NSW & ACT Daily Golf Results 10 October 2019

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: P Bunga (17) G Kennedy (30) 80. 2B Agg Scr: K Mcguire P Bradley 56. A: P Hanley (10) 36 cb. B: J Radojevic (17) 40 cb. C: D Rankin (23) 44.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Williams (19) 39. Div 2: J Doherty (40) 46.

AVONDALE: Men: Stableford: Team Agg: C Shergill (13) C Lemon (4) R Wallace (0) S Greville (5) 120. A: C Lemon (4) 38. B: N Hicks (17) 44. C: M Pryce (24) 42. A Scr: R Wallace 36.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B Agg: J Heys L Manning 71. C Budge (27) 41.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B: M Timmins (17) P Graham (16) 44. R Hartley (16) 37. Women: M ONeill (43) 41.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B Agg: R Ferguson (20) D Smith (31) 84.

BAYVIEW: Women: Stroke: Foursome: Div 1 Scr: C Freeman D Hoschke (11.5) 89. Div 2 Scr: L Talmont J Longworth (27) 102. Div 3 Scr: A McDivett L Bollen (31) 101. Stableford: S Johnson (30) 39.

BE RMAGUI: Men: Stableford White: A: R Paine (9) 38. B: D Webster (21) 43. C: M Murray (25) 44.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: C Windle (21) C Dunn (16) 51. A: D Walker (7) 33. B: C Windle (21) 39. C: S Hill (26) 36.

BLACKHEATH: Women: Stableford: C Soady (20) 37 cb.

BONDI: Men: Stableford: T Williams (20) 39.

BOTANY: Veteran: Stableford: T Gomez (24) 35.

BOWRAL: Women: Stableford: 3B: J Clifford (26) R Downing (35) C Stanham (26) 73.

BREAKERS: Women: Stableford: Div 1: S Nash (26) 40. Div 2: D Curby (31) 33. Div 3: D Rudd (36) 36.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford 2B: White: L Lealamisa (22) A Foster (25) 50. A: D Weigand (12) 40. B: G Cook (19) 39. C: J Phillips (29) 40 cb. Hole in one: G Cook at 16th.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B: C Bedford (22) B Spinks (22) 49. 2B Scr: M Sinclair D Cummins 38. A: S Austin (12) 41. A Scr: D Cummins 35. B: R Brisby (18) 38. B Scr: D Hershell (Lakeside) 26. C: B Spinks (22) 39. C Scr: C Bedford 19 cb.

CAMPBELLTOWN: Veteran: Stroke Canadian Foursome: White: J Johnson C Kirby (26.5) 61.5. D Mallanta M Watson (22) 63.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: B Krestensen (Massey Park 18) C McGuiness (Barnwell Park 12) 47. Men: D Gainsford (13) 42. Women: C Kim (15) 35 cb.

CASTLE HILL: Women: Stableford: 2B Multi: P Roles (24) C James (25). 2B Scr: C Shin A Wikana 38. Div 1: V Gale (8) 38. Div 2: L Jenkins (23) 38. Div 3: C Wynne (31) 38.

CHATSWOOD: Women: Par: Div 1: K Wilson (18) 2 up. Div 2: S Kim (26) 1 up. Div 3: M Lewis (35) 1 up.

CROMER: Women: Stroke: A: R Buizen (10) 69. B: M Fujita (21) 70. C: D Burton (37) 75.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: A: P Sweeney (21) G Smith (14) 48. A Scr: I Russell (5) P DeClauzel (7) 39. A: P Brinsley (9) 40. B: G Smith (14) 41 cb. C: N Allouche (28) 43.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: D Matomua (32) 49.

DUNHEVED: Women: Stroke: C’ship: Div 1: T J ones (28) 73. Div 2/Shield: E Young (39) 68.

EASTLAKE: Men: Stableford White: L Burgess (9) 38. Women: P McCanna (24) 42.

ELANORA: Men: Stableford: R Reeves (10) 38. Hole in one: T Cormack at 5th.

EVERGLADES: Women: Stableford: 2B Agg: S Crane (22) B Botting (23) 70. B Botting (23) 41.

FAIRFIELD: Snr Stroke: A: N Simpson (14) 57. B: R Lyon (20) 56. C: R Parker (36) 53.

FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B: A: N Jackson (21) J Grayling (20) 49. N Jackson (21) 39 cb.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Div 1: R Te Amo (27) 68. P Cutts (17) 74. D McDonagh (30) 77. Div 2: S Morris (43) 75 cb. S Frost (35) 75 cb. M Mei (31) 75 cb.

GORDON: Medley: Stableford 2B Multi: Black: D Jung J Magnus 84. Men: A: S Lisk (9) 40. B: D Jung (17) 42. C: S De (33) 42. Women: K Eberbach (35) 38.

GOSFORD: Women: Stroke: Div 1: M Lanham (18) 70. Div 2: K Cardiff (24) 70. Div 3: H Smith (33) 73. Stableford: K Rose (43) 34.

HARRINGTON WA TERS: Women: Stableford: 2B Agg: D Booth (45) C Hearn (22) 73. D Booth (45) 39 cb.

HORIZONS: Mxd: Stableford: B Purtle (16) 35 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: K Sinton (17) 37. Div 2: G Williams (19) 39.

JAMBEROO: Women: Stableford White: J Short (45) 43.

KOGARAH: Women: Stroke: Div 1: R Loveridge (21) 69. Div 2: T Nguyen (26) 71. Div 3: P Black (33) 73.

KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: R Steele (11) 38. B: T Buckland (16) 38. C: G McIntosh (25) 41. L Hendricks (28) 41.

LANE COVE: Women: Stableford: J Weine (22) 31.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: A: D Arnold (9) J Johnston (24) 46 cb. A Scr: I Barnes C Carruthers 35. A: J Kennedy (6) 35 cb. B: D Abrahams (13) 42. C: I Nelson (18) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Agg: W O’Sullivan (16) M Scott (18) 77 cb. 2B Agg Scr: T Small B Nagi 68. A: S Mearbany (3) 40. B: C Zeeman (19) 40. C: D Coleman (23) 43. Hole in one: T Taureka at 18th.

LONG REEF: Women: Stableford: 2B Agg: G Severino (19) C Thompson (34) 70. Div 1: K Smith (14) 35. Div 2: G Severino (19) 40. Div 3: K Pethybridge (44) 36 cb. A Scr: J Bowen. 9-hole: J Lockhart (42) 16.

MANLY: Men: Stableford White: M Knox (14) 42. Women: D Zubani (19) 35. 9-hole: Yellow: T Murray (35) 19.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: 2B Multi: W Dewar (26) D Cole (22) 96. A: C Lidbury (38) 38 cb. B: J Broun (20) 43.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: J Englaro (29) S Tizzone (18) 117. A: F Settineri (11) 40. B: S Tassone (18) 45. C: J Englaro (29) 44. Scr: F Tierney 37.

MOLLYMOOK: Men: Stableford White: A: S Wilson (8) 37 cb. B: M Nestler (14) 41. C: H Jones (36) 43. Women: Div 1: J McMullen (23) 34 cb. Div 2: M Paterson (28) 39.

MONA VALE: Women: Stableford: 4B: A: B Woodrow M Brown 43. A Scr: S Cole P Plunkett 21.

MOORE PARK: Men: Stableford White: B Morriss (9) 36 cb. Veteran: Gold: P Thomas (27) 41. Women : K Janik (17) 37.

MUIRFIELD: Women: Stableford: Split Six: M Kim (15) Y Kim (26) 66. Div 1: M Kim (15) 38. Div 2: V Cowpe (27) 37. Div 3: R Maltman (38) 41.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: A McGee (21) 38. B: J Ferrier (37) 41.

NORTH RYDE: Women: Stableford: C Fryirs (35) 39 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: C Cheong F Fink 50. 2B Scr: L Cheung B Storer 35. F Fink (20) 39 cb. A: J Thompson (11) 38. B: W Buchanan-Reeks (18) 39. C: G Campbell (21) 37.

NSW: Women: Par: Div 1: M Goodwin (18) 1 down cb. Div 2: M Wilde (23) sq. Trophy: M Wilde (23) 3 up. Par Yellow: J Bruce (41) 3 down.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: A: S Monaghan (16) 40. B: P Dolores (29) 36 cb. C: K Wong (36) 37. Veteran Women: S Monaghan (16) 40. Super Veteran: N Anderson (18) 38. Women: 9-hole: L Townsend (38) 19.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: D Droogan (25) M Clinen (24) 79. M Clinen (24) 46. Women: 9-hole: L Carter (37) 17.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: S Wales (14) 41. B: S Maxwell (29) 33. Scr: S Wales 27. Trophy: S Wales (14) 41. 9-hole: M Miles (17) 16. S Tribe (32) 16.

PENRITH: Women: Stroke: C’ship: Div 1: I Mansfield (8) 71. Div 2: P Hatch (28) 72. Div 3: C Kenny (32) 73.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: T Mulligan (13) 36. Div 2: D McKenzie (20) 37.

RICHMOND: Women: Stroke: C’ship: A Scr: M Bertenshaw 81. A: C Carter (19) 71. B Scr: D Clark 95. B: L Manczak (29) 69. C Scr: J Humphreys 112. C: K Pettet (42) 77.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: P Mahony (10) B Kinsey (21) 48. 2B Scr: M Cheng (1) J McAllister (5) 41. Stableford White: A: M Cheng (1) 37. B: L Daniels (16) 37. C: B Kinsey (21) 39. Green: J Kissane (27) 39.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: A Ferguson (14) 3 down. Div 2: A Andersen (35) 1 down. Stroke: Centenary: S Hudson (28) 65.

SHELL COVE: Medley: Stableford: D Gentles (16) 40. M Booth (26) 32. W omen: 9-hole: K Green (15) 20 cb. C Tolhurst (31) 20. K Michie (33) 18 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: T May R Butler 46. A: P Swan (11) 37. B: T Lucas (17) 37. C: M Duggan (19) 39. D: W Hockey (32) 38.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: P Dixon (17) G Somerville (25) 49. Div 1: R Kelly (16) 38. Div 2: P Eichorn (17) 40 cb. A Scr: G Meek 27 cb.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: S Mair (14) S Wilson (19) 74. 2B Agg Scr: J Pullen W Wang 71. A: K Walther (4) 39. B: H Elazzi (15) 40. C: S Wilson (19) 41. Scr: J Pullen 36. J Serhan (PGA) 37. Visitor: S Vlahos (Cumberland 10) 39. Women: Stableford: K Moses (13) 36. Men: Stableford 2B Agg: Gold: T Mayes (16) N Simmons (16) 73. T Mayes (16) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: C Watson (11) 37. A Scr: P McGuffie 35 cb. B: S Kirkby (14) 42. B Scr: A Hargreaves 25 cb. C: T Murphy (21) 38. C Scr: S Wilde 21.

STRATHFIELD: Women: Stableford: Team Agg: J Chang (32) H Chang ( 26) M Lim (44) M Chang (28) 102. Scr: S Choi T Song G Kim G Park 50.

THE COAST: Women: Stableford: G Jones (26) 35 cb. Veteran: Stableford White: J Starr (14) 35.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Lloyd (26) R Mitchell (15) 50. Men: A: B Wood (Cronulla 10) 40. B: A Smith (20) 46. C: G Lloyd (26) 45. Women: J Liver (Kareela 41) 40 cb. Scr: D Goodes 33 cb.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Cha (27) 37. B: R Thomas (36) 44. 9-hole: A: A Cameron (22) 19. B: J Fraser (42) 22.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Borsato (9) B Gibbons (8) 49. 2B Scr: K Walker G Field 37. A: B Gibbons (8) 42. B: D Hurst (17) 40. C: W Nelson 41. Veteran: K Hatter (16) 40. Super Veteran: T Sharpe (16) 41 cb.

WARRINGAH: Men: Stableford White: M Dwyer (Howlong 31) 42 cb. Women: P Tilsley (28) 44.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal Oct: A: R Mason (11) 67. A Scr: L Cullen (8) 79 cb. B: D Henderson (21) 64. B Scr: M Hamwood (17) 82. Women: Medal: M Pet kevitch (31) 68.

WINDSOR: Men: Stableford: Split Six: B Chee (31) T Lim (26) 64. Mxd: J Monaghan (39) B Monaghan (20) 62. Women: D Henry (30) S Paton (19) 61 cb. Men: J Hogg (17) 40 cb. Women: S Kinnish (24) 39 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A McAuliffe (43) 35.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: A: C Brigstock (11) 40. K Turner (11) 39. B: S Cornford (17) 40. L McMaster (19) 38. C: B Malvern (22) 41. W Beckenham (27) 40.

WYONG: Women: Stroke: Div 1: J Kidd (15) 74. Div 1 Scr: T Lonergan 85. Div 2: B Barnett (27) 75. Div 2 Scr: B Barnett 102. Div 3: K McCallum (38) 74. Div 3 Scr: J Roache 111.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu