NSW & ACT Daily Club Golf Results – 30 October 2019

Daily Club Golf Results for 30 October 2019 from across regional New South Wales, The Australian Capital Territory and metropolitan Sydney.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: N Pitman (32) K Lee (16) 49. 2B Scr: Q Price (7) T Felton (0) 39 cb. Team Agg: A Handel (17) T Kim (22) E Shin (28) D Nam (14) 147. A: G Bensley (9) 39. B: M Hewitt (15) 38. C: T Kim (22) 41. D: J Sieveking (31) 41 cb.

AVALON: Women: Stableford: J Duggan (39) 38 cb. Grandmothers Trophy: J Duggan.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: H Zeegers (14) 41. B: G Hobson (14) 44. C: I Lanskis (24) 45.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: M O’Shea T Cutler 50. 2B Scr: G Cornish R Hore 34 cb. A: S Khoury (10) 38. B: R Blazely (15) 39. C: M O’Shea (28) 36 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: J Perera (32) 38.

BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: B Anderson B Sims 51. A: B Sims (5) 39. B: G Williams (17) 39. C: M Mulham (25) 41. Stableford White: K Fitzpatrick (29) 38. Scr: B Sims (5) 34.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: M Hayes (8) 40. Div 2: B Tyson (34) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stable ford: M Sullivan (18) 42. A: R Moses (8) 39 cb. B: G Gallagher (16) 41 cb. C: C Parkinson (25) 41 cb. A Scr: D Scott 31.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B Multi: A Pollock (11) K Williams 77. 2B Scr: B Russell S Terkalas 41. A: B Rider (8) 39. B: N Vlahos (15) 42. C: W West (24) 38. Hole in one: C Saras at 18th.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: R Hawkins (29) M Strong (28) 47 cb. A Muldoon (13) 41.

BONDI: Men: Stableford: J Schooling (21) 43 cb.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: J Hume (8) 41. B: C Burgess (16) 43. C: G Burg (20) 42. D: S Karantonis (29) 39. A Scr: J Hume (8) 33.

BONVILLE: Men: Stableford: 2B: M Culgan (17) M Benton (19) 46. W Parker (17) 38.

BOWRAL: Men: Stroke: N Halvorsen (25) 69.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: P Hesse (37) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Greksa (4) S Bugdayli (13) 48. Div 2: G Eidintas (18) S Moloney (16) 47 cb. Div 1 Scr: D Buhagiar J Heron 40. A: D Buhhagiar (1) 39 cb. B: M Zubak (17) 39 cb. C: I Fitzpatrick (22) 42.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: W Kozinski S Chapman M Brown J Page 58.25.

CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: M Hill (18) K Morton (34) 49 cb. R Greenaway (21) 40 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: R Berthon (18) M Mannion (32) 51. A: S Vaughan (5) 45. B: R Berthon (18) 43 cb. C: M Neville (20) 41. A Scr: K Risk (6) 33 cb.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: L Stephenson (Massey Park 22) A Mace (26) 50. A: J Kim (11) 42. B: J Cha (22) 37. C: A Mace (27) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Dickson (11) J Lee (11) 76. A: P Dickson (11) 39. B: S Stafford (17) 40. C: J Mathieson (20) 39 cb. 2B: R Lambert (7) D Brown (14) 72. A: B Fasher (10) 39 cb. B: R Witheridge (17) 42. C: R Drummond (19) 38. 2B Scr: S Nati M Chizzo 65.

CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: J Caruso (24) J Corcoran (16) 79. A: L Cheung (5) 40. B: D McAleer (17) 45. C: G Jamgotchian (22) 41 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: J Daniel (12) 36. B: H Adkins (28) 35. C: E LLoyd (34) 38.

COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: R Pickett (12) 37. B: D Rixon (34) 40.

CONCORD: Men: Stableford 2B Agg: White: P Daisley (26) W Every-Burns (19) 76. 2B Agg Scr: M Edgtton G Ferguson 58. A: J Blackadder (4) 42. B: F Murphy (13) 40. C: A Walker (22) 42. Gold: J Cullen (29) 34.

COROWA: Women: Stableford: A: M Playford (22) 38. B: T Merritt (30) 37.

CROMER: Men: Stableford 4B: White: B Cowland (10) M Johnston (29) 48. Div 1: D Koolloos (16) 41. Div 2: C O’Kane (20) 43. A Scr: C Rae 38.

CRONULLA: Women: Stableford: A: J Richardson (13) 40. B: J Balsaras (22) 39 cb. C: S Cripps (29) 36. D: D Cousley (34) 38. A Scr: M Ticehurst (9) 28.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: G Friedrich P Barry 49. Scr: G Sears G Karamanian 38. Div 1: J Sergi (14) 39 cb. Div 2: R Dalrymple (20) 41. Div 3: P Peterie (27) 40 cb. A Scr: A Barakat 35.

DENILIQUIN: Men: Stableford: A: J Radeski (8) 42. B: P Mcmillan (23) 41.

DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford: A: K Harden (14) 38 cb. B: L Jarto (22) 43 cb. C: C Dale (34) 43 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: D Crawford (6) 38. B: D Roper (19) 38 cb. C: J Berry (24) 42. A Scr: R Sondjaja (0) 36.

ELANORA: Wome n: Par: Team: A: J Marich (Presidents Team) (20) M Anthony (28) M Harris (30) L McKillop (31). B: J Armati (Captains Team) (10) L Cohen (22) P Hutchins (33) H Graham (23).

EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: M Van Epen (13) P Hyland (9) J Yu (18) M Chalder (24) 95. A: P Hyland (9) 42 cb. B: S Patterson (17) 38. C: J Macfarlane (19) 41. D: A Byrne (27) 41. A Scr: T Walker 38.

FINLEY: Women: Stableford: M Robertson (22) 41. Men: D Smith (18) 43.

FORSTER: Men: Stableford White: A: T Richardson (13) 44. A Scr: T Reed (3) 35. B: A Davis (16) 40. B Scr: G Clemensen (17) 23. C: J Flemming (25) 40. C Scr: P Diddams (22) 19.

FOX HILLS: Women: Stroke: B Keene (39) 76. C’ship: Div 1: R Wilson (28) 247. Div 1 Scr: S Donovan 281. Div 2: M Quirk (35) 238. Div 2 Scr: L Thompson 329. Div 3: D Winterbottom (37) 285. Div 3 Scr: B Keene 363.

GEORGES RIVER: Stableford: Irish Team: A: C Hardman (24) P Paoli (27) S Rix (14) G Shiner (17) 94 cb. Div 1: C Bentley (16) 44. Div 2: S Doorey (22) 44.

GOSFORD: Men: Stroke Ambrose: White: T Van Der Kolk D Singer 60.5.

HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: J Scott (19) 42. Div 2: A Tonks (24) 38 cb.

HIGHLANDS: Medley: Stableford: L Sweeney (20) 39.

HORIZONS: Men: Stableford: P Buckley (17) 37. P Caldwell (27) 35. Women: D Atkinson 34.

HOWLONG: Women: Stableford: A: J Rogers (14) 36 cb. B: D Reitenbach (25) 44. 9-hole: C Ericson (29) 19.

JAMBEROO: Men: Stableford White: P Wheatley (24) 43.

KAREELA: Men: Stableford: 4B: A Smith T Donaghy 51. A: A Barker (15) 39. B: M Jones (17) 41. C: M Galvin (23) 38. Scr: L Krstanoski 28.

KILLARA: Men: Stableford: A: J Wooster (6) 42. B: T McKay (15) 40 cb. C: S Millet (23) 43. 2B: P Sheppard (13) B Wheeldon (6) 42. A Scr: J Wooster J McLenaghan 38.

KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: D Campbell (5) J Ticehurst (5) 44 cb. A: D Campbell (5) 38. B: M Kift (15) 39. C: P Foley (20) 37. A Scr: D Axford 32. Veteran: M Kift (15) 39 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: F Hurford (33) A Hall (21) 47. S McDonald (27) 38.

LIVERPOOL: Women: Stableford: C Ch aeok (23) 41.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: M Turnbull G Davies 50. A: P Harrison (10) 42. B: S Nettleton (15) 40. C: F Lorenz (24) 42. A Scr: G Cranfield 38.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: G Sambells (27) D O’Connor (5) 48. Men: Stableford White: Div 1: D O’Connor (5) 38 cb. Div 2: K Oliver (23) 39. A Scr: W Palmer 31. Women: L Townsend (26) 36 cb.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Multi: M Panopoulos (+2) S Keith (2) 68. Hcp: A Choat (+2) 38 cb. Scr: M Panopoulos 36.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B Agg: I Lucock (16) M Keniry (16) 73. Men: A: S Thomlinson (11) 38. B: M Keniry (16) 37. C: C Gleeson (31) 38. Women: Div 1: G Baker (22) 37. Div 2: D Anderson (26) 33 cb.

MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: J Spargo (18) T Wilkinson (12) 53 cb. Medley: T Coates (23) 43.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: P Roberts (18) M Epper (17) 48 cb. Men: A: P Speer (9) 42. B: N Helm (14) 40. C: E Allison (24) 40.

MASSEY PARK: Women: Par: Div 1: P Semken (19) sq. Div 2: Y Webster (35) 4 up. Hole in one: N Ding at 15th.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Multi: A: R Koopman (31) L Bulgin (15) 90. A Scr: J Lane S Cameron 69. Hole in one: D Hanson at 8th.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: C Bowe (2) 38. B: P Goddard (15) 42. C: J Coulter (22) 41. Veteran: P Morris (20) 39.

MOSS VALE: Men: Stableford: A: T Waugh (12) 43. B: K Hayward (13) 40 cb. C: P Carpenter (21) 39. D: B Hedges (Manly 31) 36.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: K Parkinson (13) 31. B: J Ford (21) 33. C: L Tippett (33) 38.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: G Kerslake 40. B: A Bentley 42. C: R Willock 42. A: M Barden 38. B: M Baker 40. C: M Upton 44.

NORTH RYDE: Men: Stableford 2B: Black: A: R Herborn (27) M Burley (9) 48. A Scr: H Thorpe (5) G Liebenberg (8) 35. Stableford: A: J McKie (8) 40. B: A Elwaw (18) 42. C: F Brus (25) 44. D: P Town (35) 38.

NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Div 1: S Wilson (17) 67. Div 2: S Webb (24) 60. Div 3: M Fairhurst (32) 63. Div 4: M Ng (45).

NOWRA: Men: Stableford: 2B: R Coulthart (15) G Parker (22) 50. R Coulthart (15) 43.

NSW: Medley: Stableford: 2B: M Moore K Jacobson 47. M Hammond (17) 41. Scr: Z Mullins 41. Stableford White: P Perrie (28) 35. Gold: O Berman (27) 36. R Narayan (20) 33.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: P Langdon (23) E Armstrong (9) 48. A: B McDonald (9) 42. B: S Kusuma (18) 39 cb. C: I Shepherd (26) 42. A Scr: N Nakhoul (1) 36.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: P Gammie (16) J Collis (10) 49. A: J Collis (10) 42. B: P Francis (33) 41. Scr: P Ryan 35. Hole in one: L Harriss at 9th.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: J Nanivell (22) P Hegarty (16) 50. 2B Scr: C Murray W Arnold 40. Men: A: I Dunn (8) 40 cb. B: A Jones (15) 42 cb. C: M Gallagher (25) 44.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: D Nugent (9) H Henry (16) 51. 2B Scr: F Mellish I Catterall 41. Men: G Linton (22) 43. Women: A Finnegan (18) 40. Men: Hole in one: H Henry at 18th.

RANDWIC K: Women: Stableford: Div 1: J Langridge (14) 40. Div 2: P Maple (24) 37 cb. Div 3: J McCleery (31) 35 cb. Div 4: M Jennings (33) 39. L Saville (29) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: J Kim (15) J Koo (17) 72. Div 2: S Kassam (22) J Patel (9) 71. A: J Patel (9) 40. B: J Koo (17) 42. C: G McAdam (19) 41. D: J Wilson (26) 39. A Scr: S Vail 37.

SHELL COVE: Medley: Stableford: D Spencer (11) 41. A Garica (25) 40. M Payer (15) 40.

SHELLY BEACH: Stableford: Div 1: D Elford (21) 43. Div 2: G Bright (30) 41. Div 3: J Mayfield (34) 39.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: R Lyons (26) P Gifford (25) 78. 2B Agg Scr: J Roper D Skuthorpe 66. Div 1: J Snelgrove (8) 40. Div 2: P Gifford (25) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: W Duckett (13) 41. D Bell (18) 40. B: I Polikevics (27) 40. B Pearson (19) 39 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: S Sun (19) J Sun (31) 50 cb. B Bang (11) 43 cb.

THE AUSTRALIAN: Men : Stableford: 2B: A: H Revelas (16) B Morris (12) 46. A Scr: T Williams L Robinson 38.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: B Moase (15) K Murden (31). A Scr: C Ueda S Beck 36. A Grossberg (16) 43 cb. A Scr: A Ryals 33. 9-hole: S Maidens (9) 16.

THE RIDGE: Mxd: Stroke: VW Scramble: G Shaw (10) L Shaw (33) S Jones (21) S Dalley (Charlestown 22) 53.25.

TOCUMWAL: Men: Par: 4B: J Hepworth N Smith (19) 11 up.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: A Wooldridge B Millican J Wilcock R Nield 99. A: R Nield (11) 41. B: C Clarke (17) 41. C: R Phillip (21) 41. D: S Malvern (27) 44.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Black: A: J Van Leerdam (9) 37. A Scr: L Arthur (+1) 36 cb. B: M Milosevic (15) 38. B Scr: G Woods (15) 33. C: M Nicol (26) 32. C Scr: B Dincel (20) 31.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: D Ponsford (30) D Harris (29) 50. A: G Campbell (16) 40. B: T Law (20) 41 cb. C: G Dossetor (26) 41. D: D Harris (29) 43.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: P Foley (19) G Evans (30) 49. 4B Scr: D Farrugia G Cobcroft 39. S Misdale (17) 41.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: A: R Treeeek (14) S Dodd (11) 71. Div 1: J Nixon (35) 35. Div 2: R King (10) 42. Div 3: M White (11) 41. Div 4: S Povey (28) 41.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: R Doyle (33) G Flack (20) 51. S Shields (35) 44.

WYONG: Men: Stableford: 2B: M Aafjes (14) S Fallon (18) 49. A: E Forsyth (0) 38 cb. B: P Taylor (16) 41. C: K Smith (22) 41.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: Div 1: M Shell (23) 37. Div 2: P Burton (29) 35.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu