NSW & ACT Daily Club Golf Results- 7 November 2019

Daily club golf results from across regional New South Wales, the ACT and metropolitan Sydney

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: K Goff (32) M Defrancesco (16) 77. 2B Agg Scr: S Hall (The Australian) D Humphries (The Grange) 66. A: I Hobson (Camden Valley 11) 39. B: M Defrancesco (16) 40. C: K Bullock (35) 41.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (17) 38. Div 2: A King (27) 41.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: M Booth (10) 38. B: S Wang (17) 40. C: K Isaacs (26) 38. A Scr: R Wallace 35.

BANKSTOWN: Women: Stroke: Div 1: L Manning (22) 74. Div 2: M Adams (28) 73. 54-hole C’ship: Div 1 Scr: F Hunter (17) 293. Div 2 Scr: M Aitken (30) 315. Div 1: A Asawa (24) 234. Div 2: M Adams (28) 241. Stableford: M Barrett (23) 34.

BARDWELL VALLEY: Stableford: 2B: K Miners (12) P Gould (15) 43. K Miners (12) 39.

BAYVIEW: Women: Stableford: Div 1: A Gluckman (16) 40. Div 2: V McClelland (30) 42. Div 3: S Lewis (35) 43. Challenge: Bayview bt Warringah.

BERMAGUI: Men: Par White: A: A Butterworth (5) 3 up. B: D Cole (20) 2 up. C: C Bennett (32) 8 up.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: Div 1: R Oakes (24) R Ramsay (23) 46 cb. A: A Rennie (9) 38. B: G Carlson (20) 39. C: S Gibson (24) 42.

BLACKHEATH: Women: Stableford: C Galvin (24) 37.

BOTANY: Veteran: Stableford: B Armstrong (10) 39.

BOWRAL: Women: Stroke: R Downing (34) 76.

BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: N Spargo (22) 37 cb. Div 2: R Boothman (32) 38. Div 3: D Rudd (36) 40.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford 2B Multi: White: D Cicutto (26) P Cranney (11) 82. A: G Williams (11) 40. B: B Bruce (16) 42. C: R Riley (25) 42 cb.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: R Woodward (27) J Evans (36) 50. 2B Scr: J Fearns (The Lakes) C Banks 42. A: C Banks (4) 41. B: J Groucutt (17) 40. C: R Thorpe (31) 45. A Scr: L McLaren 36. B Scr: D Ferris 25. C Scr: I Baker 20.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: T Cartwright (30) 37. Div 2: B Mutton (17) 36. Veteran Wo men: Div 1: J Berwick (34) 35. Div 2: J Cotter (40) 34.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: S Sahazad (21) R Musumeci (16) 52. S Sahazad (21) 45.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: L Harris (4) 72. Div 1 Scr: K Jansen 89. Div 2: M Darcy (28) 75. Div 2 Scr: P Ellis 100. Div 3: J Farnham (44) 73. Div 3 Scr: S Follington 120 cb. Stableford: L Lews (45) 33.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Potter (13) 35. Div 2: A Austin (30) 38. Div 3: S Borean (37) 36.

CROMER: Women: Stableford: A: L Cameron (24) 33 cb. B: N Smart (36) 34.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B Multi: P Highland (14) M Raftery (19) 90. A: A Watts (8) 41. B: M Raftery (19) 43. C: G Taylforth (28) 40. A Scr: L DApice (1) 37.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: V Sikwila (Fox Hills 17) 35 cb.

DUNHEVED: Women: Stableford: Div 1: M Vukelic (26) 36. Div 2: G Gordon (38) 33.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: R D’arcy Ryan (11) 37.

ELANORA: Me n: Stableford: P Nankervis (28) 39.

EVERGLADES: Women: Stroke: Ambrose: Pink: S Rapmund (13) J Weiley (25) D Neate (28) G Colley (14) 52.

FAIRFIELD: Snr Stableford Split Six: Gold: A: T Smith (24) K Smith (27) N Anter (30) L Bailey (14) 109. K McDonald (24) 51.

FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B Multi: A: J Reidy (25) G McCormack (18) 78. R Collis (24) 43.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: S Frost (35) 69. C Reeves (31) 71. V Hughes (22) 96. A Gollan (23) 102.

GLENMORE: Mxd: Stableford White: R Hoole (9) 43.

GORDON: Medley: Stableford 2B Multi: Black: G Daly R Wong 94. Men: A: J Surplice (11) 37. B: N Dunn (16) 42. C: G Daly (21) 43. Women: K Eberbach (35) 36.

GOSFORD: Women: Stableford: K Small (25) 41 cb.

HARRINGTON WATERS: Women: Stroke: Medal Nov: Div 1: D Moylan (31) 67. Div 2: H Hole (37) 67. Medal of Medallists: H Hole (37) 67. Stableford: F Cavanagh (41) 33.

HORIZONS: Mxd: Stableford: I Barnard (13) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: N Pantano (9) 45. Div 2: R Hagon (28) 41 cb.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: A: K Oborn (41) 38. R Mc Kinley (39) 36. M Smith (34) 34.

KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: R Loveridge (21) 33. Div 2: S Smith (41) 36.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: D Robertson (6) 36 cb. B: L Cartwright (20) 38. C: I Broad (30) 40. Women: S Day (31) 37.

LANE COVE: Women: Stableford: M Mitchell (34) 36.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: A: L Barnett (17) B Baker (18) 47. A Scr: P Homan B Grant 36. A: J Markem (11) 40. B: M Morrow (15) 44. C: R Jones (30) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: P Singles (18) W Baldwin (16) 50 cb. 2B Scr: S Quagliata A Mesiti 38. A: P McGregor (12) 41. B: A Mesiti (17) 43. C: C Trovato (34) 41. Vis: N Delaney (NSW 25) 38.

MANLY: Men: Stableford White: P Grange (10) 38. Women: J Read (40) 29. 9-hole: Yellow: C Moult (45) 18 cb.

MASS EY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: P Willis (14) A Parker (12) 91. A: J Mahon (12) 42 cb. B: J Carrington (17) 41 cb. C: P Langtree (25) 44. Scr: W Stiller 31. Hole in one: H Joyce at 6th.

MONA VALE: Women: Stableford: A: L Spray (19) 36. B: J Monnock (28) 36. C: G Ronson (37) 35 cb. Stableford Yellow: M Parkes (38) 26.

MOORE PARK: Men: Stableford White: P McDonald (23) 39. Veteran: Gold: R Perry (26) 45. Women: S Durst (14) 34.

MUIRFIELD: Women: Stableford: 2B: D Stelzer (45) M Iversen (32) 50. Div 1: T Skuodas (9) 41. Div 2: A Coulter (28) 47. Div 3: M Iversen (32) 36 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: P Wilson (14) 38. Women: Stroke: A: P Townsend (29) 72. B: H Durie (38) 76.

NEWCASTLE: Women: Stroke: Div 1: H De With 73. Div 2: B Steyn 76.

NORTH RYDE: Women: Stableford: S Reyburn (31) 43.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: N Howlett I Hannam 47. 2B Scr: N Howlett I Hannam 38. Hcp: I Hannam (8) 39. A: P Whitman (1 1) 38. B: M Vandervaere (18) 36 cb. C: J Firkin (21) 37.

NOWRA: Women: Stroke: Div 1: S England (18) 75 cb. Div 2: M McLean (27) 74. Div 3: D Pritchard (35) 80. Medal of Medallists: M McLean (27) 74.

NSW: Women: Stableford: Div 1: L Buckley (10) 37. Div 2: T Hammond (35) 39. Div 3: E Lester (39) 44.

OATLANDS: Women: Stroke: A: A Walkerden (17) 73. B: N Battistessa (30) 75. C: R McGrath (41) 69. A Scr: L Gyzen 87. C’ship: A: L Gyzen 336. B: S Plaister 422 to playoff. C: P Fallance 479. Plate: A Walkerden 373.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: D Fitton (25) J Parker (23) 47 cb. A Walker (26) 41.

PENRITH: Women: Par: Div 1: D Montgomery (12) 1 up. J Ogle (8) sq. Div 2: M Rassmussen (38) 4 up. K Robertson (28) 2 up.

PYMBLE: Women: Stableford: Trophy: D Turner (33) 42.

RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: B Hill (2) 69. Div 2: J Lowe (17) 79.

RICHMOND: Women: Stroke: Div 1: K Douglas (27) 71. Div 2: C Salkeld (35) 76.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: M Read (16) 34. Div 2: A Scanlan (32) 39. Centenary: H Philips (40) 39.

SHELL COVE: Men: Stableford: C Humphries (8) 37. Scr: J Kast (+1) 33. Women: Stroke: R Wynn (29) 64.

SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B: White: S Fischer S Smith 51. 2B Scr: B Neal J Hart 39. A: T May (9) 39 cb. B: B McLachlan (18) 43. C: C Brown (23) 43. D: S Smith (36) 41.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: W Forster (13) C Nicholson (25) 50. Div 1: B Cole (2) 38 cb. Stableford Black: Div 2: G Ryan (20) 38. A Scr: B Cole 36.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: C Miller (The National 5) L Warder 77. 2B Agg Scr: W Wang H Crowe 79. A: A Koch (10) 42. B: S Choi (14) 41. C: J Pigott (23) 40 cb. Scr: H Crowe 40. M Davis (PGA) 41. Visitor: D Marshall (Newcastle 6) 40 cb. 2B Agg: Gold: J Allen (22) T McMinn (33) 75. T McMinn (33) 41. Women: Stableford: J McDade (17) 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stablefor d 2B Agg: White: M Hunt (19) A Renshall (24) 73. 2B Agg Scr: A Wright P McGuffie 63. A: G Seers (6) 40. B: T Ugarkovic (16) 38. A Renshall (24) 38.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: D Song (13) 38. Div 2: J Chang (33) 32 cb.

THE COAST: Stableford Veteran Men: White: B McGregor (13) 40 cb. Women: Div 1: L Worsley (29) 34. Div 2: D Mather (36) 34.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: C Willis (6) 37 cb. B: P Dugan (21) 41. C: H Reus (33) 47. Scr: G Booby 34. Women: E Hocking (Kareela 22) 43.

TUNCURRY: Medley: Stableford White: A: B Hopkins (11) 39. B: K Briscoe (21) 40. Hole in one: T Dreis at 16th.

WAKEHURST: Women: Par: A: L Riley (22) 5 up. B: T Nishide (45) 6 up.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Agg: White: G Keeley (9) R Luckman (19) 74. 2B Agg Scr: G Blair D Rose 53. A: S Small (11) 37 cb. B: R Luckman (19) 40. C: M Pattison (24) 37 cb. Veteran: G Blair (10) 42. Super Veteran: R Olejniczak (22) 40.

WARRINGAH: Men: S tableford White: J Wunder (22) 41. Women: R Barr (34) 38.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Williams (27) J Addison (21) 69. Men: T McQuillan (23) 37. Women: L Wilson (31) 37.

WINDSOR: Men: Stableford: 4B: D Long (26) B Evans (25) 44 cb. Mxd: J Hogg (17) D Ommundson-Kennedy (31) 46. Women: D Allen (38) J Pamenter (37) 47. Men: K Norris (25) 39. Women: P Ogden (37) 39.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: M Formosa (15) 37. B: S Cundle (37) 40.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Nov: Black: A/Medal: C Brigstock (10) 67. A: B Herring (9) 68. B: G Goswell (19) 68. R Elletson (20) 69. C: R Otte (22) 65. V Speechley (26) 68

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu