NSW & ACT Daily Club Golf Results 24 June 2020

Follow Us

Recent Posts

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: Div 1: R Babb (16) S McGlynn (15) 46. Div 2: C Browne (20) F Cesti (24) 46. Men: Team Agg: S Ayling (13) S Robbins (16) M Sleeman (11) K Batcheldor (4) 139. 2B Scr: T Felton (1+) R Johnson (11) 38. A: I Malcolm (5) 41. B: J Spiggle (16) 37. C: E Liston (24) 39. D: U Dharmakirti (30) 38.

AVALON: Women: Par: 2B: J Pike (28) D Price (35) 7 up.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: O Henry (12) 41. B: G Searle (15) 40. C: C Roots (19) 38 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome: N Armstrong (19) G Wegner (30) 68.5.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: S Whitfield (12) T Watts (14) 78. Black: A: S Whitfield (12) 43. B: P Cope (15) 40. C: E Sanderson (35) 40. White: J Matthews (26) 29. Scr: J Thomas (6) 31.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Multi: G Pardi (30) J Solomons (26) 75. T Haid (19) 39. A: R Mansfield (13) 38 cb. B: C Elford (18) 38. C: P Allen (22) 37 cb. Scr: B Bull 30 cb.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B Agg: M Henley (+2) K Francis (PGA 2) 72. 2B Agg Scr: C De La Mare W Matthews 64. A: P La Vite (11) 38. B: G Mitchell (15) 39. C: J Pardy (22) 34 cb. Minor: A: J Driver (10) 13. B: L Budden (14) 15. C: P Bambridge (20) 14.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: G Jones (19) P White (28) 64. J Landsberg (12) 35.

BONNIE DOON: Men: Stableford: A: J Bell (-2) 40. B: C Burgess (14) 43. C: R Delohery (26) 40. Scr: J Bell 42. Hole in one: R Lawry at 13th.

BOWRAL: Men: Stableford: K Dobie (22) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1/Medal: V Pham (11) 43. N Ung (6) 43. Div 2: S Bugdayli (12) R Arnold (19) 47. Scr: M Nagy T Marlin 38. A: W Moser (9) 37. B: H Toresten (12) 37. C: M Stoecker (31) 40.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B: M Thorn A Toto 45 cb. Hcp: A: W Kozinski (13) 39. A Scr: W Kozinski 26. B: S Goodall (21) 36. B Scr: S Goodall 15. C: S Byrne (37) 35. C Scr: P Morrison 7.

CAMMERAY: Men: Stable ford: G Wood (17) 39.

CAMPBELLTOWN: Medley: Par: 2B: B Xayabouth M Henry 7 up cb. 2B Scr: P Higgins P King sq cb. A: B Xayabouth (9) 1 up. B: D Thomas (16) 4 up. C: R Hawes (21) 3 up.

CARNARVON: Women: Stableford: Team: S Lee (13) J Nam (27) A Cho (19) L Kim (12) 75. A: H Lee (10) 37 cb. B: J Heo (21) 40. C: J Kim (36) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: J Zavaglia (16) P Camilleri (14) 46. 2B Scr: H Carr R Gibbeson 41. A: P Sterling (11) 38 cb. A Scr: H Carr 34. B: P Camilleri (14) 40. B Scr: P Camilleri 26. C: R Hard (36) 37. C Scr: G Weber 18.

CASTLECOVE: Women: Stableford: M Eslake (38) 36.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: A Topham (7) 37. B: L Miller (18) 38. C: G Crane (20) 45.

COBRAM BAROOGA: Stableford Veteran Men: White: A: J Hrdina (15) 38. B: C Smith (23) 40. C: K Hocking (35) 38. Women: A: J Curran (15) 34. B: M Opthoog (30) 37. C: M A Majernik (47) 37 cb.

CONCORD: Men: Stableford 2B: White: M Adamo (31) J Hardgrove (28) 49 cb. 2B Scr: J Vatovec (18) J Hong (+1) 38. A: R Porfida (8) 40. B: D Page (20) 37. C: J Hardgrove (28) 41.

CROMER: Men: Stableford: 2B Agg: T Jarman (19) G Stone (16) 74 cb . A: P Nuttall (12) 39. B: T Jarman (19) 40. C: I Cameron (26) 35 cb. Scr: S Gee 35.

CRONULLA: Women: Stroke: A: L Neal (18) 69. A Scr: S Wiggins (5) 78. B: J Southgate (23) 71. B Scr: J Southgate (23) 94. C: M Minton (31) 75. C Scr: M Kane (28) 104. D: K Attwells (34) 76. D Scr: K Attwells (34) 110.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: M Sofiak (26) B Dircks (24) 52. 2B Scr: M Scott M Hay 35. Div 1: D Begg (16) 44. Div 2: B Barton (20) 38. Div 3: M Sofiak (26) 43 cb.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: J Radeski (6) 38. B: P Hodgkinson (16) 40. C: J Rhook (28) 41.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: M Watts (10) G McPherson (21) 45 cb. C Watts (9) P Roveto (18) 45 . Div 1: C Watts (9) 39. Div 2: G McPherson (21) 38. Scr: J Clarke (+5) 32.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: P White (9) 39. B: B Olander (18) 37. C: H Azar (23) 38. Scr: C Hicks (0) 33.

ELANORA: Women: Stableford: A: C Jones (18) 34 cb. B: C Johnston (24) 35 cb. C: M Kongats (36) 38. D: P Williams (40) 34.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: G Turner (10) P Hicken (10) 72. A: G Turner (10) 41. B: R Anderson (18) 38. C: W Hayward (20) 38 cb. D: P Fletcher (35) 39. Scr: K Andres 32.

FINLEY: Men: Stableford: L Donkin (22) 40. Women: Par: A Freestone (36) sq.

FORSTER: Men: Par White: A: J Kerr (9) 3 up. A Scr: T Reed (2) 3 down cb. B: K Walsh (19) 2 up. B Scr: W Davey (17) 10 down cb. C: B Chisholm (23) 2 up. C Scr: D May (23) 14 down cb. Hole in one: L Hancock at 4th.

FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: S Donovan D Winterbottom (13.75) 71.25.

GEORGES RIVER: Men: Stroke: Div 1: L Searle (12) 71. Div 1 Scr: M Castillon 80 cb. Div 2: N Sherring (21) 67. Div 2 Scr: L Cosgrove 93. Stableford: P Holloway (20) 37.

GIBRALTAR: Mxd: Stableford: G Prophet (46) 34.

GOULBURN: Women: Stableford Green: S Langbein (37) 38. A: H Buchanan (16) 36. B: C Seaman (24) 37 cb. C: M Wright (33) 30. 9-hole: C Besley (18) 16.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: M Hill (13) 41. B: G Highett (28) 42.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: G Dorahy (17) 40.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: J O’Halloran (12) 39. B: R Feltrin (15) 7.

JAMBEROO: Men: Stableford White: A Jones (13) 37.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: B McGibbon M Galvin 45. A: C McCarry (11) 39. A Scr: A Harrop (7) 29. B: P Lennon (19) 37 cb. B Scr: C Robson (16) 20. C: B Harrop (30) 36. C Scr: C Martin (25) 13.

KILLARA: Men: Stableford White: A: M Clarey (11) 40. B: B Fawcett (17) 39. C: B Watson (21) 40. Scr: J Wooster 37.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Boyer (17) A Reading (23) 46. A: J Nikiforidis (3) 37. B: G Penn (18) 38. D Miller (20) 37 cb. Veteran: G Penn (18) 38.  Scr: T Corr 33.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: T TidesweIl (20) A Cook (20) 73. A: L Russell (9) 35. B: R Liang (18) 37. C: A Cook (20) 39.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: D Cameron (30) P Kennedy (17) 44. D Cameron (30) 35.

LEONAY: Women: Stableford White: A: M McCormick (23) 39. B: L Haines (37) 35.

LIVERPOOL: Women: Stroke: Div 1: C Hart (21) 73. Div 2: S Kwak (45) 73. Bowl: Div 1: B Jang 151. Div 2: B Allie 159.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: N Whittaker L Oharte 45. A: I Brown (1) 39. B: B Knight (14) 38. C: T Cunniffe (19) 41. Scr: I Brown 38.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: M Booth (13) 40. S Jooste (19) 39. D Jones (4) 36 cb.

MAGENTA SHORES: Men: Stroke White: A: S Martin (10) 68. B: D Binns (18) 70. C: B Cruickshank (40) 69. Women: Div 1: M Bishop (18) 66. Div 2: E Hunt (30) 70.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Multi: White: W Davidson (28) J Warren (15) 61. W Davidson (28) 36.

MANLY: Men: Stableford: A: S Gale (7) 38 cb. B: J Smith (19) 41 cb. C: B Walker (20) 39 cb. Hole in one: B Vaughan at 15th.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: M Powell (17) 40. Div 2: P England (21) 38.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: N Halkyard (21) J Stewart (20) 46 cb. A: M Thompson (14) 37 cb. B: N Halkyard (21) 42. C: R Billingham (22) 39 cb. Scr: A Hugill 36. 2B: Yellow: A Whittaker (19) E Gibbs (25) 39. E Gibbs (25) 32.

MONASH: Medley: Stableford: Split Six: Div 1: J Cushworth (10) J Bennett (7) 66. Div 2: A Patel (26) A Cooper (34) 70. Scr: D Cuda S Kennedy 35. A: J Cushworth (10) 42. B: N Warren (14) 40. C: A Patel (26) 38.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: P Sominthu (9) 36. B: M Carew (15) 38. C: S Bracken (29) 39. Veteran: Gold: R Huang (27) 38. Women: G Finke (18) 37.

MOSS VALE: Men: Stableford: 2B: G Smith (12) J Bizjak (23) 70. A: K Oberman (12) 38 cb. B: G Millar (15) 41. C: J Driver (25) 38. D: R Booy (31) 32 cb.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: A Haywood (15) M Ebsworth (4) 11 up. A: P Hamdorf (10) 2 up. B: A Haywood (15) 6 up. C: S Sutton (20) 3 up.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: Div 1: J Tucker (24) 36. Div 2: N Everett (26) 33. Div 3: J Lonergan (33) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Hyland (10) B Gonzalez (21) 75. Div 2: P Town (35) M Flaherty (23) 71. A: G Onley (10) 43. B: C Mace (16) 38. C: G Adcock (20) 36. D: M Odhavjee (29) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B Agg: D Stevens-Jones (11) R Hicks (7) 72. D Stevens-Jone s (11) 37 cb.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: S Wilson (22) 31. Div 2: J George (30) 35. Div 3: Y Bartels (35) 38.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: N Dinnie (15) C Stubbs (13) 48. L Quinn (8) 40 cb.

NSW: Medley: Stableford: 4B: M Swift (22) M Birch (12) 46.

OATLANDS: Medley: Stableford 4B: White: C Carnegie (23) S Jones (16) 48. A: J Coates (4) 37 cb. B: B Holt (17) 39 cb. C: L Roach (33) 40 cb. Scr: G Lomas (4) 35.

PENNANT HILLS: Stableford White: A: I Nicol (17) 40 cb. B: P Cook (25) 40 cb. Scr: G Naylor 40.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Villanueva (13) T Reason (10) 47. 2B Scr: D Smyth B Williams 39. Men: A: K Kim (7) 39. B: P Lock (19) 40 cb. C: A Henderson (30) 38.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: H Henry (17) J Pierce (20) 46. Scr: J Leuenberger F Mellish 37. Men: H Henry (17) 42. Women: M Henry (16) 33.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: N Cave-Olfers (12) 36. Div 2: A Sailer (27) 38. Div 3: B Zhang (32) 37. Div 4: H O’Leary (43) 38.

RICHMOND: Medley: Stableford 2B Agg: White: J Moss (-1) M Finn (1) 70. 2B Scr: G McNeilage (9) T Chambers (4) 38. A: M McNamara (11) 36 cb. B: A Taylor (18) 38. C: N McCurley (22) 43. Scr: J Moss (-1) 36.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: R Chambers (5) 38. B: S Clinton (15) 40. C: P Edwards (19) 41. Scr: R Chambers 33.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: B Beattie (15) K Barnes (15) 47. A: Y Hwang (11) 37. B: B Beattie (15) 37. C: C Chim (19) 39. D: R Ronan (30) 37. Scr: H Doig 38.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: 2B: H Mertell (41) I Collis (29) 46. Div 1: D Hoschke (11) 37 cb. Div 2: M Wallis (28) 37. Div 3: D Pike (39) 40.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: A Sepansky (25) B Gavin (23) 48. 2B Scr: M Reeve M Kelman 43. A: D Skuthorpe (10) 41. B: H Clark (17) 37 cb. C: B Gavin (23) 41 cb.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: J Taylor (17) 37. S Williams (11) 36 cb . B: T Norris (21) 35 cb. N Van Driest (20) 35 cb.

TERREY HILLS: Mxd: Stableford: A: M O’Toole (11) 39 cb. B: P Naude (18) 46. C: F Liu (20) 42 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A: P Ritchie (17) T Conacher (10) 44. Scr: J Warren B Cottle 42.

THE COAST: Medley: Stableford White: T Appleton (6) 37. M Buckingham 33 cb.

THE LAKES: Medley: Stableford: A Marafioti (8) 40. Scr: T O’Rourke 34. PM: J Ford (27) 38. Scr: B Reichman 32.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: G Hughes (20) 21 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: S Taylor (22) A Pomeroy (28) R Smith (22) P Wright 91 cb. A: G Royal (12) 41 cb. B: D Potts (14) 43. C: M Phillips (23) 40 cb. D: B King (28) 36 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: L Arthur (2) . A Scr: K Tan 35. B: H Kim (16) 40. B Scr: J Crisp 20. C: B Dincel (20) 39. C Scr: B Scott 17 cb. Women: Green: A Chu (1) 38.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: W Seal (26) J Radclyffe (34) 47 cb. 2B Scr: G Wood D Hurley 41. A: G Wood (6) 39. A Scr: G Wood 33. B: P Byrne (13) 41. B Scr: P Byrne 29. C: D Strachan (21) 38. C Scr: T Manton 20.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: G Hyslop (22) J Harrison (36) 71. A: N Hobbs (5) 41. B: I Morrey (16) 36 cb. C: G Hyslop (22) 40. D: B Spencer (36) 36.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: C Boston (21) J Hazell (18) 46 cb. A: K Maxwell (8) 38. B: D Herbert (20) 41 cb. C: M Jurily (24) 39 cb.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford White: Div 1: A Peacock (29) 38 cb. Div 2: E Skinner (23) 38. Div 3: J Burley (35) 37 cb. Div 4: G Burgess (35) 37. Div 5: D Ewart (17) 35 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: C Dickson (35) 42. Scr: J Rogan (0) 35.

WYONG: Men: Stableford: 2B: A Mepstead (31) D Barton (7) 45. A: S Clarke (9) 42. B: K Ogden (13) 37. C: J Bullard (22) 38.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email