NSW & ACT Daily Club Golf Results – 4 November 2019

Daily club golf results for 4 November 2019 from across regional New South Wales, The Australian Capital Territory and metropolitan Sydney.

ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: J Ollson (21) B Dalsto (23) 50. Div 1: T Browne (16) 43. Div 2: J Olsson (21) 42. Div 3: G Munro (36) 40.

AVONDALE: Men: Stableford 2B: White: L Wijetunga (30) V Alcock (26) 49. Hcp: J Long (28) 40. Scr: L Yip (+1) 38.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M Hitchcock (35) P Volk (25) 50. A: G Wood (5) 39. B: M Ferguson (15) 39. C: M Hitchcock (35) 44. Veteran: Div 1: M Moore (19) 43. Div 2: M Hitchcock (39) 48. Hole in one: R Asawa at 15th.

BAYVIEW: Men: Stableford: B Joscelyne (27) 39 cb. Women: L Edwards (44) 40.

BEVERLEY PARK: Snr Stableford White: A: R Phillips (17) 38. B: B Payne (23) 39. C: D Barrans (29) 36 cb.

BONNIE DOON: Medley: Stableford 2B: White: C Weir J Hume 47 cb. Hcp: D Palmer (17) 41 cb. D: R Rowland (33) 38. Scr: J J Fuchs (-3) 39.

BOTANY: Men: Stableford: L Bradd (15) 39.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: A: P Larkey (8) G Evans (15) 46. P Larkey (8) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: J Clarke (22) J Collorafi (22) 76. Men: A: P Scuglia (9) 36. B: R Guthrie (17) 40. C: J Clarke (22) 44. Women: A Lal (22) 38.

CROMER: Men: Stableford Gold: P O’Rouke (26) 45. Women: A: C Horne (25) 40. B: E Andrews (32) 33.

CUMBERLAND: Veteran Medley: Stableford: 2B: J Norton (19) V Wah (26) 53. J Norton (19) 46.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: C Dominici (30) D Setter (21) 47. D Setter (21) 42.

EASTLAKE: Men: Stableford White: D Roper (18) 42. Women: J Thakun (37) 33.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: N Hammond (28) 40. Div 2: F Cavanagh (41) 42.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: J Farrell (31) 37.

JAMBEROO: Veteran: Stableford White: G Evans (29) 41. B Neilson (13) 37. K Edlinger (25) 37.

KILLARA: Women: Stroke: Salver: Div 1 Scr: S Thompson 77. Div 1: P Sears (12) 70. Div 2: B Stuart (16) 73 cb. Div 3 Scr: J Xu 103. G Lee 103. Di v 3: L Morell (28) 77.

LEONAY: Veteran: Stableford 2B: White: R Aitken (33) M Thompson (25) 46 cb. Men: R Aitken (33) 38. Women: D Young (27) 37. Men: Stroke: C’ship qlfrs: A: D Moore A Moon B McArdle A Brennen D Worthy L Cupples I Barnes A Kuipers. B: K Gordon C Malvern J Malvern S Jensen G Dive G Murphy M McCormick J Keaton. C: T Muller B Metcalfe D Holland G Thompson P Law J Fil N Pillay A Brace .

LIVERPOOL: Stableford: 2B Agg: Y Kim (17) S Lee (18) 75. 2B Agg Scr: C Pettitt K Shepherd 65. Men: A: H Ou (10) 40. B: M Wright (17) 41. C: S Lee (27) 36. Women: D Lee (28) 35.

LONG REEF: Men: Stableford: A: G Black (12) 43. B: B Nunn (17) 38. C: M Connaghan (31) 44. Scr: S Moore 31. Women: T Heber (11) 34.

MACARTHUR VETERANS: Men: Stableford: J Penman (27) 35. A: W Donaldson (14) 34. B: E Batsch (20) 34. C: A Umpbely (26) 35. D: D Smith (36) 33. Women: Yellow: W Kozinski (11) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: J Hill (16) 33.

MANLY: Men: Stableford: H Shores (30) 41. Women: 9-hole: S Hawke (24) 19.

MONA VALE: Medley: Stableford: J Croll (21) 42.

MONASH: Snr Stableford: 2B: D Evins (28) R Brown (8) 47. B Baker (22) 39 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Tam (36) M Tang (26) 47. B Tam (36) 39.

NSW: Women: Stableford: A Robertson (14) 34. Yellow: B Swift (29) 34.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: L Gyzen (6) 34. B: C McRae (24) 35. C: P Fallance (35) 43.

PENNANT HILLS: Stableford 3B: White: P Looby (20) R Fellows (15) W McGraw (23) 82. Men: P Abraham (16) 38. Women: N Doyle (36) 32 cb.

PENRITH: Stableford Veteran Men: Gold: R Byrne (12) 41.

RICHMOND: Veteran Medley: Stableford: 2B: P Elliott (33) I Elliott (24) 49. Veteran Men: Div 1: J Lawrance (15) 44. Div 2: P Ritchie (25) 41. Div 3: P Naylor (29) 40. Veteran Women: G Elder (35) 40 cb.

RIVERWOOD: Men: Stroke: Medal Nov: Div 1: D Williams (23) 69. Div 1 Scr: D Satto ut 80. Div 2: K Hayward (26) 69. Div 2 Scr: P Paoli 99.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: B Smith (31) 39.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: E De Vries (13) 37. D Quinn (27) 37. Div 2: J Hamilton (41) 39. A Bromfield (44) 39.

ST MICHAELS: Men: Stroke: P Foley (27) 69. Veteran: Stableford: S Goh (13) 43.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Leehy (28) B Voysey (26) 49. Div 2: J Leehy (28) 45. Div 1: A Kim (11) 36.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: Y Cheung (10) 35.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Div 1: L Elmassian (+1) 39. Div 2: S Hartigan (28) 36. Div 3: L Francis (31) 33. Scr: L Elmassian 40. Stroke: C’ship: A Rathbone bt B Mapanao 2-1. H McNeill bt S Hall 1up. Consolation: L Townsend bt K Crone 1up. S Perkins bt A Bull 1up. Bronze: D Duggan bt J Sinclair 1up. J Boyer bt B Skibsted 5-4. Bronze 2: E Cox bt K Thorn 2-1. T Steinberg bt J Kinghorn 4-3.

THE RIDGE: Stableford: S Harris 44. Veteran: M Booby (24) 42 cb. 

VWGA at Moore Park: Women: Stroke: Foursome C’ship: Div 1 Scr: R Magner M Mitchell (Concord) 79. Div 2 Scr: C Levielle P McVean (Roseville) 89. Div 3 Scr: M Price B Pope (The Coast) 99. Div 1: L Hall J Jacka (12.5 Lakeside) 71.5. Div 2: J McKechnie M Gear (23 Lakeside) 77. Div 3: L Hart D Cook (28 Beverley Park) 75. Super Veteran: J Parsons (North Ryde) L Debnam (Wakehurst) (24.5) 78.5.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: J Riddett (24) D Swift (18) 47. Men: A: B Atkins (14) 39. B: P Smith (26) 40. Veteran Men: Y Yoon (21) 38. Women: N Scardino (31) 34 cb.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Ogle (27) 42. E Reicher (30) 41. R Sinclair (16) 38.

WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: Irish Team: L Schwab (16) R Mitchell (13) W Chandler (25) R Millican (18) 88. G Perfrement (20) 43.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu