NSW & ACT Daily Club Golf Results – 10 December 2019

AVALON: Men: Stableford: R Lansbury (28) 40.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: C Jones (19) 36.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: T Riches (9) 37. B: J Phillips (21) 35. C: P Thorpe (22) 32. Hole in one: V Tekura at 9th.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: F O’Brien (35) 46.

BAYVIEW: Medley Stableford: 2B: J Gojnich (18) R Urquhardt (20) 48. Men: White: M Farrell (36) 30. Scr: O Poate 32. Women 2B: G Scifleet (36) V Cresswell (31) 51. Div 1: J Chung (18) 37. Div 2: G Scifleet (34) 45.

BEVERLEY PARK: Women: Stableford: A: P Wilson (17) 39. B: R Yeomans (31) 40. C: D Evans (36) 39.

BONVILLE: KENO Let’s Pay Ambrose Regional State Final: Final rd: Ambrose: Men: S Jones J Dawson (Coonabarabran). Women: J Blenkey J MacDonald (Newcastle) won on 1st playoff hole. Mxd: A Dane M Dane (Ryde-Parramatta).

BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stroke: Ambrose: P Holland (32) L Wilson (28) S Wilson (19) M Churchland (21) 51.5.

CAMPBELLTOWN: PGA PRO-AM: (NSW unless stated): Final Rd: 133: B Martin (WA) 67 66. 135: C Harper (NZL) 64 71, T Hart (QLD) 65 70. 136: L McKechnie 68 68, B Clementson 68 68, T Cooper 67 69. 138: L Hunt (QLD) 71 67, A Campbell 68 70, R Kennedy 71 67, D Brandt-Richards 66 72, N Basic 69 69. 139: J Kessell 68 71, A Price 69 70. 140: D Williamson 72 68, R Hogan 69 71.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: K Pidgeon (26) J Hewson (14) 80. Div 1: J Hewson (14) 40. Div 2: L Field (26) 41.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: R Walker (11) 40. B: J Gabbott (22) 42.< /p>

CHATSWOOD: Women: Stableford: A Austin (29) 36. K Wilson (19) 33 cb.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stroke White: A: D Wilson (10) 72 cb. B: K Ansell (30) 69.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: D Connellan (18) 43. Div 2: J Watts (25) 35 cb. Div 3: M Sorrenti (34) 30.

COROWA: Medley: Stableford: G Rowe (6) 40.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: I Jenkinson (20) P Hankin (17) 51. P Hankin (19) 43. Women: K Selman (17) 36. Veteran: Split Six: White: L Sobkowski (8) C Circosta (28) G Brooker (-5) L Ireland (9) 64.

ELANORA: Men: Stableford: L PALM (17) 39 cb.

EVERGLADES: Women: Stableford: H Love (27) 33 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: J Johnstone (15) D Jones (18) 49. 2B Scr: M Rajca S Duggan 40. A: M Rajca (4) 42. B: D Fitzgerald (Cumberland 14) 44. C: M Smith (26) 43. D: A Borg (28) 41.

GORDON: Women: Stableford: M Mullins (25) 35.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Ambrose: M Bonney A Syme J Benson S Barwick 62.25. Veteran: 9-hole Ambrose: White: G Blyton D Peters M Forte R Weightman 27.25. Gold: D Pagett R Kirwan K Hill R Macklinshaw 28.75.

HOWLONG: Men: Stableford White: A: B Livingstone (14) 42 cb. B: J Wilson (20) 41. Women: E Serpell (24) 38.

KOOINDAH WATERS: Men: Stroke White: A: C Wittenberg (2) 69. B: J Forrester (14) 63. C: J Cragg (23) 68. Women: S Smith (21) 73.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: H Leicester (11) M McDonald (13) 79. 2B Scr: B James (4) B Warby (0) 72. A: H Leicester (11) 43. B: K Voraboud (17) 40. C: J Vivero (25) 41. Women: A Agnew (29) 36 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: N Krncevic (19) 41. Women: J Sandvoss (34) 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A Thurecht (28) 47.

MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford White: A Digger (21) 47. A: W Donaldson (14) 38. B: K Shaw (22) 43. C: T Hughes (25) 42. D: D Duffield (30) 43. Women: M Penman (37) 41.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Hennessey J Foster 48. 2B Scr: M Setter D Jones 33. Hcp: B O’Connell. Scr: J Simoes 27. Women: D Wilson (21) 39.

MONA VALE: Medley: Stableford: G Coggins (17) 44.

MUIRFIELD: Women: Stableford: 9-hole 2B: B Mitchell (41) J McCrossen (25) 24. Div 1: B Lucas (17 ) 20. Div 2: A Coulter (23) 17 cb. Div 3: B Mitchell (40) 22.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: D Johnston (19) 36. Div 2: M Staglis (29) 34. Div 3: J White (35) 32.

NEWCASTLE: Par: Div 1: M Power 1 up cb. Div 2: K Burrows 2 up cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: S Bates (28) 37 cb.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford 2B: White: W Wright T Mills 52. T Mills (24) 44.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal Dec: Div 1: N Levi (17) 40. Div 2: K Pritchard (24) 38 cb. Div 3: D Roth (28) 40. Veteran Women: Medal: S England (17) 41.

OATLANDS: Mxd: Stableford Challenge: Black: H Kim (13) 39. Div 1: M Stannard (12) 38. Div 2: D Su (34) 39.

PALM BEACH: Women: Stableford: T Martin (36) 36 cb. 9-hole: B Menzies (34) 23.

PYMBLE: Women: Stableford: A: S Franklin (19) 41. B: L McBurnie (31) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: D Edwards (18) A Mahony (24) 74. A: A Fernandes (10) 39. B: R Langley (16) 42. C: S Rice (18) 40. Sc r: M Newbold 33.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: J Bedford (7) 44. B: T Fordham (16) 44. C: J Gasper (24) 44. Hole in one: W Bayles at 8th.

ROSNAY: Veteran: Stableford 2B Agg: Yellow: D Brady (24) M Boland (26) 89. Div 1: J Petre (20) 39. Div 2: M Boland (26) 45.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford Championship: Green: Div 1: C Neil (16) 34. N McDermott (36) 32. Centenary: Div 2: D Griffin (30) 33. Div 3: C Lane (31) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Irish Team: H Sue M Kim S Cho S Woo 84.

SHELL COVE: Medley: Stableford: K Rankmore (18) 43 cb. A Garcia (24) 43. S Downey (6) 42 cb. Scr: G Stinson (-1) 39.

SHELLY BEACH: Men: Stableford Split Six: G Asser (8) M Brownlow (13) 72 cb. White: A: J O’Brien (8) 42. B: G Turnbull (17) 41 cb. C: E Gacka (20) 45. D: P Wyllie (36) 39.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: V Schejnin (9) 41. B: K Dunne 40. C: M Lang (21) 43. Women: Yellow: J Noden (18) 34.

ST. MICHAEL’S: Snr Stableford White: M Claridge (8) 41. Women: Team Challenge: Captains 149 bt Presidents 139. Irish Team: Yellow: L McIntosh (14) B B rooks (22) L Urquhart (14) 47. 9-hole: Div 1: M Cerkesas (18) 21 cb. Div 2: V Newman (32) 23. Yellow: Div 3: B Cowan (33) 20.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: L Szkirpan (9) D Bollinger (5) 80. A: D Bollinger (5) 38 cb. B: M Foster (18) 37.

TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: S Houghton (37) 39 cb. M Byrnes (21) 39. Medley: 9-hole: Yellow: K Ruff (42) 23. M Styles (45) 18.

THE COAST: Medley: Stableford 2B Agg: White: B Fifield (7) A Powys (20) 78. Hcp: T Jay (4) 41. Scr: B Fifield 34. Veteran Men: R Paterson (27) 40.

THE LAKES: Medley: Stableford: G Everett (9) 39. Women: Div 1: V Freeman (11) 40. Div 2: N Harwood (25) 36.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: M Sari (13) A Affouf (Beverley Park 20) 91. Men: A: G Field (9) 42. B: B Treloar (17) 42. C: R Downes (22) 41. Women: L Bortfield (Ryde Parramatta 23) 35. Scr: R Henderson 32.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Ogle (26) P Bower (18) 5 0. S Fava (20) 42.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: J Miller (23) 40. Div 2: M Creighton (35) 52.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: P Pollock (27) 41.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: S Sutherland (11) 36. Div 2: V Weeks (41) 36.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: A Bult (13) 42. B: B Hore (15) 43. C: W Lavery (23) 38. D: F Tooley (29) 42.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Par: 9-hole: T Strickland (9) 4 up. S Hutchison (12) 3 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu