: B Arnott (24) 37.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A Brown (4) 41. A: D Beck (9) 38 cb. B: G Gauci (17) 39. C: H Raju (22) 36 cb. A Scr: B Turner 35.

BEXLEY: Medley: Stableford: Irish Team: B Fraser (The Ridge 9) M Flood (18) S Andreacchio (5) G Snowden (13) 83. Scr: W Matthews 34. Women: V Costello (26) 36. A: J Dodds (4) 40. B: J Chu (15) 40. C: A Knittl (28) 38.

BLACKHEATH: Women: Stroke: President’s Trophy: J Simpson (33) 67. Men: Stableford Cup: Black: I Fitzgerald (12) 40.

BONDI: Men: Stableford: D Dewey (5) 39.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: P Davoren (6) 40. B: C Turner (13) 38. C: G Zaferis (30) 40. Stroke C’shi p: Black: A: J Fuchs (+1) 70. T Chapman (5) 77. A Scr : J Fuchs 70.

BOWRAL: Women: Stableford: L Solness (27) 39. Men: C Chiu (34) 43.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: D Zacccaginni (12) 40. B: M Williamson (15) 40. C: J Montuoro (20) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Multi: White: Div 1: A Sydavong (9) S Chen (10) 72. Div 2: P Citroni (18) W Brown (19) 71. Div 1 Scr: A Singh A Wadick 45. A: M Greksa (5) 36. B: A Wadick (12) 41. C: W Brown (19) 38. D: A Canceri (32) 40.

CAMDEN: Men: Par: A Scr: R Minns sq. B Scr: S Smart 9 down. C Scr: P Shiels 12 down. 2B: T Waters (13) J McKINNON (22) 11 up. 2B Scr: R Minns M Baker 1 up. Stroke: Matchplay: A: D Cummins bt L Hudson 4-3. B: B Beaven bt J Groucutt 3-2. C: B Spinks bt N Rego 3-2. Women: Stableford: A: B Johnston (18) 36. B: P Gleeson (22) 36. C: C Pettitt (29) 33. 2B: C Petitt (29) A Toto (41) 44. Men: Par: A: A Nokes (11) 2 up cb. B: K Bate (19) 2 up. C: D Tomkins (23) 9 up.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: R Ellul (8) 39. B: D M eadows (18) 40 cb. C: C Oke (29) 37. 2B Agg: D Starr (13) R Ellul (8) 70. 2B Agg Scr: P Higgins C Lawson 62.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: M Chung (12) P Park (12) 73. A: S Kim (8) 38. B: B Waterworth (19) 38. C: E Vavoulas (22) 38.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Keighran (14) P Brown (22) 49. A: B Bowan (4) 39. B: S Manton (12) 42. C: P Hudson (35) 40. 2B Scr: K Meurant B Lambert 41.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: I Wilson (14) S Wilson (16) 44. A: L Frankish (8) 40. B: S Collett (33) 36. Women: Stableford: K Morris (27) 35.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: B Jarvis (9) 39. B: P Flynn (17) 40 cb. C: S Rodgie (22) 40.

CROMER: Hole in one: J Ponder at 15th. Stableford: A: S Terranova (13) 40. B: J Arcus (16) 38. C: J Hayward (23) 41. A Scr: J Ponder 38. Split Six: J Hayward 74. A Mandanipour 74.

CRONULLA: Men: Stableford: A: G Haslem (13) 40. B: A French (16) 37 cb. C: J Lee (21) 40. A Scr: I Macauley (3) 36 cb .

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Elli ott (1) 40. Div 2: R Joynes (16) 39. Div 3: Y Kim (20) 40. D Scr: J Freema n 39. 2B Agg: J Hayes (31) J Nichols (34) 72. 2B Agg Scr: M Andrew A Welsh 66.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: C Mitsch (9) 36. B: J Pearce (14) 39. C: J Treble (20) 35. D: J Barlow (29) 38. A: C Mitsch (9) 36. B: J Pearce (14) 39. C: J Treble (20) 35. D: J Barlow (29) 38.

DUNHEVED: Men: Stableford: Trophy: G Ravet (13) 39 cb. 2B Agg: Div 1: R Fanning (15) J Fanning (12) 74. Div 1 Scr: D Ayre C Dengate 66. Div 2: W Miles (20) B Choi (19) 68 cb. Div 1: R Fanning (15) 38 cb. Div 2: T Good (21) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: S Campbell (6) 44. B: C Wilshaw (16) 39. C: S Hailes (22) 43. A Scr: M Stevens (1) 34.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: T McCann (8) 40. B: P Verschuer (17) 39. C: J Robertson (32) 48.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: N Miller (+4) 38. A: P Botting (4) 40. B: S Salkeld (18) 42. C: J Mcgrath (19) 42. D: C Parker (35) 38. Irish Team: C Godfrey (14) S Vincent (18) M Ireland (4) G Godfrey (22) 93 cb.

FINLEY: Men: Stableford: Div 1: P Pinnuck (7) 36. Div 2: K Tengswtrom (19) 32. Women: A Harding (28) 34.

FORSTER: Men: Hole in one: B Chisolm at 8th. Stableford White: A: D Hill (11) 39. A Scr: L Hancock (5) 31. B: R Atkinson (29) 38. B Scr: G Greentree (17) 21.

FOX HILLS: Men: Par: 2B: M Kelly ( 22) K Robertson (22) 12 up. 2B Scr: B Queenan B Stevenson 1 down. A: B Stevenson (6) 4 up. B: J Gounder (19) 7 up. C: M Kelly (22) 8 up.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: B Barrett (21) B Rix (6) K Bridgement (14) R Jones (19) 87. A: S Vrachas (7) 40. B: J Singh (16) 39 cb. C: P Coyle (25) 44.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B: Div 1: M Alcock (14) G Alcock (5) 45. Div 1: S Godbolt (14) 36 cb.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: R Eldridge (6.75) J Searle 60.25. Div 1 Scr: S Dowswell D Smith 65.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: M Thurley (10) 43. B: G Harrison (14) 41. C: L Rostirolla (26) 41. A Scr: N James (0) 38.

GOULBURN: Women: Stableford Green: A: C Hobbs (9) 33. B: M Manfred (22) 37.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: D McClure (27) 40. B: B Clinch (33) 32 cb. Men: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: I Leggatt (6) W Gorton (1) 118.

HIGHLANDS: Medley: Stroke: Ambrose: S Abbey (10) J Elton (18) G To dd (9) P Touma (9) 54.25.

HORIZONS: Men: Sta bleford: T Morgan (17) 40. Women: P Keogh (10) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: J Akermanis (4) 35. B: R Fary (25) 35 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: D Buchanan (10) 40. B: J Freedman (14) 43. C: J Trenear (19) 40. Women: Stableford: J Lisle (16) 39. Men: Hole in one: White: M Abel at 12th.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: G Scherini P Galvin C McCarry D Boyle 88. T Mayne (5) 40. K Mudadana (Gross Stableford) (4) 34.

KILLARA: Men: Stableford: A: D Kennedy (7) 41 cb. B: M Baker (15) 38. C: I Alwill (24) 40. D Kennedy (7) R Penney (27) A Kitchen (12) D Plumridge (11) 91.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: R Nagle (21) J Smith (11) 47 cb. A: N Kalatzis (11) 39 cb. A Scr: A Honeysett 37. B: G Moloney (13) 38 cb. C: N Cody (35) 39.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: M Callaway (11) 44. B: P Donadel (14) 40. C: V Goryachev (26) 42. Women: S Mitchell (18) 38. Mxd: 2B Agg: V Goryachev R Wealleans 81.

LANE COVE: Men: Stableford: W Belgre (9) 37. 2B Agg: G Young (31) B Hyde (23) 71. Stroke : Singles KO f: P Doherty (7) bt A Caush (12) 1up. Foursome C’ship: B: R Mayhew J Erasmus bt B Staley M Simonsen.

LEONAY: Men: Stroke: Foursome: Div 1: B Mcardle (4) A Kuipers (6) 65. Div 1 Scr: B Mcardle A Kuipers 70. Div 2: A Konarew (30) M Holburn (31) 63.50. Div 2 Scr: S Comer K Harper 85. Stroke Foursome C’ship: White: Div 1 Scr: B Mcardle A Kuipers 141. Div 2 Scr: I Blackwood J Kemble 177. Div 1: B Mcardle (5) A Kuipers (5) 131. Div 2: D Mallard (20.5) G Mclaughlin (20.5) 137.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: D Cirillo (5) 39 cb. B: P McGregor (16) 43. C: N Mincarelli (22) 41. 2B: S Lengyelfalusy (22) R Redfern (29) 49 cb. 2B Scr: T Brown A Murgatroyd 40 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: A: T Hodgson (9) 44. A Scr: C Gillespie 39. B: D Karlsson (14) 38. C: M Brewster (20) 44 cb. Women: J Hagan (22) 36.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: S Lensing (9) 36 cb. A Dodd (16) 38. A Crawford (20) 38. Women: Stableford: K Riley (22) 29.

MACQUARIE LINKS: Men: Stableford Black: A: S Keith (1) 41. A Scr: G Cole 33. B: B Zabat (15) 41. C: J Hegarty (34) 38. Women: Stableford: M Booth (12) 38.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: Hcp: A: R Liddle (8) 42. K Aitken (10) 38 cb. B: L Walker (15) 35 cb. K Tweedie (18) 35. C: J Murray (24) 38. B Cruickshank (39) 36 cb. Women: Div 1: G Saines (20) 36. Div 2: L Stone (30) 39. Medley: 2B: R Liddle (8) K Phillips (1) 45.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford White: Div 1: J Seaman (18) 38. Div 2: B Guenther (26) 41.

MANLY: Men: Stableford: A: B Tallack (13) 40. B: Y Sweetnam (19) 40. C: B Dent (28) 44. Women: J Williams (18) 35.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: C Pye (18) D Fink (20) 45 cb. 2B Scr: D Wonnocott J Mumford 36 cb. J Sukkar (16) 39.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: P Robinson (11) 40. Div 2: P Englert (16) 41. Div 3: J Pizzinga (20) 38. Scr: S Fitzpatrick 37. 2B: E Stoddart (15) S Park (26) 47.

MONA VALE: Men: Stableford: A: D Rose (14) 38 cb. B: K Moore (21) 38. C: P Gazzard (23) 41. Scr: A Radford 38. 2B: K Sawyer (24) D Purll (16) 46.

MONASH: Men: Stableford: A: A Blumberg (12) 39 cb. B: G Morgan (17) 40. C: R Garland (20) 37. 2B: Div 1: T Loewensohn (17) A Dinte (18) 46. Div 2: M Hamra (21) J Kabalan (16) 45. Stableford White: P Thomson (33) 32. Stableford: 2B Scr: G Rogers S Robinson 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: B Morris (6) 37. B: J Greenberg (13) 37 cb. C: H Gassner (23) 43. Stableford: Scr: J Boaz 34 cb. Women: Y Kim (31) 37. Mxd: 9-hole: S Jang (36) 15 cb.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: D O’shannessy (6) 40 cb. B: R Cashmere (17) 38. C: A Malcom (23) 45. Women: K Delaney (17) 39 cb.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: C Johnston (20) J Soussan (30) 12 up. A: P Fawcus (6) 3 up cb. B: L MacDonald (17) 3 up. C: C Johnston (20) 8 up.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: Div 1: N Brady (3) 38. Div 2: C Hodgson (14) 37. Div 3: C Dickinson (32) 38. Women: Div 1: J Benbow (25) 35. Div 2: B Cadd (29) 36.

NEWCASTLE: Men: Par: A: D Skelton 4 up. A Scr: L Ferrier sq. B: M Mahony 4 up cb. C: J Munro 4 up cb. Women: J Thompson 4 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Div 2: T Radovanic (30) G Will iams (21) 54. A: C Kelly (10) 39. B: D Whiteman (14) 40. C: M Chapman (21) 39. D: P Cross (33) 34. A Scr: M Gordon (0) P Bradley 39.

NORTH TURRAMURRA: Mxd: Stableford: 2B: J Riordan (8) S Batchelor (14) 47. Men: D Smith (17) 40 cb. Women: G Rogers (29) 38.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: I Hannam (9) 42. A: J Richards (9) 38. A Scr: J Renshaw 36. B: S Brandwood (17) 40. C: D Ledwidge (20) 38 cb. Women: J Barnes (29) 32 cb. Medley: 2B: L Mills (34) S Mills (19) 48.

NOWRA: Medley: Stableford: A: B Trenerry (9) 39. B: P Done (18) 39. C: W Dunlop (25) 40.

NSW: Men: Stableford: C Brightling (16) 41. Scr: H Doig 38. Stableford White: J Briggs (22) 35 cb. Gold: E Ellis (25) 38. Women: Stableford: P Hill (5) 38.

OATLANDS: Men: Stableford: Cup: J Whittaker (25) 41 cb. Medley: A: C Lamond (11) 40 cb. B: P Moon (16) 41. C: J Whittaker (25) 41. D: H Brisbane (28) 38. A Scr: S Tarrant 33.

PALM BEACH: Women: Par: M Gee (28) 1 up. Men: Sta bleford: 2B: C Hughesdon (23) A Moore (24) 47. L Warrener (3) 37 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: Trophy: I Ritchie (26) 37 cb. A: M Rowston (10) 38 cb. B: M Vile (13) 39. C: I Ritchie (26) 37 cb. Scr: A Richards 39.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: D Bishop (3) C Stockley (1) 48. Hcp: A: S Perkins (6) 43. B: J Sharkey (18) 38. C: P Maiden (20) 37.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: S Hains (11) B Murphy (30) 50. A Scr: N Joseph G Wall 42. Men: A: B Breytenbach (8) 41. B: I Edwards (17) 40. C: P Donnelley (23) 41. Trophy: P Donnelley (23) 77. A Scr: B Cross 68. Women: L Dickinson (9) 34.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: F Squadrito (11) M Ardler (11) 81. A: F Squadrito (11) 44. B: S Jamieson (13) 40. C: M Lintott (20) 38. Scr: S Todd 34.

RICHMOND: Men: Stroke: Foursome: A: G Font (10) B Barwick (9) 68.5. A Scr: D Miller (0) C Ellings (+1) 72. B: A Murphy (24) H Wagland (16) 73 cb. B Scr: R Barlow (12) P Tindall (24) 89. Medley: Stablefo rd: A: P Gardiner (12) 40. B: S Moore (19) 41. C: G H unter (21) 39. Men: Stroke: Foursome C’ship: A: C Ellings (+1) D Miller (0) 148. B: P Tindall (24) R Barlow (12) 179.

RICH RIVER: Men: Par West: White: A: G Stevens (11) 1 up cb. B: D Noelker (15) 1 up cb. C: N Beck (20) 2 up.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: D Fudge S Weir 47. Snr Green: L Pincott (25) 35. Women: Stableford: G Lynn (26) 38. Men: Stableford White: A: S Campbell (10) 37 cb. B: J Alles (15) 42. C: T Fortin (25) 37.

ROSNAY: Medley: Stableford: R Child (18) B Geelan (9) 45. Div 1 Scr: G Smith (11) J Russell (1) 36. Div 1: C Hagarty (5) 35. Div 2: J Wright (16) 38.

ROYAL SYDNEY: Men: Par: 4B: Championship: H Scott A Scott 11 up.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: F Carollo (12) 42. A Scr: M Dane 39. B: S McCawley (18) 38. C: S McCabe (19) 37. D: D Muirhead (26) 42. 2B: Div 1: B Eldridge (13) H Barkason (18) 48. Div 2: J Davis (25) B Chellingworth (47) 47.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: S Melham (11) T Glynn (17) 73.

SHELLY BEACH: Men: Stableford White: A: Z Camilleri (1) 36. B: D Wilbow (13) 42. C: B Lockhart (25) 40. Women: Stableford: Div 1: J Garner (28) 31. Mxd: Foursome C’ship: J Garner J Spears 75.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: D Herman B Borton 50. A: S Borton (5) 39. B: M Shirlaw (17) 41. C: L Barnes (26) 39. A Scr: M Johnston (0) 38.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford White: A: V Banton (12) 42. B: M Hudson (13) 39. C: M Deery (19) 40 cb. Gold: J McEntee (31) 32. Scr: White: M Hammond 33. 2B: D Lyons (18) R Sutcliffe (27) 46 cb. 2B Scr: S Grant M Hammond 36 cb. 2B: Gold: T Russo (28) B Patton (36) 45.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: D Crofts (11) S Mostyn (28) 49. A Scr: M Horton L Lavelle 38. A: C Abutaa (6) 41. B: A Boyd (16) 43. C: S Mostyn (28) 39.

STRATHFIELD: Medley: Stroke: Ambrose: C Delaney W Martlew 55.75. Scr: J Kang Y Kim 62. Par: Y Yim (19) 4 up cb.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: J Puxty (17) 32. J Gould (25) 30. Div 2: R Ezzy (29) 37. M Wright (27) 30 cb. Men: Stableford White: A: L Thomas (4) 3 9. M Fisher (10) 38. B: L Junghans (17) 34. D Brett ( 17) 33. C: T Norris (27) 36. J New (19) 35 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Foursome: B Gale (0) 69.5. J McBeath (11) cb. A Scr: H Glenday J Guan 69.

THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: A: G Hart (10) 37. A Scr: R Macey 34. B: I Marshall (16) 38. B Scr: I Marshall 22. C: C Holman (20) 40. C Scr: C Holman 21. Div 1: A Buckoo J Buckooooo 45. Women: Stableford: Div 1: L D’Ambrosio (20) 35. Div 2: J Quigg (37) 37.

THE LAKES: Stableford: Trophy: T Finney (7) 41. Scr: J Zieme 35.

THE RIDGE: Stableford: A: A Gordon (10) 38 cb. B: S Swinfield (17) 39 cb. C: N Mullane (25) 37 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: P Clover (14) I Dudley (28) B Howe (21) B Lewis (19) 91. A: J Cenere (11) 39 cb. B: S Weeden (18) 37. C: W Beverley (22) 40.

TUNCURRY: Men: Stableford White: A: S Greenaway (9) 40. A Scr: R Hartley (5) 34. B: B Gibson (16) 38. B Scr: S Brown (15) 23. C: S Barclay (27) 42. C Scr: D Buchanan (18) 19.

TWIN CREEKS: Women: St roke Green: J Kang (17) -4. Men: Medal: Black: A: D Warder (10) -1 cb. A Scr: M Pearce (-2) 69. B: S Kim (17) -7. B Scr: A Crestani (13) 85. C: K Franich (22) -1. C Scr: A Boudville (19) 92.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: S Holland (5) 37. A Scr: D Tapper 34. B: G Rosa (15) 38. B Scr: G Rosa 24. C: G Taylor (21) 40. C Scr: G Taylor 20. Mxd: 2B: B Whitefield (16) B Howard (12) 50. 2B Scr: G Rosa G Chadwick 38. Women: H Garvey (14) 36.

WALLACIA: Women: Stableford: S Owen (20) 31. Men: 2B Stroke: A: J Pagett (2) S Lear (7) 62. A Scr: R Lee C Holmes 66. B: G Vine (14) T Sharpe (16) 58. B Scr: C Stephenson C Stephenson 82. C: M Kelly (21) G Koteff (24) 65 cb. C Scr: G Scott G Neave 88. R Lawson (22) 34. Stroke: C’ship: A Scr: R Lee C Holmes 130. A: J Pagett (2) S Lear (7) 127. B Scr: G Vine T Sharpe 156. B: J Kanaley (27) J Austin (18) 133 cb. C Scr: G Scott G Neave 172. C: M Kelly (21) G Koteff (24) 130.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: G Chapman (10) 36 cb. B: J Nicholson (13) 38. C: M Cheshire (22) 40. D: D Pipe r (34) 37 cb. Scr: M Bunting (7) 30. Irish Team: J Brown (20) T Brown (24) C Smith (22) M Cheshire (22) 97.

WENTWORTH FALLS: Women: Stroke: A Fraser (27) 77. Men: A: B McKeown (11) 67. A Scr: B Djura (1) 74. B: J Celeban (19) 67. C: A Keep (26) 70.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: M Colbran (22) R Poole (21) cb. A Scr: D Hardman R Poole 41. B: B Kennedy (19) 39 cb. C: N Pitt (23) 38. A: S Simms (4) 41.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: D Ragg (9) 36 cb. Div 2: K Monkhouse (16) 37 cb. Div 3 Scr: J Clohesy (29) 35 cb. Irish Team: K Monkhouse (16) F Muller (24) L Hill (23) J Lawler (21) 84.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: B Groundwater (17) 39. Scr: C Jamieson 32. B Groundwater (17) 39. Scr: C Jamieson 32.

WYONG: Men: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: A Scr: B Ward C Wickham 112. A: S Grogan (9.5) D Grogan 103.75. B Scr: B Baldwin S Jackson 128. B: G Bridge (17.5) J Tabor 113.75. C Scr: A White R Lackie 139. C: J Palesy (25) N McDougall 10 7.5.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par Lake: White: A: M Parsons (15) 3 up. B: T Loomes (20) 5 up. Murray: A: E Bayles (8) 1 up cb. B: R Lloyd (23) 4 up. Women: Par: Div 1: J Leeson (17) 3 up. Div 2: J Rapkins (23) sq cb. Div 3: L Moore (39) 6 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email