NSW & ACT Daily Club Golf Results 23 June 2020

Follow Us

Recent Posts

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Yoon (22) 35. Div 2: F Liu (30) 33 cb. Div 3: J Chun (36) 41.

AVALON: Men: Stableford: G Moncrieff (25) 36.

AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: C Lawson-Brown (16) 38. Div 2: S Carr (27) 36 cb. Div 3: S Simonson (33) 33 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: C Hendley (12) 37.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: J Rogerson (14) 34 cb. B: R Bloomfield (25) 38.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (29) 39.

BAYVIEW: Men: Stableford: Div 1: S Boyle (17) 38. Div 2: T Rajah (18) 41. Women: Div 1: J Abrahams (21) 41. Div 2: A Heltborg (37) 39.

BEXLEY: Women: Stroke: 2B: A Ng (28) E Reihana (23) 62.

BONNIE DOON: Women: Stableford: Y Boutcher (21) 38.

BONVILLE: Stableford: P Rooney (26) 33.

BOWRAL: Women: Stableford: C Levy (21) 36.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: K Wong (15) 39. B: Q Li (20) 41.

CAMPBELLTOWN: Medley: Par: J Berwick (36) sq. G Marsden (21) 3 down.

CARNARVON: Men: Stableford: Team: Y Lee (17) I Lee (15) K Kim (15) 75. A: M Lee (10) 38. B: G Hitti (13) 40. C: T Webb (23) 39 cb. Hole in one: T Webb at 3rd.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: M Crook (16) K King (29) L Frankish (8) B Lambert (19) 50. A: L Frankish (8) 38. B: M Hill (25) 33.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: R French (20) 39. Div 2: S Kim (27) 38. Div 3: M Lewis (38) 44.

CRONULLA: Men: Stableford: D Yates (13) 40. Scr: G Spindler 34. Veteran: I Loudon (30) 38.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B Agg: S Bannerman A Robinson 69. Div 1: A Robinson (24) 36. Div 2: A Hong (25) 35. Div 3: M Cho (40) 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: O Lorenz (21) 38.

EVERGLADES: Medley: Stableford Yellow: J Gilholme (20) 36.

FORSTER: Women: Stableford: 4B: L Davis (34) M Brogan (45) 42.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: D Lingard (2 6) P Reid (20) 81. 2B Scr: M Rajca J Perrott 58. A: G Woodley (12) 35 cb. B: H Lee (17) 36. C: D Lingard (26) 44. D: T Kunkel (32) 35.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: S Sheehan (29) 28. Div 2: M Day (34) 32.

GOSFORD: Men: Stableford White: M Ballard (-2) 38. Women: Div 1: L Puiatti (24) 38 cb. Div 2: G Bryant (36) 36.

HIGHLANDS: Women: Stableford Yellow: S Sok (18) 40.

HURSTVILLE: Men: Stableford: Div 1: B Cornwell (15) 40. Div 2: D Gilbert (25) 36. Women: Gold: H Gillespie (29) 32.

JAMBEROO: Women: Stroke: Div 1: K Dorahy (21) 74. Div 2: L Bell (31) 75. Stableford: D Piper (45) 26.

KAREELA: Women: Stroke: C’ship: Div 1 Scr: C Perkins (3) 73. Div 1: J Stirling (19) 67. C Candy (20) 68. Div 2 Scr: M Oberg (22) 99. Div 2: G Stewart (32) 60. E Rosevear (33) 70. Div 3: Stableford: N Duhigg (33) 32. M Redman (36) 30. N Lloyd (36) 29.

KILLARA: Women: Stableford Irish Team: Green: A Lake (25) L Robertson (22) B Stuart (13) K Elgie (31) 89.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford Split Six: White: T Hazledine (17) P Butherine (17) 63. Men: A: D Witherspoon (1) 40. B: W Hosking (17) 40. C: W Rogers (26) 40. Women: D Monk (33) 38.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: A Rapley (19) D Carroll (10) 46. 2B Scr: W Loveridge (Twin Creeks 2) B Chambers (25) 63. A: P Lockyer (5) 37 cb. B: A Rapley (19) 42. C: G Kehlet (34) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: R Younes (11) 38.

MANLY: Women: Stableford: Div 1: M Holmes (15) 36. Div 2: J Makaroff (29) 39. Div 3: B Redman (37) 38. Scr: A Mueller (11) 24. Yellow: P Nicholson (35) 40. 9-hole: E Pilbeam (35) 17. Stroke: Foursome C’ship: Div 1: P Bird I Garay bt K Tallack B Haskins 6-4. C Wallis P Barr bt L Lea S Simaitis 3-1 . Div 2: J Bellis L Amos bt J Allison D Cambridge 4-3. B: E Murphy A Andrews bt C Forbes R Cook 4-2.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: P Gregory (9) B Dunn (24) 45 cb. 2B Scr: D Cremin P Saroukas 40. Hcp: J Parker ( 17) 39 cb. Scr: D Jones 32. Women: S Mooney (42) 36. Veteran Women: J Granger (25) 35.

MONA VALE: Medley: Stableford: J Nash (28) 38 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: T Colli (17) 40.

NEWCASTLE: Men: Stroke: P Graham 67. Women: Div 1: J Coughlan 71. Div 2: M Power 71. Div 3: S Harrington 75.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Medal: A: K Hwang (17) 68. B: T Kim (27) 70. C: J Durham (33) 70. D: S Kwon (35) 67. Scr: M Irons 81.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Rickard H Tuit 50. R Carveth (12) 43.

NOWRA: Veteran: Stableford: R Currie (17) 37 cb. Women: B Tucker (36) 34 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: W Cunninghame (9) 37. A: K Milne (10) 36 cb. B: V Yau (28) 36 cb.

PALM BEACH: Women: Par: J Lester (36) 5 up. 9-hole: P Kellaway (43) 1 up.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: B Senior (9) 39. Women: M Herman De Groot (9) 33.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: E Pierce (11) 40. Div 2: L Drinkwater (34) 38.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: R Barnes (23) I Jones (17) 47. A: R Fernandes (6) 35. B: R Ormsby (16) 37. C: T Murray (18) 42. Scr: I Russell 28.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: C Gentle (-2) 37. B: R Douglas (14) 38. C: T Noar (20) 38.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: White: M Morgan (22) J Carter (36) 44. Men: N Ryanhart (7) 36.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: A: M Brown (16) 32. B: S Bosch (33) 38. Centenary: A: J Graham (28) 30. B: C Barr (33) 40. 9-hole: E McAuley (35) 17.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Y Sekine (33) T Zeppiere (25) 48. Men: P Yong (21) 41. Women: Div 1: J Seo (17) 34. Div 2: Y Ran Kim (24) 33. Div 3: S Yin (30) 38. Div 4: M Ohta-Parry (41) 38.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: W Kitchener (9) C Bean (22) 45 cb. A: E Nelson (10) 39. B: J Taylor (12) 39. C: C Bean (22) 37. D: R Chapman (34) 39.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: P Waugh (22) 42.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: D Woodall (+1) 38. B: P Appleby (14) 37. C: B Gannon (31) 37. Women: Yellow: Div 1: K Salmon (24) 34. Div 2: B Donovan (31) 31.

ST. MICHAEL’S: Snr Stableford White: L Dryer (9) 40. Women: Stroke: Div 1 Scr: M Toole 76. Div 1: J McDade (22) 74. Div 2 Scr: A MacDonald 100. Div 2: A MacDonald (24) 76. Stableford: Div 3: E Cottier (44) 32 cb. 36-hole: C: H McHugh (29) 63.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: K Song (14) J Song (18) 46. 2B Scr: T Lee B Balagtas 35. Yellow: A: S Chau (11) 35 cb. B: K Song (14) 42. C: L McMahon (21) 37.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: A Han (20) 35. Div 2: V Byun (26) 38.

SVGA at Cromer: Men: Stableford: A: R Bannon (Castle Cove) 42. B: P Smith (Chatswood) 42. C: N McLaren (Howlong) 35.

TALLWOODS: Women: Stableford: 4B: J Puxty K Edwards 43. C Bosley J Panada 41. Medley: 9-hole: Yellow: K Russell (19) 23. D Thompson (19) 22.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: Y Kitai (16) 38.

THE COAST: Veteran: Stableford: P Brown (20) 37.

THE LAKES: Men: Stableford: S Miers (19) 35. Women: Div 1: M Lou-Donnan (23) 33 cb. Div 2: L Murray (25) 38.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: J Keane (7) G Falconer (15) 77. Men: A: G McClure (12) 39. B: G Charlesworth (21) 41. C: T Konz (30) 44. Women: D McGregor (42) 35 cb. Scr: A Simpson 43.

TOUKLEY: Women: Stroke: Medal: Div 1 Scr: Y Boardman (4) 85. Div 1: J Lindley (26) 72. Div 2 Scr: C Henry (27) 106. Div 2: C Henry (27) 79. Div 3 Scr: D Byth (39) 117. Div 3: D Byth (39) 78.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Meakins (20) 36. B: E Lewis (28) 38. C: G Aulburn (33) 38. D: S Cooper (37) 39.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: N Hoppe (20) R Browning (31) 42. N Hoppe (20) 39.

WARRINGAH: Women: Stroke: Ambrose: M White (13) S Lugsdin (33) K White (32) 63.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S Giles (9) 38.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: Medal: L Donald (40) 39.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: J Morris (25) 33. Div 2: T Baker (39) 36.

WYONG: Men: Stableford: D Downes (11) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: P Oldfield (13) 39. B: G Fawcett (17) 40. C: T Loomes (20) 38. Murray: A: V Slattery (9) 36 cb. B: R Dick (15) 41. C: G Jarrad (24) 37 cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: A: G House (7) 17. B: I Evans (17) 21.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email