NSW & ACT Daily Club Golf Results – 26 November 2019

AVALON: Men: Stableford: 3B Agg: G Isherwood (16) R Mielnik (22) R Slee (22) 106. D Oliver (18) 44.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: G Lee (5) 37. B: R Simpson (13) 40. C: J Phillips (22) 36.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Malla (22) 45.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: J Longworth (12) J Johnston (25) 45. Div 1: J Longworth (12) 40. Div 2: T Watts (19) 38. Div 4: B Kocass (32) 32. Scr: G Whyte 29. Women: 2B: Gold: M McKewen (20) D King (23) 39 cb. Div 1: C Freeman (11) 31 cb. Div 2: D King (23) 33.

BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Team Agg: L Taylor (35) L Smith (45) D Foden (32) N Pezzutti (39) 125.

BEXLEY: Women: Stableford: Ambrose: S Hardey (35) B Crawley (40) H Hoore (36) E Reihana (24) 61.78.

BONNIE DOON: Women: Stableford: B Norris (31) 42.

BOWRAL: Women: Stableford: S Harrison (23) 38.

BREAKERS: Men: Stableford: 2B: P Lucas P Howard 50. P Howard (36) 44.

BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: C Jol (45) 43.

CAMPBELLTOWN: Women: Stroke Ambrose: Yellow: S Mutton F Keane P Pringle 67.66.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: C Edwards (22) B Smith (18) 78 cb. 2B Agg Scr: M Youssef P Ellison 58. A: P Ellsion (7) 39. B: T Khoury (16) 39 cb. C: N Rippingale (30) 43.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Split Six: A Allsopp A Austin S Allan D Davis 98. D Cowling A Robson J Wong R Patel 92.

COBRAM BAROOGA: Snr Stableford White: A: M Adams (21) 35. B: J Capp (24) 36.

CONCORD: Women: Stableford: 9-hole: V MacMahon (30) 21. Gold: S Sood (45) 22.

COROWA: Medley: Stableford: R Webster (16) 42.

CROMER: Snr Stroke: T Small (3) 71 cb.

CRONULLA: Mxd: Stableford: 2B Agg: D Marlow (22) M Bowen (25) 42 cb. B Morgan (17) 80. Veteran Men: White: S Rodger (8) 34.

CUMBERLAND: Women: Stableford: Team: A: M Choi (Fox Hills) H Kim J Na K Na 89. Scr: H Cho G Kim L Kim M Kim 51.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: J Moore (21) 35. Div 2: F Slade (32) 39.

FORSTER: Women: Stableford: Div 1: J Richardson (10) 37. Div 2: G Salmon (28) 37. Div 3: J King (36) 33.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team Multi: V Sikwila (15) M Mayr (15) N Fetch (25) L Muscat (27) 161. Scr: D Fitzgerald (Cumberland) P Bradley J Swinburne P Minko 66. A: P Bradley (9) 36 cb. B: M Mayr (15) 41. C: J Reidy (25) 41. D: B Farquhar (36) 39.

GOSFORD: Women: Stableford: Div 1: S Anderson (21) 38. Div 2: R Lee (28) 36. Div 3: K Webb (45) 32.

HOWLONG: Men: Stableford: A: M Walter (14) 41. B: J Whittle (27) 44.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M McGrath (14) 39 cb. Div 2: B Hicks (28) 45. Women: Gold: P Towns (21) 33.

JAMBEROO: Women: Stableford 2B Agg: White: R Sheath S Dixon 62.

KAREELA: Women: Stableford: 2B: J Lennon R Colley 48. A: K Gillson (14) 35 cb. B: K Wagner (27) 37. C: L Matthews (35) 38.

KILLARA: Women: Stableford Green: S Percival (12) 40.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: J Laughlin (12) 37. B: M Bowman (15) 34. C: R Little (27) 38. Women: H Cole (27) 41 cb.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: F Aliendi (12) M Donnelly (13) 76 cb. 2B Scr: R Allison (0) A Phiyasirikul (Moore Park 6) 65. Men: A: F Aliendi (12) 41. B: R Montano (17) 37. C: F Schlogl (23) 44. Women: Div 1: J Jacka (12) 34 cb. Div 2: K Peel (32) 38 cb.

LONG REEF: Men: Stableford: S Johnston (8) 40. C Thorp (5) 38. Women: G Bennett (21) 36. K Nelson (31) 34 cb. K Sloane (14) 34. J Jansson (9) 32.

LYNWOOD: Medley: Stableford Yellow: A: M Powell (9) 40. B: B Dyson (13) 39.

MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford White: B O’Dwyer (21) 41. A: S O’Donnell (10) 38. B: T Bolton (20) 38. C: D Willingham (26) 40. D: D Duffield (28) 36. Women: W Kozinski (11) 33.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: J Mumford (6) 42. Scr: H Salmon 34. Hole in one: W Hornby at 12th. Women: Team: A O’Shea (23) G Shaw (25) F McGee (22) F Schofield (32) 82.

MONA VALE: Medley: Stableford: N Abba (7) 41 cb.

MONASH: Women: Stableford: 2B: T Bliss (32) J Eckton (25) 47. J Drutman (19) A May (14) 46.

MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B Agg: A Coulter (26) P Zarra (15) 71. Div 1: P Zarra (15) 37. Div 2: A Kim (23) 37. Div 3: M Knudson (35) 32 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Par: D Bourne (27) 2 up.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: P Kennedy (22) 37. A Levonpera (22) 34. Div 2: E Flanagan (27) 31 cb. N Brown (23) 31. Div 3: N Justice (38) 38. D Haxton (36) 35.

NEWCASTLE: Stableford: Div 1: T Johansen 37 cb. Div 2: J Wilson 34. Div 3: J Walkom 35.

NORTH RYDE: Women: Stroke: Canadian Foursome: Div 1: J Merrick J Irons 74.125. Div 2: K Doughan K Fennell 70. Div 3: R Wood T Reilly 77.5.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Bennett M Matthews 49 cb. M Vandervaere (17) 40.

NOWRA: Veteran: Stableford: 4B: D Cotterill (Russell Vale 19) I Unsworth (Jamberoo 17) 48. Veteran Women: A Boadle (20) S Hunter (22) 41 cb.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Paul (36) 38.

PYMBLE: Women: Stableford: Div 1: B Gautschi (19) 39 cb. Div 2: P Torpy (44) 44.

RANDWICK: Men: Stablef ord: 2B Agg: C Paul D Cleveland (30) 70. A: D Horan (12) 36 cb. B: H Egger (17) 38. C: T Helmrich (27) 36 cb. Scr: M Todd 33.

RICH RIVER: Men: Stableford: East: A: D Bruns (10) 39. B: B Malone (17) 40 cb. C: D Lavery (29) 45.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: B Herron (22) 35. Div 2: S Lennon (30) 34. Scr: M Brown (11) 19 cb. Centenary: Div 2: M Ryan (37) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: Div 1: J Kim (20) 39. Div 2: G Choi (20) 39. Div 3: J Gu (35) 33. 9-hole: Div 1: M Kim (19) 17. Div 2: B Sekine (41) 21.

SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: G Colreavy (23) A Anderson (20) 76 cb. A: A Larter (10) 43. B: G Turnbull (18) 42. C: G Colreavy (23) 39. D: D Wilkinson (26) 38.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: J Gallen (24) 36.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: N Solomon (11) 44. B: A Puffett (16) 42. C: R Barnes (22) 42. Women: Yellow: K Coulter (31) 43.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: Yellow: D Franklyn (35) R Chalcraft (24) 73. 2B Scr: White: K Kam R Yap 60 cb. A: M Horton (0) 3 5. B: R Yap (15) 33 cb. C: D Franklyn (35) 42.

SVGA at Bankstown: Snr Stableford White: A: M O’Keefe (13) 37. B: J Buki (17) 37. C: T Holland (23) 37.

TALLWOODS: Stableford Veteran Women: Green: J Hicks (28) 40. B Jones (19) 36 cb. Mxd: 9-hole: Yellow: K Russell (22) 19. D Thompson (22) 18 cb.

THE COAST: Medley: Stableford 2B White: F Restuccia (15) D Rayner (0) 37. A Wright (18) 37. Scr: T Jay 30. Veteran: P Brown (21) 39.

THE LAKES: Men: Stableford: B Doff (5) 35. Women: Div 1: R Ellis-Doff (14) 42. Div 2: S Gering (30) 39. Medley: 9-hole: K Lasky (11) 20. M Nancarrow (31) 13.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: M Warner (32) W Smith (25) 80. Men: A: M Heurich (12) 40. B: B Dellaca (21) 44. C: W Smith (25) 42. Women: K Allen (43) 33 cb. Scr: M Franklin (Shell Cove) 31.

WAKEHURST: Women: Par: A: L Riley (20) 5 up. B: J Taylor (30) 1 up.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Williams (15) G Vigne (9) 48. 2B Scr: P Borsato B Gibbons 38. A: A Howell (9) 41 cb. B: R Luckman (20) 40. C: P Farrell (27) 37.

WARRINGAH: Women: Stableford: Ambrose: V Marlborough (45) S Kelly (20) C Richmond (23) 70.3.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: K Hussain (13) 41.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: J Perks (41) 39.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Pinehurst: L Willis J Morris (12.75) 72.25.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: A Scott (17) 39. B: R Glare (26) 43. Lake: A: T Bell (14) 40. B: R Sonneman (25) 41.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu