NSW & ACT Daily Club Golf Results 24 May 2020

Follow Us

Recent Posts

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B Agg: S Davis (23) C Brobbell (23) 77. Mxd: D Sharam (15) K Yan (34) 74. Men: Div 1: D Song (11) 38 cb. Div 2: C Brobbell (23) 41. Women: K Yan (34) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: E Kingston (21) J Dawkins (16) 47. 2B Scr: Z Mullins (+4) L Whalan (7) 37. Men: A: E Fraser (7) 38. B: J Dawkins (16) 34 cb. C: J Whalan (38) 40. Women: A Asawa (26) 30.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: G Eales (23) 43.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: G McKenzie (18) 37.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: J Fabbro (8) M Martin (23) 48. Men: Div 1: D Matulin (14) 43. Div 2: R Knell-Mcqueen (25) 39. Scr: G Whyte 31. Women: M Leonard (35) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: J Bond (17) S Lindsay (6) 72. J Kaloudis (14) 36 cb. Scr: J Guan 32.

BONDI: Men: Stableford: L Furlong (10) 36.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: J Cochrane (1) 34 cb. B: S Penzo (12) 35. C: J Knott (23) 33. S cr: J Cochrane 33 cb. Women: M Johnstone (23) 34. Hole in one: R Lesmana at 6th.

BREAKERS: Men: Stableford: S Reid (24) 38.

BRIGHTON LAKES: Stableford White: A: J Porter (9) 40. B: N Rathbone (17) 37. C: U Halim (29) 33.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: G Nicholls (12) 40. B: M Burr-Dixon (17) 37 cb. C: W Mutton (23) 35. Scr: M Culbert 30.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: S Yeo (29) D Kim (19) 45 cb. Mxd: C Tucker (22) D Gainsford 45. Women: F Butcher (24) M Chapman (27) 43 cb. Men: A: K Kim (7) 39 cb. B: T Lee (19) 39. C: S Yeo (20) 39. Women: Div 1: G Goh (14) 35. Div 2: A Cho (21) 40. Div 3: K Song (27) 37 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Lee (17) J Hwang (14) 46. Men: A: A Gratland (10) 39. B: J Turner (12) 40. C: P Meek (24) 41. Women: Y Kim (16) 37 cb. Medley: Hole in one: B Miza at 17th.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: D Pert (25) 39. S Healy (26) 37.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A Teagle (12) 39. Women: S Herbison (26) 39.

CROMER: Medley: Stableford: 2B Agg: R Smith ( 12) P Hosking (24) 51. White: A: M Walsh (15) 42. B: P Hosking (24) 43. Scr: V Caveney 35. Yellow: L Pederson (36) 19.

CRONULLA: Mxd: Stableford: A: P Swatosch (11) 41. Scr: G Spindler (1) 38. B: P Fitzpatrick (20) 43 cb. C: T Mckeon (22) 42.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: Y Kim Y Shin (Oatlands) 50. 2B Scr: J Russo M Andrew 41 cb. Men: Div 1: Y Kim (14) 41. Div 2: J O’Connor (20) 41. Div 3: K Choi (23) 41 cb. Scr: J Russo 35. Women: K Sol (45) 37 cb.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Johnston (16) D Goldfinch (16) 48. Div 2: J Grieve (16) D Mingram (29) 48. Mxd: R Jones (6) C Fitzsimmons (2) 45. Men: T Baker (17) 44. Scr: T Moses 35. Women: R Jones (6) 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: Scr: P Donnelly (3) 35. A: P Donnelly (3) 38. B: P Kelland (20) 35. C: L Dare (21) 34.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: B Russ (11) 38. B: B Lobb (15) 43. C: B Wakelin (19) 40 cb. D: M Bolton (34) 40. Women: S Nicholas (43) 42.

FINLEY: Men: Stroke: Div 1: W Peasley (16) 73 cb. Div 2: C Braybon (21) 71. Medal May: Scr: D John 78. Hcp: C Braybon (21) 71. Women: M Doyle (27) 76 cb. Medal May: Scr: H Wastle 93. Hcp: M Doyle (27) 76 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: A Pont (22) G Pont (37) 49. A: M Rajca (0) 37. B: H Lee (19) 37. C: M Quirk (32) 41. Women: G Pont (37) 37.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: C Douwes (18) T Douwes (14) 47. Men: C Douwes (18) 43. . Women: L Partridge (14) 39.

GOSFORD: Women: Stableford: S Waugh (16) 40. Men: Black: T Connor (25) 39.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: Q Cooke (5) 39. B: W Day (17) 37. C: K Maloney (25) 35.

KAREELA: Mxd: Stableford: Team: N Axford (20) J Lennon (24) B Axford (18) P Lennon (19) 89. Men: S De Luca (24) 42. Women: S Bruyn (47) 36.

KILLARA: Men: Stableford White: A Braude (13) 41. Women: Green: L Chang (25) 39.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Gannon (18) D Bates (36) 46. Men: T Vu (21) 39 cb. Scr: S Dunlop 33. Women: S Greaves (14) 37.

LAKESIDE: Stableford: 2B Agg: R Minns (0) B Challis (11) 73. A: R Minns (0) 38. B: C Whitley (15) 40. C: M Barlow (20) 36.

LANE COVE: Women: Stableford: Bronze: R Antico-Hall (41) 30.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: L Shiner (6) D Karam (31) 54. 2B Scr: R Catherall D Shepherd 41. A: J Lee (12) 40 cb. B: J Stone (19) 39 cb. C: D Karam (31) 44. Women: E Park (28) 38 cb.

LONG REEF: Stableford: J Richards (7) 32.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Agg: White: A: A Nelson (0) 40. B: R Butler (13) 38. Scr: T Fortescue (0) 38.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A Sarlas (13) 40.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: M Walker (32) 38.

MANLY: Men: Stableford: H Engele (14) 39. Women: C Gibbons (14) 37 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: B Te-whiu (9) 38. Scr: D Fletcher 35. Women: 2B Agg: G Shaw (25) P Roach (17) 66. G Varcoe (13) 33. Veteran Women: J Johnson (29) 32.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: T Lamont (21) L Pentony (38) 73. Div 1: J Smith (14) 39. Div 2: T Lamont (21) 37. Scr: S Fitzpatrick 35.

MONA VALE: Men: Stableford: J Agostino (22) 37 cb. Women: P Lindsay (26) 34.

MONASH: Men: Stableford: 2B: N Leiboff (21) N Dempsey (20) 43. Mxd: I Burgess (20) I Burgess (16) 44. Men: G Ye (17) 42. Women: J Im (37) 38.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: A Schofield (2) 33. B: G Thattil (15) 37. C: N Lebon (20) 40. Scr: J Grant 31 cb. Women: L Malouf (37) 39. Mxd: 9-hole: G Woszczalski (21) 12 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Tian (29) W Ding (36) 52. Men: J Teelow (11) 37. Women: W Ding (36) 41.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: Div 1: A Gilchrist (10) 38. Div 2: B Halligan (29) 44. Women: R Barrow (22) 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: W Clark (10) T Oliveri (19) 51. Medley: E Braxton (32) L Ong (21) 45 cb. Women: J Irons (23) S Mezger (27) 47. Div 1: J Irons (23) 39. Div 2: L Mathieson (31) 38. Men: A: B Kerr (10) 42. B: T Oliveri (19) 40. C: D Karthi (24) 40. D: D Parsons (33) 43. Trophy: B Bury (+1) R Bury (14) 44.

NOWRA: Medley: Stableford: A: M Westaway (5) 36. B: J Jay (15) 38. C: G Gleeson (27) 32.

OATLANDS: Men: Stableford White: B Mcdonald (8) 41. Women: Yellow: S Wolrige (28) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: J Skuodas (9) 44. Women: L Shaw (14) 35.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: J O’Kelly (22) T O’Kelly (Dunheved 9) 47. Men: J Wachowicz (Fox Hills 12) 38 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: S Hartman (18) S Fairlie (14) 49. Men: S Hartman (18) 42. Women: S Lade (38) 41.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Multi: J Puddick (13) P Dowling (15) 50. G Creighton (25) 33. Scr: M Todd 25. Women: 9-hole: C Youi Mon (18) 21.

RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: B Finn (13) J Finn (21) 69 cb. A: D McDougall (12) 40. B: T Shilton (14) 40. C: P Horne (34) 39.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 3B: D Bartlett (44) D Muirhead (35) J Branson (45) 54. Men: White: A: C Morris (15) 39 cb. B: M Dainton (25) 33 cb. Women: M Farrell (28) 40. Veteran: Green: L Pincott (24) 35.

ROSNAY: Medley: Stableford: 4B: Div 1: M Hoban (11) 38. Div 2: J Martin (23) 43.

ROYAL SYDNEY: Medley: Stableford: Championship: J Morrison (26) 41.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: T Norrie (33) R Quinn ( 32) 48. Medley: S Suh (23) H Suh (29) 47. Men: Scr: J Kim 33. T Chen (12) 39. Women: H Suh (29) 40.

SHELL COVE: Stableford: S Toy (4) 34. Scr: K Pirika (4) 28.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: A Jones (21) I Johnson (13) 44. Men: A: P Linnet (12) 37. B: P Coker (17) 36. C: R Creswick (22) 36. Women: K Howell (24) 34.

ST. MICHAEL’S: Medley: Stableford: A: L Maskine (6) 34. B: C Ingleton (13) 33. C: J Miller (22) 32. Scr: L Maskine 28.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: G Do (8) S Thomson (15) 44 cb. Scr: K Buckley S Buckley 36 cb. A: K Buckley (2) 38 cb. B: N Birbas (17) 38. C: J Kim (20) 39. Women: C O’Brien (21) 35 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: H Liu (20) R Gregory (29) 48. Men: J Choi (19) 41. Women: J Shin (17) 35.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: A Overliet (12) 38 cb. L Thomas (8) 38. B: B Eschbach (16) 42. B Griffin (17) 37. C: T Rees (30) 39. A Horsell (19) 35 cb. Women: Div 1: G Pearson (25) 37. S I reland (25) 33 cb. Div 2: P Livermore (30) 37. R Bullock (43) 32 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Peng (9) 39. B: C Weber (19) 40. C: R Ogden (30) 36.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: A: R O’Kefee (20) T Podvorec (2) 35. D Meyer (11) 34. A White (19) 27. Scr: C Matthews 28.

THE LAKES: Medley: Stableford: R Holden (14) 39. Scr: A Katholos 32.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: S Clarke (10) 17. B: A Florio (14) 19 cb. C: M Webb (28) 20.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: R Kim (7) 3 up. A Scr: P Borg (2) 3 down. B: D Chen (16) sq. B Scr: B Kim (14) 12 down. C: L Tsen (22) 1 down. C Scr: M Carter (28) 16 down. Women: Green: S Han (13) 4 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: K Lynar (24) N Thomas (33) 47. Men: A: M Cunningham (18) 38. B: R Karslake (29) 40. Women: J Park (24) 39.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Piggott (12) 38. Women: C Isaacs (32) 36.

WINDSOR: Men: Stableford: A: D Levy ( 10) 41. B: J Mok (18) 38. C: R Wehbe (27) 42. Women: C Lee (39) 36.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: A: B Stunt (5) 39. B: A Singh (17) 43. C: G Standing (23) 41.

WOOLLAHRA: Medley: Stableford 9-hole: White: J Buki (12) 23. D Cohen (19) 22. H Mauthner (20) 20 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: S Mace (16) 36. R Jackson (14) 34 cb. D De Traubenburg (2) 34 cb. Women: M Convoy (24) 35. H Song (22) 32 cb. S Bennett (28) 32.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: G Cavanagh (28) M Hines (17) 74 cb. Mxd: J Rainger (21) C Rainger (37) 69. Men: A: W Baker (6) 37 cb. B: G Deane (13) 39. C: S Begnall (22) 39. Hole in one: T Mellon at 13th. Women: R Davis (31) 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: T Brewer (5) 39. B: R Harris (14) 37. C: D McCormick (20) 38. D: S Clarke (22) 39. Women: G Macklan (9) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email