NSW & ACT Daily Club Golf Results – 31 October 2019

Daily Golf results for 31 October 2019 from across regional New South Wales, The Australian Capital Territory and metropolitan Sydney.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: J Wye (29) B Wye (15) 51. 2B Scr: K McGuire N Wood 37. Men: A: D Tindale (11) 41. B: B Wye (15) 38. C: M Maloney (21) 39 cb.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: D Conn (45) C Knudsen (39) 45. K Hemingway (22) 38 cb.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: A Bowman (5) 40 cb. B: I Dear (15) 41. C: B Markwell (22) 43. A Scr: S Gresham 38.

BALGOWLAH: Women: Stableford: J Kemp (37) 20.

BANKSTOWN: Women: Stroke: 2B: K Johnston E Swibel 68. C’ship: Div 1: F Hunter (17) 80. Div 2: K Johnston (34) 74. Div 1 Scr: D Young 98. Div 2 Scr: A Asawa 104.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: W Prideaux (26) 35.

BAYVIEW: Women: Stroke: Medal of Medallists: Div 1: D Danielson (20) 73. Div 2: J Longworth (26) 72. Div 3: K Dipper (32) 74. Stableford: Div 1: K Gadaleta (19) 37. Div 2: J Longworth (26) 37. Gold: Div 3: K Dipper (32) 37.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: G Thomson (12) 41. B: L Moresi (16) 41. C: M Emerton (28) 43.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A: B Nunn (13) 37. B: P Herrick (20) 38. C: A Gray (30) 46. . 2B: H Raju (23) A Gray (30) 55.

BLACKHEATH: Women: Stableford: K Tolhurst (36) 37.

BOTANY: Veteran: Stableford: S Waller (19) 41.

BOWRAL: Women: Stableford: S Harrison (23) 35.

BREAKERS: Women: Stableford: Team Agg: B Dwyer (22) C Kim (22) S Hopkins (13) J Adlard (19) 89.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford 2B: White: D Hawkins (20) L Blake (29) 51 cb. A: D Holton (9) 43. B: P Shanahan (18) 45. C: L Blake (29) 44.

CABRAMATTA: Stableford Veteran Men: White: W Sanders (19) 40. Women: President’s Trophy: E Burton (23) 37. Captain’s Trophy: A Casey (19) 38.

CAMDEN: Men: Stableford 2B Agg: Black: L Morgan (18) R Zelesco (12) 82. 2B Agg Scr: R Bolton N Hoskin 62 cb. A: D Coombes (10) 43. A Scr: N Hoskin 33. B: L Morgan (18) 43. B Scr: T Vellacott 23 cb. C: J Lee (20) 42. C Scr: R Byles 20. Challenge: L Morgan (18) 43 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: M Keane (17) 39. M McMillan (9) 38. Veteran Women: G Marsden (16) 37. L Garrard (30) 35.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: S Song (35) D Kim (9) 47 cb. Men: D Kim (9) 40. Women: H Park (15) 39.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: Y Kim (16) 72. Div 1 Scr: L Harris 80. Div 2: D Clarke (25) 66. Div 2 Scr: R Munt 95. Div 3: J Dow (39) 73. Div 3 Scr: M Frost 108.

CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: N Aitken (30) 20.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Div 1: H Toovey (16) 39. Div 2: J Wong (26) 37. Div 3: S Smith (36) 40.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford 4B Agg: White: B Adams (16) S Piggott (10) 70.

CONCORD: Men: Stableford 2B Agg Scr: White: M Edgtton C Gough 58.

COROWA: Medley: Stableford: G Rowe (6) 39.

CROMER: Women: Stableford: A: L Smith (27) 31. B: L Roberts (44) 38.

CRONULLA: Men: Stableford: A: T Hyde (12) 41. B: G Tilling (19) 43 cb. C: K Titmuss (32) 43. Scr: I Macauley 37.

DENILIQUIN: Women: Stroke: P Aitken (30) 71.

DUNHEVED: Women: Stableford: Captain’s Trophy: T Jones (26) 39. President’s Trophy: C Patterson (29) 33.

EASTLAKE: Men: Stableford White: G Lang (14) 39. Women: P McCanna (24) 40.

ELANORA: Men: Stableford: D Sylvester (24) 44.

EVERGLADES: Women: Stableford: 2B: J Welsby M McCarthy 44. Div 1: W White (22) 37. Div 2: S Balneaves (32) 37. Div 3: N Mayes (41) 34.

