NSW & ACT Daily Golf Results – 11 Sept 2019

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: B Buddo (28) G Hepworth (18) 51. 2B Scr: D Keith I Malcolm 39. 4B Agg: A Janiszewski (21) J Mong (25) M Tey (34) G Fraser (16) 144. A: I Malcolm (5) 40. B: S Song (17) 41. C: F Sugar (23) 45. D: B Buddo (28) 44.

   AVALON: Women: Stroke: L Light (26) 69. Scr: L Light 95.

   BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: N McMurray (13) 38. B: C Dennis (19) 40. C: R Treasure (24) 37.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Clifton T Purcell 73 cb. 2B Agg Scr: Z Mitrevski D Abbott 66. A: P Akers (11) 40. B: M Casey (15) 39. C: B Adler (32) 40.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Medal Sep: A: C Kelly (23) 53. B: C Smith (28) 57. C: S Catley (40) 62. Scr: N Armstrong (18) 63.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: G Williams K Hudson 47. Black: A: M Laracy (9) 39. B: N Klug (15) 41. C: C Pardey (26) 40. Scr: R Jones (2) 33. White: W Garnier (27) 42.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: C Roulis (17) 40 cb. A: K Rae (5) 37. B: M Leplaw (15) 39. C: T Barry (27) 40. Scr: S Palonis 31.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: J Chalker (17) L Zahra (14) 51. 2B Scr: J Martyn C De La Mare 39 cb. I Hutchinson (24) 42 cb.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: D Griffiths (23) L Manning (16) 48. J Bromhead (5) 42.

   BONDI: Men: Stableford: S Whiting (15) 36.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: G Lawrence (15) D Kennedy (9) 72 cb. R Grieve (18) 38 cb.

   BOWRAL: Men: Stableford: J Ferguson (18) 40 cb.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: P Phathanak (10) S Mounarath (14) 44. Div 2: S Hadzic (34) A Manu (16) 49. 2B Scr: M Dowd T Lamb 39. A: R Kim (8) 38. B: S Mounarath (14) 40 cb. C: S Hadzic (34) 42.

   CAMDEN: Women: Stableford: Split Six: S Goodall A Brady 71. A: A Brady (19) 43. A Scr: W Kozinski 24. B: M Poulton (27) 38. B Scr: V Jameson 18. C: M De Jong (37) 38. C Scr: M De Jong 11.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: J Wright (18) C Stevens (18) 79. J Wright (18) 42.

   CARNARVON: Women: Stableford: Split Six: C Pak (20) S Kim (14) 72. A: S Kim (14) 44. B: G Lee (18) 41. C: S Lee (45) 37.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Haddan (11) D Sayer (8) 48. A: J Lee (11) 42 cb. B: I Nicholls (12) 39 cb. C: K Hayes (20) 45. PM 2B: S Goodrum (8) R Pattison (6) 46. A: R Pattison (6) 40. B: P Lulic (13) 42 cb. C: R Wynne (20) 43. 2B Scr: S Goodrum R Pattison 38.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: V Hobbs (30) 39.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: D Mcaleer (18) P Carroll (8) 51. A: P Carroll (8) 39. B: R Solomons (13) 41. C: P Webb (19) 41.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: W Sherman (26) B Painter (9) 45 cb. A: B Painter (9) 39 cb. B: K Mides (13) 44. C: B Cardwell (26) 39. Gold: A McLaughlin (36) 24 cb.

   CROMER: Men: Stableford: A: S Bradstreet (14) 37. A Scr: J Ponder 34. B: I Anderstrem (23) 40 cb. C: J Eddleston (25) 37. 4B: P De Gail (17) J Eddleston (25) 46.

   CRONULLA: Women: Stroke: A: J Richardson (15) 70. B: J Bayley (26) 68. C: S Weidenhofer (29) 69. D: R Saunders (38) 73. A Scr: S Wiggins 80. B Scr: J Bayley 94 cb. C Scr: S Weidenhofer 98. D Scr: R Saunders 111.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: K Beahan D Clifford 50. Scr: J Kiddle I Pemble 39. Div 1: B Lee (9) 38 cb. Div 2: D Metham (20) 41 cb. Div 3: M Sofiak (26) 42. Scr: I Pemble 35.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stroke: Ambrose: T Walsh K Patterson M Green L Jarto (10.5) 57.5.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Markezic (12) 41. M Armour (8) 35. B: R Willis (19) 39. R Campbell (18) 38. C: G Faint (21) 33 cb. J Moseley (24) 33. Scr: C Faint (6) 40.

   ELANORA: Women: Stableford Trophies: Cub: H Rolin (10) 37. Tigress: H Murphy (22) 42. Snr Tigress: B Chalmers (9) 35. Grand Tigress: J Yuncken (44) 31.

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: K Overhall (10) 38 cb. B Scr: M Wilson (13) 41. C: T McAllister (23) 41. D: M Gavin (26) 42. A Scr: D Beer (1) 32 cb. Hole in one: B Birrell at 12th.

   FORSTER: Men: Stableford White: A: W Arnold (15) 41 cb. A Scr: T Reed (4) 32 cb. B: R Radford (34) 42. B Scr: J Borg (17) 25.

   FOX HILLS: Women: Stableford: 9-hole: E Edwards (33) 25.

   GEORGES RIVER: Stableford: Irish Team: A: B Buckley (26) K Reynolds (23) J Dimech (16) R Eriksson (8) 89. Div 1: G Lattouf (9) 40 cb. Div 2: R Barnes (35) 41.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: D Harelle (6) 65.

   GOULBURN: Women: Stableford Green: E McGill (21) 43. Div 1: A Croker (20) 42. Div 2: C Seaman (28) 41. Div 3: A Smith (37) 42.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: T Payne A Hobbs 76.

   HORIZONS: Men: Stableford: J Brandon (34) 40. Women: J Hancock (18) 33 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford White: T Dawson (23) 41. Div 1 Scr: G Vlatko (6) 75.

   KAREELA: Men: Stableford: A: P Cowan (12) 39. A Scr: G Stone (7) 29. B: D Braine (22) 38. B Scr: R Bullivant (20) 21. C: H Shalala (29) 38. C Scr: S Ramsey (23) 17.

   KILLARA: Men: Stableford White: A: P Grimble (13) 38 cb. B: G Piper (18) 36. C: R Critchfield (23) 39. Stableford: 2B: R Critchfield (23) G Wrate (18) 45 cb. Scr: B McNamara B Wheeldon 38.

   KOGARAH: Men: Stableford: 2B: R Graham (27) M Hingston (21) 47. White: A: K Cribb (7) 40. Scr: T Corr 34. B: G Penn (16) 42. C: J Dick (33) 41. Snr G Penn (16) 42.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: I Hayes (27) G Webster (27) 47. D Cameron (28) 40.

   LEONAY: Women: Stableford White: A: E Young (35) 41.

   LEURA: Medley: Stableford 2B Agg: White: O McDonald (24) A Stillmark (24) 69. J Robertson (23) 39. A Stillmark (24) 35 cb. J Scullion-Stewart (11) 35.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: H Field (41) 40.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: R Conway P Ton-That 49. A: B Roberge (12) 42. Scr: D Campbell 35 cb. B: B Perry (18) 40. C: R Smylie (19) 43.

   LYNWOOD: Medley: Par: 2B: B Bailey (23) T Sgro (17) 11 up. Men: Par White: Scr: M Horton 1 up. Div 1: L Clarke (10) 5 up. Div 2: B McNamara (21) 3 up cb. Women: Par: J Fox (21) 3 down.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Par 2B: Black: L Conroy (26) P Goble (25). N Dimas (27) 4 up.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: D File (17) B Comans (10) 37 cb. Men: A: B Comans (10) 38. B: M Lewis (16) 36 cb. C: H Dietschi (36) 38. Women: Div 1: M Clancy (25) 34 cb. Div 2: P Macdonald (32) 35 cb.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: R Spencer (20) E Holmes (16) 79. E Holmes (16) 40 cb.

   MANLY: Men: Stableford White: A: S Collins (11) 41. B: A Hunter (15) 40. C: J Quin (21) 40. Scr: P Bardetta (0) 34. 2B: J Pankhurst (12) A Baker (15) 46 cb.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: M Oliver (9) 39. B: L Taylor (18) 40. C: E Charlier (25) 40. Scr: J Corroto 33 cb. 2B: E Charlier (25) D Kelleard (19) 48. Yellow: R White (24) 37 cb. 2B: D Newham (31) R White (24) 45.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Allan (6) M Meares (12) 46. Div 2: H Brett (20) M Smith (25) 51. 2B Scr: C Abbott A Groom 40. A: H Knapp (10) 39. B: S Rosen (18) 39. C: S Kendler (21) 42. White: J Lee (31) 35. Hole in one: H Hartman at 17th.

   MOORE PARK: Medley: Stableford 2B: White: R Ryan (12) K Pattenden (6) 47. Men: R Ryan (12) 45. Women: T Soulos (25) 34. Veteran: White: P Reakes (36) 40.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: R Woods (12) 40. B: T Frost (16) 42. C: L Sweeney (23) 42. D: M MacmillaN (29) 39.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: I Stuart (25) M Leotta (30) 51. A: G Challis (11) 41. B: G Remoundos (14) 40. C: P Purcell (23) 40. C res: T Appino (36) 43.

   NELSON BAY: Men: Stableford: A: N Bowling (12) 38. B: K Baker (18) 39. C: E Rigon (25) 42. A: M Pride (10) 37. B: W Noble (21) 39. C: N George (28) 41.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Shuttleworth (6) J Cheeseman (12) 75. Div 2: A Bathgate (32) P Russo (28) 75 cb. A: K Van Epen (13) 40. B: P Keegan (19) 45. C: C Goddard (24) 41. D: G Blomeley (32) 38.

   NORTHBRIDGE: Women: Stableford: Div 1: T Foote (8) 34. Div 2: B Worrall (28) 38. Div 3: M Fairhurst (34) 41.

   NSW: Medley: Stableford: G Ishizaki (19) 40. Gold: J Kelly (31) 41. Stableford: R Narayan (19) 24. Scr: N Ratcliffe 33. 2B: G Ishizaki (19) K Takemoto (16) 48.

   OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: J Lewis (23) P Madden (15) 51. Men: White: A: J Coates (4) 39 cb. B: P Madden (15) 41. C: P Bowyer (19) 41. Scr: S Tarrant (3) 34. Women: Yellow: K Lim (18) 39.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: D McKie (34) G Fagg (24) 49. Div 1: A Mowat (9) 37 cb. Scr: G Naylor 34. Div 2: D McKie (34) 41.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B Multi: White: R Cruickshank (27) J Thomas (17) 98. 2B Scr: B Parsonage D Acret 55. Men: A: S Wilson (10) 41 cb. B: J Thomas (17) 40. C: R Cloey (21) 44.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: A Colgan (22) P Bailey (23) 48 cb. 2B Scr: J Coles J Abadee 39. Medley: B Sexty (28) 42 cb. M Henry (18) 37.

   RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: S Hall (18) 37. Div 2: C Baldwin (22) 39. Div 3: C Rooney (29) 40. Div 4: D Macris (35) 42.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: S King H Wagland 81. Div 1: G Kelvey (9) 41. Div 2: K Southam (21) 42. Scr: G Scapellato 31.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: P Donkin (6) 36. B: J Davidson (18) 37. C: H Johnston (21) 37 cb. Scr: P Donkin (6) 30.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: P Tkachuk (17) D Totaro (15) 72. Div 2: T Vandeleur (10) M Denton (28) 74. A: F Carollo (13) 38. Scr: S Park 34. B: R Kim (16) 38. C: K Peck (19) 40. D: M Denton (28) 41.

   SHELL COVE: Veteran: Stableford: J Sutherland (29) 43. R McKechnie (22) 42. K Armstrong (14) 41. G Atkins (8) 32.

   STRATHFIELD: Men: Par: 2B: S Choi (20) J Kim (24) 10 up. 2B Scr: M Kelman S Maiolo 1 up. Div 1: B Cox (10) 4 up cb. Div 2: F Latta (28) 5 up cb.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: R Aldham (7) 38 cb. B Lieberman (14) 38 cb. B: B Melick (30) 40. B Munroe (21) 38.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: P Knox (13) 44 cb. R Eckton (11) 44 cb. N Gamble (17) 38.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B Agg: White: P Baker (6) G Arnold (14) 72 cb. 2B Agg Scr: S Jagot A Revai 65.

   THE LAKES: Medley: Stableford: R Miller (15) 37 cb. Scr: R Vandersluis 35. PM: M Westwood (18) 39. 4B: J Hayward (23) A Holman (26) 48. Scr: T O’Rourke C Harper (Riverside Oaks) 37.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: J Maunder (17) 22.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: J Duffell S Venables 48. 4B Scr: R Phillips K Roberts 35. A: M Fitzgerald (11) 42. B: R Hawkshaw (15) 42. C: S Marsh (22) 41. D: C Smith (29) 38.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: S Cho (21) E Yi (21) 69. A: S O’Connor (8) 39. B: Y Sim (18) 41. C: S Cho (21) 40.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: D Byun (17) J Chung (6) 48. 2B Scr: N Taplin A Sutton 42. A: C Sung (11) 40. A Scr: A Sutton 36. B: K Holtzhausen (14) 43. B Scr: K Holtzhausen 29. C: J Tong (23) 41. C Scr: J Thomson 20.

   WALLACIA: Women: Stroke: Brooch: Div 1: J Farkas (22) 70. Div 1 Scr: J Berg 90. Div 2: V Witton (35) 76. Div 2 Scr: N Bemrose 119 cb.

   WARRINGAH: Men: Stableford Irish Team: White: M Stamopoulos (7) M Genna (27) H Fulcher (34) A Andresen (30) 101. A: K Naidu (9) 38. B: M Wilson (20) 36. C: A Cutrupi (25) 38. D: A Andresen (30) 40.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: S Hall (9) B Lloyd (16) 51. A: A Jurd (9) 36 cb. B: P Foley (20) 44. C: T Walker (27) 40 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P Nowak (10) 43. B: D Burnes (21) 42. C: W Rayner (23) 40 cb. Scr: P McColl 33 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Close Menu