NSW & ACT Daily Club Golf Results – 19 October 2019

Follow Us

Recent Posts

Daily Club Golf Results for 19 October 2019 from across New South Wales, the Australian Capital Territory and metropolitan Sydney.

TORONTO CUP, Toronto Country Club (Par 71): 70: Justin Ely. 72: Craig Avery, Dave Alexander. 73: Ben Hillard, Jake Riley. 74: Greg McMillan, Reece Green

BATHURST OPEN, Bathurst Golf Club, (Par 71) Round one: 69: Mark Hale. 72: Robert Payne. 73: Stephen McDonald. 74: Martin Hooper. 75: phillip Campbell, Harrison Bender. 76: David Clements. Patrick Edenborough.

ANTILL PARK: Women: Stroke: C’ship: J Higgins (17) 72. Men: A: P Hanley (9) 68. A Scr: S Borton 75 cb. B: S Maney (15) 67. B Scr: D Seeds 82. C: D Hill (21) 68 cb. C Scr: P O’meara 91 cb.

   ASQUITH: Men: Stroke: A: B Rayner (2) 69. B: M Boland (8) 65. C: S McGlynn (14) 63. D: J Goddard (25) 67. A Scr: B Folkard (1) 67. B Scr: M Pinnuck (10) 78. C Scr: G Harcombe (17) 81. D Scr: N Walker (20) 88.

   AVALON: Women: Par: K McManus (44) 3 down.

   AVONDALE: Men: Stableford: A: D Roche (6) 37. B: S Davies (14) 39. C: A Boniface (22) 37 cb. A Scr: J Jeffress 33.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: A Derbas (4) 38 cb. B: R Smee (17) 36 cb. C: J Paxinos (22) 42. 2B: P Brett B Hannaford 48. Men: Stroke Vardon: Black: J Han (Riverside Oaks) bt R Singh (Lynwood) 2up.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: A: R Maguire (12) 56. A Scr: C Willard 62. B: D Stuto (16) 54. B Scr: K Nikas 71. C: W Erken (25) 55. C Scr: M Khan 80.

   BAYVIEW: Men: Stroke Medal: Black: A: C Pocklington (11) 67. B: S Erichsen (19) 66. C: B Morrison (32) 65. Stroke: Scr: A: P Clarke 71. B: D Whitmore 83. C: T Stone 89. Stableford: A Nicolson (11) 38. Women: Stroke: Medal: Div 1: L Smith (14) 67. Div 2: A Haynes (27) 78. Stroke Gold: Div 3: R Mason (42) 78.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: W Lalao (12) 33. B: J Stichbury (19) 37. C: G Lingard (26) 35.

   BEVERLEY PARK: Men: Stroke: A: J Guan (+3) 68 cb. A Scr: H Holohan 72. B: G Ferguson (16) 67. B Scr: R Costello 86 cb. C: B Maree (22) 70 cb. C Scr: J Hourn 94 cb. Medley: Stableford: A: R Lynch (10) 34. B: J Smith (17) 36. C: P Dedes (28) 37.

   BEXLEY: Men: Stroke: C’ship: A: P Aroney (12) 61. Medley: B: P Mcintyre (15) 60. C: L Delahoy (20) 62. Men: Scr: M Henley 66. Medley: Stableford: G Mineham (18) 42.

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: P Bamford (17) 38. Irish Team: S Brown (11) D Griffiths (22) L Manning (15) P White (26) 88. Women: S Draper (25) 34 cb.

   BONDI: Men: Stableford: K Brown (15) 37. 2B: D Callen (19) N Schwarzer (28) 45.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: D Morgan (0) 37. B: D Perry (18) 39. C: A Woods (24) 43. A Scr: G Bell 32. Gold: D: P Heaney (36) 41.

   BONVILLE: Medley: Stableford: D Dosen (+3) 36. 2B Agg: P Maunder (7) T White (4) 68 cb.

   BOWRAL: Women: Stableford: L Solness (26) 33. Men: R Ratalino (23) 40.

   BREAKERS: Men: Stroke: C’ship: A: G French (6) 72. A Scr: G French 66. B: P English (16) 81. B Scr: P English 65. C: S Roderick (20) 82. C Scr: S Roderick 62. Medley: Stableford: M Lee (39) 40.

   BRIGHTON LAKES: Stroke Black: S Smith (12) 69. Stableford: A: G Willmott (1) 39. B: C Little (16) 38. C: W Parnell (20) 37. 2B: R Riley (25) P Wilkinson (10) 48. Hole in one: G Willmott

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Gibbons (15) R Chand (8) 75. Div 2: J Byrne (12) K Barnard (20) 79. Div 1 Scr: S Hilaney M Greksa 56 cb. A: R Chand (8) 37. B: C Collins (10) 38. C: K Barnard (20) 42. D: S Hadzic (28) 44.

   CAMDEN: Women: Stroke: A: W Kozinski (13) 79. A Scr: R Wright 89. B: J Turner (25) 79. B Scr: P Gleeson 100. C: C Pettitt (30) 76. C Scr: M Poulton 104. Men: Stroke Black: A: D Coombes (11) 69. A Scr: R Minns 75 cb. B: D Hinds (18) 70. B Scr: N Beattie 84. C: R Strange (20) 70. C Scr: S Roberson 93.

   CAMMERAY: Women: Stableford: J Mann (27) 35. Men: S Skalla (29) 46. Mxd: 2B: G Furlong (23) P Von Muenchhausen (20) 49.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Black: A: H Newell (6) 66. A Scr: B Post (2) 74 cb. B: J McBride (19) 66. B Scr: N Sokolsky (14) 84. C: K Kerrigan (23) 68 cb. C Scr: B Reynolds (22) 91. Hole in one: M Ferrett at 14th. C Garrad at 12th. Men: Stroke C’ship qlfrs: A: H Newell (6) 66. B: J McBride (19) 66. C: K Kerrigan (23) 68 cb. A Scr: B Post 74 cb. B Scr: N Sokolski 84. C Scr: B Reynolds 91. Hole in one: M Ferrett at 14th. C Garrad at 12th.

   CARNARVON: Men: Stroke: A: D Ali (3) 73. A Scr: S Moylan 76. B: P Scott (11) 66. B Scr: P Ellison 78. C: J Brendling (16) 70. C Scr: G Mclennan 85. D: J Pike (24) 70. D Scr: D Christie 92. 2B Agg: R Hogan (16) P Scott (12) 138.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Romanos (19) C Toro (7) 51. A: B Newbury (11) 42. B: J Allen (15) 39. C: M Romanos (19) 49. 2B: B Jendren (13) D Solomans (16) 48. A: S Jameson (7) 40. B: P Maginn (15) 38. C: R Allen (19) 41. 2B Scr: M Thomson J Briggs 39.

   CASTLECOVE: Men: Stroke: Foursome: A Marchetto (18) S Nixon (6) 62. Foursome C’ship: S Nixon (6) A Marchetto (18) 151. Women: Medal Oct: K Morris (27) 68 cb. Medal of Medallists: K Morris (27) 68 cb.

   CHATSWOOD: Stroke: A: B Johnson (8) 62. B: T Townsend (15) 63. C: P Flynn (19) 63. A Scr: J Greathead 69. B Scr: R Dale 78. C Scr: P Flynn 82. Medley: Stableford: B D’Adam (23) 36.
COBRAM BAROOGA: Stroke: A: D Wilson (11) 73. B: M Hayler (15) 69. C: T Dunn (26) 73. Women: R Wallace (5) 74.
COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: S Thompson (6) 39. B: C Vandestadt (18) 40. C: G O’Brien (25) 42.

CONCORD: Men: Stroke C’ship qlfrs: Black: A: C Beynon (9) 67. B: M Purcell (13) 73 cb. C: G Kairouz (22) 73. Scr: A: N Watts 72. B: M Purcell 86. C: B Horwood 94. Stableford Gold: I Mckenzie (26) 40.
COROWA: Women: Stableford: M Tobin (10) 36. Men: A: N Horsfall (10) 41. B: P Densten (14) 37 cb. C: B Kelty (25) 39 cb.

   CROMER: Veteran: Stroke: R Cross (24) 66. Medley: A Scr: N Phelps (0) 72 cb. A: T Morse (5) 69. B: A Brimmer (20) 67. C: J Fogarty (30) 69.

   CRONULLA: Men: Stableford: A: P Abbott (12) 38. B: T Donaghy (15) 43. C: A Alonco (28) 39. A Scr: M Osborne 34.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: A: M Andrew (3) 69. A Scr: A Barakat 71. B: M Dixon (17) 66. B Scr: S Golden 83. Stableford: C: M Stocks (29) 40.
DENILIQUIN: Mxd: Stableford: A: A Brunker (7) 43. B: G King (17) 39. C: G Bulmer (30) 41.

   DUNHEVED: Men: Stroke: A: M Hotchkiss (8) 68. A Scr: C Dengate 73. B: G Williams (14) 71. B Scr: M Moore 84. C: B Wild (20) 69. C Scr: S Cochran 85. D: W Mitchell (24) 65. D Scr: R Gorej 96 cb.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: T Thompson (7) 39. B: M Kelly (17) 40. C: J Petrakis (27) 42. A Scr: D Spalding 33. Trophy: M Kelly (19) 85.

   ELANORA: Mxd: Stableford: C Hawkey (25) 37. A Scr: K Donohoe (0) 74. A: J Greathead (10) 36. B: J Hamilton (21) 36. C: C Hawkey (35) 37.
FINLEY: Men: Stableford: N Pyle (11) 39. Women: S Pyle (16) 35.

   FORSTER: Men: Stableford: A: P Thomas (16) 41. A Scr: M Jackson 34. B: G Haire (21) 45. B Scr: R Guignon 23.

   FOX HILLS: Men: Stroke: A: B Stevenson (7) 65. A Scr: D Falcon 74. B: Y Kim (16) 64. B Scr: M Timbs 81. C: J Sung (20) 61. C Scr: P Schell 89. D: L Willis (27) 39 cb.

   GEORGES RIVER: Stroke: A: P Wallis (9) 65. A Scr: S Vrachas 73. B: F Moana (13) 67 cb. B Scr: F Moana 80. C: J Tolley (23) 66 cb. C Scr: S Graham 86. Stableford: A Hobbs (16) 47. Women: Stroke: M Mei (30) 72. Div 1 Scr: V Spears 92. Hole in one: A Hobbs at 16th.

   GIBRALTAR: Medley: Stroke: A: G Alcock (9) 67. A Scr: M Coffey 74. B: S Lee (14) 69. B Scr: R Druery 82. C: P Wilson (26) 70. C Scr: D Holland 92.

   GLENMORE: Stroke: Div 1: B Michelmore (0) 68. Div 1 Scr: S Single 76 cb. Div 2: D Smith (The Ridge) (34) 66. Div 2 Scr: D Kay 86.

   GORDON: Men: Stroke Black: A: D Barry (9) 63. B: R Mudaliar (19) 62 cb. C: M Travers (20) 62. Stableford: A Quinn (30) 39.

   GOSFORD: Men: Stableford: A: M Coombs (7) 37. B: J Mcivor (17) 38. C: D Wright (19) 38. D: P Lockwood (25) 35. Stroke: T Callaghan (9) 72 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: Div 1: K Burrows (17) 43. Div 2: P Iredale (23) 44. Women: P Sadler (24) 41.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: P Miller (16) 42. Mxd: Stroke Foursome C’ship: Black: M Lindsay (23) D Finlaison 178.
HOWLONG: Women: Stableford: G Reid (25) 37. Men: A: K Miller (14) 42 cb. B: N Stewart (16) 40. C: K Whybrow (33) 39.

   JAMBEROO: Men: Stroke: M Rodgers (25) 61. A Scr: S Rippon 71. Women: Stableford: J Anderson (19) 35.

   KAREELA: Men: Stroke: Div 1: S Ramsey (20) 57. Div 1 Scr: D Boyle 66. A: G Reilly (12) 61 cb. B: P Wucherpfennig (18) 62. C: W Bradley (30) 61.

   KILLARA: Men: Stableford: C’ship: A: T Raye bt A Lamble 2-1, S Cooper bt K Pike 8-7. A Res: R Montague bt A Taylor 5-4, J Harpham bt K Slatter 2 up. B: C Saunders bt A Kitchen 1 up, T Rocks bt B Henry 5-4. C: A Boyce bt D Gray 4-3, R Gyles bt D Bain 1 up. Stableford White: A: H Haberlin (13) 41. B: S Waller (17) 41 cb. C: G Moss (26) 37. A Scr: B Finfer 36. Women: Green: J Crichton (2) 35.

