NSW & ACT Daily Club Golf Results 23 May 2020

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Kennedy (8) 33. Men: Stableford White: A: L Lewis (4) 38. B: G Richards (14) 37. C: B Norris (20) 36 cb.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: D Morgan (2) B Wadwell (2) K Lee (14) A Perring (17) 113. A: M Singh (10) 40 cb. B: J Rodriguez (16) 41. C: D Cheyne (27) 41. Scr: J Crowther 42.

AVALON: Women: Stableford: K McManus (46) 34.

AVONDALE: Mxd: Stableford: A: D Jiang (11) 39. A Scr: L Yip 38. B: B Craig (16) 38 cb. C: S Martin (20) 40.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Read (40) B Read (18) 75. S Read (40) 44.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: T Norris (5) 38 cb. B: C Hendley (14) 42. C: P Richardson (26) 39. 2B: C Hendley (14) D Hutchinson (18) 52. 2B Scr: K Herd (7) S Underwood (+2) 41. Hole in one: S Coughtrey at 13th.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: Medal May: A: B Meyn (10) 61. A Scr: L Sanchez (4) 66. B: M Doudar (14) 57. B Scr: J Dallis (14) 72. C: D Walsh (23) 59. C Scr: J Katsoulis (19) 80. Women: Stableford: K Coldrey (17) 63.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: D Crittenden (22) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: C Martin (8) 40. B: D Pickles (16) 42. C: T Mulford (30) 45. Scr: A Scr: S Green 33. Women: Stableford: Div 1: R Dockrill (11) 38 cb. Div 2: A Heltborg (39) 37. Medley: 2B: C Alfonso (23) T Mulford (30) 57.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A Bull (4) 39 cb. A: C Rayner (5) 39 cb. B: P Alexander (16) 39 cb. C: P Geraghty (21) 36 cb. A Scr: S Warncken 34 cb. Hole in one: P Keegan at 4th. T Coleman at 4th.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B: S Flood (17) M Flood (19) 49. A: S Capuano (4) 38. B: G Miller (19) 40. C: K Williams (28) 37. A Scr: G Davis 35. Women: D Patel (13) 34.

BLACKHEATH: Men: Stableford: P Messer (19) 37. Women: C Galvin (24) 35.

BONDI: Men: Stableford: D Boland (7) 39. 2B: D Boland (7) C Hughes (23) 43.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: R Hogg (6) 42 . B: C Turner (14) 39. C: J Mueller (19) 40. A Scr: R Hogg 36. Hole in one: J McLaren at 15th.

BOWRAL: Women: Stableford: E Goodwin (24) 33. Men: T Whitmarsh (21) 35 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: B Marciante (12) 41. B: P Allen (14) 39. C: K Flood (20) 46.

CABRAMATTA: Men: Stroke: C’ship: A: W Park (5) 68 cb. P Barwick (7) 68. A Scr: M Nagy 73. B: D Hunter (13) 69. S Bugdayli (14) 70. B Scr: T Lupic 82 cb.

CAMDEN: Mxd: Stableford: 9-hole: R Crowe (16) 20. Women: A: S Miller (18) 32 cb. B: M Malcolm (20) 36. C: M Wackett (36) 35. 2B: A Wilson (30) P Dilucchio (20) 42. Men: A: D Cummins (0) 37. B: D Morris (16) 36. C: B Hierlehy (20) 37. A Scr: G Matheson 34. B Scr: J Ward 21 cb. C Scr: R Cummins 16. 2B: M Kelly (7) R Cummins (23) 47. 2B Scr: M Kelly D Cummins 41.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: J Byrnes (7) 37 cb. B: M Woods (13) 38 cb. C: D Williamson (20) 36. 2B Scr: S Vaughan B Post 49.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg : E Park (17) H Kim (19) 76 cb. 2B Agg Scr: I Daryab M Williams 60. A: S Bolger (4) 41. B: H Kim (19) 43 cb. C: J Tan (27) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: L Hobbs (4) J Williams (11) 39. A: R Hadden (10) 39. B: K Lewandowski (16) 38. C: B Emanual (23) 35. 2B Scr: S Bevan P Idquival 43.

CASTLECOVE: Women: Stableford: C Isaacs (25) 35. Men: Stableford White: A: G Daniels (12) 36. B: B Rogers (25) 41. Team: B Rogers (25) J Snowsill (20) A Curdie (25) R Smith (14) 50.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: R Devkota (8) 41. B: L Hutton (15) 42. C: M Wheelahan (23) 41.

CROMER: Stableford: 9-hole: G Hastings (11) 19. 2B: J Ramsay 48. A Gordon 48. A: J Edward (12) 45. B: G Wright (15) 40. C: R Byrne (21) 40. A Scr: D Simpson 41.

CRONULLA: Men: Stableford: A: P Swatosch (11) 41. B: P Fitzpatrick (20) 43 cb. C: T McKeon (22) 42. A Scr: G Spindler (1) 38. 2B Agg: P Fitzpatrick (20) A Smith (16) 86.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: M Elphi ck G Hagel 48. I McCarthy E Morozoff 37 cb. Div 1: S El-Khouri (7) 40. Div 2: M Bailey (14) 43. Div 3: G Hagel (20) 37. Scr: W Timberlake 34.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Poka (3) 38. B: V Hutton (15) 37. C: T Tonta (16) 40. D: R Hood (34) 39.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: K James (19) T Jackett (17) 46. Div 1 Scr: C Williams D Williams 37. Div 2: C Dale (33) J Spears (34) 50. Div 1: J Wilkinson (16) 42. Div 2: J Davidson (20) 39 cb.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: J Bowron (8) 42. B: R Mole (14) 41 cb. C: R Fraser (23) 41. D: P Uphill (27) 36 cb.

FINLEY: Men: Par: P Pinnuck (7) 1 up. Women: J Delmenico (31) 2 down.

FORSTER: Men: Stableford White: A: A Waller (5) 40. A Scr: M Jackson (1) 34. B: W Cahill (27) 39. B Scr: P James (19) 20 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 4B Agg: G Watts (13) P Warren (15) A Nunan (17) J Mcquaid (10) 142. 4B Scr: M Rajca J Wheatley J Perrott J Carpenter 127. A: J Carpenter (9) 38. B: A Nunan (17) 41. C: P Speers (23) 40.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: A: W Kelly (9) 38. B: V Spears (17) 36. C: P Cotterill (26) 38. Irish Team: R Wynn (25) I Neal (33) P Cotterill (26 ) J Shields (21) 86.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: S Fleeton (12) 38. Div 2: D Robertson (Highlands 22) 36. Div 1 Scr: W Knapp 32.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: M Sinclair (13) 37 cb. Div 1 Scr: S Hunt 32. Div 2: D Auld (17) 38. Div 2 Scr: J Robb 20. 2B: P Groves (10) K Clark (7) 45.

GOSFORD: Men: Stableford Black: M Friend (27) 41 cb.

GOULBURN: Women: Stableford Green: A: S DeCseuz (18) 29 cb. B: V Scarfi (22) 34.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: M Kirwan (11) 38. B: S Rees (21) 36. C: P Jones (23) 40. Women: D Matheson (15) 37.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: M Lindsay (6) 35 cb. 4B: P Broderick (16) W McDonnell (27) 45.

HORIZONS: Men: Stableford: B Newham (30) 40. Women: L Hack (36) 37.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: A: L Lehmann (24) 23. B: J Buckmaster (32) 24. A: S Humphries (9) 37 cb. B: J Brundell (30) 37 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: T Porter (10) 36. B: S Blackburn (15) 43 cb. C: V Reynolds (33) 44. Women: Stableford: N Scerri (24) 38.

JAMBEROO: Women: Stableford White: K Dorahy (21) 38. Men: A S mith (10) 37.

KAREELA: Men: Stableford: A: S Harding (4) 36 cb. S Crane (11) 36. A Scr: K Mudadana (4) 39 cb. B: R Di Bartolomeo (19) 38. S Spooner (19) 36. B Scr: D Macfarlane (13) 20 cb. C: C Timewell (23) 37. C Meintjes (24) 36. C Scr: J Pearse (24) 14 cb.

KILLARA: Men: Stableford White: A: S Loomes (9) 40. B: O Mead (17) 2. C: R Sindel (20) 39.

KOGARAH: Medley: Stableford White: A: S Marsden (4) 41. A Scr: A Honeysett 36 cb. B: N Dolce (17) 38. C: M Szetu (21) 39. 2B: A Winwood (16) G Hooper (8) 47.

KOOINDAH WATERS: Men: Par: A: R Taylor (8) 3 up. B: G Mitchell (18) 4 up. C: J Rodger (23) 4 up. Women: A Khamphet (33) 2 up.

LAKESIDE: Men: Stableford: A: J Choma (3) 40. B: A Johnson (14) 39 cb. C: C Stratton (23) 40. 2B: M Giovenco (5) C Stratton (23) 78. Medley: 2B Scr: D Vranic (12) K Thessman (4) 58.

LANE COVE: Men: Par: R Mayhew (15) 4 up. 2B: A Hassall (16) S Barnes (23) 8 up.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: G Mitchell (28) B Rodziewicz 48. A Scr: D Meikle E Summers 40. A: D Meikle (3) 39 cb. B: C King (16) 40. C: A Smith (21) 40. D: G Mitchell (28) 40.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: C Sebastian (12) 42 cb. B: M Scott (16) 41. C: M Anderson (23) 39 cb. 2B: C Wilson (12) G Day (24) 50. 2B Scr: T Murray B Davies 43.

LONG REEF: Women: Stableford: A Gruzman (22) 34. Men: R Mullane (12) 38. C Galloway (15) 39. M O’Donnell (27) 40. A Scr: L Edgell 32.

MACQUARIE LINKS: Men: Stableford: A: C Ewens (10) 39. B: S Butler (16) 36. C: P Forward (21) 39. A Scr: G Stubbs 33 cb. Women: Stableford Gold: J Strachan (35) 32.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: D Maiden (7) 45. B: S Snape (17) 40. C: C Wilson (30) 38. Women: Div 1: M Bishop (21) 35. Div 2: J Stapleton (41) 37.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Mills (22) S Mcloughlin (20) 70. M Morsanuto (12) 36.

MANLY: Men: Stableford White: S Collins (9) 42. Women: Stableford: S Bro wn (21) 34.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: G Georgiou (18) C Tzannes (13) 49. 2B Scr: D Cremin P Stafford 40 cb. M Matic (14) 41. Scr: D Fletcher 35.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: S Lawrence (12) 38 cb. Div 2: T Unwin (17) 42. Div 3: P Donnellan (21) 40. Scr: S Fitzpatrick 37 cb. 2B Agg: C Smith (0) P Robinson (11) 74.

MOORE PARK: Men: Stableford: A: M Mayer (6) 36 cb. B: V Legros (16) 39. C: O Dwyer (19) 42. Scr: J Boaz 35. Women: K Janik (21) 41.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: P Cunich (8) 37. B: R Thompson (13) 35 cb. C: L Malcom (27) 39. Women: S Shallis (18) 33.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: A: S Crowshaw (11) 40. B: M Tulich (15) 43. C: G Longe (19) 37. 2B: P Ryan N Forage 46 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: Div 1: K Gregory (7) 39. Div 2: D Rogers (14) 39. Div 3: J Rogers (27) 38. Women: Div 1: M Morrison (25) 37. Div 2: J Krahnert (30) 38.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: M Jack 39. A Scr: D Terry 35. B: C McClelland 37. C: D Pilgrim 39 cb. Women: J Macdonald 31.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Scr: N Barbieri R Fennell 39. 2B: C Chang (6) S Kim (15) 47. A: J Mc Kie (7) 38. B: T Edwards (16) 38. C: H Pharo (26) 39. D: R Taylor (30) 41.

NORTH TURRAMURRA: Mxd: Stableford: 2B: J Separovich (17) T Bigeni (21) 45. Men: A Cukeric (12) 40. Women: J Holton (26) 34 cb.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: J Richards (7) 41. A Scr: J Richards 34. B: P Murphy (16) 36. C: J Prior (25) 38 cb. Women: L Murphy (25) 38. Medley: 2B: J Richards (7) M Drennan (13) 47.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: S Perry (9) 38 cb. B: P Bowyer (18) 45. C: J Maher (20) 37. D: B Doherty (32) 40. A Scr: L Mason 34.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Middleton (32) 34. Men: Team: J NcFarlane (13) G Warner (20) K Neilsen (11) N Samodol (25) 88. B Vickerman (17) 41.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: G Hargreaves (10) 41. A Scr: A Richards 38. B: M Brown (17) 39 cb. C: S Mikhael (20) 43.

PENRITH: Men: Stableford: Medal May: A: M Moussa (11) M Varnam (10) R Hoff 40 to playoff. B: G Callaby (13) 41. C: C White (25) 39. A Scr: B Gadd 37. B Scr: A Villanueva 25. C Scr: G Garrett 18. Bowl: L Baker (14) 33.

PYMBLE: Women: Stableford: C McMahon (17) 33.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: G Stark (27) M Gould (15) 74. A: P Verander (9) 38. B: J Lillas (16) 37. C: C Spies (23) 39. Scr: S Todd 36.

RICHMOND: Men: Stroke: Matchplay: A: C Ellings (+1) bt C Lowe (1) 20th. B: M Drury (12) bt D McLeay (13) 3-2. C: C Johnston (18) bt D Murphy (18) 3-2. Medley: Stableford: A: D Adam (11) 42. B: P Drummond (17) 40 cb. C: D Clarke (29) 40. 2B Multi: Div 1: W Mitchell (16) T Gambell (11) 88. Div 2: G McNeilage (12) S Cullen (26) 77.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: B Butler (12) 43. B: H Grover (15) 37. C: R Uldrick (29) 40. Snr Green: R Li (27) 33 cb. Women: Stableford: N Campbell (17) 37. Men: Stableford 3B: White: G Bent J Croll W Fentoullis 53.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: M Gribble (21) 36. Men: Stableford White: Div 1 Scr: N O’Neill 31. A: N O’Neill (7) 40. B: T Stoker (14) 40. C: R Woods (21) 43. Women: Stableford: Centenary: S Meares (19) 36.

RUM CORPS: Men: Stableford: A: G Brooks (12) 35. B: K Lewis (14) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: P Effeney (13) 40. B: E Calixto (14) 36. C: T Nelson (20) 39. D: B Wheelhouse (36) 42. A Scr: M Green 34. 2B: Div 1: K Kang (9) J Kim (18) 47. Div 2: P Pendlebury (21) M Howard (25) 49.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: P Bacon (10) E Ramos (14) 63.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: J Brazier (8) 41. B: T Healey (18) 38. C: R Sharratt (39) 39. Women: Div 1: K Garrett (16) 38. Div 2: M Pearce (29) 46.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: P Badman J Rosenburg 48. A: J Schott (12) 41. B: N Nagle (19) 40. C: A Arnott (22) 43. A Scr: I Asbury (+1) 38. Div 1: P Merchant (17) 36.

SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: A Hunt (12) 70 cb. B: R Staley (15) 68. C: P Filmer (23) 69. A Scr: J Kavana 74 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford A: S Hartman (5) 38 cb. B: S Thomson (15) 36 cb. C: P Sicat (33) 38. 2B: M Cadle S Hartman 45 cb. Scr: M Carmicheal W Martin 43.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: Y Shim E Foxe 55. 2B Scr: Y Kim H Kim 38. Div 1: E Burgess (3) 39. Div 2: J Winder (17) 46. Div 3: Y Shim (40) 47. Scr: Y Kim 37.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: A Overliet (12) 38 cb. L Thomas (8) 38. B: B Eschbach (16) 42. B Griffin (17) 37. C: T Rees (30) 39. A Horsell (19) 35 cb. Women: Div 1: G Pearson (25) 37. S Ireland (25) 33 cb. Div 2: P Livermore (30) 37. R Bullock (43) 32 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: D Biviano (8) 39. B: A CHUA (14) 38. C: S Stevens (20) 39.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: B: D Lester (12) 40. A Scr: M Berting 36. C: L Lester (36) 34. Women: Stableford: M Grundy (35) 36.

THE LAKES: Medley: Stableford: R Muller (19) 39.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Withers (9) 38. B: B Wardrobe (14) 41. C: N Mullane (27) 37.

TUNCURRY: Men: Stableford: A: L Coffey (11) 39. A Scr: B Germon (1) 37. B: P Greenwood (13) 37. B Scr: G Daniels (13) 23. C: T Richardson (23) 36. C Scr: J Ravell (20) 16.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: Div 1: W Tan 64. A Boudville 64. Div 1 Scr: M Pearce 39. T Emtage 39. A: S Masters (7) 39. A Scr: M Pearce (+3) 37. B: D Chen (17) 36. B Scr: D Berry (14) 21. C: A Ebzery (19) 38. C Scr: R Lee (21) 15. Women: Green: C Burns (36) 21.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: K Daley (10) 36. A Scr: G Chadwick 32. B: P Ramsden (15) 34. B Scr: A Davies 22. C: B Daley (23) 46. C Scr: B Daley 24. Mxd: 2B: B Daley (23) G Taylor (19) 50. 2B Scr: D Leyshon (14) G Chadwick (3) 34. Women: Stroke: L Shapiera (13) 76.

WALLACIA: Men: Stroke: Cup: A Scr: T De Wit 71. A: C Vidigal (5) 71. B Scr: J Kline 85. B: S Dawson (17) 73. C Scr: A Vidal 96 cb. C: T Validakis (25) 73. Women: Stableford: J Thorpe (18) 28 cb.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: K Naidu (11) 37. B: B Arno tt (14) 38. C: T Bolderston (21) 38. D: D White (32) 41. Team: A Gale (14) D Gale (18) B Reoch (23) M Crombie (8) 116 cb. Scr: F Allan (2) 34.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: C’ship: A: J Hall (6) 69 cb. A Scr: C Ritchie (2) 74. B: L Lawless (17) 70. B Scr: K Hussain (13) 84. C: A Keep (28) 72 cb. C Scr: M Halse (20) 92. Women: Div 1 Scr: M Cawthorne (11) 88. Div 2: M Petkevitch (27) 80.

WINDSOR: Medley: Stableford: A Scr: S Simms (7) M Whitmore (1) K Hanigan (18) I Shepherd (20). A: G Schipp (11) 39. B: P Morrissey (18) 46. C: A Graham (22) 42.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 9-hole: White: T Crowe (11) 22 cb. B Cass (19) 22. P Chittendon (26) 21 cb. Hole in one: P Maisel at 9th.

WOOLOOWARE: Stableford: M Beare (21) 43. A Scr: J Plummer 33.

WYONG: Men: Stableford: A: J Belgre (3) 39. B: D Pudney (14) 43. C: C Tribbia (24) 38. A Scr: D Grogan 39. 2B: C Rayson (23) C Tribbia (24) 46. Women: T Lonergan (8) 31.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: J Hogan (27) 38. B: E Mason (28) 40. Men: Stableford White: A: L Scerri (4) 35. B: D Laversa (14) 37. C: R Adkins (16) 36. D: S McGuire (21) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email