NSW & ACT Daily Club Golf Results – 4 April 2020

Follow Us

Recent Posts

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: D Roberts (1 bingara) 38 cb. B: M Larkin (18) 39. C: M Armstrong (20) 38.

ASQUITH: Men: Stroke: Medal Apr: A: C Lee (12) 67 cb. A Scr: J Crowther 72. B: W Jeffrey (15) 68. B Scr: Y Oh 85 cb. C: J Lumby (21) 71. C Scr: B Yang 94.

BALGOWLAH: Medley: Stroke: Medal Apr: A: M Glenton (1) 66. B: P Edwards (18) 63. C: D Lewis (24) 63.

BANKSTOWN: Medley: Stroke: A: M Bain (9) 69. B: B Raper (16) 70 cb. C: M Currie (26) 68.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: Div 1: G Lee (5) 44. Div 2: I Soares (23) 39.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A Scr: T Roach (13) 74. A: D Hanlon (19) 68. B: L Toovey (26) 64. Men: Medal: A: A Jacks (6) 57. B: P Heaphy (16) 53. C: P Callery (32) 46. A Scr: C Willard (+1) 60. B Scr: P Heaphy (16) 69. C Scr: N Pillay (23) 77.

BERMAGUI: Women: Stableford: M Calder (17) 35.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: P Wu (10) 38. B: G Miller (19) 37. C: S Flood (20) 33. Women: L Moles (20) 31 cb. Medley: A Scr: W Matthews 33.

BLACKHEATH: Men: Stableford: A Preen (19) 42. Women: S Draper (31) 31.

BOWRAL: Women: Stroke: S Harrison (24) 80. Men: Medal Apr: A: D Weekes (9) 67. B: S Taufel (20) 67. C: H Farrell (26) 68. A Scr: D Weekes (9) 76.

BRIGHTON LAKES: Stroke: A: S Manly 67. B: Z Sampson 64. C: D Thorne 70.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: M Smith (0) 40. G Casey (4) 37. B: C Jensen (11) 38 cb. Z Marsh (12) 38. C: D Hoang (15) 36. S Dabrowski (19) 35. D: P Mahoney (28) 40. D Stansfield (23) 37.

CAMDEN: Women: Stableford: A: C Bell (14) 38. A Scr: C Bell 25. B: P Dilucchio (20) 30. B Scr: P Dilucchio 13. C: W Hyndham (35) 36. C Scr: W Hyndman 9.

CAMMERAY: Men: Stroke: A: J Kotze (9) 65. B: C Mahon (17) 60. C: N Dart (21) 75. Women: M Perkins (29) 101.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: I Elliott (6) 38. A Scr: R Bruce (3) 73. B: R Aguirre (14) 39. B Scr: S Robson (13) 87. C: P Dillon (14) 36. C Scr: M Burr-Dixon (21) 93. Hole in one: C Lawson at 6th.

CARNARVON: Men: Stroke: A: D Bourquin (8) 71. A Scr: J Lind 77. B: J Khouri (19) 70. B Scr: P Park 87. C: L Weir (29) 66. C Scr: T Lee 92.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: J Rumpler (8) 40. Women: Stableford: K Morris (24) 29.

CHATSWOOD: Stableford: A: B Silwal (7) 42. B: A Singh (17) 45. C: J Hibbett (21) 44. Hole in one: B Silwal at 14th.

CROMER: Stableford: B Birch (22) 41.

DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: T Bult (13) 69. B: R Landy (19) 74. C: S Phillips (24) 81.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: A Vasilis (5) 38. B: B Carey (14) 43. C: J Carelton (26) 44. A Scr: M Reynolds (2) 35.

GEORGES RIVER: Stroke: Medal Apr: A: P Moy (11) 66. A Scr: N Jadhav 75 cb. B: M Noble (18) 66. B Scr: A Green 80. C: L Cosgrove (21) 73. C Scr: A Wright 101 cb. Stableford: J Singh (17) 33 cb.

GLENMORE: Medley: Stroke: Medal Apr: A: B Sinclair (12) -3. B: I Satur (14) 0. C: N Edwards (20) 1. Stableford: C Patterson (12) 42.

GOSFORD : Medley: Stableford White: M Coombs (3) 39. J Rogers (14) 39.

HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: M Toohey (12) 67. B: A Pinkerton (16) J Bowes (17) 67. C: S O’Brien (27) 71. Scr: A: D Tasker 70. B: J Bowes 84. C: W Spence 97. Stableford: A Vella (13) 38. Women: K Sheargold (29) 34.

HORIZONS: Mxd: Stableford: S Sillett (9) 38. Men: Stroke: A: M Murnane (9) 77. B: B Grant (16) 74. C: B Ryan (22) 71 cb. D: N Barnes (27) 71. Women: A: J Lawlor (14) 79 cb. B: A Holecek (25) 84. C: L Hack (30) 77.

KAREELA: Men: Stableford: 9-hole: A: G Stone 20. G Moon 18. B: Z Beck 21. C Irwin 20.

LAKESIDE: Women: Stableford: Div 1: T Wood (8) 37. Div 2: K Hansen (23) 30.

LANE COVE: Men: Stableford: P Brown (30) 35 cb. 2B: P Brown (30) C Sithole (16) 43 cb.

LEONAY: Men: Stroke: Medal Apr: A: B Hodges (4) 64. B: J Liddell (16) 68. C: J Dunn (21) 65. D: B Doyle (28) 67. A Scr: B Hodges 68. B Scr: D Wrigley 81. C Scr: J Dunn 86. D Scr: H Renny 92.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Apr: A: M Ribarovski (4) 55. A Scr: C Nikolaou 57. B: N Walker (16) 58. B Scr: R Albert 74. C: R Johnson (20) 63. C Scr: M Fyfe 82.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: L Natale (3) 38 cb. Div 2: G Gelenter (22) 42. Scr: B Smith 35 cb.

MONA VALE: Men: Stableford: A: P Van Gestel (7) 38. B: O Renz (17) 35. C: B Brown (27) 38. Scr: S Albinski 33 cb. Jnr: Stableford Yellow: A Stanford (33) 38.

NEWCASTLE: Stableford: G Bannerman 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: J Neville (10) 39. 2B: L Goddard (17) C Goddard (21) 47.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: P Banbury (3) 38 cb. A Scr: P Banbury 35. B: P Peterson (13) 39. C: A Eddy (20) 38. Women: Green: P Beckton (10) 34. Medley: Stableford: 2B: C Couts (19) S O’Brien (24) 48.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: L Grice (22) 32. Men: White: A: C Skelton (13) 40. B: M Tregoning (29) 42. A Scr: M Seamons (5) 31 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: J Bullock (7) 41. A Scr: A Stannard 38. B: A Toohey (15) 42. C: M Wood (19) 43.

PENRITH: Men: Stableford: Medal Apr: A: S Mood (11) 43. A Scr: J Gadd 34 cb. B: M Pilarowski (15) 39. B Scr: C Ross 25. C: D Sadler (21) 37. C Scr: G Garrett 13 cb. Bowl: B Murray (4) 35.

PYMBLE: Women: Stableford: F McDermott (16) 29. Men: A: F Mellish (1) 38. B: F Feltham (13) 37. C: H Crapp (20) 39.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Apr: A: R Paulsen (12) 56. A Scr: S Todd 62. B: M Powys (17) 59. B Scr: A Hunter 74. C: A Tukavkin (24) 51. C Scr: R Marshall 71.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: D Nichols (11) 42. B: P Todd (19) 41. C: G Hunter (20) 35 cb. Scr: G Jacobsen (2) 33.

ROSEVILLE: Snr Stableford Green: J Stack (24) 27. Women: Stableford: M Beange (26) 34. Men: Stableford White: A: R Plummer (7) 38 cb. B: B Angus (14) 36. C: G Jones (24) 35.

ROSNAY: Men: Stroke: Medal Apr: A: I Hoy (4) 68. A Scr: D Rikiriki 71. B: V Piuka la (13) 68. J Sirr 85. C: M Rourke (20) 75. C Scr: T Dominguez 93. Women: Div 1: H Sloan (20) 84. Div 2: E Morabe (25) 76.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 9-hole: A: A Jones (8) 19. B: S Hickey (18) 20. C: T Simshauser (17) 20. D: W Symons (30) 18. A Scr: C McGowan 16. A: S Robertson (13) 20. A Scr: M Collins 18. B: R Corns (14) 23. C: R Strauss (19) 21. D: P Barba (31) 23. 9-hole 2B: Div 1: S Hickey (12) J Skilbeck (18) 22. Div 2: W Symons (30) P Symons (18) 25. Div 1: S Robertson (18) S Robertson (13) 25. Div 2: W Wilkinson (29) I Johnson (19) 25.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: B Miller (9) 37. B: W Long (18) 40. C: M Collins (21) 39. Div 1: T Cassinelli (20) 34. A Scr: G Collins (2) 33.

SPRINGWOOD: Men: Stroke: A: C Nelson (4) 70. B: J Zugajev (18) 69 cb. C: J Gorst (24) 70.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: M Fisher (14) 69 cb. L Murphie (11) 69. B: B Reid (Port Macquarie 25) 72. T McBride (19) 75. Women: P Gardiner (Port Macquarie 20) 71. J Stephens (24) 76.

TERREY HILLS: Men: Stableford: N Gamble (11) 38 cb.

THE COAST: Women: Stableford: D McDermott (42) 35. Men: Stableford: A: C Matthews (2) 37. A Scr: C Matthews 35. B: M Croft (17) 39. B Scr: B Thornton 26. C: D Paul (36) 43. C Scr: J Parrish 21.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: D Mikkelsen (12) 40. B: S Bullard (20) 38 cb. C: A Ireland (23) 44.

TWIN CREEKS: Women: Stableford Green: S Cho (26) 35. Men: Black: A: J Glasheen (2) 38. A Scr: M Pearce (-2) 75. B: C Bell (13) 36. B Scr: K Kim (15) 90. C: B Lasam (20) 42. C Scr: G Warry (20) 96.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: A Mercer (12) 39. A Scr: B Mason 34. B: P Massey (16) 39. B Scr: P Massey 25. C: J Smith-Lester (33) 43. C Scr: G Bligh 17. Women: R Charnell (14) 34.

WALLACIA: Women: Stableford: S Owen (18) 34. Men: Stroke: Medal Apr: A: P Low (9) 67. A Scr: C Holmes 65. B: B Rigelsford (20) 62. B Scr: D Forbes 87. C: B Treak (26) 67. C Scr: N Hoppe 93. Meda l Mar: A: S Sandilands (5) 72. C: B Rigelsford (20) 62. C Scr: M Pronesti 93.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: S Kim (10) 39 cb. B: N Dowler (14) 41. C: P Harvey (22) 39. D: R Teofilo (25) 38. Scr: J Toro (4) 31.

WOOLOOWARE: Stableford: S Parkinson (2) 38 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email