   KOGARAH: Men: Stableford: A: J Heron (1) 38. A Scr: D Gallagher 36. B: N Dolce (16) 36 cb. C: D Holtham (24) 36 cb.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: Foursome: A: L Radcliffe C Mackey 115. B: M Bowman R Hoole 136. C: P Bamforth D Cook 148. Women: A: L Brewer M Sheekey 149. B: S Day J Hoskins 175.

   LANE COVE: Men: Par: W Belgre (10) 1 up cb. 2B: I Butters (17) S Green (18) 7 up cb. Stroke: B Staley (17) 57.

   LEONAY: Men: Stroke: C’ship: A Scr: A Brennen 70. A: B Evans (12) 64 cb. B Scr: K Gordon 81. B: J Keaton (16) 67. C Scr: T Muller 86. C: H Renny (25) 63. Jnr: A Scr: E Summers 77. A: E Summer (9) 68.

   LEURA: Medley: Par: E Amm (25) 7 up cb. 2B: E Amm (25) D Morris (26) 12 up cb.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: J Sherson (5) 70. A Scr: D Shepherd 73. B: H Doan (12) 67. B Scr: N Stawiski 80 cb. C: C Sebastian (13) 69 cb. C Scr: G Zoabi 83. D: G Ngothanh (22) 71. D Scr: G Vale 93 cb.

   LONG REEF: Men: Stroke: A: M Bockman (4) 67. P Deiman (7) 67. B: J Bennett (15) 66 cb. C: D Moult (28) 68. A Scr: M Bockman 71. Medal Oct: G Philp (11) 67 cb. Women: Stableford: M Raidy (27) 38.

   LYNWOOD: Men: Stroke: C’ship: A: W Trefoni (11) 68. A Scr: T Fortescue 71. B: J Scuglia (16) 66. B Scr: G McGartney 86. C: C Mateo (25) 70. C Scr: S Kim 93. Women: Div 1: J Smith (11) 77. Div 2: A Babalis (45) 73.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke: A: A Williams (4) 68. B: D Laws (16) 66 cb. C: B Ryan (25) 63.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: J Irwin (12) 38. B: D Binns (17) 35. C: W Devecchis (23) 35. Women: Div 1: J Tesoriero (19) 38. Div 2: L Strada (29) 34. Medley: 2B: M Axtens (26) J Marshall (22) 45.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Div 1: M Maiden (11) 63. Div 2: I Mcleod (24) 65.

   MANLY: Men: Stroke: C’ship: P Bardetta bt F Bellingham 1up. K Flynn bt A Webber 5-4. J Cockerill bt W Crisp 9-8. G Bryant bt D Brown 1up. A res: J Smith JR bt C Martin 6-5. O Gohl bt D Tweedale 1up. R Garay bt S Collins 2-1. M Taylor bt G Dainton 6-5. B res: D Porter bt J Fitzgerald 1up. W Dempsey bt T Sampson 4-2. S Garth bt L Jordan 5-3. M Jones bt C Smith 2-1. C res: B Tallack bt E Allison 1up. C Hunter bt S Somerville 19th. F Grebenshikoff bt T Gills 2-1. M Withers bt C Doran 19th. Stableford White: A: M Paynter (8) 39. B: A Prideaux (14) 39 cb. C: C Wood (32) 43. A Scr: R Guest (4) 32 cb. Women: Stableford: S Singh (12) 43. Medley: 2B: C Wood (32) P Rawling (28) 51.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: S Wallace (11) 40. Scr: I McGregor 31. 2B: T Liddicoat (24) I Lafoeal (17) 46. Scr: D Jones J Gudmundsson 37.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: A: L Natale (7) 63. B: W Gaul (18) 59. C: R Powell (25) 60. C’ship: A: S Fitzpatrick 67 cb. B: W Gaul 77 cb. C: R Powell 85. Women: Stableford: R Woods (29) 34.

   MONA VALE: Men: Stroke Black: A: R Dick (12) 67. B: T Creagh (15) 65. C: M Jones (25) 70 cb. Scr: A Munro 73. Stableford: J Pearson (22) 35. 2B: R Holahan (35) I Madsen (36) 48. Yellow: K Goodey (36) 35. 2B: P Elphinstone (33) K Goodey (36) 42.

   MONASH: Men: Stroke Black: A: A Wood (9) 70 cb. B: E Guz (15) 70. C: M Karpin (30) 68. Scr: J Mackay 70. C’ship: D Cullam (1) 155. Jnr: M Eksteen (4) 160. J Mascarenhas (10) 150. Stableford White: P Thompson (33) 36.

   MOORE PARK: Men: Stroke: A: D Mulhall (2) 67. A Scr: J Boediman 74. B: A Stack (17) 69. B Scr: P Kosmina 84. Stroke White: C: S Shin (19) 66. C Scr: S Smith 91 cb. Women: Stroke: A: E Pathmanathan (11) 71. B: K Armstrong (24) 73. Scr: L Quilliam 77.

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: M Hutton (11) 69. A Scr: P Richards 79. B: P Jensen (13) 68. B Scr: K Dunn 89. C: A Fischbeck (20) 71. C Scr: P Wright 94. Women: S Shallis (18) 70.

   MUIRFIELD: Medley: Stroke: A: A Bratz (2) 69 cb. A Scr: B Rollo 71. B: S LeQuesne (18) 67. B Scr: D Song 83 cb. C: G Borger (32) 65. C Scr: G Eades 88.

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: N Matwijow (11) 69. B: I Edmunds (22) 69. C: B Foley (34) 66. A: C Goodwin (14) 41. B: P Cale (22) 41. C: C Foote (32) 39. Women: A: J Newsham (21) 31. B: B Clark (27) 28.

   NEWCASTLE: Stableford: A: C Crossley 36. A Scr: T De Wit 38. B: W Neilson 38 cb. C: H Worth 39. 2B Agg: J Hayman T De Wit 69 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Div 1: D Crockart (7) 66. Div 2: S Haire (11) 67. Div 3: K Hwang (18) 71 cb. Div 4: L Frawley (23) 72. Div 5: T Bolton (29) 68. Stableford: 2B: K Shrimpton (25) J Cummins (22) 49. 2B Scr: R Fennell B Cummerford 38. A: G Onley (13) 38. B: D Elsley (19) 40. C: S Yeung (23) 38. D: T Kim (28) 38.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Captain’s Trophy: White: L Blattmann (32) 41. A: R Ambrogio (7) 37. B: S Gilbert (17) 40. C: C Davidson (21) 37. A Scr: D Lewis 31. Women: Stableford: C Mallinson (16) 34. Medley: 2B: J George (33) L Blattmann (32) 53.

   NSW: Medley: Stableford: K Wright (21) 43. Stableford White: J Briggs (19) 36. Gold: M Messis (28) 34. Stableford: L Salkinder (21) 40. Scr: J Ong 33.

   OATLANDS: Men: Stableford White: A: G Lomas (4) 41. B: P Rehayem (18) 42. C: R Lees (20) 40. D: S Whittaker (32) 37. A Scr: L Mason 37. Women: Yellow: A Walkerden (16) 37.

   PALM BEACH: Men: Stableford: R Quinn (18) 41 cb. 2B: D Oliver (18) R Mielnik (26) 49. Women: R Berczelly (32) 37.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: Cup: S Mikhael (22) 137. A: H Murray (1) 69 cb. A Scr: A Richards 68. B: G Shaw (14) 70. C: S Mikhael (21) 66. Stableford: J Heffernan (17) 38.

   PENRITH: Men: Stroke: A: P Tunchon (10) 70 cb. B: M Taaseu (15) 66. C: D Hampton (28) 66. A Scr: J Gadd 72. B Scr: S Boyd 82. C Scr: B Crossing 89 cb.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: K Oakey (6) 37. B: T Lally (13) 36 cb. C: C Barton (29) 41. Women: L Dickinson (6) 35. Medley: 2B: A: P O’Donnell (21) G Scott (31) 47. A Scr: B Breytenbach K Oakey 37 cb.

   RANDWICK: Men: Stroke: Medal Oct: A: L Pustetto (11) D Wilson (8) 56 to playoff. A Scr: S Taylor 64. B: R Webster (16) 57. B Scr: A Hunter 72. C: J Farrugia (19) V Manuazzi (19) M Ramsden (19) A Sulway (24) 59 to playoff. Jnr: S Grant (10) 56.
RICH RIVER: Women: Stroke: East: M Aitken (21) 74.

   ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: R Kitchen (11) 39. B: N Sharp (15) 43. C: D Pople (25) 38. Green: M Cowley (20) 38. Stableford: 2B: D Gordon (10) H Martin (18) 48. Scr: R Plummer (7) N Sharp (15) 36. Women: S McAllister (8) 32.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal Oct: A: C Hagarty (7) 68. A Scr: M Bragg 72. B: R Pledger (13) 62. B Scr: L Pledger 79 cb. C: S Imbriotis (20) 59. C Scr: J Pagett 85. Women: Div 1: H Sloan (20) 88. Div 2: E Morabe (26) 71.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: M Boucoiran (4) 36. B: P Higginson (16) 37. C: P Reading (25) 36. Stableford: Scr: M Boucoiran (4) 32. Women: J Moulder (22) 35. 3B: Centenary: E Zavattaro (33) E Sydney-Jones (32) Y Lewis (40) 55.

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: Medal Oct: A: M Dane (1) 70. A Scr: S Vail 72. B: K Brown (15) 73. B Scr: D Minarik 87. C: B Eldridge (19) 72. C Scr: D Pickering 94. D: K Donley (28) 73. D Scr: W Bass 102. Stableford: J Davis (25) 37.

   SEFTON: Men: Stroke: C’ship: A: M Khoury (8) 55 cb. B: E Ramos (17) 54.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke: A Scr: J Stephen (+2) 68. A: G Roberts (Ballarat) (6) 70 cb. S Creswick (8) 80. P Furlonger (9) 72 cb. B Scr: J Wheele (16) 85. B: J Wheele (16) 69. C Scr: G Turnbull (20) 89. C: B Anderson (34) 65.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: I King (27) D Davies (25) 77. A: I Komma (12) 35. B: P Davies (19) 40. C: D Rochford (30) 40. Div 1: I Swyer (24) 39.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: S Taylor (12) 36. B: C Eldridge (14) 38. C: M Johnstone (24) 38.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: A Torrisi (25) D Parr (26) 50. 2B Scr: D Loumanis G Shneier 40. Hcp: C Trivas (12) 41. A Gnesin (15) 37 cb. M McAlister (19) 40. Scr: D Loumanis 35 cb. Women: Stableford: Hcp: M Cerkesas (20) 33. Men: Stableford 2B: Gold: A Sullivan (17) G Hooper (36) 46. Hcp: J Ryan (36) 36. Stroke: C’ship: A: M Hammond bt C Kourt 6-4. A: J Pullen bt B Harding 2-1. A: B Nagi bt S Morrison 3-1. A: H Crowe bt M Nocera 5-4. P Vella (Berwick) bt T Spratt 1up. M Whitaker (Berwick) bt N Hayward 5-4. A Koch (Berwick) bt D Glynn 3-1. S Gressier (Berwick) bt A Tartour 1up. Matchplay: A: M Hammond bt C Kourt 6-4, J Pullen bt B Harding 2-1, B Nagi bt S Morisson 3-1, H Crowe bt M Nocera 5-4, P Vella bt T Spratt 1 up, M Whitaker bt N Hayward 5-4, A Koch bt B Llind 3-1, F Gressia bt A Tatoura 1 up. B: D Gleeson bt F Sturt at 19th, F Mair bt T Doran 1 up, T Hassan bt M Hudson 4-3, C Ingleton bt M Rodriguez 6-4. C: J Morris bt P Mattoc 3-2, S Wilson bt H Light 4-2, M Tartoura bt M Finane at 20th, T Norman bt P Murphy 4-3.

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: C’ship: A: C Abutaa (8) 70 cb. B: R McAdams (14) 66 cb. C: M McDonald (22) 64. A Scr: K Webber 76 cb. B Scr: G Catto 81 cb. C Scr: K Hinkley 90. Women: Stableford: Hcp: Div 1: K Fryer (11) 31.

   STRATHFIELD: Men: Stroke: 36-hole: J Bishop (6) 139. J Brinsdon (11) 143. A Scr: J Roper 157. Jnr: H Kim 185. Snr: J Bishop 152. Cup: P Weaver (11) 68 cb. A: J Bishop (6) 70. B: P Weaver (11) 68. C: S Barton (17) 72. D: C Boyle (21) 71. A Scr: J Bishop 76. Medley: Stableford: J Ford (21) 40 cb.

   TALLWOODS: Mxd: Stroke: Foursome: K Aldham R Aldham 71.5 cb. Medley: Stableford: B Ruff (28) 40.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: L Forde (15) M Priestly (15) 77. Medley: Scr: C Woo 29. Men: A: A Mackay (12) 38 cb. B: L Forde (15) 39. C: A Grech (21) 39 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: S Farr-Jones (9) 72. B: J Barbour (17) 72 cb. C: B Solomon (26) 67. A Scr: T Williams 73.

   THE COAST: Men: Stroke: Hcp: A: M Berting (6) 67. A Scr: M Berting 73. B: P Howard (12) 65. B Scr: P Howard 77. C: D Reynolds (27) 66. C Scr: S Coates 88. C’ship: B: P Howard 156. B Scr: M Pellegrini 165. C: G Price 178. C Scr: S Coates 179. D: W Cross 198. D Scr: C Lum 212. Women: G Jones (27) 72. Stableford: V Teichman (38) 37. Stroke: C’ship: A: C Fukushima (21) 283. B: G Jones (27) 308. C: M Grundy (38) 343.

   THE LAKES: Stroke: Trophy: P Bedbrook (13) 70 cb. R Casaceli (26) 67. Scr: P Robertson 78.

   THE RIDGE: Men: Stableford: Matchplay: A: S Schulz bt T Clarke 4-3, D Lillyman bt J Frost 5-4. B: M Paton bt P Atkinson at 19th, C Judge bt B Smail 1 up. C: R Kimpton bt P Mott 5-3, J Papworth bt M Brotherton 4-2. Mxd: A: A Rorke (7) 43. B: M Bozic (23) 42. C: Y Demarty (34) 43.
TOCUMWAL: Men: Stableford: A: I Vize (13) 36. B: M Rossborough (15) 39. C: P Sutton (30) 43. Women: A: M McLennan (18) 37. B: B Clarke (30) 36.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: T Wozniak (12) 39. A Scr: C McMillan 36. B: T Chillingworth (17) 41. B Scr: W Cook 23 cb. C: E Yi (22) 40. C Scr: D Davies 19. Mxd: E Yi (22) J Choi (35) 52. Women: Green: C Burns (23) 29.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Multi: A: K Daniels (13) B Daley (23) 86. A Scr: A Sutton G Harkness 37. Men: A: J Park (11) 40. A Scr: A Sutton 37. B: B Whitefield (16) 41. B Scr: S McGowan 28. C: B Daley (23) 51. C Scr: B Daley (23) 29. Women: L Shapiera (12) 40.

   WALLACIA: Men: Stroke: A: G Donald (13) 63. A Scr: C Holmes 67. B: M Kelly (19) 67. B Scr: B Bratusa 84 cb. C: T Cleal (27) 65 cb. C Scr: R Owen 86.

   WARRINGAH: Men: Stableford: J Benbow (8) 27. A: W Smith (12) 37. B: J Mason (15) 39. C: M Wilson (21) 36 cb. D: G Dossetor (27) 36. Team: C Sheehan (28) G Dossetor (27) R Metcalfe (34) D Meakins (25) 114.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: L Redman (9) 39. C Romanowski (14) 38. H Mcintosh (18) 37.

   WINDSOR: Men: Stroke C’ship: Black: A: A Jurd (9) 71 cb. A Scr: C Shaw 76. B: J Hogg (18) 68. B Scr: C Phillips 86 cb. C: T Iacono (23) 65. C Scr: N Davidson 93. S Paris (18) 72.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: A: J Canavan (12) 66. B: S Meads (20) 64. C: C Jones (26) 66 cb. A Scr: M Williams 69.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford Trophy: Black: R Lancaster (16) 65. A: P Duke (11) 70. B: J Cassimatis (16) 66. C: K Wright (22) 66. A Scr: S Parkinson (2) 73.

   WYONG: Men: Stroke: A: T Hook (9) 71. B: G Bridge (18) 68. C: G Manley (19) 67. A Scr: R Dewberry 76 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: N Ross (16) 38. B: C O’Connell (28) 41. Lake: A: G Gourley (8) 41. B: I Pritchard (30) 39. Women: Stableford: Murray: Div 1: K Overington (15) 33 cb. Div 2: C Szekfy (22) 38. Div 3: C Lloyd (32) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email