NSW & ACT Daily Club Golf Results – 30 November 2019

NSW OPEN at TWIN CREEKS: (par 72, a – denotes amateur): Third Round: 199: J Warren (NSW) 64 67 68, M Woo Lee (WA) 64 71 64; 200: T Smyth (NSW) 65 69 66, J Younger (VIC) 63 70 67; 202: A Dodt (NSW) 69 61 72; 205: J Higginbottom (NSW) 71 66 68, 206: B Rankin (QLD) 71 69 66, M McCardle (SA) 70 70 66; 207: N Cullen (SA) 68 71 68, D Iremia (NZL) 74 66 67, D Lawson (VIC) 69 69 69.

ANTILL PARK: Women: Stroke: S Kennedy (9) 73. Men: Cup: Div 1 Scr: K Shepherd 72 cb. P Snee 72 cb. J Richards 72. Div 1: B Jarman (12) 65. A Moss (11) 66.

ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: B Foulds (29) I Eitzen (16) M Jirgensons (20) J Ellam (15) 119. A: B Folkard (2) 39 cb. B: J Ellam (15) 46. C: A Malcolm (22) 41. Scr: L Malcolm 36.

AVALON: Women: Stableford: S Barford (32) 40.

AVONDALE: Men: Stableford: A: S Selva (12) 43. A Scr: A Robson 38. B: S Clarke (16) 45. C: F McGowan (20) 44.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: Hcp: A: J Kirgan (9) 39. B: J Lewin (13) 44. C: K Killen (23) 41. 2B: K Kang T Colella 48 cb. 2B Scr: S York J Lewin 39.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: W Coulter (18) 43. 2B: G Egan (13) B Voller (32) 48. Scr: I Elliott 34.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal: A: T Roach (11) 62. B: A Duggan (27) 60. A Scr: L Coleman 77. Men: A: K Brown (6) M Riley (5) 58 to playoff. B: S Wha le (14) 56. C: R Aitkenhead (24) 57. A Scr: M Riley 63. B Scr: S Whalte 70. C Scr: R Aitkenhead 81. Jnr: Stableford: X Deller (8) 31 cb. 9-hole: M Kantor (36) 13.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: M Pearce (5) 40. B: W Tyson (18) 35 cb. C: J Adam (27) 34.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A: A Reynolds (29) P Dillon (24) 53. A Scr: M Jones D Bowles 36 cb. A: S Stakos (12) 42. B: M Giannaros (18) 43. C: A Reynolds (29) 43.

BEXLEY: Medley: Stableford: A: S Dean (10) 39. B: J Chalker (17) 41. C: S Naudi (29) 42. A Scr: W Matthews 34. Div 1: P Keogh (14) P Bambridge (20) 49. Women: K Ganderton (21) 32.

BLACKHEATH: Men: Stableford: P De Lange (20) 43. 2B: P De Lange (20) S Ektas (13) 48. Women: J Simpson (29) 34.

BONDI: Men: Stableford: J Sullivan (20) 37. 2B: J Sullivan (20) L Furlong (4) 42.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: L Dowman (7) 41. B: F Stowers (10) 41. C: A Freund (19) 40. D: P Heaney (36) 34. A Scr: A Valdy 35.

BOWRAL: Women: Stableford: C Byrnes (22) 35. Men: 4B: J Mulholland (10) P Pettiford (13) K Dobie (18) D McGinnes (20) 136.

BREAKERS: Medley: Stroke: Ambrose: D Ball V Ball J Schuj C Baker (11) 51.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Kemp (10) 38. B: J Slamkas (13) 41. C: G Farthing (22) 44. 2B: R McMaster (21) P Leighton (22) 52.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Bugdayli (11) T Simon (10) 45. Div 2: H Toreston (11) P Mahoney (29) 46 cb. Div 1 Scr: W Park M Nagy 39. A: M Barbon (9) 40. B: M Molo (12) 41. C: C Bushby (15) 38 cb. D: P Mahoney (29) 44.

CAMDEN: Women: Stableford: A: A Brady (16) 38. B: M Poulton (25) 42. C: C Pettitt (28) 42. 2B: S Purnell (38) C Pettit (28) 50. Men: A: F Newcombe (12) 42. A Scr: D Cummins 37. B: B Berrell (18) 47. B Scr: T Murphy 28 cb. C: R Cummins (36) 49. C Scr: S Maddern 20. 2B: S Maddern (22) J Lees (14) 53 cb. 2B Scr: M Arnold L Hudson 38.

CAMMERAY: Men: Stroke: A: C Leadle (8) 64. B: J D.Ma guire (17) 62. C: T Quilkey (20) 60. Women: L Edwards (33) 71.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: R Giles (6) 42. A Scr: I Barry 35. B: R Foster (19) 42. B Scr: J Rosborough 27. C: N Toner (27) 53. C Scr: C Harris 21. 2B Multi: R Giles J Semrany 86.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: B Waterworth (22) K Packer (25) 85. A: R Cox (12) 43. B: P Richardson (13) 41. C: S Yoon (29) 42.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: D Rossi (6) 39. B: A Cooper (15) 40. C: M Wylde (22) 43. Stroke C’ship: Black: B: N Trimble 254. C: J Barbara 281. Stableford: A: C Toro (7) 40. B: R Hadley (13) 38. C: T Davies (18) 39.

CASTLECOVE: Men: Stableford: P Thomas (10) 42. 2B: S Nixon (6) P Hardie (13) 48. Women: R Hobbs (35) 42.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: T Savage (10) 40. B: P Webb (17) 41. C: J Green (21) 44. 2B Agg: R Joder (24) R Crouch (17) 84.

CONCORD: Men: Stableford: A: B Donohoe (6) 46. B: J Begnell (16) 39. C: M Virginie (21) 38. 2B: R Brow ning (16) B Donohoe (6) 51. 2B Scr: R Browning B Donohoe 41.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: C Rankin (12) 37. B: T Hardy (18) 39. C: D Coppola (30) 29. Women: Stableford: A: E Baldwin (26) 38.

CROMER: Medley: Stableford: A: R Smith (13) 41 cb. B: M McMillan (14) 42. C: C Daly (22) 46. A Scr: N Phelps 34. 4B: D Anderson (29) C Messiter (24) 51 cb. Hole in one: G Hughes at 2nd. Stableford: Jnr: L Bokanovic (36) 21.

CRONULLA: Men: Stableford: A: P Keating (11) 45. A Scr: P Keating 34. B: S Moore (15) 41 cb. C: P Pyne (22) 41.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: S Sun J Eom 81. D Scr: F Yousiph J Russo 71. Div 1: S Sun (10) 42. Div 2: T Keegan (18) 42. Div 3: S Nam (22) 41. D Scr: J Russo 39.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: W Pitts (15) 38. B: P Beckton (16) 42. C: S Butcher (30) 39.

DUNHEVED: Men: Stableford: Div 1: G Kingshot (12) 40. Div 2: M Horan (23) 40. 2B: Div 1: D Currie (7) S Meredith (26) 45. Div 1 Scr: R Kellam G Shute 37. Div 2: R Felsch (27) I Rogers (26) 46 cb.

EASTLAKE: Medley: Par White: A: S Robertson (0) 4 up. B: A Javes (18) 8 up. C: S O’Brien (22) 5 up. A Scr: A Michelson (0) 2 down. Hole in one: D Bellingham at 17th.

ELANORA: Men: P ar: 4B: M Scamps (15) H Scamps (22) 10 up.

EVERGLADES: Stableford: A: G Tearall (12) 40. B: T Wilcockson (41) 41 cb. C: C Perrau (20) 43. D: J Spillard (26) 42.

FORSTER: Men: Stableford: A: K Farrar (7) 41 cb. A Scr: G Flynn 34. B: B Hussell (17) 44. B Scr: T Alliston 23 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Swinburne (12) 39. B: P Warren (16) 41. C: K Robertson (24) 40. 2B: G Hill G Purse 48 cb. Scr: V Sudarsan M Rajca 34 cb.

GEORGES RIVER: Mxd: Stableford: Split Six: Div 1: B Mei (21) R Barnes (32) . A: L Searle (11) 39. B: S Taranto (15) 42. C: R Barnes (32) 42.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: P Knock (13) 41. Div 2: T Campbell (21) 39 cb. Div 1 Scr: M Coffey 31 cb.

GLENMORE: Mxd: Stableford: Div 1: P Giles (12) 40. Div 1 Scr: J Shearim 31. Div 2: B Meyers (15) 40. Div 2 Scr: A Dudziak 24.

GORDON: Men: Stableford Black: A: J Surplice (10) 40. B: C Davies (19) 42. C: S Nixon (30) 43. 2B: C Davies S Nixon 55.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: R Barwick (11) 41. B: J Gulpers (14) 41. C: P Burkinshaw (19) 41. D: R Gardner (27) 40.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: 4B: D Dudgeon D Edmonds 51.

HAWKS NEST: Men: Stableford: 2B: D Cheetham J Taylor 46. A: M Hill (14) 38 cb. A Meehan (16) 38. B: J Taylor (21) 42. C: P Asquith (27) 39. Women: A: G Gillard (17) 33. B: M Pratten (40) 38.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: Div 1: D Payne (6) 43. Div 2: J Fudge (22) 42 cb. Split Six: J Thom (19) S Macdonald (17) 81.

HORIZONS: Men: Stableford: J Feldmayer (19) 43. Women: C Ramsey (19) 39.

HOWLONG: Women: Stableford: F Barnes (15) 39. Men: L Cameron (10) 43. P Revell (16) 43. S Lunardi (36) 43.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: D Gojanovic (13) 42. B: P Kim (18) 50. C: I Johnson (20) 46. Women: N Scerri (23) 37.

JAMBEROO: Men: Stableford White: R Chilby (18) 41. Women: K Greaves (22) 37.

KAREELA: Men: Stroke: C’ship: A: B Hill (5) 265. B: J Shanahan (13) 315. C: D Lane (22) 336. A: T Mayne (8) 63. B: L Smith (17) 59. C: L Waring (21) 59. Scr: A : K Mudadana 70. B: M Broach 75. C: S Ryan 82.

KOGARAH: Medley: Stableford: A: B Scodeller (10) 38. A Scr: B Hayden 34. B: D MacDonald (17) 42. C: F Vouroudis (29) 38 cb. 2B: F Vouroudis (29) S Karatasas (16) 46.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: M Horan (11) 41. B: S Le Gay Brereton (16) 41. C: T Pegg (27) 39. Women: J Radcliffe (34) 41.

LAKESIDE: Women: Stableford: K Hansen (22) 36 cb. 2B Agg: J Mooney (28) L Strano (28) 70. Men: Stroke: Matchplay: A: J Webb bt M Brinkworth 5-4. B: J Grovenor bt D Pitman 19th. C: C Stratton bt M Gerace 5-4. Snr P Lockyer bt P Dawson 5-4. Jnr: R Vella bt H Goodwin 4-3.

LANE COVE: Mxd: Stableford: Team: J Wilson (16) 38. G Young (32) 40. M Thompson (23) 42. R Patterson (19) 45.

LEONAY: Men: Stroke: Cup: A Scr: A Moon 69. A: R Glass (10) 61.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: A Tan (9) 40. B: N Severino (18) 42. C: J Dao (22) 42. 2B Agg: R Nakhla (14) A Daher (16) 80 cb. 2B Agg Scr: G Batman G Well s 65 cb.

LONG REEF: Men: Stroke: Medal Dec: M Cruise (3) 67. A: M Cruiser (3) 67. A Scr: M Cruise 70. B: S Parsons (15) 69. C: P Gors (28) 69. Women: T Heber (11) 78.

LYNWOOD: Men: Stableford: A: J Adams (11) 38 cb. B: N Sullivan (14) 41 cb. C: O Algie (29) 48. A Scr: S King 35. Hole in one: W Williamson M Di Bari at 3rd. Stableford: 2B: J Adams (11) 51. N Sullivan (14) 51.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Ambrose: Black: W Levi (10) P Levi (22) M Levi (31) D Mills (23) 53.25 cb.

MACQUARIE LINKS: Men: Stableford: A: G Stubbs (3) 38. B: A De Leon (17) 36. C: R Weller (21) 40. Medley: 2B Multi: G Stubbs (3) C Eastick (10) 70. Women: K Kennerley (21) 37.

MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: C Madell (9) 34 cb. B: J Wylie (18) 34. C: B Mullens (34) 34 cb. Women: Div 1: R Murray (18) 31. Div 2: V Kitchen (45) 38. Medley: 2B Agg: M Evans (18) M Martin (11) 67.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: R Waight (12) S Reed (16) 51 c b. B Thomson (13) 45.

MANLY: Men: Stableford: A: M Hill (4) 44. B: B Kennedy (16) 48. C: B Barry (29) 46. Women: S Brown (20) 25. A Scr: M Hill (4) 44.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: E Lakiss (15) P Helm (12) 46. 2B Scr: D Fletcher M Waller 37. B Young (21) 39. Scr: D Cremin 34.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: J Brooks (7) 40. B: G Sly (17) 44. C: T Spencer (26) 41. Scr: J Brooks 33. 2B Agg: G Bain (9) P Englert (19) 82. Women: Div 1: U Wood (11) 38. Div 2: R Woods (28) 36.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: L Diserens (10) S Neylon (32) 50. 2B Scr: T Sparke J Gilbert 44. J Stewart (22) 44.

MONASH: Men: Stableford: A: D Washington (11) 40. B: G Kubizniak (18) 38. C: P Steele (20) 41. Stableford White: I Burt (36) 33. Stableford: 2B Agg: Div 1: F Gurren (5) P Steele (26) 76. Div 2: P Cheung (23) G Kubizniak (18) 72. 2B Scr: J Smith Jr M Eksteen 39.

MOORE PARK: Men: Par White: A: N Hindmarsh (15) 5 up. B: P Paterson (17) 3 up cb. C: B Coggin (25) 5 up. Par: Scr: N Turner 1 up. Stroke Foursome C’ship: White: A Schofield S Johnson 155. Women: Stroke: E Pathmanathan C Huynh 165.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Nielsen (10) 39. B: W Sharpe (13) 39. C: Z Wansey (32) 43. Hole in one: P Norton at 2nd. S Brabyn at 6th. Women: Stableford: S Shallis (17) 35.

MT BROUGHTON: Medley: Stableford: M Lozell 43.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Medal Dec: A: J Vidler (2) 65. A Scr: G Willard 72. B: D McManus (13) 63. B Scr: P Hamdorf 76. C: P Pearce (22) 60. M Tajudeen 86. Medal of Medallists: R Ruskin (19) 67 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: R Williams (10) 40. B: R Munro (15) 34. C: G Hinton (17) 40. D: L Paynter (20) 38. Women: A: M Moore (17) 37.

NELSON BAY: Men: Stroke: A: R Lalor (11) 70. B: P Sutton (15) 69. C: D Rann (17) 68. D: L Lawson (24) 71. Stableford: A: M Limana (14) 42. B: T Hogan (18) 46. C: D Rowse (28) 40.

NEWCASTLE: Stableford: A: N Ebrill 38. A Scr: T De Wit 37. B: B Hunter 38. C: D Pilgrim 40.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Gazal (13) 65. A Scr: D Fazzolari 70. B: B Hall (19) 66. C: D Fallon (23) 66. D: R Aghajanian (30) 68. Trophy: G Onley (11) 69.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: G Reber (13) 46. A Scr: G Reber 33. A: A Stephenson (13) 44. B: B Thomas (17) 40 cb. C: R Brennan (28) . Medley: Team: R Brennan G Evison D Nock T Mills 104. Women: D Nock (15) 43.

NSW: Men: Stroke: Foursome C’ship: S Cameron Z Mullins 152. Hcp: L Whalan J Baker (4.5) 151. Stableford White: K Alexander (12) 39. Gold: O Berman (26) 29. Women: Stableford: M McCarthy (18) 30. Men: Stroke: Foursome: L Whalan J Baker (4.5) 76.5. PM: J Reay J Trinder (1.5) 72.5.

OATLANDS: Men: Stableford White: A: L Mason (0) 39 cb. B: G Laws (15) 44. C: C Davis (24) 39 cb. D: A Donovan (28) 41. A Scr: J Wimalaratne 34. Women: Yellow: K Lim (18) 37.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Watts (31) 36.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: VW Scramble: P Lambert M Thompson W Joe A Lam (5.125) 54.875. Ambrose: J Dries A Richards H Murray J Skoudas (0.625) 54.375.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: G Bloomfield (30) M Thomas (19) 51 cb. 2B Scr: M Finnimore D Acret 39. A: J Mcbride (12) 42 cb. B: S Williams (13) 42 cb. C: D Calear (29) 43 cb. Stroke: Matchplay: C Montgomery bt G Howland 1up. A res: C Murray bt M Munce 3-1. B res: T Byron bt A Kennedy 4-2. C res: R Carthey bt B Crossing 2-1.

PYMBLE: Men: Stableford: A: P Clavin (11) 42. B: M Boyd (14) 42. C: R Seton (24) 43. Medley: 4B: G Vandoros (5) M Thew (22) 49. Scr: K Moore J Hensler 41. Women: R Jackson (10) 36.

RANDWICK: Men: Stroke: A Scr: S Brinckley 65. A: F Squadrito (11) 59. B Scr: S Brinckley 73. B: S Brinckley (15) 58. C Scr: R Marshall 81. C: R Marshall (29) 52.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: G Thomas (9) 44. B: G Northey (14) 42. C: J Gosis (24) 37 cb.

RICH RIVER: Women: Stableford: East: D Johnson (17) 34. Men: Stableford White: A: D White (12) 43 cb. B: N Haw (18) 42. C: N Toohey (22) 44.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: M Tafe (26) A Martin (12) 51. Men: Stableford White: A: W Grob (13) 42. B: N Landry (18) 39. C: M Palin (27) 45. Green: I Snook (27) 44. Women: Stablefor d: K Dowling (25) 37.

ROSNAY: Men: Stableford: 2B: A: B Mudanya (21) P LOcke (23) 50. A Scr: M Woodhouse D Ball 35. Div 1: S Stanmore (12) 42. Div 2: R Salvadore (29) 44.

ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: E McKinnon (8) 38. B: M Langsworth (15) 39. C: J Morrison (26) 38 cb. A Scr: E McKinnon 30. Women: Stableford: S McLeland (24) 34. 4B: Centenary: S De Salis (32) 47. F De Salis (35) 47.

RYDEPARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: F Yang (17) J Li 46. Div 2: C Cayless (27) G Green (22) 45. A: Y Min Oh (13) 38. A Scr: A Middleton 31. B: M Mclennan (14) 37. C: C Cayless (22) 37. D: A Wu (32) 36. Men: Stroke: Vardon: C Fan 71.

SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: K Brake (10) D Kassis (15) 47.75.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: Z Camilleri (4) 39. B: B Lamaro Jnr (14) 41. C: P Mutch (26) 39. Women: Div 1: K Betts (17) 40. Div 2: J Hamilton (40) 36.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: A Wilson (5) 41. B: G Lon gfield (16) 42. C: G Montgomery (30) 38. A Scr: N Hartley (5) 32. Div 1: D Knoll (19) 42.

SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: T Egan (6) 37. B: E Brown (13) 39 cb. C: V Galea (31) 41.

ST. MICHAEL’S: Men: Stableford: A: J Clementson (12) 39. B: R Miller (18) 39. C: A Hassan (32) 37 cb. Scr: M Nocera 36. Stableford Gold: T Russo (31) 41. Women: Stableford: M Cerkesas (18) 32. Men: Stableford 2B Agg: Gold: B Higgins (36) T McMinn (31) 80. White: G Foy (10) R Miller (18) 76. 2B Agg Scr: M Nocera R Lyons 56. Stroke: Foursome C’ship: A Radevski D Loumanis 80.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: Div 1: Y Koo Kim (13) D Gon Kim (17) 47. A Scr: J Wickens D Pearce 40. A: M Taylor (3) 40 cb. B: Y Koo Kim (13) 39. C: T Popper (22) 42 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B Agg: E Haines (21) C Collie (9) 74. 2B Agg Scr: C Shin Y Kim 71. Div 1: G Hough (10) 39. Div 2: A Hwang (19) 41.

TALLWOODS: Men: Stableford: Captain’s Trophy: A: J Cutler (10) 38 . B: M Fisher (13) 41 cb. C: J New (22) 41. Women: R Hellings (26) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: B Hawley (23) 41.

THE COAST: Men: Stableford White: A: A Rowland (11) 36. A Scr: T Podvorec 31. B: C Perry (17) 37 cb. B Scr: C Perry 22. C: J Buckooooo (28) 39. M Nolan 20. Matchplay: B: S McFadyen 3/1.

THE LAKES: Medley: Stableford: V Loumbos (22) 39. A Scr: V Clark (3) 32. J Henry (15) 41. A Katholos (-4) 36. Hole in one: A Coull at 7th.

THE RIDGE: Stableford: A: N Yamagata (11) 44. B: B Dhadlie (19) 42. C: T Muscat (23) 40.

TOUKLEY: Medley: Stroke: Ambrose: G Eliasson (5.25) J Eliasson 60.75 cb. L Devlin (6.83) E Whitmore T Steedman 58.17.

TUNCURRY: Men: Stableford White: A: B Germon (1) 42. A Scr: T Kennings (3) 34. B: T Goodwin (18) 43. B Scr: R Davis (17) 24.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: J Chung (6) 41. A Scr: A Sutton 37. B: A Turton (16) 40. B Scr: K Daniels 25. C: F Mandin (27) 38. C Scr: A Montgomerie 18. Medley: 2B: A: J MacDonald (19) F Mandin (27) 50. A Scr: A Sutton D Wright 38. Women: R Charnell (13) 36.

WALLACIA: Men: Stableford: Irish Team: C Stephenson (21) C Stephenson (18) T Cleal (24) P Williams (16) 100. Scr: R Lees J Vidigal P Low C Douglas 81. A: R Lees (11) 45. B: R Owen (18) 44. C: P Dengate (28) 41 cb. Women: Stableford Yellow: J Thorpe (14) 35.

WARRINGAH: Men: Stableford: Irish Team: P Zemanek (22) D Benson (29) G Noble (28) T Cervonaro (17) 114. A: P Longworth (11) 35 cb. B: B Dutfield (16) 40. C: F Marcar (22) 41. D: P Chemello (26) 38 cb. Scr: F Allan (3) 30.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: J Pails M Cawthorne 84. A: L Loftus A Loftus (17.5) 72.5. Medley: Stableford: K Harrison (41) 44. A Scr: C Stockley (5) 35. K Harrison (41) 44. A Scr: C Stockley (5) 35.

WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: J Kelly (7) 37 cb. Div 2: T Hamilton (18) 41. Div 3: R Lobb (26) 41. 2B: C Wertheim (24) G Robinson (20) 47.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Irish Team: L Rollins (24) G Johns (19) J Prowse (26) B Groundwater (22) 96. M Samios (23) 40.

WYONG: Men: Stableford: A: P Dickinson (11) 43. B: R Austin (16) 41 cb. C: J Williamson (25) 42. A Scr: P Downey 34 cb. 2B Multi: G Fitzgerald (24) W Smith (9) 93.NSW SATURDAY

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Medal Dec: Lake: A/Medal: J Michael (13) 70. B: M Sheehan (21) 72 cb. Murray: B/Medal: W Rapkins (24) 71. A: T Peacock (15) 72. Medal of Medallists: Lake: R Adkins (19) 72. Women: Stableford: Murray: Div 1: I Cocks (25) 37. Div 2: J Lawford (32) 37.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu