NSW & ACT Daily Club Golf Results – 9 December 2019

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: T Davies (19) G Jackson (24) 49. 2B Scr: D Blacker (4) L Gibson (5) 40. A: L Cox (10) 41. B: R Whelan (18) 40. C: T Davies (19) 41.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: B Talbot (25) I Wechsler (36) 48. Div 1: M Pocklington (16) 40. Div 2: G Drayton (20) 44. Div 3: J Malcolm (33) 41.

AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: J Bentivoglio (24) M Lynch (10) 50 cb. Men: J Coolican (29) 44. Scr: A Bowman 32. Women: A Campbell (37) 39.

BANKSTOWN: Medley Veteran: Stableford: 2B: C Burke R Robertson 48. A: R Roberston (12) 41. B: K Warwick (14) 42. C: T Colella (24) 41. Div 1: K Warwick (18) 46. Div 2: K Beves (30) 44.

BAYVIEW: Men: Stableford: S Menzies (30) 40. Women: Gold: C Gleeson (43) 32.

BONVILLE: KENO LET’S PLAY AMBROSE REGIONAL STATE FINAL: Rd 1 Ambrose: Men: S Jones J Dawson (Coonabarabran) 61.5. Women: J Blenkey J MacDonald (Newcastle) 64.75. Mxd: A Dane M Dane (Ryde-Parramatta) 61.5.

BOTANY: Men: Stableford: 2B: R Deluca (16) J Russell (27) 49.

BWVGA at Toukley: Veteran: Stroke Ambrose: White: T Roser S Mitchell 63.5. Hole in one: N Audsley at 17th.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: S Van P Larkey (7) 40. Hole in one: D Chesher (The Ridge) at 12th.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: G Goodman (25) A James (17) 46. 2B Scr: S Barsby (Gordon) C Wheeler 35. Men: A: P Dickson (11) 34 cb. B: M H’Ng (16) 38 cb. C: K Kahler (26) 38. Women: L Cash (16) 38. Scr: K Quigley 20.

CROMER: Men: Stableford Gold: J Baines (22) 47 cb. Women: Par A: R Bucknell (20) 3 up. B: V Oatley (31) 2 up.

CUMBERLAND: Veteran Medley: Stableford: 2B: G Timmins (28) D Ashworth (25) 51. Veteran Men: P Morrison (15) 42. Veteran Women: S Yoo (34) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A: W Purcell (11) M Neill (Leonay 19) 53. M Neill (Leonay 19) 44.

EASTLAKE: Men: Par White: A Sweeney (5) 3 up. Women: W McCauley (36) 1 down.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: R Crockett (23) 39.

KOGARAH: Veteran: Stableford: R Maunder (11) 36 cb.

LEONAY: Veteran: Stableford 2B: White: K Freer (30) S Manson (29) 51. Men: F K eith (23) 45. Hole in one: P Mackie at 13th. Women: J Brockbank (29) 37.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: M Franks (6) J Smyth (13) 74. 2B Agg Scr: J El-Badawi Y Park 67. Men: A: B Chung (7) 38. B: J Lee (15) 35 cb. C: C Trovato (32) 38. Women: S Kim (12) 37 cb.

LONG REEF: Medley: Stableford: A: P Rigoni (4) 78. B: D Johanson (16) 87. C: W Peterson (22) 85.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: K John (15) 39 cb.

MONA VALE: Medley: Stableford: S Harada (30) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Richardson (33) M Mills (24) 47. J Hill (22) 40 cb.

NORTH RYDE: Veteran: Stableford: Irish Team: G Childs D Evans D King D Spencer 129 cb. Div 1: M Good (17) 39 cb. Div 2: B Gonzales (20) 43. Div 3: B McKew (33) 40.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: S Monaghan (15) 37. B: K Lim (26) 39. C: G Donnelly (41) 39.

PENNANT HILLS: Stableford: 3B: Men: S Dickson (24) M Cutler (10) G Herriott (23) 83. Women: N Chopra (17) D Amos (17) C Burdis (27) 47. Men: S Dickson (24) 40. Women: L Shaw (12) 38.

PENRITH: Stableford Veteran Men: Gold: G Perrin (32) 45 cb. Veteran Women: P Tunchon (27) 40.

RICHMOND: Veteran Medley: Stableford: 2B: K Peard (25) G Fuller (18) 48. Veteran Men: Div 1: G Fuller (18) 40. Div 2: G Sprouster (22) 41. Div 3: R Walden (36) 35. Veteran Women: C Lozier (14) 38.

RICH RIVER: Women: Stableford: 9-hole: West: B Eade (30) 20.

RIVERWOOD: Men: Stroke: Ambrose: J Sullivan K Hayward D Sattout R Jones (7.75) 58.25. Scr: R Thompson R Wardle J Marin P Goulbourn 71.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Multi: P Moxham P Schutz 90. B Davis G Burden 88. C Sharp N Sharp 82. White: A: G Gottsche (16) 41. T Anderson (9) 40. C Sharp (2) 39 cb. B: P Schutz (21) 39 cb. J Croll (28) 39 cb. B Trippas (20) 39. Green: E Marquez (22) 40. G White (28) 39. P South (22) 38 cb. 9-hole: R Gesterkamp (27) 24.

RYDE-PARRAMATTA: Veteran: Stableford: D Stitt (25) 40.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: C Garner (27) 39. Div 2: J Mayfield (33) 38 cb.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: G Bennetts (10) 40.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: P Gualtieri (12) P Binskin (25) 46. Div 1: P Gualtieri (12) 37. Div 2: M Cho (19) 35.

SVGA at Stonecutters Ridge: Snr Stableford: A: L Elphick (16) 41. B: M Villaescusa (19) 41. C: T Williams (28) 42.

TALLWOODS: Stableford Veteran Men: White: A: B Wood (8) 39 cb. S Williams (13) 39 cb. B: P Stephenson (19) 41. D Mattiske (20) 40.

THE RIDGE: Stableford: M Cohen (25) 45 cb. Veteran: R Reid (23) 45.

WAKEHURST: Medley: Par: 2B: R Umeki (16) R Horii (8) 9 up. Men: A: R Horii (8) 3 up. B: L Harrison (22) 3 up cb. Veteran Men: D Brassett (36) 2 up cb. Women: D Edwards (29) 2 up.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Girdham (25) 44.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu