NSW & ACT Daily Club Golf Results – 15 February 2020

ANTILL PARK: Medley: Par: 2B: R Anning (10) V Vincent (22) 11 up. 2B Scr: D Price (Port Kembla) S Starr 6 up. Men: A: R Anning (10) 8 up. B: B Hawke (18) 6 up. C: N Neary (20) 2 up. Women: K Teale (39) 2 down.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: M Black (4) M Daniels (4) A Farr (8) R Druce (9) 113. A: A Farr (8) 39. B: J Cosgrove (17) 42. C: Z Johnson (26) 46. Scr: D Morgan 36.

AVALON: Women: Stableford: C Gardner (30) 33.

AVONDALE: Men: Stableford Black: A: S Gresham (5) 39. A Scr: R Wallace 35. B: S Nam (16) 42. C: B Holman (24) 39. White: R Mclean (10) 40.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: K O’Neill (12) 37 cb. B: C Falkland (14) 39. C: B McKean (28) 45.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: G Boukas (8) 41. B: P Bailey (16) 42. C: A Ioakim (21) 37 cb. 2B: G Boukas (7) S Khoury (8) 47. 2B Scr: A Seymour S Underwood 44.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: Medal Feb: A: H Matar (4) G Lee (5) 62 to playoff. Medley: A Scr: T Kadiev 65. B: P Gould (12) 59. B Scr: P Kencalo 73. C: A Barnes (26) 62. C Scr: G Katsoulis 98. Women: M Joma (18) 71. Medley: Medal Jan: B: M Abrahams (14) 66.

BARNWELL PARK: Jnr: Stableford: J Hong (-1) 31. Medley: Stroke: Ambrose: J Marsters (13) P Katonivualiku (14) C Avis (17) B Wrigley (10) 46.25.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: D White (11) 39. B: J Gojnich (14) 44. C: B Morrison (20) 40. Scr: A Scr: R Loewenthal 36. Women: Div 1: L White (15) 35. Div 2: B Arnott (24) 35. Medley: 2B Agg: J Gojnich (14) J Rollings (17) 76.

BERMAGUI: Women: Stableford: M Hayes (9) 32. Men: A: D Thomson (6) 37. B: W Tyson (20) 42. C: M Smith (27) 33.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A Graham (17) 44. A: R Lynch (10) 40 cb. B: M Giannaros (15) 39 cb. C: J Siely (21) 42. A Scr: S Doran 35. 2B: A: A Reynolds (27) M Hughes (17) 49.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: S Lindsay (6) 39. B: P Poulos (16) 36. C: P Wood (24) 37. Scr: W Matthews 36. Split Six: M Shaddock (17) G Miller (20) 68. Women: L Moles (19) 33 cb.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: J Vanveen (4) 41. 2B: B Vanveen (11) B Scanlan (11) 46 cb.

BONDI: Men: Stableford: F Schilter (17) 38. D Dewey (4) K Brown (10) 38.

BONNIE DOON: Men: Stableford: A Scr: L Dowman 36. A: P Folkard (8) 40. B: M Mulder (13) 46. C: T MCcoy (30) 44.

BOWRAL: Women: Stroke: Foursome: L Solness (30) L Carroll (27) 81.5. Men: P Metcalf (18) T Hobson (13) 69.5.

BREAKERS: Men: Stableford: N O’Meara (27) 41. Women: A Harrigan (15) 39. Medley: Team: A Harrigan (15) L Harrigan (19) G Burne (21) R Webb (27) 122. Hole in one: C Carey

CABRAMATTA: Men: Par: 2B: Div 1: R Connell (9) . D Hallard (14) 8 up. Div 2: G Inzitari (19) . J Perez (11) 11 up. Div 1 Scr: J Graham . R Maric 3 up. A: M Romberg (9) 3 up. B: J Perez (11) 4 up. C: J Ward (19) 5 up. D: M Holloway (21) 5 up.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Feb: A: C Bell (15) 72. A Scr: C Bell 87. B: P Scutts (20) 71. B Scr: P Scutts 91. C: J Page (28) 74. C Scr: K De Cean 101. Men: Stroke Black: A: C Zanoni (6) 64. B: L Sienkiewicz (13) 63. C: M Vance (22) 68. Stroke: A Scr: M Ferreira 72 cb. B Scr: B Beaven 76. C Scr: S Roberson 91.

CAMMERAY: Men: Stableford: A: D O’Kane (4) 38. B: J Jobson (18) 42. C: D Fleming (22) 31. Women: K Thomson (31) 39.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: S Elder (7) 42. A Scr: J McCarthy 37. B: K Healy (18) 41. B Scr: F Furlong 24. C: J Waltho (31) 37. C Scr: J Wilkie 17. 2B: B Quine K Healy 50.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: E Warner (13) D Crowe (13) 75. 2B Scr: J Lind S Moylan 65. A: B Haynes (3) 37 cb. B: D Crowe (13) 41. C: B Chant (29) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Heanes (17) N Heanes (24) 48. 2B Scr: B Newbury D Gale 45. A: D Cantor (5) 39. B: K Gales (15) 39. C: N Heanes (24) 42. 2B: M Rolf (11) B Clarke (9) 47. A: M Rolf (11) 44. B: R Stevens (16) 41. C: A Parish (19) 37.

CASTLECOVE: Men: Stroke: P Clark (8) 62. Stableford: T Lamborn (10) 37 cb. Women: R Hamilton (19) 34.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: G Seeto (11) 38. B: B Thomson (15) 40. C: S Smekel (22) 39. 2B Agg: P Flynn L Drynan 48.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: Medal Feb: A: M Mcleod (4) 67. B: C Forster (17) 70. C: K Hocking (37) 69. Women: A: D Ryan (23) 72. B: P Power (71) 71 cb.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: A Rieschke (12) 41. B: G Griggs (13) 40. C: D Hunter (25) 34.

CONCORD: Medley: Stableford: A: M Gordon (11) 42. B: T Daniel (17) 41. C: J McKeon (22) 39 cb. 2B: M Gordon (11) S Bates (17) 47. 2B Scr: S Yip S Manganas 40.

COROWA: Women: Stableford: A Harris (13) 38 cb. Men: A: M Cleary (5) 40. B: B Taylor (15) 38. C: W Miller (23) 36.

CROMER: Medley: Stableford: A: S Korchinski (12) 43. B: A Lee (16) 40. C: A Mouat (28) 36. A Scr: C Rae 37. 2B: P Bull 46 cb. S Korchinski 46 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: M Cuddihy (12) 39 cb. Irish Team: S Garlick (13) 125. D Strachan (22) 125. J Garlick (27) 125. C Denton (12) 125.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Shield: A: M Smith (8) 68. A Scr: G Sears 73. B: P Pestano (13) 66. B Scr: M Roveto 85. C: T Hurley (28) 71 cb. C Scr: R Versace 93.

DENILIQUIN: Mxd: Stableford: A: C Thomson (3) 37. B: A Liebenberg (21) 42. C: M Menadue (26) 36.

ELANORA: Men: Stroke Medal: Black: A: W McKeith (15) 65. B: A Herring (18) 64. C: T Walsh (26) 72. A Scr: G Doyle (2) 73.

EVERGLADES: Men: Stableford: A Scr: K Anthony 33. A: I Cameron (9) 38. B: K Casey (17) 43. C: J McGrath (19) 40. D: D Jenkins (27) 38. Medley: Irish Team: A Hawes (20) D Rooney (25) G Owens (36) D Boursnell (29) 93. Women: T Shaw (15) 32.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: I Armer (1) 36 cb. Div 2: J Braybon (19) 39.

FORSTER: Men: Stableford: A: L Hancock (7) 41. A Scr: N Knight 29. B: J Tindall (17) 34. B Scr: G Haire 17 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: N Davidson (Windsor 21) W Micallef (Windsor 7) 72. Div 1 Scr: L Shahmatov J Delaney (Goulburn) 64. A: G Cahill (12) 38. B: M Timbs (13) 39. C: S Gibson (25) 40. Hole in one: G Wakefield at 17th.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: A: D Tolley (4) 31. B: D Borey (Cabramatta 17) 30. C: R Wynn (25) 29.

GLENMORE: Par: Div 1: D Cox (6) 4 down. Div 1 Scr: B Michelmore sq. Div 2: G Davies (13) 1 down. Div 2 Scr: S Walker 16 up.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: Black: A: R Merrill (10) 39. B: S Peckham (13) 41 cb. C: S Scheffer (20) 40. D: P Lockwood (25) 35.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A Hudson (31) 39 cb. 2B Agg: I Frost A Tonks 70.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A: A Scott (22) 69. Men: Stableford: A: J Mitchell (12) 41. B: F Stevenson (19) 38 cb. C: B Hyde (22) 37 cb. A Scr: J Mitchell 30. Women: Stroke: B: D Rumble (Dickson 35) 73.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: W Temporali (16) 39. B: P Bowes (22) 38.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: A Daley (12) 44. B: T Bruce (20) 40. C: G Ganning (23) 42. Women: Yellow: J Trevethan (23) 38 cb.

HURSTVILLE: Mxd: Stableford: 2B Agg: M Gay (22) M Veljanovski (7) 45. Men: A: D Rothwell (9) 38. B: I Edwards (13) 38. C: M Gay (22) 38. Women: K Furnari (25) 37.

JNJG at Wagga Wagga: Boys: C’ship: Par 72: S Sara (NSW GC) 69 H Atkinson (Kurri) J Pullen (St Michaels) M Duffy Smith (Belmont) 71. 16-17yrs: J Pullen (St Michaels) 71. Hcp: B Davis (Bathurst 5) 67. 14-15yrs: S Sara (NSW GC) 69. Hcp: J Lord (St Georges Basin 20) 66. 12-13yrs: H Atkinson (Kurri) 71. Hcp: A Radevski (St Michaels 6) 67. 11&U: C Starkey (Bathurst) 81. Hcp: H Preece (The Vintage 15) 75. Girls: C’ship: Par 73: T Ellems (The Lakes) 70 A Boyd (Pymble) 73. 16-17yrs: T Ellems (The Lakes) 70. Hcp: C Campbell (Monash 14) 68. 14-15yrs: A Abrahamsen (Moree) 79. Hcp: A Tilley (Belconnon 13) 69. 12-13yrs: R Lee (North Ryde) 80. Hcp: M Sullings (Federal 11) 75. 11yrs & Under: M Naaman (Liverpool) 86. Hcp: J You (Oatlands 24) 72.

KAREELA: Men: Stableford: 9-hole: A: J Gibson (7) 20 cb. B: M Kennedy (18) 22. C: Z Beck (27) 19 cb.

KILLARA: Men: Stroke: Medal Feb: A Downie (7) 67. A: J Elliott (9) 69. B: T Rocks (12) 69. C: H Newberry (19) 69. Stableford White: N Wyles (35) 21. Green: L Stevenson (7) 35.

KOGARAH: Men: Stableford: Father/Son Trophy: C Butler (34) M Butler (6) 44. Medley: A: A Kourtis (8) 40. A Scr: J Heron 35 cb. B : T Hii (15) 36. C: C Bennett (24) 36 cb. 2B: D Tompkins (26) P Zacharia (20) 46 cb.

LAKESIDE: Women: Stableford: 2B: N Cullen (25) S Eager (28) 65. L Pitt (23) 35. Men: 2B Agg: F Aliendi (11) B Petersen (8) 74 cb. Scr: S Spink R Hayward 63. A: P Thomson (7) 42. B: A Towle (19) 39. C: P Anderson (31) 36 cb.

LANE COVE: Men: Par: P Kelly (9) 1 up cb. 2B: P Kelly (9) J Hickson (16) 11 up.

LEONAY: Men: Stableford: A: Z Lange (2) 40 cb. B: S Mellville (27) 44. 2B: S Melville (27) D Gallagher (10) 49.

LONG REEF: Men: Stableford: A: M Hodgett (6) 44. B: S Nettleton (14) 40. C: J Malin (24) 39. A Scr: M Saad 42. Women: J Bowen (6) 42.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Multi: R Forrester (6) M Brown (11) 82. Men: Stableford Black: A: G Foster (12) 41. B: M Jacobsen (19) 40 cb. C: I Harris (28) 44. A Scr: C Bowe 35. Women: Stableford: K Kennerley (21) 34.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: D George (12) 41. B: P O’Donoghue (19) 40. C: S Jones (35) 41 cb. Women: Div 1: J Tesoriero (18) 38 cb. Div 2: J Ross (33) 36. Medley: 2B Multi: S Jones (35) J Tesoriero (18) 87.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Par: G Mills (21) 6 up. 2B: I Wood (23) M Morsanuto (10) 11 up.

MANLY: Men: Stableford White: I Graham (10) 36. Women: Stableford: A Ullmann (33) 34. Men: A: J McCafferty (6) 40 cb. B: T Sampson (18) 42. C: E Faulkner (28) 40 cb. A Scr: P Bardetta 36.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Feb: A: E Lakiss (11) 60. A Scr: D Jones 62. B: S Katrakilis (17) 59. B Scr: J Sukkar 76. C: M Fyfe (18) 61. C Scr: D McDonald 79. Medal of Medallists: E Lakiss (11) 60.

MASSEY PARK: Women: Stableford: B Broadbent (29) 36 cb. Men: A: G Bain (7) 41. B: S Lear (16) 42. C: D Bishop (22) 39. 2B: D Bowyer (16) M Flack (22) 48. Scr: B Smith 38.

MONA VALE: Men: Stableford: A: G Williams (6) 41 cb. B: R Douglass (19) 41. C: W Bertram (29) 51. Scr: S Albinski 37. 2B: W Bertram (29) N Abba (5) 52. Stableford Yel low: J Grant (25) 27. 2B: J Grant (25) H Grant (32) 37. Jnr: 9-hole: H Bragg (28) 15.

MONASH: Men: Stableford: A: G Beck (9) 43. B: D Brell (18) 43. C: P Christesen (21) 45. Stableford White: W Plunkett (27) 37. Stableford: 2B: Div 1: P Hickman (5) G Hendy (17) 48. Div 2: M Smith (23) D Felthun (16) 46. 2B Scr: O Hugill Z Telfer 41.

MOORE PARK: Men: Stableford: I McCallum (18) 43. Mxd: 4B: B Choi (9) N Lim (22) 48. Scr: M Tey A Phiyasirikul 39. Women: L Child (12) 40.

MOSS VALE: Medley: Stableford: 2B: P Wright (19) G Holt (33) 48. Men: A: W Knapp (Country Club 3) 40 cb. B: P Mclean (14) 39. C: J Bizjak (22) 37. Women: S Y (18) 40 cb.

MT BROUGHTON: Men: Stableford: G Windeyer 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: M Thrigood (18) C Part (12) 69 cb. A: K Cheesman (11) 40. B: G Muir (13) 39 cb. C: S Jones (23) 41. Hole in one: R Goosen at 2nd.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: M Limana (13) 39. Div 2: B Pobje (16) 39. Div 3: J Wainwright (24) 37. Div 1: R SCHIEBEL (15) 43. C GOODWIN (12) 40. Div 2: Z SEMMENS (19) 37. R GOODALL (17) 36. Div 3: R GRAYSTONE (24) 39. T LONG (29) 32.

NEWCASTLE: Par: A: J Theaker 5 up. A Scr: D Terry 1 up. B: N Sovechles 3 up. C: E Duc 5 up.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: A: J Yang (15) G Park (17) 78. B: S Hwang (12) P Jeon (23) 79. A: R Righton (6) 41. B: G Dennis (16) 38. C: C Kim (18) 39. D: D Stewart (29) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: P Kieren (26) 41. Women: K Brien (28) 31.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: P Mason (30) 49. A: T Wilson (6) 43. B: H Sharp (12) 42. C: D Radford (28) 39. A Scr: T Wilson 37. Women: Green: S Hawker (13) 38. Men: Hole in one: P Lotz at 15th.

NSW: Men: Stableford: V Clarke (22) 44. Scr: Z Garcia 39. Stableford White: J Briggs (20) 37. Gold: D Furlong (26) 36 cb. Women: Stableford: M McCarthy (21) 41.

OATLANDS: Men: Stroke: A: P Hrdina (12) 67 cb. B: R Ottley (16 ) 66 cb. C: D Peet (23) 65. D: P Krautil (27) 68. A Scr: S Tarrant 69. Women: A Molino (12) 72.

PALM BEACH: Men: Stableford: 4B: J McLean (19) S Demeio (23) 42 cb. D Montefiore (7) 36 cb. Women: D Van Ooi (42) 32.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: M Golding (12) 42. A Scr: G Naylor 39. B: J Chehade (18) 42. C: A Cummings (20) 43.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: B Crellin (17) 48. J Fogg (4) . 2B Scr: G Howland (2) 40. D Acret (+1) . A: J Mccoy (8) 38 cb. B: T Armstrong (14) 41. C: R Jenkins (21) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: A Webster (10) S Russell (The National 8) 47. Scr: L Chamberlain R Cameron 38 cb. Men: B Breytenbach (6) 40 cb. D Royle (15) 39. G Kentwell (19) 36 cb. Hole in one: H Waddington at 11th. Women: Stableford: L Dickinson (7) 36.

RANDWICK: Men: Hole in one: S Taylor at 5th. Stableford: A: R Dupont-louis (11) 38. B: P Reid (15) 37. C: L Miranda-loriga (18) 40. Scr: C Forward 29. Consolation: L Miranda-loriga (18) 2 0.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: P Horne (42) J Horne (12) 47. A: T Chambers (10) 43. B: D Nichols (13) 37 cb. C: M Conway (22) 35 cb.

RICH RIVER: Women: Stableford: West: K Fitzgerald (12) 39 cb. Men: Stableford White: A: J Walsh (3) 40. B: G Ogden (16) 43. C: P Smith (22) 41.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Frampton (20) M Kaldor (22) 48 cb. Women: J Lamble (32) 32 cb. Men: Stableford Green: F Needs (30) 31. White: A: M Soo Jang (13) 44. B: A Ennis (14) 38. C: T Ritchie (21) 40.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: S Mayo S McLeland 47. Centenary: B Ahlberg S Wadsworth 45.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: B Mckissock (8) R Hain (14) 47. Div 2: D Totaro (15) R Watson (21) 49. A: G Smith (13) 42. A Scr: M Farr 33. B: R Moir (16) 41. C: G Kim (19) 39. D: L Cicchini (34) 39.

SEFTON: Men: Stroke: Matchplay: D Quain bt J Hampton 6-5. P Kingi bt J Livingstone 1up. B Gilzean bt R Williams 2-1. W Edworthy bt E Ramos 1up. J Watts bt D Maytom 2up. M Khoury bt P Bacon 2-1. W Hampton bt D Kassis 2-1. K Brake bt T Joachim 2up.

SHELLY BEACH: Wome n: Stableford: Div 1: S Barrie (18) 35. Div 2: S Sheldon (30) 36. Medley: 2B: M Sheldon (17) S Sheldon (30) 45. Men: D Kable (11) R Stewart (10) 45 cb. A: J Hudson (11) 38 cb. B: P Saunders (16) 42. C: M O’Shea (23) 39.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Multi: M Henning (7) D Hojem (25) 95. A: I Asbury (0) 42. B: B Kingdom (15) 42. C: R Shephard (22) 42. A Scr: S Bourke 36. . Women: T Casinelli (20) 40.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: G Bennett (10) 40. B: B Richards (15) 42. C: D Beckett (20) 35.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford 2B Scr: White: D Loumanis E Ward 43. 2B: G Binskin (11) M Hudson (12) 50 cb. Hcp: N Segall (12) 41. P Krieg (17) 44. M Horrigan (28) 44. Scr: E Ward 38 cb. Women: Stableford: Hcp: P Pitsawong (14) 41. Men: Stableford Gold: Gold: B Higgins (36) 39. 2B: B Higgins (36) T McMinn (28) 44.

STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Cup: Div 1 Scr: C Williams (1) 67. Div 2 Scr: J Park (2) 68. Div 3 Scr: H Wilde (1) 71 cb. Div 1: J Fenn el (3) 67 cb. Div 2: R Demartino (9) 67. Div 3: J Davies (7) 68 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Moore L Bulley 47. 2B Scr: S Wrigley C Delaney 36. Div 1: B Condon (12) 39. Div 2: L Bulley (27) 42 cb. Scr: S Wrigley 32.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: W Carroll (18) 44. 2B Agg: G Kalil (17) J Joppich (12) 80 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: K Osgood (12) 42. B: R Greenwood (13) 42. C: W Stevens (22) 39. A Scr: D Gillard 38.

THE COAST: Men: Stroke: T Reynolds bt G Sparling 5-4. 2B Stroke: A: P Kelly (6) M Danne (6) 58. A Scr: P Kelly M Danne 64. Stableford White: A: A Clayton (8) 41. A Scr: G Rosewall 34. B: R Simpson (14) 44. B Scr: R Simpson 30. C: R Fletcher (31) 40. C Scr: D Turnbull 20. C Grant (8) 31. Women: Stroke: Div 1: G McFadyen (27) 70. Div 2: J Hodgson (31) 67.

THE LAKES: Stableford: A: N Ryba (0) 41 cb. B: D McConnell (16) 41. C: I Galloway (27) 39. Scr: T O’Rourke 37. 9-hole: J Cooper (13) 23. Women: M Fle ming (13) 20.

THE RIDGE: Men: Stroke Black: A: G Aston (7) 69 cb. A Scr: G Bailey 72. B: J Papworth (19) 62. B Scr: S Castles 80. C: S Batman (24) 64. C Scr: P Kain 89. Women: Stroke: A: K Oberg (34) 67. A Scr: A Allcock 88. Men: Stroke C’ship: Black: A Scr: T Schulz 149. A: S Mustow (12) 133. B Scr: R Bailey 165. B: J Papworth (19) 135. C Scr: S Batman 180. C: R Springett (25) 137. Women: Stroke: A Scr: A Allcock 176. A: K Oberg (34) 144. Jnr: A Scr: T Schulz 149. A: J Papworth (19) 135.

TOUKLEY: Men: Stroke: Challenge: Div 1: W Denniss 130. Div 2: H Wardle 507. Women: B Wardle 557.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: J White M Bill 48. Men: A: J Whitw (1) 44. A Scr: J Jang 40. B: P Dao (15) 39. B Scr: B Mackintosh 25. C: A Ebzery (20) 37. C Scr: R Fung 19. Women: Green: A Lee (+2) 41.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: C Andreano (11) 41. A Scr: A Sutton 35. B: W Woodroff (19) 39. B Scr: A Tomko 25. C: S Archer (21) 39. C Scr: S Archer 18. Mxd: 2 B: M Hatcher (8) R Schmidmaier (13) 46. Women: J Haverfield (13) 36. Men: 2B Scr: A Sutton G Harkness 40.

WALLACIA: Men: Stableford: 2B: S Dawson (18) J Woodward (12) 51. 2B Scr: J Pagett S Lear 40. A: K Cheam (9) 40 cb. B: S Dawson (18) 40. C: B Williams (19) 38.

WARRINGAH: Men: Stableford: 2B: A Short (27) G Short (19) 49. A: M Payne (7) 40. B: A Gale (14) 39. C: K Howlett (22) 41. D: A Short (27) 42. Scr: S Springall (2) 35.

WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: A: D Waugh (7) 38. A Scr: C Stockley 34. B: B Kryger (15) 40. C: D Mellor (21) 34. Women: M Cawthorne (10) 34. Medley: 2BWB: C Stockley (4) C Rumble (10) 31.

WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: D Ragg (12) 40 cb. Div 2: G Lane (20) 40. Div 3: S Zets (26) 40.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: K Long (13) 41. B: T Fahl (17) 39. C: J Daunay (26) 40. A Scr: A Foden (5) 31.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: Div 1: D Payne (17) 38. Div 2: G Moraitis (29) 39. Div 3: P Elliott (36) 35 cb. Men: Stableford White: A: G Da Costa (13) 43. B: T Beamish (18) 44. Murray: A: J Payne (14) 39. B: B Steele (21) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email