FAIRFIELD: Snr Stableford 2B Multi: Yellow: R Hilton (21) A Hemenko (30) 115. A Hemenko (30) 50. Hole in one: P Goodman

FOX HILLS: Veteran: Stableford: Split Six: E Karbon (24) S Lal (12) F Ponsamy (13) K Siow (8) 90.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: American Foursome: A: V Hughes P Johnson 68.875. B: S Frost N Jurksaitis 71.75. C: C Reeves S Armstrong 74.375.

GLENMORE: Mxd: Stableford: 2B: M Kobryn (12) T Krone (18) 47. M Kobryn (12) 40.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: I Shoulder G Michalk 50. Men: Black: A: D Barry (9) 39. B: R Kimberley (17) 40. C: T Nettle (27) 41. Women: J Perks (33) 36.

GOSFORD: St ableford: P Roberts (34) 35 cb.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: C Moran (24) 36. Div 2: C Jennens (35) 35.

HORIZONS: Mxd: Stableford: P Starr (15) 39.

HOWLONG: Men: Stableford 2B: White: R Feltrin (15) J Gibbs (28) 51

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: B Scott (16) 42 cb. Div 2: T Payne (25) 42 cb.

KOGARAH: Women: Stableford: Div 1: R Burgess (18) 32. Div 2: M Main (29) 38.

LEONAY: Men: Stableford 2B: White: H Renny (23) I Gribble (17) 49. 2B Scr: J Kennedy P McFarlane 36 cb. A: J Kennedy (6) 37. B: K Mitchell (17) 39. C: G Thompson (23) 42 cb.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: F Tzavellas (13) P Gioukaris (17) (Eastlake) 55. 2B Scr: W Baldwin S McGee 42. A: S McGee (0) 40. B: P Gioukaris (Eastlake 13) 47. C: J O’Brien (30) 42.

LONG REEF: Women: Stroke: C’ship: Div 1: A Starc bt J Bowen 2-1. Div 2: M Russell bt G McCorby 21st. Div 3: N Crump bt J Sandvoss 1up. Stableford: Div 1: K Sloane (12) 31. Div 2: M Rowland (28) 35. Div 3: A Brown (34) 33. 9-hole: M Matheson ( 25) 21.

MARRICKVILLE: Stableford: Veteran Men: A: S Katrakilis (19) 40 cb. B: C Rodgers (25) 41 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Irish Team: D Buda (32) I Nabavi-Tabrizi (24) P Woodhouse (21) M Platter (29) 127 cb. Hcp: J Rogers (6) 43. Scr: J Rogers 37.

MONA VALE: Women: Par Team: Yellow:  J Whitmore (22) C Egan (33) J Alcock (17) S Cole (14) 13 up. Scr: P Nettleton J Branch N Hosking C Eustace .

MOORE PARK: Men: Stableford White: D Cawse (24) 43. Women: Stroke: Bowl: G Finke (15) 69. Scr: L Quilliam (1) 72.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Div 1: T Skuodas (10) 35. Div 2: J Davis (26) 35. Div 3: M Knudson (36) 37. Stroke: Chick o’ Walk: Div 1: M Kim (14) bt J Doherty (10) 5-4. Div 2: K Stafford (30) bt J Benjamin (29) 6-5. Div 3: L Brooks (30) bt R Maltman (37) 1up.

MURRAY DOWNS: Men: Par: A: S McHenry (+1) 2 down. B: J Barbary (17) 1 up. C: R Frame (33) sq.

NELSON BAY: Men: Stableford: J Townsend (25) 38. Women: Div 1: R Shaw (12) 37. Div 2: T Wasilewicz (38) 42.

NORTH RYDE: Women: Stableford: M Peters ( 31) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: D Quartly S Penny 51. 2B Scr: L Cheung B Storer 38. S Penny (27) 44. A: G Francis (8) 40. B: P Peterson (14) 40. C: E Haysom (24) 40.

NOWRA: Women: Stableford: Div 1: S Beazley (19) 36. Div 2: M Jennings (28) 36. Div 3: D Hewat (34) 32.

NSW: Women: Stableford: Div 1: L Buckley (11) 41. Div 2: A Bennett (31) 34. Yellow: J Oliver (35) 41.

OATLANDS: Women: Stroke: A: C Kim (19) 74 cb. B: J Watts (26) 71. C: P Fallance (36) 76 cb. Scr: L Gyzen (6) 81. Gold Medal: L Gyzen (6) 75 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: I Middleton (33) A Walker (26) 80. I Middleton (33) 46. Women: 9-hole: C Cannon (36) 21.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: J Eyles (25) 38. B: D Callaway (42) 37. Scr: H Sneath 28. 9-hole: H Gray (37) 18 cb. S Tribe (31) 18.

PENRITH: Women: Stableford: J Ogle (9) 42 cb. J Abbott (27) 42.

PYMBLE: Women: Stroke: C’ship: Div 1: L Dickinson bt S Bennett 1up. Div 2: A Finnegan bt S O’Donnell 4-3. Div 3: G Westgarth bt K Onishi 4-2. Div 4: S Hornery bt C Carol 5-4. Stableford: C Southwell (25) 35 cb.

RICH RIVER: Men: Par East: White: A: D Burr (12) 4 up. B: N Lister (18) 5 up. C: B Harland (27) 6 up. Hole in one: A Kuiper at 8th.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: T Clifford (33) J Gayleard (14) 47. 2B Scr: C Fiadino (1) L Diserens (9) 41. Stableford White: A: C Fiadino (1) 40. B: J Geyleard (14) 42. C: B Olivier (21) 40. Green: T Murphy (24) 40 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: Medal: A: L Barrie (7) 41. B: S Shephard (14) 40. C: J Betts (19) 42. D: J Klipp (31) 37. Scr: S Armstrong (4) 35.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: Split Six: J Anderson (15) T Khanna (14) 74. Div 1: J Anderson (15) 42. Div 2: D Crossman (18) 39. Scr: D Limbach 32.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: E Theofore (The Coast 31) J Finnane (24) 51. 2B Scr: D Loumanis W Wang 42. A: G Katrib (10) 39. B: K Koton (17) 41 cb. C: J Finnane (24) 38. Visitor: J Nguyen (20) 37. Scr: H Crowe 39. B Clementson (PGA) 42. Hole in one: B Clementson at 19th. 2B: Gold: M Jackso n (11) W Glen (27) 45. W Glen (27) 39. Women: J McDade (17) 33.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: P McGuffie (+1) B Young (1) 47. 4B Scr: A Wright P McGuffie 44. A: B Young (1) 40 cb. B: V Dunn (17) 39. C: P Seo (28) 41.

STRATHFIELD: Women: Stroke: Div 1: J Shin (19) 68. Div 2: E Kim (25) 70. Stableford: G Kwak (35) 34.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: G Pearson (22) 36. M Byrnes (22) 35. Div 2: L Norris (40) 41 cb. J Chilton (31) 41.

THE COAST: Stableford: Veteran Men: P Haren (19) 37. Women: M Grundy (37) 34.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: A Jayawardena (20) J Cashman (17) 94. Men: A: M Franklin (Links Shell Cove 8) 40. B: J Cashman (17) 42. C: R Staks (28) 43. Women: L Saxby (41) 39 cb. Scr: G Dick 34 cb. Hole in one: R Staks at 8th.

TUNCURRY: Medley: Stableford: P Greer (20) 38.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Cha (22) 35. B: F Kim (45) 40.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White : R Shackley (23) F Killeen (16) 51 cb. 2B Scr: D Duguid G Donald 41. Veteran: S Fava (22) 45. B Hazell (15) 40 cb. A: G Keeley (11) 44. B: B Williams (20) 42 cb. C: A Rosier (30) 42.

WARRINGAH: Men: Stableford White: P Hartmann (24) 39. Women: R Barr (35) 40.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: 2B: S Maloney (30) L Wilson (31) 48. Men: S Pole (10) 40. Scr: J McInnes (7) 75. Women: S Maloney (30) 41.

WINDSOR: Men: Stableford: 4B: J Banting (14) J Kellner (13) 46. Mxd: G Gamble (45) I Gamble (32) 51. Women: J Geeves (31) D Haigh (33) 44 cb. Men: G Chapman (9) 43. Women: C White (21) 40.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: K Gargan (38) 34.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: A: J Peters (11) 41. B Herring (9) 39. B: B Malvern (20) 42. B Ryan (18) 41. C: N Catterall (26) 42. B Allan (27) 38.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: M Spring (13) 39. B: I Kinlyside (16) 43. C: B Dean (22) 37 cb. D: S Hutchinson (32) 40. Murray: A: J Surridge (15) 42. B: J Futcher (19) 42.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: A: B Hidson (9) 22. B: P Eaton (13) 23.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu