NSW & ACT Daily Club Golf Results – 11 December 2019

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: D Grove (20) J Lumby (21) 49. 2B Scr: M Lenz (4) D Wright (4) 40. 4B Agg: P Olliver (16) A Moradi (20) J Pearce (21) K Sawa (17) 139. A: R Hooker (5) 39 cb. B: S Ayling (17) 45. C: J Pearce (21) 41. D: M Law (29) 39 cb.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: N Wilson R Wainwright 50 cb. 2B Scr: G Harbrow R Hore 39 cb. A: R Hore (3) 42. B: P Michael (16) 44. C: P Heaslip (24) 41.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: D Brown (15) 64. B: C Yum (25) 64. Medal Dec: A: D Brown (15) 64. B: M Coleman (26) 64. Scr: M Camilleri (17) 86.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Multi: S Kane J Johnson 76. Stableford Black: A: N Woolmer (7) 40. B: F Teghini (16) 37. C: J Reid (32) 37. Scr: N Woolmer (7) 33. White: H Smith (30) 35.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: D Mitchell (21) 39 cb. A: B Elliott (14) 39. B: P Barnes (18) 39. C: P Doran (26) 38. Scr: B Turner 28 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: K Lewis (15) D Joy (21) 48 cb. 2B Scr: K Halloran D Kalamaras 36. L Budden (17) 43.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: B Tulloch (16) J Walden (+3) 46 cb. J Holmes (19) 42.

BONNIE DOON: Men: Stableford: A: R Flynn (11) 39 cb. B: B Awerbuch (16) 45. C: R Lees (25) 44. Gold: J Pahos (26) 43. Hole in one: M Gayst at 11th.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Parkinson (42) 47.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: A Marsh (1) B Basan (20) 46. Div 2: W Brown (15) T Stephens (14) 48. Scr: D Attard J Graham 38 cb. A: J Nuttall (8) 42. B: W Brown (15) 42. C: B Basan (20) 40.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: M Erichsen (9) R Greenaway (20) 84. R Greenaway (20) 44.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: P Watson (12) 37. B: A Asquith (15) 41. C: W McMaster (26) 38. Scr: B Post (3) 30 cb. N Sokolosky 75. C Sims.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: M Chung (30) C Kang (36) 47 cb. A: U Bell (17) 40. B: M Lee (24) 42 cb. C: M Chung (30) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: J Lee (10) J Jiang (14) 46 cb. A: J Lee (10) 41. B: J Tischler (16) 39. C: B Somra (24) 43. PM 2B: B Zubrycki (19) G Pattison (17) 47. A: D Simonsen (8) 39. B: G Pattison (17) 42. C: J Martin (25) 40. 2B Scr: H Wilde P McLoughlin 36.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: G Allan (20) W Brodsky (19) 48. A: B Storer (7) 39. B: T Leece (17) 38. C: G Robinson (20) 43. Medley: Stroke Medal Dec: Black: A: D Kenny (12) 60. B: T Townsend (16) 62. C: J Thomson (21) 59.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: L Fox (24) 36. B: C Pettitt (29) 36.

COROWA: Women: Stableford: A: S Barkley (9) 37. B: M Jeeves (27) 38.

CROMER: Men: Stableford: 4B: M Johnston (28) M Burges (19) 51. B: R Cross (23) 45. C: M Johnston (28) 40.

CRONULLA: Women: Stableford: A: M Morgan (20) 38 cb. B: K Tracey (21) 39. C: N Andrews (31) 37. D: P Wigley (37) 38. Scr: N Haines (5) 30.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Goth J McGeorge 49 cb. Scr: I McNeil P Starc 36 cb. Div 1: R Lance (10) 42. Div 2: J Bermingham (17) 41. Div 3: T Shin (31) 41. Scr: M Hay 32.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: P Seely (10) 40. B: I Campbell (24) 39.

DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford: 2B: H Schnieder (25) B Stimpson (22) 50. A: T Madigan (8) 40. B: D Collins (22) 39. C: P Kembrey (29) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: R Goulding (11) 38. B: A Powys (20) 41. C: A Tilbury (44) 41. Scr: D Galloway (1) 35. Stableford Black: B Brown (23) 40.

ELANORA: Women: Stableford: F Warne (16) 36.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: Div 1: I Cameron (9) M Nomchong (8) 43. A: I Cameron (9) 32. B: P Haime (16) 36. C: I Jeffery (19) 36. D: B Kimber (36) 35.

FINLEY: Medley: Stableford: Div 1: B Wilson (14) 40. Div 2: J Braybon (21) 40.

FORSTER: Men: Stableford White: A: R Mayne (8) 44. A Scr: M Jackson (2) 38. B: S Butcher (19) 40 cb. B Scr: S White (15) 25. C: R Evans (27) 41. C Scr: G South (22) 16 cb.

GEORGES RIVER: Stableford: 2B Agg: A: L Searle K Reynolds 81. Div 1: L Searle (10) 40. Div 2: S Saunders (20) 42.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: C Schofield (34) 89.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: A: M Faulkner (5) 41 cb. B: F MCglynn (18) 43. C: C Brand (24) 40. A Palasty (26) 43 cb.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: K Burrows (15) 42. B: K Bourke (20) 42. C: D Denneen (30) 39 cb.

HAWKS NEST: Mxd: Stableford: 4B: J Webster S Cribb 47. Men: A: R Taylor (14) 38 cb. E Chivers (10) 38. B: J Webster (30) 41. Women: R Macrae (33) 35.

JAMBEROO: Men: Stableford White: B Crooks (35) 40.

KAREELA: Men: Stableford: A: M Harrington (7) 43. B: P Thrift (19) 41 cb. C: M Whitehouse (24) 41.

KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: C O’Neill (12) P Fletcher (20) 49. A: J McBarron (12) 39. B: C O’Neill (17) 41. C: I Todd (27) 38. Scr: W Marsh 34. Veteran Men: W Marsh (3) 37.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: F Hurford (34) W Cheung (24) 92. F Hurford (34) 43. Hole in one: D Duncan at 15th.

LEURA: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Gorey (30) S Pole (7) 78. A Gorey (30) 46. M Edwards (15) 40. R Yates (19) 39.

LIVERPOOL: Women: Stableford: A: H Choi (9) 45. B: C Hart (23) 42. C: E Emmerson (34) 32.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: C Gillespie S Twigg 50. A: C Gillespie (4) 41. Scr: I Brown 37 cb. B: P O’reilly (18) 43. C: D Halliday (22) 42. Hole in one: S Twigg at 13th.

LYNWOOD: Medley: Par 2B: White: R Heckman (25) P May (22) 9 up. Men: Scr: D O’Connor 5 down. Div 1: D Henry (14) 4 up. Div 2: B Smith (34) 3 up. Women: Par: A Pedersen (24) sq.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: L Prasad (30) P Mahoney (15) 45. Black: L Prasad (30) 40.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B Multi: R Schofield (27) J O’Keefe (7) 68. Men: A: W Chivas (13) 36. B: P Holz (17) 38. C: G Mooney (27) 40 cb. Women: Div 1: J Tesoriero (18) 32 cb. Div 2: L Aitken (36) 32 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Rapmund (27) J Montague (19) 87. G Rapmund (27) 44.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: J Leslie (16) D Upton (20) 50. Men: A: N Debenham (13) 41. B: R Frost (14) 41. C: T Gillis (21) 42.

MASSEY PARK: Women: Stableford: J Redfern (34) 41.

MONA VALE: Men: Stableford: A: M Thompson (13) 40. B: R Fleming (17) 39 cb. C: E Charlier (23) 42. Scr: G MacDougal (10) 29 cb. Stableford Yellow: R Mills (32) 39.

MONASH: Men: Stableford: 2B Scr: S Clarke R Fraser 38. 2B: Div 1: S Clarke (9) R Fraser (9) 47. Div 2: G Sheehan (33) M Krilich (9) 47. A: P Waddell (8) 44. B: S Tan (13) 39. C: G Taylor (25) 42. White: J Martin (22) 37.

MOORE PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: H Boys (15) J Pelly (9) 78. Men: H Boys (15) 42. Veteran: B Peel (21) 38.

MOSS VALE: Men: Stroke: Ambrose: T Hoare (22) C Dalzell (5) 57.25. Scr: J Ford P Touma 64 cb. Stableford: M Ellis (23) 38.

MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: A Chung (21) B Chow (24) 77. A: G Willard (3) 43. B: T White (14) 41. C: T Crew (26) 40. C res: J Allsopp (32) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: D Rann (15) 43. B: R Totman (16) 41. C: G Arndell (24) 42. A: T Short (9) 38. B: C Baldwin (19) 40. C: M Upton (28) 39.

NORTHBRIDGE: Women: Stableford: M Fairhurst (31) 41 cb. Green: M Fairhurst (31) 41 cb.

NOWRA: Men: Stableford: I Stralow (25) 43.

NSW: Medley: Stableford: 2B: K Lamb (13) R Abrahams (16) 49. R Abrahams (16) 41 cb. Scr: Z Mullins 37. Stableford White: T Uher (20) 38. Gold: D Furlong (26) 34. Women: S Griffin (22) 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: T Jasser (6) T Hayek (19) 49. A: R Lilia (0) 35. B: A Ko (14) 42. C: T Hayek (19) 42. A Scr: L Mason (0) 35. Hole in one: Yellow: K Lim at 18th.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: B Hamilton (18) H Pearce (5) 49. A: M Cutler (10) 41. Scr: H Pearce 33. B: L Wilson (28) 41 cb.

PENRITH: Medley: Stableford 2B Multi: White: I Jackson (15) S Thomas (15) 103. 2B Scr: O Schulze (Springwood) D Limbach 72. Men: A: D Bishop (5) 41 cb. B: I Jackson (15) 43 cb. C: E Delaney (34) 47. Hole in one: S Austin at 7th.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: G Wright (27) G Stephenson (18) 47. Scr: S Mamo (6) G Scapellato (4) 36 cb. A: M Guillaumier (11) 39. D Chillmaid (5) 37. B: W Popplewell (14) 40. C Carter (19) 39 cb. C: G Wright (27) 41 cb. G Bulyk (28) 41. Scr: I Waters (3) 33.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: R Thomas (11) 37. B: J Clayton (18) 40. C: J McCann (29) 42. Scr: M Buckling (8) 28.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: J Koo (12) 69. A Scr: M Farr 76. B: B Laing (17) 65. B Scr: D Son 85. C: L Barker (21) 70. C Scr: Y Ill-Woo 89. D: J Bae (24) 71. D Scr: D Muirhead 99. Stableford: E Berger (29) 40.

SHELL COVE: Stableford: Veteran Men: P Walker (18) 46. D Clarke (17) 45. J Werner (20) 44. Scr: C Kenning (2) 36. Medley: G Gregson (8) 42. D Szutowicz (11) 41. K Rankmore (17) 39. C Burton (9) 35.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: K Gallaher (25) 43. Div 2: S O’Rourke (33) 36.

STRATHFIELD: Men: Stroke: Ambrose: P Binskin G Purves G Lee P Salmon 51.375. Scr: G Williams S Wrigley T Green S Pan 56.

TALLWOODS: Men: Stroke Ambrose: White: J New J Cutler 61.25. D Frith B Shields 61.75.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: M Priestly (14) 40 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: K Brough (12) P Fraser (18) 47. 4B Scr: G Booth K Yuan 45.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: D Malony (4) R Palmer (14) 48. Scr: D Lane P Good 38. A: D Hardaker (26) B Sun (15) 47. Scr: C Haines B Stanford (Mona Vale) 42. I Ma (24) 43.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: R Spiteri (16) 23.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: A Schaudin (24) A Small (12) 79 cb. 2B Agg Scr: J Jamieson C King 64. A: G Palmer (6) 39. B: M Wilson (17) 40. C: A Schaudin (24) 42. M Phillips (25) 41.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: I Markus (9) 39. B: B Dincel (15) 37. C: A Boudville (19) 39. Women: Green: S Riotto (28) 21.

WAKEHURST: Men: Stableford: PM: D Bunting (19) 45. L Naude (9) 41.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: D White (27) F Marcar (20) 50 cb. A: P Longworth (11) 39 cb. B: P Harvey (20) 41. C: B Reoch (23) 46. D: A Tomich (31) 40.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: R Cox (25) A Bennett (17) 51. 4B Scr: S Hall S Wilson 37. A: T Clark (11) 41 cb. B: P Langan (20) 41. C: B Knight (27) 40 cb.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: S Gentle (21) C Robinson (15) 72. Div 1: J Palmer (29) 42. Div 2: G Thompson (32) 39. Div 3: M Mitchell (24) 38. Div 4: N Wells (11) 37.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: J Frazer (12) 39 cb. B: B Laird (18) 45. C: S Jahshan (22) 39. Scr: K Rugless (6) 33. Trophy: D Counsel (15) 47. P McColl (6) 45. J Rogan (2) 43.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: S Wilson (23) 40 cb. B: E Mason (27) 36 cb. C: G Duggan (36) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu