NSW & ACT Daily Club Golf Results – 10 January 2020

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: A Mihaljek (10) 40.

BEXLEY: Men: Stableford: B Payne (22) 44. Veteran: A: B Mitchell (12) 39 cb. B: P Bambridge (17) 38 cb. C: G Hearne (25) 42.

BONVILLE: Medley: Stableford: C Lang (8) 44. 2B: C Lang L Jones 52.

CAMMERAY: Women: Par: 9-hole: C Ord (37) 3 up.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: R Nasso (15) J Williams (15) 76. Men: A: I Cochrane (6) 36. B: T Camilleri (14) 40. C: C Evans (26) 40. Women: A Kim (15) 35. Medley: 2B Agg Scr: D David (Richmond) S Fitzpatrick (Massey Park) 62.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: F Mccaffery (10) 41. B: M Ritchie (17) 38. C: K Inglis (29) 40 cb. 2B: B Wong (34) D Mao (34) 47.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Wonders (8) 46. Div 2: S Conlon (21) 41. Div 3: M Kim (33) 43. 9-hole: S Sood (41) 24. Mxd: C Won (28) 25.

CROMER: Medley: Stableford: 4B: I Ballard (24) R Wilson (29) 48. R Wilson (29) 41.

CRONULLA: Women: Stableford: A: S Sutherland (11) 35. B: R Beech (22) 38 cb. C: M Jane Smith (31) 34. D: P Kennelly (36) 37. A Scr: D Timmins (9) 25 cb.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: D Horan (32) D Egan-Lee (16) 50. A: E Horvath (11) 40. B: R Carroll (26) 42. A Scr: M Hall-Cheshire 35 cb.

ELANORA: Women: Stableford: K Burton (43) 37.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: R Phillips (11) 42. B: G Hamilton (16) 38 cb. C: J Jarrett (20) 42. D: D Mason (27) 40.

FORSTER: Men: Stableford: S Porter (31) 42.

FOX HILLS: Medley: Stableford: K Graham (Camden 34) 40 cb.

HARRINGTON WATERS: Veteran: Stableford: 9-hole: P Brown G Browm 24 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: G Stevenson (22) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stroke: Div 1: A Macpherson (15) 64 cb.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: G Millen (12) M Lowe (17) 69. 2B Scr: B Nagi (St Michaels 1) S Puskaric (Kogarah 2) 65. A: A Oh (12) 39. B: D Gascoine (13) 39. C: T Micallef (24) 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford: A: D Gibson (6) 40. B: D Hewitt (24) 41. A Scr: T Fortescue 37.

MANLY: Men: Stableford: G Osborne (5) 41 cb. Women: L Pittar (34) 40. 9-hole: L Stephen (39) 20.

MONASH: Men: Stableford: G Cohen (33) 43 cb. Women: M Shieh (18) 39.

MUIRFIELD: JNJG WEEK OF GOLF: Final Rd: BOYS: (par 69) C’ship: J Guan (The Australian) 343 H Glenday (The Lakes) 349 B Phillips (Concord) 356 K Phillips (Toukley) 358. 16&O: H Glenday (The Lakes) 349. Hcp: D O’Shannessy (Highlands 10) 351. 14&15 Years: J Guan (The Australian) 343. Hcp: D Mascarenhas (Monash 5) 346. 13 Years: H Atkinson (Kurri Kurri) 373. Hcp: A Kneeves (Lynwood 12) 342. 12 Years: T Farrar (Lynwood) 385. Hcp: C Thorpe (Lynwood 10) 353. 11 Years & Under: A Ding (Bexley) 381. Hcp: F Whitelock (Royal Canberra 17) 346. GIRLS: (par 72) C’ship: Par 72: Y Kim (Strathfield) 363 A Gong (Concord) A Jang (Toukley) 370 B Mapanao (The Australian) 372. 15&O: Y Kim (Strathfield) 363. Hcp: C Perkins (The Australian 1) 371. 12-14 Years: A Jang (Toukley) 370. Hcp: M Szetu (Eastlake 26) 319. 11&U: G Kim (Queensland) 399. Hcp: A Hui (Pennant Hills 35) 360.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: L Drake (22) 36. Div 2: J Rowland (26) 36. J Knott (44) 35. Men: A: R Jolly (8) 38. S Brown (11) 35. B: T Chaplin (18) 35. G Herford (21) 34. C: K Woodley (25) 39. C James (24) 38.

OATLANDS: Medley: Stableford: T Wolfgram (29) 43. A: B Hooper (2) 38. B: B Phillip (24) 39.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: R Papps (7) 41. B: B Rasmussen (18) 45. C: H Webber (22) 44. Scr: L O’Carrigan (-1) 43. 2B: G McNeilage (13) B Rasmussen (22) 49. 2B Scr: L O’Carrigan (-1) R Papps (7) 44.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S Guiney (26) 36. Div 2: M Farrell (27) 39. Div 3: L Hartley (33) 31. 9-hole: Div 1: R Clegg (25) 23. Div 2: H Olivier (37) 23 cb. Div 3: J Drennan (41) 20. Veteran: M Breden (45) 24.

ROSNAY: Medley: Stableford: 4B Agg: A: R Hooke (12) J Wright (17) 79. A Scr: J Mason S Mason 58. Div 1: M Walker (3) 41 cb. Div 2: D Corbett (30) 44.

ROYAL SYDNEY: Veteran: Stableford: Championship: R Cable (26) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Agg: A: M Kwon (36) M Son (31) 78. M Kwon (36) 45. A Scr: S Park 34. Div 1: A Lee (32) 39.

SHELL COVE: Medley: Stableford: K Rankmore (15) 36. R McRae (13) 34. P Atkins (13) 34. A Scr: J Flanagan (7) 26.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Hobden (14) F Casacchia (9) 50. Div 1: J Hobden (14) 38. Div 2: R Caves (26) 41. Scr: A Walters 35. Veteran Men: C Papadopoulos (22) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: L Muddle (22) 41.

THE COAST: Medley: Stableford: E Gulden (13) 45. Scr: R Macey 36. 2B agg: T Colburt (15) D De Traubenburg (3) 78.

THE LAKES: Women: Stableford: L Eager (19) 38. Medley: L Afeaki (26) 45. 9-hole: T Thompson (4) 18.

TUNCURRY: Women: Stableford: Div 1: J Richardson (10) 37. Div 2: C Lane (23) 37. Div 3: J Fortuin (30) 42.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: B Bartlett (19) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu